Gepeperd, zalvend of komisch autogezever. Deze blog leest van onder naar boven.
Vriend worden op Facebook? https://www.facebook.com/vroum.vrouumm?ref=tn_tnmn
16-04-2012
Montefuck.
'Vroum, ga je nu mee of niet?' Copain moest weten of we voor de tweede dag op rij naar Dranouter zouden gaan.
Ik was er nog niet uit. Ik kon kiezen. Een namiddagje verkleumd autootjes kijken of een verwenkoffietje bij mijn roodharig knuffeldier. De pralienen bij die koffie zijn serieuze soldaten, zulle. En nie van chokolat.
Ze zag waarschijnlijk stoom uit mijn oren komen of mijn geile blik zal me verraden hebben. Bazinneke hakte de knoop door. 'Weet je wat Vroumke, zet ons af in Ieper. Wij gaan ietske eten en een wandelingeke maken. Bel als je ons komt ophalen.' Brigitje kwam een beetje dichter staan en toonde wat ik zou missen. De téve. We reden met de Bazin haar kar. We kunnen makkelijk met zessen in en de mazout is gratis.
Aan de start staan kijken en veel te dure Jup's uit een flesje staan drinken. Opeens, regen. Geen paraplu mee vaneigens. Weer twee, de kindjes stonden aan de andere kant, Jup's gaan halen. Schoon weer. Me zenuwachtig gemaakt tegen een bende jonge gasten met een kap over hun hoofd omdat ze hun rommel gewoon in de weide smeten. Schone passage van een donkerblauwe BMW. En van een bleekeblauwe. De Snor die niet doorkwam. Twee veel te dure Jup's. De Snor die een kwartier later toch doorkwam. Eén met een oude bak tegen de balloo's zien kwakken. De Jup's waren weer uit. Copain had het eer in de gaten. In de ene hand een Jup en in de andere een braadworst. De kleintjes die startten. Respect. Ik zou 't nie kunnen. Maar 't zien nie waard. Sorry. Een klak mosterd op mijn schoenen. Gelukkig. Anders was't op mijn vest. Gefoeterd tegen een kereltje dat m'n lege fles kwam schooien. Tien cent is tien cent. In ons geval, meer dan een euro. Dat zijn vader gaat werken. Blijkbaar weer schone passage van de BMW. Niets van gezien. Stond te pissen. In't passeren weer dure Jup's gekocht.. De Snor kan het nog. Eind tweede ronde. Ik hielt het voor bekeken. De anderen ook. Ze waren mee met mij.
De wijven gaan ophalen in Ieper. Allebei goe gezind. Bazinneke had getrakteerd met bubbels. Niet per glas zo te zien. En wij maar verkleumd dure Jup's staan drinken. Klotenamiddag.
Zaterdag een leutige apero onderbroken en met volle goesting naar de achterkant van de Kemmelberg getrokken. 't Was aan mijn toer om te rijden dus we hebben geen honderd keer moeten stoppen en terugkeren of de weg vragen. Copain hielt zich stil. Het homokoppel zat gans de weg naar hun televisie te kijken. Laptop eigenlijk. Ze zijn waarschijnlijk de bruidsjurk aan het kiezen. Zou er één van de twee, ik weet nog altijd niet wie, in het wit trouwen?
'Daarvoor geef ik geen vijftien euro zulle.' Was mijn eerste volzin na de Benny zijn uitleg. De tweede was: 'Madammeke geef er hier eens vier.' Ik en copain waren het eerste cafeetje ingedoken en hadden de jonkies op inlichtingenjacht gestuurd. Wegens dorst en te koud. En nog iets. Toen we aan de kerk van Dranouter kwamen dachten we dat we van datum gemist waren. Het zou de eerste keer niet zijn.
En jawel, we waren wel van datum gemist. Maar nie veel. De Benny, tegenwoordig een computerdeskundige, had over het hoofd gezien dat ze van dag gewisseld waren. De zaterdag was nu voor de Engelsen en de zondag voor de inboorlingen. En Engelsen liepen daar ook nie veel. Ze hadden nogal wat locale krijgers moeten halen om aan 35 auto's te geraken. Verleden week zo'n Engelsman zien rondtuffen in een WRC en geen zin om er zo vijftien te zien passeren. Benny en Kevin zijn toch een rit gaan bekijken. Copain en ik zijn een braadworst gaan eten en die doorgespoeld met een aanzienlijke hoeveelheid Jup.
Kevin mocht rijden in het weerkeren. Mijne maat en ik mochten achteraan op de laptop kijken. Nee niet naar bruidsjurken.