Vrouwelijke ondernemer van het jaar is Mieke Vertriest geworden. De 39-jarige Mieke Vertriest is verkozen tot vrouwelijke ondernemer van het jaar. Dat maakten de Unie van Zelfstandige Ondernemers (Unizo) en Markant, het netwerk van ondernemende vrouwen, bekend. Het is al de tiende keer dat de zogenaamde Womed-award (Women in Development) wordt uitgereikt.
Koerierbedrijf Mieke Vertriest werkte als verpleegster toen haar partner besloot een koerierbedrijf te beginnen. "Ik begon me steeds meer bezig te houden met de boekhouding van die firma", vertelt Vertriest.
"Toen mijn vriend na enkele jaren besliste om de onderneming op te geven, wist ik hem te overtuigen de dagelijkse leiding aan mij over te laten en er een bedrijf voor zwaar wegtransport van te maken."
13 chauffeurs na 5 jaar Intussen bestaat X-Trans vijf jaar en heeft het bedrijf dertien chauffeurs in dienst, onder wie Osman Sertkaya, de partner van Vertriest. De bedrijfsleidster hecht bijzonder veel belang aan de diversiteit van haar personeel.
"Ik heb twee vrouwen in dienst, die zelfs de zwaarste ritten voor hun rekening nemen", zegt de ondernemende dertiger. "Mijn andere chauffeurs komen uit alle lagen van de bevolking en hebben uiteenlopende afkomsten."
Het gevolg is dat X-Trans een bijzonder laag personeelsverloop kent, waardoor het bedrijf zijn klanten een goede continuïteit kan bieden. In de transportsector is dat even belangrijk als de prijszetting, meent Vertriest.
Pizza en communicatie Tweede in de wedstrijd werd Griet Allegaert, die met haar bedrijf Frozen Food Commercial voorgesneden ingrediënten voor pizza's levert. De derde plaats is voor Birgit Hubloux, eigenaar van het communicatiebureau Oona_3.
Onderzoek Unizo maakte van de gelegenheid ook gebruikt om een onderzoek voor te stellen dat door de Vlerick Management School werd uitgevoerd. Daaruit blijkt dat de Belgische vrouwen minder ondernemend zijn dan het Europese gemiddelde.
Het aantal actieve vrouwen die hun eigen baas zijn, lag in 1999 nog op 5 procent, maar dat is intussen enkele tienden gezakt. Slechts 25 procent van de vrouwen acht zichzelf geschikt om een eigen zaak te beginnen, tegenover bijna 40 procent van de mannen. (belga/edp)
|