Gepeperd, zalvend of komisch autogezever. Deze blog leest van onder naar boven.
Vriend worden op Facebook? https://www.facebook.com/vroum.vrouumm?ref=tn_tnmn
14-12-2011
Vanmorgen in de garage.
De baas. 'Vroum, wat heb je gisternamiddag nog gedaan?'
'Eerst gaan kijken of de mannen van den Dréten gedaan hadden en dan naar huis. 't Was toch dat wat je gezegd hebt, gister toen ik vertrok?'
'Ach, ja, 't is waar ook. Ok Vroum.'
Den onnozelaar. Na vier glazen weet hij nie meer wat hij gezegd heeft. En ik gans de dag betaald.
Toen ik gisteren vertrok van bij den André en de bazen ben ik vaneigens niet naar het werk gegaan. Rechtstreeks naar ons stamcafé, of wat dacht je. De twee boomkappers waren er hun stuutjes aan het verorberen. Ik trakteerde ze op ne frisse, en we raakten aan de praat. Gerdy, de kraanbestuurder, had ik al een paar keer gezien. Is, zoals zijn baas, een redelijke vrouwenzot en durft wel eens openlijk avances te maken tegen de serveuse van 't café. Dat maakt hem de grootste concurrent van de cafébaas. En van Gino, de eigenaar van de supermarkt. En hij geniet ervan. ' Is Claudine hier vanavond?' Vroeg hij toen de patroon de pinten bracht. 'Gij zou beter op uw eigen wijf letten in plaats van deftige dames lastig te vallen.' Het antwoord van de waard was er niet naast. Ik begon me al te verkneukelen in een deftige woordenwisseling. De Gerdy stond op het punt om te repliceren toen de bazin achter de toog verscheen. Het werd opeens muisstil. ' Is er wat??' Vroeg ze, de klanten onderzoekend bekijkend. 'Wat zou er zijn? Nee 't is gewoon dat we verschoten zijn van die mooie verschijning achter den dis.' Partners in crime verlinken elkaar niet maar Gerdy haalde zijn gram toch een beetje. De discussie over de wijven zal wel gevoerd worden als zij er niet bij is.. Ik hoop dat ik erbij ben
Voila, alweer thuis. Bij de bazen in hun hof is vannacht een boomke omgewaaid. Vanmorgen om vijf opgebeld om te gaan helpen de eerste schade provisoir te gaan herstellen. Tegen tienen den André met zijn kraan en twee bouwvakkers gemobiliseerd. Tegen elven was de omheining als nieuw en konden zijn twee gasten beginnen met de boom volledig te kappen. Om halftwaalf kreeg den aannemer dorst en ik mocht mee. ' We lopen hier anders toch in de weg.' Ik mocht rijden. Hij was met de kraan gekomen. Wist ik meteen waardoor ik mee mocht.
Er was nie veel volk in't café. Na een Jup of twee begon hij over de rally. Hij zei dat, sedert hij in Ieper gevraagd geweest is voor die VIP toestand, hij al drie gasten op sponsorjacht over de vloer gehad heeft. En, 't waren geen lokale rallymannekes. Als die er nog zijn.
Van andere sporten krijgt hij er ook over de vloer, maar, bijvoorbeeld een wielerploeg, legt het subtieler aan boord. Die zenden een soort manager en stellen het voor alsof je er op lange termijn aan zult verdienen. De rallymannen vragen alleen geld, bij wijze van spreken.
'Je kunt het ook anders bekijken hé'. Zei ik. ' Je zou kunnen denken dat die velomannen je aanzien voor een idioot met geld, hé André.' Den aannemer lachte ' Ik weet het Vroum, ge zijt geen maat met Boonen en Co hé.' 'En in één adem.'Patron, zet er hier een keer vier.' Bazinneke en de baas waren binnengekomen.
Ik heb de mijne uitgedronken en ben er van onder gemuisd.
Moet pas om tien herbeginnen. Herbeginnen, want vandemorgen de omheining bij de bazen al gaan rechtzetten. 'k Zal vandaag nie veel auto's zien.
Om nog eens terug te komen op vrijdagavond. De co van 'Seb' heeft in het begin van het jaar naar vier verhuurders van rallywagens gebeld om inlichtingen. Hij had graag eens met een, zoals ze het in rallyjargon zeggen, dikke auto meegeweest.
Twee ervan lieten hem meteen, vriendelijk, weten dat hij eigenlijk beter ergens anders zou gaan. Kwestie van budget. Eerlijke gasten.
De derde zei dat ze het budget beter zou gebruiken om met hun eigen auto een grote rally te rijden. Hij zei dat, als je geen top-piloot bent en je kruipt in een top-auto je er toch niets van bakt en dat het weggegooide uro's zijn. Hard maar eerlijk. Da was ne goeie gast. Had tijd voor een gesprek.
En de vierde deed zo neerbuigend dat Karl zelf het gesprek beëindigde. Omhooggevallen oetlul.
't Is maar om te zeggen als je niet bij het flashy wereldje behoort, je er niet welkom bent ook. Of je moet een goedgeladen portemonaie hebben en/of serieus goed kunnen gatlikken. Dat gatlikken is trouwens in de mode. Wat wil je? Het geld is op bij velen.