Wie vandaag naar de Ros Beiaardommegang in Dendermonde komt, krijgt spektakel van de bovenste plank te zien. Dat bleek zaterdagavond uit de generale repetitie. Internationale klasse.

'Wij willen de mensen echt waar voor hun geld geven', zegt intendant Franki Hervent. 'Zij komen dan wel voor het Ros Beiaard, maar op de Grote Markt willen we hen allemaal ook een afwachtingsprogramma aanbieden dat de moeite meer dan waard is.'
Hij heeft nog het liefst dat dit een zorgvuldig bewaarde verrassing blijft voor de vierduizend mensen die een tribunezitje voor zondag op de Grote Markt hebben kunnen bemachtigen, maar het gebeuren is van zo'n klasse dat wie het zaterdag gezien heeft er toch niet over zal kunnen zwijgen.
Terwijl het afwachtingsprogramma gerepeteerd wordt, en tot in de kleinste details af blijkt te zijn, zet de Ros Beiaardtrein zich aan de Hollandse Kazerne in beweging. Met de gildenreuzen Mars, Goliath en Indiaan, Kalleke Step, hellebaardiers en buskruitschutters en de Ros Beiaarharmonie.
Die is dit jaar met zo'n honderd muzikanten bijzonder uitgebreid en speelt onafgebroken het Ros Beiaardlied.
Eieren naar Arme KlarenWat zondagnamiddag in Dendermonde te zien zal zijn, is het resultaat van maanden, voor sommigen jaren noeste arbeid. 'De Ros Beiaardommegang is niet voor niets Unescowerelderfgoed en dat willen wij verdedigen', zegt Franki Hervent.
Eigenlijk kan er niet veel meer verkeerd gaan. Behalve het weer dan. De Dendermondenaars hebben in 2000 een hevige schrik opgedaan van een zogenaamde Kanaalrat, die voor bijzonder slecht weer zorgde tijdens de ommegang. En, hoewel de pijnders - dat zijn de mannen die het paard dragen - heel wat eieren naar de Arme Klaren brachten om goed weer af te smeken wordt er voor zondagnamiddag toch weer regen voorspeld. 'Misschien wordt het allemaal zo erg niet', troost Hervent zichzelf.
In ieder geval, de regendruppels die er gisteravond al waren, konden de pret niet bederven. De tribunes op de Grote Markt zaten afgeladen vol met enthousiaste mensen. Lang niet allemaal uit Dendermonde, zoveel was duidelijk. Wij hoorden ook Engels, Frans en Duits en zelfs Spaans spreken. Het Ros Beiaard brengt niet alleen Dendermondenaars, maar mensen van overal samen. (nieuwsblad)