Zondag 17 juni week 24
1945 geboorte Eddy Merckx Nationale dag van de beiaard
"Doordenker" "De barman in de kantine van een AA club tapt enkel moppen"
"Keukentip"
 Heldere ijsklontje verkrijgt u door gekookt water in plaats van water, rechtstreeks van de kraan in de diepvriesbakjes te doen.
Turkije: vele kookstijlen
Turkije is een land met veel verschillende regionale keukens. Dit komt doordat in het verleden talloze invasies van vreemde volkeren een spoor van kookstijlen hebben achtergelaten. De Griekse invloed is er één van die heel duidelijk in een aantal typische Turkse gerechten terug te vinden is.
Bekende Turkse gerechten zijn de sjisj kebab (geroosterd vlees aan pennen), de börek (warme pasteitjes, köftes (geroosterde gehaktballetjes) en de pidet (plat brood). Beroemd zijn baklava met honing en noten en natuurlijk het Turkse fruit.
De Turken houden ervan om groenten te vullen. Aubergines en paprika's worden dan ook vaak gevuld met een pittig mengsel van gehakt, groenten en kruiden. Andere geliefde groenten zijn komkommer, prei, spinazie, uien. Eén van de befaamdste smaakmakers in de Turkse keuken is de tomaat, vaak in de vorm van puree, en samen met ui en knoflook. Verse kruiden zoals oregano, peterselie, koriander, selderie en munt worden veel gebruikt. Specerijen zoals komijn, piment en kaneel meestal in combinatie met vlees.
Ook yoghurt en honing spelen een belangrijke rol in de Turkse keuken. Bij vrijwel elke maaltijd wordt aryan (een yoghurtdrank) geschonken. En vele soepen en sauzen hebben yoghurt als basis.
"Zondags aperitiefje"
Frappé van Frambozen met jenever (4pers.) Mix in een blender 8 frambozen met 4 eetlepels frambozensiroop, 4 koffielepels limoensap, 2 bolletjes aardbijenijs, 12cl jonge jenever en 2 grote glazen ijsgruis. Meng tot een schuimige massa, verdeel in hoge glazen en vul aan met gekoeld spuitwater. Versier elk glas met een schijfje limoen of sinaasappel en een spiesje met frambozen.
"Letterlijk"
Wij zijn al vijf jaar getrouwd en we houden nog altijd evenveel van elkaar
als op onze trouwdag, bluft Michelle. Maar een half uur geleden had je toch serieuze ruzie? Dat hadden we op onze trouwdag ook.
Waarheen op 17 juni? Stripdag Suske en Wiske te Kalmthout in het kader van het feestjaar rond Willy Vandersteen. www.vvvkalmthout.be
Artmarkt Kuurne heeft zijn roots in 1969 toen kunstkring Evariste Carpentier een artiestenfoor organiseerde op het 25 jarig jubileum meer info op: jaarlijkse kleurdag heet voortaan Artmarkt Kuurne.
Charles Eames op 17 juni precies 100 jaar geleden geboren een van de grote designers in de 20ste eeuw. design.museum.gent.be
|