Nonkel Bob in 'Kom toch eens kijken', in 1960.⇒
Met Willy Claes en zoon David.
Al van bij de start van de Vlaamse televisie was Bob Davidse bij de kinderprogramma's van de openbare omroep betrokken. Davidse begon echter als zanger. Hele generaties hebben gitaar leren spelen met de akkoordenboekjes die hij uitgaf.
Hobby werd werkDavidse was van 1955 tot 1985, als 'Nonkel Bob', de presentator van jeugdprogramma's op de Vlaamse televisie. Co-presentatrices waren Tante Paula (Paula Semer), Tante Ria (Mimi Peetermans) en Tante Terry (Terry Vanginderen). In 'Tienerklanken' kregen Nonkel Bob en Tante Terry grootheden als The Rolling Stones over de vloer.
"Ik had een hobby, voor kinderen optreden. Die hobby werd mijn werk op televisie", verklaarde hij later.
Zangduo met vrouwBob Davidse werd op 26 juli 1920 geboren in Berchem als Jacobus Henricus Davidse. Zijn ouders waren van Zeeuwse afkomst.
Hij startte zijn carrière als zanger. Heel wat jonge muzikanten gebruikten zijn zangboekjes om gitaar te leren spelen. In 1944 trouwde hij met Annie Vermeulen, met wie hij een zangduo vormde.
Vrolijke VriendenIn 1955 zocht de toenmalige NIR presentatoren voor het eerste jeugduur op de tv, 'Komt toch eens kijken'. Het werd Bob Davidse, samen met Paula Semer. Davidse deed onmiddellijk een oproep om een club te stichten, de zogenaamde 'Tv-Ohee Club'. Het werd een overdonderend succes, met 55.000 leden. Het bekendste liedje van Davidse was 'Vrolijke Vrienden'. Later werd het programma omgedoopt tot 'TipTop' en kreeg Davidse assistentie van Zaki en Kris Smet. Nonkel Bob was ook een van de uithangborden van de Melkbrigade, die kinderen moest aansporen meer melk te drinken.
ProducerNaast presentator, werd Bob Davidse ook producer bij de openbare omroep. Onder de overkoepelende naam 'Jevanjong', presenteerde Terry Vanginderen 'Klein Klein Kleuterje' en kreeg het jeugduurtje een opvolger in 'Tip Top', met Zaki en Kris Smet als co-presentators. Als producer jeugd tekende Bob Davidse onder meer voor 'Merlina', 'Carolientje' en 'Stad op Stelten'. Naast zijn televisieactiviteiten bleef Bob Davidse Vlaanderen rondtrekken met 'De Poppenkast van Kapitein Buskruit'. Die ervaring kwam hem goed van pas in de reeks 'Mon en Tuur', het door poppen aangestuurde vehikel voor de toen erg populaire Melkbrigade.
GrafschriftBob Davidse ging in 1985 met pensioen, maar bleef actief met liedjes en optredens. Op 9 augustus 2009 stond hij voor het laatst op de planken in 'Antwerpen zingt'. Dat Bob Davidse altijd in was voor een kwinkslag bleek uit het grafschrift dat hij voor zichzelf bedacht: "Hier ligt Bob Davidse onder de grond. Eindelijk houdt hij zijn mond." (lb/belga/kh)