Er is er wel iedere dag eentje jarig, en de jarige van vandaag is?????????????
Axel Witsel (Luik, 12 januari 1989) is een Belgische voetballer die momenteel bij de Belgische eersteklasser Standard Luik speelt.
Carrière Axel Witsel begon zijn carrière bij de jeugd van Visé uit Wezet maar op jonge leeftijd stapte hij al over naar eersteklasser Standard Luik. Op 15-jarige leeftijd kon hij - door internationaal uit te blinken bij het Belgische elftal onder de 16 jaar - de overstap naar Arsenal, Feyenoord en Real Madrid maken, maar hij ging niet in op hun voorstellen en bleef in België.
In het seizoen 2006-2007 maakte hij zijn debuut in de Jupiler League bij Standard Luik. Hij werd al vlug een vast onderdeel van het middenveld dat bestond uit jong Belgisch talent als Steven Defour en Marouane Fellaini.
In seizoen 2007-2008 was hij onderdeel van de ploeg die landskampioen werd. In dit seizoen werd Witsel ook verkozen tot Jonge Profvoetballer van het Jaar 2008 en op 21 januari 2009 won hij de Belgische Gouden Schoen als beloning voor zijn prestaties in 2008.
Momenteel zou de Luikse middenvelder in belangstelling staan van clubs als Marseille, Arsenal, Bolton, Middlesbrough, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Real Madrid, Atletico Madrid, Galatasaray en het Italiaanse Inter.
Op 30 augustus 2009, tijdens het duel Anderlecht-Standard, raakte hij in opspraak door een zware overtreding met gestrekt been op Marcin Wasilewski te maken, die met een dubbele open beenbreuk moest worden afgevoerd. Op 1 september besliste de Belgische Voetbalbond dat Witsel geschorst wordt tot en met 23 november.
Dat zijn tien speeldagen en één bekerwedstrijd. Standard Luik ging echter in beroep, waarna Witsel strafvermindering heeft gekregen. In plaats van tien wedstrijden, werd de schorsing terug gebracht tot acht wedstrijden. In Europees verband mag Witsel wel uit blijven komen, dit omdat de KBVB de schorsing niet aan de FIFA en de UEFA heeft voorgelegd.
Nationale ploeg Witsel speelt voor de Belgische nationale ploeg. Op 26 maart 2008, maakte hij zijn internationaal debuut in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Marokko. Hij kopte de 1-2 binnen, na amper 5 minuten op het veld te staan.
Op 1 april 2009 werd Witsel tijdens de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina uitgesloten na een zware overtreding. De FIFA schorste hem daarom voor vier interlands en gaf hem een boete van 5000. (wikipedia)
|