Jill Andersen (29), de Deense schone met wie ex-basketter Pieter Loridon (37) amper een jaar geleden trouwde, bevestigt in Story de geruchten die al enkele maanden de ronde doen: de affaire van Loridon met Goedele Liekens (47) was de doodsteek voor hun huwelijk. "Zij is de reden van onze huwelijksbreuk", aldus Jill, die er van haar advocaat verder niet veel over mag vertellen. Maar Story keerde Loridons vuile was binnenste buiten en wat daar allemaal uit valt, tart elke verbeelding.
 Uitgekiende dekmantels voor amoureuze uitstapjes, spionagepraktijken, klikspanen, afspraakjes in hotels en Ardense chalets: dit verhaal sméékt om een sappige soapreeks.
Te veel werk Begin april bevestigde Loridon in Story dat zijn huwelijk op de klippen was gelopen. Maar dat hij naast de pot piste? Nee, de breuk schreef hij toe aan zijn vele werk in zijn verschillende zaken. Goedele? Die kende hij maar oppervlakkig, van een romance was al helemaal geen sprake. Duh!
"Ik val niet op oude, dikke vrouwen" Pieter en Goedele leren elkaar kennen nadat zij in Humo had verteld dat ze hem de aantrekkelijkste BV vond. Daarop stuurt hij haar een sms'je om eens af te spreken. Goedele negeert hem aanvankelijk, maar Pieter dringt aan en het bloed kruipt nog altijd waar het niet gaan kan. Als Jill in het artikel leest dat Goedele haar vent zo'n lekker stuk vindt, vraagt ze hem of ook hij zo over Goedele denkt. "Ben je zot? Nee, ik val niet op oude, dikke vrouwen", zou hij daar op geantwoord hebben.
Ann Van Elsen en Sandrine Goedele en Pieter ontmoeten elkaar in januari in Amsterdam. Ze gedragen zich als een verliefd koppel, zo stellen ooggetuigen vast. Eén van die ooggetuigen kent mensen bij MNM, dus dat verhaal doet al snel de ronde op de redactie van de radiozender.
Pieter denkt nu dat Ann Van Elsen, die bij MNM werkt, dat verhaal aan Jill heeft verteld. De schoonzus van Ann, zangeres Sandrine, is één van de beste vriendinnen van Jill. Pieter zou Ann hebben opgebeld om haar de huid vol te schelden.
Parkeerboete "Ik kén Goedele niet! Ik heb haar nog nooit gezien of gesproken", zegt Pieter als Jill hem met de geruchten confronteert. Die leugen kan hij niet lang volhouden. Later zegt hij dat hij Goedele wel al eens gezien had, "op de première van een film of zo".
Even later krijgt Jill een parkeerboete uit Amsterdam in de bus. Pieter rijdt met haar auto. Ze ziet de datum, snort haar sms'jes van die dag op en vindt er een van Pieter, die schrijft dat hij thuis zit in Antwerpen en dat hij vroeg gaat slapen. Vanaf dat moment stapelen de aanwijzingen dat er stront aan de knikker zit zich op.
Gouden Schoen Na het Gala van de Gouden Schoen, op 12 januari, blijft Pieter in het hotel tegenover het casino van Oostende slapen. In dat hotel verblijft ook Goedele. "Op het Gala stonden ze net niet te tongzoenen", vertelt een ooggetuige. Jill is dan in Denemarken en weet dus niet dat hij liegt als hij haar zegt dat hij thuis slaapt. Wanneer Jill er achter komt dat hij in het hotel heeft geslapen, beweert hij dat hij had gelogen om haar niet te verontrusten. Hij geeft toe dat hij zich niet goed voelt en dat hij hulp wil zoeken bij een psycholoog.
Psycholoog of seksuoloog? "Maar Jill vertrouwt hem niet en zet er een mannetje op", aldus de bron in Story. Een goede vriend van Jill begint Pieter te volgen. "Op de eerste dag dat hij in de gaten wordt gehouden, belt Pieter naar Jill. Hij is zogezegd op weg naar de psycholoog. 'Ik ga eens goed mijn hart luchten', zegt hij nog tegen zijn vrouw".
"Maar wat doet hij echt? Hij rijdt naar het Novotel in Zaventem. Even later ziet haar mannetje ook Goedele Liekens het hotel binnenstappen. Pas vier uur later komen ze weer buiten. Kun je je voorstellen hoe Jill zich die vier uur heeft gevoeld? Ze heeft Pieter meermaals proberen bellen, maar hij nam niet op".
Wanneer Jill hem met de feiten confronteert, barst Pieter in tranen uit. Zijn uitleg is dat hij en Goedele eens moesten praten over de roddels die over hen de ronde deden. Goedele is psychologe én seksuologe, maar Jill begint sterk te vermoeden dat Pieter bij haar naast zijn hart nog een vitaal orgaan lucht.
