Eén start met De zussen van mijn dochter In De zussen van mijn dochter keert Annemie Struyf terug naar Kenia. Ze zoekt er Achieng, de vrouw die haar adoptiedochter Hope gered heeft, opnieuw op. Achieng heeft ondertussen haar droom waargemaakt en een weeshuis opgericht in haar geboortedorp. In De zussen van mijn dochter vertellen beide vrouwen het ontroerende en hartverwarmende verhaal van het leven in Hope Home, maar ook dat van de vele jonge meisjes en vrouwen die elke dag moeten knokken voor een gelukkig bestaan.
Vijf jaar geleden ging journaliste Annemie Struyf op zoek naar de roots van haar adoptiedochter Hope. Die tocht ondernam zij samen met de seropositieve Achieng, die het leven van baby Hope had gered. De zoektocht van beide vrouwen resulteerde in de ontroerende tv-reeks De moeder van mijn dochter. Die vertelde niet alleen het verhaal van Hope, maar ook het grotere verhaal van de vele miljoenen weeskinderen in Afrika. Toen al droomde Achieng van een veilige plek in haar geboortedorp waar weeskinderen niet alleen een warme thuis, maar ook een toekomst zouden krijgen. Dankzij de tv-reeks De moeder van mijn dochter en de steun van vele Vlamingen heeft Achieng haar droom kunnen waarmaken. In Hope Home krijgen vele babys nu de zorg en de warmte die ze zonder Achieng nooit gekregen zouden hebben.
Nu, vijf jaar later, gaat Annemie opnieuw naar Kenia in De zussen van mijn dochter. Annemie en Achieng hebben nog altijd veel contact met elkaar. Niet alleen persoonlijk, maar ook professioneel, want hun gezamenlijke project Hope Home vraagt veel tijd en energie. In het weeshuis blikken Annemie en Achieng samen terug op de tv-reeks die hun levens zo ingrijpend veranderd heeft. Maar ook deze keer gaan beide vrouwen op stap. In De zussen van mijn dochter vertellen Achieng en Annemie niet alleen het ontroerende en hartverwarmende verhaal van het leven in Hope Home, maar ook dat van de jonge, zwarte meisjes en vrouwen die ver weg en dichtbij moeten knokken voor een gelukkig bestaan De zussen van mijn dochter is opnieuw een aangrijpend en ontstellend verhaal. Over de dromen, inspanningen en verlangens van jonge zwarte meisjes in een wereld waar geweld en mishandeling nooit ver weg zijn. (showbizzsite) Lees ook de belevenissen van Annemie in Kenia.
De zussen van mijn dochter maakt gebruik van beelden uit De moeder van mijn dochter, maar bestaat voor het overgrote deel uit nieuw materiaal.
De zussen van mijn dochter is een programma van Woestijnvis voor Eén. De zussen van mijn dochter: op maandag om 20.40 u. vanaf 8 november
|