
Wie single is en daar verandering in wil brengen, zal er vroeg of laat aan moeten geloven: een eerste date, al dan niet blind. Ook al zijn je verwachtingen niet te hoog gespannen, het is belangrijk om je aan enkele elementaire basisprincipes te houden. Probeer afknappers te vermijden, zoals daar zijn:
- Te laat komen. Vijf minuutjes kan nog net, maar laat je date niet wachten. Het is onbeleefd en je creëert geen leuke beginsfeer. Komt er echt een monsterfile of een treinstaking tussen, stuur dan een sms-je.
- Te uitdagende kleding aantrekken. Goed, je wil er verleidelijk uitzien, maar probeer er toch voor te zorgen dat je date tegen jou praat en niet tegen je duizelingwekkende decolleté. Draag enkel hoge hakken wanneer je je er prettig in voelt.
- Over politiek en geloof praten. Om de simpele reden dat het gevoelige gespreksonderwerpen zijn. Probeer eerst een comfortabel gesprek op te bouwen voor je een discussie begint over leven na de dood of Brussel-Halle-Vilvoorde.
- Andere mensen keuren. Vooral mannen hebben het lastig om niet net te lang naar de mooie dienster te kijken. Maar zelfs wanneer je bediend wordt door een Johnny Depp-lookalike, probeer hem niet te opvallend taan te staren. Het kan hoogstens onzekerheid veroorzaken aan aan de andere kant van jouw tafel.
- Een vriendin meebrengen. Als je instemt met een date, betekent dit een tête-à-tête, tenzij anders afgesproken. Als je plots opduikt met een vriendin, kom je kinderachtig en bijzonder onzeker over.
- Te dronken worden. Niets mis met een glaasje wijn om de zenuwen te bedaren, maar let op dat je niet te snel overdrijft. Struikelend over je schoenen terwijl je met een dubbele tong praat, kom je net iets minder gracieus over dan je zou willen.
- Over je ex praten. Zelfs al kom je net uit een moeilijke relatie en ben je eigenlijk enkel aan het daten om hem te vergeten, zwijg er dan over. Als het echt blijkt te klikken, is er nog meer dan genoeg tijd om de 'ex-files' te bespreken.
- Te opdringerig zijn. Je hoeft niet kussend voor de voordeur of tussen de lakens te belanden om een date geslaagd te noemen. Een leuke klik en een afspraak om terug te bellen, zijn meer dan voldoende.
- Op het laatste moment afbellen. Of erger: iemand laten zitten. Als je enkele dagen op voorhand toch koudwatervrees hebt, bel dan met een plausibel excuus zodat je date de kans heeft iets anders te plannen die avond. Op het laatste moment afbellen is onbeleefd.
- Praat niet de hele tijd. Adem tussen je zinnen en praat niet de hele tijd. Geeft je date ook de kans om zijn verhaal te doen - waren jullie hier niet om elkaar beter te leren kennen? (nieuwsblad) Bron: marieclaire.com Auteur: tib