|
Fédrigo klopte zijn medevluchter Pellizotti op de meet.

De Fransman Pierrick Fédrigo (Bouygues) heeft de derde en laatste Pyreneeënrit tussen Saint-Gaudens en Tarbes gewonnen. Het duo Pellizotti-Fédrigo kleurde de rit met een vroege aanval en de Fransman klopte de Italiaan in de spurt. Het tweetal ontliep nipt zowaar een massaspurt in een bergrit. Ook de Belgen toonden zich. Stijn Devolder was meteen mee in de eerste vlucht, maar moest al snel passen. Jurgen Van Den Broeck trok in de tegenaanval op de Aspin en kwam knap als zesde boven op de Tourmalet. In de vallei werd de achtervolgende groep gegrepen. Het peloton kwam een half minuutje tekort en Greg Van Avermaet werd nog zevende. Andy Schleck reed lek op vier kilometer van het einde, maar zijn Saxo-ploegmaats brachten hem net op tijd terug. Rinaldo Nocentini behoudt de gele trui, Thor Hushovd de groene en Egoi Martinez is de nieuwe leider in het bergklassement. Morgen is er de eerste rustdag.
Gap 2006 De ritzege van Fédrigo is de tweede van Bouygues in deze Tour na Voeckler in Perpignan en ook de tweede in de Tour voor Fedrigo zelf. Drie jaar geleden was de Fransman al de beste in Gap. Vorige maand ging Fédrigo nog in extremis over Van de Walle op de vesting van Briançon in een zware bergrit van de Dauphiné. Een kanjer dus die Fédrigo en dat is zijn vluchtgezel Franco Pellizotti zeker ook. De derde van de Giro liet eerst zijn Liquigas-ploeg rijden achter een groep met onder meer Devolder om dan zelf de sprong te maken naar voren. Toen Voigt doortrok, moest Devolder passen en volgden enkel Pellizotti, Fédrigo en Duque. Duque loste op de Aspin en Voigt op de Tourmalet, waar Pellizotti de 5.000 euro van de 'Prix Goddet' meegraaide. Ze weerstonden probleemloos een tegenaanval met onder meer Van Den Broeck.
Ontketend peloton De strafste prestatie van de tandem Fédrigo-Pellizotti noteerden we in de vlakke laatste 50 kilometer na de Tourmalet. Tegen de wind in hielden de twee ervaren vluchters knap stand tegen een ontketend peloton, waar Caisse d'Epargne (voor Rojas) en Rabobank (voor Freire) volgas gaven om toch nog een massaspurt te forceren. Hoed af voor de vluchters dat ze toch voor de zege spurtten. Pellizotti sneed de Fransman de pas af in de laatste bocht, maar Fédrigo had genoeg kracht over om toch nog te winnen.
Armstrong De klassementsrenners hielden al een rustdag voor de echte rustdag. Enkel Lance Armstrong toonde zich even door het gat op de voorin geloste groep met Devolder (mee in de eerste vlucht, maar geëindigd in de bus op een halfuur) in de beginfase dicht te fietsen. Voor het overige bewoog niemand, omdat de top van de laatste col (de Tourmalet) op 70 km van de finish lag. Zo waren de Pyreneeën zo goed als een maat voor niks. Het is wellicht wachten tot de verraderlijke Vogezenrit van volgende vrijdag om de topfavorieten nog eens echt te zien bewegen. (kh)
|