Justine Henin lootte de op één na slechtst denkbare tegenstander voor haar comeback in Brisbane: Nadia Petrova. De 27-jarige Russische is nummer 20 van de wereld en het tweede reekshoofd in Brisbane. Het eerste reekshoofd is Kim Clijsters. Dat was een nog slechtere loting geweest.
Justine klopte vorige maand in Caïro nog Petrova in een exhibitie, maar ze had wel een tiebreak nodig in de eerste set: 7-6, 6-2. Leuk detail: het was Petrova die de loting uitvoerde. En blijkbaar had ze ook op iemand anders gehoopt, want ze sloeg nogal kribbig onze vraag om commentaar af: Ik moet nu lunchen. Ander leuk detail: de twee zouden zaterdagmiddag samen trainen. Uiteraard werd die training afgeblazen.
Kim Clijsters kwam iets beter weg met een eerste ronde tegen Tatiana Garbin, een 32-jarige Italiaanse en nummer 59 van de wereld. De twee speelden nooit eerder tegen mekaar, maar Clijsters kent Garbin goed. Ze draait al lang mee. Ze kan op elke ondergrond uit de voeten, ze varieert goed, dus toch niet te onderschatten.
Het goeie nieuws: Clijsters en Henin werden in verschillende tabelhelften ingedeeld. Een Belgische finale is dus mogelijk, in theorie.
(nieuwsblad waw)
|