|
Een drieledige tentoonstelling over de geschiedenis van Vlaanderen met in de hoofdrol de vrouwen van Vlaanderen:
15 mei - 13 september 2009 | Rumbeke - Kortrijk - Male

De gravinnen en de gravendochters. Welke rol speelden zij in de bewogen evolutie van Vlaanderen van de negende tot de vroege zestiende eeuw? Het verhaal voert ons mee in de onbekende wereld van deze adellijke dames.
We ontdekken ze als begeerde bruiden in de internationale politiek en scherprechters in conflicten. Ze schitteren als voorvechters van cultuur en religie. Ze zijn de bewaarders van de bloedlijn. Ze rekenen af met afgunst en bedrog. Ze zijn vurige minnaressen en leeuwinnen voor hun kroost.
De tentoonstelling brengt niet alleen voorwerpen en afbeeldingen samen maar laat de dames zelf ook aan het woord. De "Vrouwen van Vlaanderen" staan garant voor heerlijke én leerrijke verhalen op unieke historische locaties. Met fotos van Lieve Blancquaert . http://www.vrouwenvanvlaanderen.be/
|