Wereldberoemde toeristische trekpleisters die uiteindelijk heel wat minder blijken uit te vallen... Zoals de Mona Lisa uiteindelijk toch maar een heel klein schilderij is en de Walk of Fame eigenlijk een vrij banaal voetpad. De Britse krant The Times somde er nog een aantal op, mét alternatieven.
1. Toren van Pisa
De Toren van Pisa is een toren die scheef hangt, en daarmee heb je het dan wel helemaal gehad.
In de plaats daarvan... ga je beter naar San Gimignano, slechts 75 km verder: dat middeleeuwse stadje heeft ook torens (al dreigen ze niet om te vallen), plús fijne musea, een leuk muziekfestival en een schitterend zicht op het Toscaanse platteland vanuit de heuvels.
2. Times Square Ook Times Square in New York moet het ontgelden. Niks meer van de grandeur uit de jaren twintig, wat is achtergebleven zijn McDonald's en immense neonreclames.
In plaats daarvan... kan je beter naar de Lower East Side gaan, waar je in een paar blokken rond Allen, Rivington and Orchard een gonzend New York eettentjes uit een dozijn landen, pittige boetieks, gezellige bars en sexy nachtclubs.
3. Titicaca-meerDe drijvende dorpjes van de Uros in het Titicaca-meer werden ooit aangelegd om aan de Inca's te ontsnappen, maar nu zijn ze het slachtoffer geworden van een toeristische invasie en overgroeid door een bos van souvenirstandjes.
In de plaats daarvan... kan je beter naar Lake Umayo gaan iets meer naar het noorden. Hoog op een rif, op een schiereilandje dat in het meer leunt, ligt de dodenstad Sillustani, met de ruïnes van de graftorens van het Colla-volk.
4. Blarney CastleEen biljoenenleger van toeristen komt elk jaar naar dit Ierse kasteel om de geluksbrengende steen van Blarney te kussen. Dat houdt in: urenlang aanschuiven naar de top van de toren om jouw smakkerd op de steen te planten waar al het speeksel van miljoenen vreemdelingen aan hangt. En daar betaal je 10 euro voor. En dan zwijgen we nog van de Mexicaanse griep.
In de plaats daarvan... kan je beter naar Co Tipperary gaan, waar het schitterende Cahir Castle tien keer beter is voor een kwart van de prijs.
5. Las Vegas Met zijn casino's en immense hotels is Las Vegas hét symbool van de Westerse massacultuur, maar volgens
The Times is er ook geen enkele plek ter wereld waar de kloof tussen imago en realiteit zo groot is. Geen glamour in Vegas, wel pafferige, dikke Amerikanen, die als zombies van slotmachine naar slotmachine slenteren.
In de plaats daarvan... bestaat hier niet, want er is maar één plek zoals Las Vegas. (nieuwsblad)