In Groot-Brittannië zijn bijna de helft (46 procent) van alle miljonairs vrouwen.
Tot die verrassende conclusie kwam recent onderzoek door het onderzoeksbureau Datamonitor. Het is voor het eerst dat vrouwen de helft zo dicht benaderen.
Overschaduwen En de mannen kunnen maar beter uitkijken, want volgens de onderzoekers worden de vrouwen sneller rijk dan de mannen. In enkele jaren zullen ze de mannelijke miljonairen overschaduwen. Pittig detail: niet al deze vrouwen bouwden hun fortuin op door hard te werken. Sommigen raakten aan veel geld door hun zeer lucratieve echtscheiding.
Arbeidsmarkt Ook de arbeidsmarkt wordt duidelijk beïnvloed door de instroom van vrouwen. Zo waren er in 1984 slechts 645.000 vrouwen zelfstandigen. Vandaag zijn er meer dan 1 miljoen zakenvrouwen, en dat in alle sectoren. In de lijst van 100 belangrijkste ondernemers is al een kwart vrouw.
Vermogen Ongeveer 35.000 Britse vrouwen hebben een vermogen van meer dan 1,5 miljoen euro, iets meer dan 4.000 ervan beschikken over meer dan 7,5 miljoen euro. Dat vermogen omvat zowel geld, als aandelen en fondsen. De laatste zeven jaar is hun vermogen met 150 procent toegenomen.
Echtscheiding Maar ook een echtscheiding kan een lucratieve zaak worden, voor de vrouw. Zo betaalde fondsbeheerder Alan Miller meer dan 7,5 miljoen euro aan zijn ex-vrouw Melissa. Ze waren drie jaar getrouwd. Karen Parlour, nu ex-vrouw van voetballer Ray Parlour, kreeg een derde van zijn fortuin toegewezen als dank voor haar rol in zijn succes.
Kloof De kloof tussen de gemiddelde rijke Brit en zijn vrouwelijke tegenhanger wordt ook kleiner. Tien jaar geleden had een mannelijke miljonair gemiddeld 4 miljoen euro, de vrouwelijke versie deed het met 2,4 miljoen euro. Vandaag is dat 4,5 miljoen tegenover 3 miljoen. Nu de loonkloof nog aanpakken, en we zijn helemaal op goede weg. hln
|