Confidentius interuptus Pieter blijft ontkennen, maar op een bepaald moment gaat hij door de knieën en bekent hij dat hij een affaire heeft met Goedele. "Maar nog geen dag later slikt hij zijn woorden in en ontkent hij weer alles. Volgens Jill nadat hij met Goedele had overlegd. Zij vond het blijkbaar dom dat hij de waarheid aan Jill had opgebiecht.
Kapper als dekmantel Over naar het volgende evenement, De Nacht van de Vlaamse Televisiesterren. Daar daagt Goedele op met haar kapper Jeffrey. Die geeft achteraf tegenover een vriendin van Jill toe dat hij daar was als dekmantel. De pers zou zich op hem fixeren, en zo kon Goedele ongestoord met Pieter gaan feesten op de afterparty in discotheek Versuz.
Overbuurvrouw Francesca Vanthielen Pieter begint zijn dubbelleven nu minutieus te organiseren. "Elke dag ontdekt Jill iets nieuws. Haar appartement, waar ze samen met Pieter woonde, ligt tegenover het appartement van Francesca Vanthielen. Ze kunnen bij elkaar binnenkijken. Er is zelfs een running joke ontstaan tussen Francesca en Jill. Wanneer ze elkaar tegenkomen, lachen ze: 'Je licht was gisteren vroeg uit. Zeker vroeg gaan slapen?' Pieter weet hiervan en denkt dat Francesca hem met zo'n grapje op een dag per ongeluk zou verraden, wanneer hij tegen Jill had gezegd dat hij thuis was, maar in werkelijkheid met Goedele op pad is. Pieter zou daarom zijn beste vriend Thomas Lamot vragen op cruciale momenten de lichten te gaan aansteken en de televisie te gaan aanzetten in zijn appartement. Stel dat Francesca en Jill elkaar tegenkomen, dan zou haar verhaal kloppen met wat hij Jill heeft wijsgemaakt".
U begint dit leuk te vinden? Lees vooral verder, het wordt nog smeuïger.
Het verhaal waar Jill en haar entourage het minst over te spreken zijn, speelt zich af tijdens de eindejaarsfeesten van 2009.
Verzonnen opnames tv-programma "De ouders van Jill wonen grote delen van het jaar in Zuid-Frankrijk. Pieter en Jill zijn uitgenodigd om hun eerste eindejaar als getrouwd stel daar te komen vieren. Pieter laat zijn schoonfamilie drie dagen achter, zogezegd om een televisieprogramma op te nemen in de Ardennen. Volgens hem een programma voor Eén met een hele groep BV's die in een kasteel zouden worden opgesloten. Het zou ook begin januari worden uitgezonden, waardoor Jill er sowieso niet naar zou kunnen kijken omdat ze in Frankrijk zit".
"Iemand heeft Jill gesignaleerd dat Goedele tussen Kerstmis en Nieuwjaar een chalet in de Ardennen heeft gehuurd. Pieter doet er alles aan om het geloofwaardig te doen lijken. Zo belt Jill hem regelmatig op tijdens die zogezegde televisieopnames. 'Schatteke, ik kan niet lang bellen want die camera's volgen mij constant', zegt Pieter dan. Als hij dan samen met Goedele in de Ardennen werd gesignaleerd, zou hij dat altijd op het programma kunnen steken".
Kussen op Lesbos De voorbije zes weken zijn Pieter en Goedele vaak samen gezien. Drie weken geleden waren er opnames op het eiland Lesbos voor het mysterieuze programma dat Bruno Wyndaele maakt voor vtm. Goedele is kapitein van het vrouwenteam, Pieter is meegegaan als lid van het mannenteam. Pieter en Goedele gingen samen op pad. Maar Lesbos is klein, en als ze denken dat ze alleen zijn, zien mensen hen kussen.
Enkele weken daarvoor werden ze gespot in het Franse skioord Les Gets. "Ze gedroegen zich als een koppel, ze liepen hand in hand. Het was niet van 'hé, je bent mijn goede vriend, kom hier dat ik je eens vastpak'. Zeker niet", verklaart een ooggetuige. "Ze waren zeker op een verliefde manier met elkaar aan het omgaan".
Blijven liegen Jill was tot voor kort nog bereid Pieter zijn affaire te vergeven. "Mocht hij niet zijn blijven liegen, waren ze er misschien nog uitgeraakt. Maar zelfs in het gesprek van de laatste kans, betrapte ze hem op leugens".
Volgens Story heeft Jill intussen ook een nieuwe vriend, een steenrijke Nederlander. (lb)
|