Door mensen te stimuleren veel fruit en groenten eten, nieuwe dingen te blijven leren, door suikerziekte en depressies te bestrijden kan het aantal mensen met dementie met 40 procent beperkt worden, dat blijkt uit recent onderzoek.
Hoe voorkomen? Een studie bij bijna 1500 mensen toonde aan dat langer studeren leidt tot een daling van bijna 18 procent van de gevallen van dementie binnen de komende zeven jaar. Studeren maakt het brein flexibeler en helpt om de eerste symptomen van ziekten als Alzheimer te verlaten. Door depressie en diabetes beter te behandelen en de bevolking te stimuleren meer fruit en groenten te eten kan de overheid voor een daling van 21 procent van de patiënten met dementie zorgen.
Wat? Dementie ziekte veroorzaakt geheugenverlies en maakt verward. Meer dan de helft van de patiënten heeft Alzheimer, dat is de meest voorkomende vorm van de ziekte. Het aantal mensen met deze ziekte neemt toe door de bevolking die ook steeds ouder wordt. Het is de onderzoekers nog niet duidelijk waarom er een verband bestaat tussen depressie en dementie.
Planten Neuropsychologe Karen Ritchie: "De exacte oorzaak van dementie is nog steeds ongekend, maar we weten wel dat ziekten als hartaandoeningen, beroerten, hoge bloeddruk, obesitas, diabetes, hoge cholesterol, depressies, alcoholconsumptie en educatie hier een invloed op hebben. Ook blijkt dat bepaalde flavonoïden, chemische stoffen in planten, kunnen helpen bij dementie. Dat blijkt uit een analyse van 1.433 gezonde mensen ouder dan 65 jaar uit Zuid-Frankrijk." (ep)
|