Na de chihuahua's, worden kleine egeltjes straks het mode- accessoire. In Engeland vormen ze de nieuwste rage voor rijkere fashionista's die de egel, in plaats van de kleine hond, meezeulen in de handtas. Dierenorganisaties reageren verontwaardigd. 
Soort De Afrikaanse Pygmee-egels zijn in Engeland zeer populair geworden als huisdier. Ze passen in de palm van je hand en zien er bijzonder schattig uit. Volgens fokkers vormen deze zoogdieren het perfecte accessoire omdat ze minder aandacht vereisen dan honden.
Mode-item Ware fashionista's en rijke dames inclusief een heleboel voetbalvrouwen, houden van de diertjes omdat ze in een grote verscheidenheid van kleuren te verkrijgen zijn, van albino tot abrikoos, chocolade en zout en peper. Sommigen deinzen er niet voor terug om bij elke handtas een andere egel te matchen.
Negatief Dierenrechtenorganisaties reageren verontwaardigd en woedend dat elk diertje, die ongeveer 250 pond kost, zomaar op de markt wordt gegooid als mode-accessoire. "De Pygmee-egels zijn ongetwijfeld heel schattig", vertelt dierenvechtster Leanne Plumtree in de Daily Mail, "maar de dieren zijn geen toebehoren. Dit zijn exotische dieren die niet in een huishouden thuishoren. Dit is compleet onverantwoord. Het zijn walgelijke en betreurenswaardige karakters die even vaak van huisdier veranderen als van outfits".
Perfecte cadeau Heel wat fokkers zijn het daarmee niet eens. Volgens hen houden de diertjes van vertroeteling. Ze zitten ook heel stil in de handtas. Voordeel is dat ze bovendien heel goedkoop zijn in onderhoud. "Het perfecte geschenk voor kerstmis", zo besluit styliste Diana Mather in de Daily Mail. (lvl)
|