Daerden: "Wel langer werken, maar niét na 65"
Minister van Pensioenen Michel Daerden (PS) wil dat we langer werken, maar zonder de wettelijke pensioenleeftijd van 65 jaar op te trekken. Dat zei Daerden vandaag bij de voorstelling van zijn groenboek over de pensioenen.
Mensen zullen wel langer aan het werk moeten blijven en er zal selectiever moeten worden omgesprongen met het brugpensioen, gaf Leterme aan op de persconferentie.
Volgens Daerden is de realiteit dat mensen vandaag de dag rond hun 59ste of 60ste met pensioen gaan. "Die leeftijd moet verhoogd worden", zei Daerden, die met een bonus mensen wil stimuleren om langer te werken. Het groenboek vormt de basis voor een hervorming van de pensioenen.
De task force Pensioenen gaat nu antwoorden proberen te formuleren op de vele vragen die worden gesteld in het groenboek. Ondertussen wordt het parlement geïnformeerd en kan ook de bevolking zich uitspreken over het maatschappelijk belangrijke thema. Het witboek over de pensioenhervorming, met daarin concrete maatregelen, wil Daerden voor de zomervakantie klaar hebben. Revisorenkantoor Over de juridische procedures tegen hem in verband met het revisorenkantoor van zijn zoon, verklaarde Daerden eerder rustig te blijven. "Ik slaap goed, we zullen wel zien." Daerden voelt zich niet verlaten door zijn partij. "Ik word wel degelijk gesteund. Er is ook geen reden om geen steun meer te krijgen, want er is niets," benadrukte hij. (belga/vsv/lpb)
|