|
Moeten Australische schoolkinderen straks zonnebril dragen?
zonnebril deel van uniform | Australische scholieren zouden een zonnebril moeten dragen als deel van hun schooluniform. Het is een doeltreffende manier om het stijgend aantal gevallen van huidkanker rond de ogen en van oogziektes tegen te gaan. Deze aanbeveling deed een Australische hoogleraar oogheelkunde vrijdag.
De wetenschapper Dinesh Selva onderzocht honderden leerlingen. Volgens hem ontstaat 10 procent van de huidkanker op het hoofd rond een van de ogen, vooral bij het onderste ooglid.
F.V uit Stekene
Er was ooit een Australische tennisser die zijn onderste oogleden beschermde met witte zonnecrème.(Pat Rafter) Het zag er niet uit, maar gezien bovenstaand artikel, had hij een punt. Down Under schijnt de zon dan ook veel feller, dan bij ons. Tijdens hun zomer staat de zon dichter bij de aarde dan tijdens de onze. En "blanken" zijn uiteindelijk immigranten op dit continent. Van nature, horen wij daar niet. Bescherming is dan geboden.
|