In onze streek vind je tal van overheerlijke streekproducten. Ik laat jullie kennis maken met enkele van de lekkerste desserts die onze regio rijk is.
Streekproducten zijn zoveel meer dan een heerlijke verwennerij of een gevoel van nostalgie. Het is een product dat vol liefde en vakkennis op ambachtelijke wijze is vervaardigd. Alle desserts beschikken bovendien over een interessant verhaal. Zoals de naam "streekproduct" suggereert, zijn ze op een of andere manier verbonden met je eigen regio.
Ofwel zijn de ingrediënten afkomstig uit de streek, ofwel is de bereidingswijze typisch West-Vlaams. Traditionele streekproducten, daar moet je wel van genieten. Zowel van hun smaak als van hun verhaal. Om je vingers bij af te likken!
De kalletaart Was voor het eerst te bewonderen in de uitstalramen van de Kortrijkse meester-banket-bakkers in 1977 . Het overheerlijke gerecht was een groot succes. De taart heeft alle ingre-diënten in huis van een geliefd product : heerlijk lekker, gezond, consistent, mooie vormgeving en je kan de taart gemakkelijk meerdere dagen bewaren. Dit overheerlijke gebakje op basis van appels en abrikozen wordt verrijkt met een scheutje Calvados en amandel schilfers. Moeilijk te weerstaan. Beschikbaar bij verschillende Kortrijkse bakkers.
Rodenbachtaart Roeselare is de stad van het heerlijke Rodenbachbier. Liefhebbers van het roodbruine biertje kunnen nu ook smullen van overheerlijke Rodenbachtaart. "De Rodenbachtaart is een frangipanegebak met in Rodenbach gemarineerde peren. Een chocoladeopdruk van Rodenbach en een houten ring errond zorgen voor de herkenbaarheid", vertelt bedenker Lieven Noppe uit Ardooie. De taart heeft een aparte smaak, een aangename combinatie van het zoete van de peren en het zure van het streekbier Rodenbach. De heerlijke taart is beschikbaar bij bakkerijen in Roeselare, Izegem, Gits en Lichtervelde.
Bakelandt taart Bakelandt is een volksfiguur die door de jaren heen is blijven hangen in onze streek. Deze leider van een roversbende, afkomstig uit Lendelede, draagt nu ook in zijn geboortestad de naam van een overheerlijke taart. De appeltaart draagt een beeltenisvan Bakelandt en is overdekt met bloemsuiker. Let wel op, deze lekkernij wordt gemaakt van oogstappeltjes, en is dus maar beschikbaar van 15 augustus tot oktober in de bakkerijen in de omtrek van Lendelede. De appeltaart op de foto is nog niet helemaal afgewerkt.
Geytetaart Ook Hooglede kan een overheerlijk streekproduct aanbieden, namelijk de geytetaart. De taart is genoemd naar de wijk Sint-Jozef, of in de volksmond 'De Geite'. Deze heerlijke confituurtaart is gebaseerd op een oud recept dat stamt uit de Eerste Wereldoorlog. De taart wordt artisanaal bereid zonder toevoeging van bewaarmiddelen of kleurstoffen. Deze lekkernij is het hele jaar door verkrijgbaar bij bakkerijen of supermarkten in de buurt van Hooglede.
|