Wie 'Make-a-Wish Vlaanderen' een hart onder de riem wil steken,
Kris Wauters en Yasmine genieten alvast van de lekkere wijn. kan nog tot 22 april deelnemen aan de actie 'kinderWERELDwijn'. De organisatie vervult de wensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. Maylien Wine en het Antwerpse restaurant Fogos bieden 200.000 flessen kwaliteitswijn aan, waarvan er al 10.000 zijn verkocht. Per verkochte fles gaat een euro naar Make-a-Wish.
"Ik wilde al heel lang iets doen voor het goede doel", zegt Walter Teunis van Fogos. "Nadat ik de film 'A Child's Wish' zag, waarin een ziek kind Bill Clinton ontmoet, besloot ik iets te doen voor Make-a-Wish. Toen ik 200.000 flessen wijn te koop kreeg aangeboden, leek me dat de ideale gelegenheid. Het gaat hier om topwijn uit Australië, Californië, Zuid-Afrika en Chili", zegt Teunis. In de winkel tel je daarvoor tussen de 12 en de 67 euro per fles neer, maar wij verkopen ze aan 5, 7 of 9 euro."
40 kinderen Als alle flessen verkocht raken, betekent dat een opbrengst van 200.000 euro voor Make-a-Wish. "Met dat geld kunnen we ongeveer 40 kinderen gelukkig maken", zegt Hilde Reulen van Make-a-Wish Vlaanderen. De organisatie vervulde vorig jaar 113 wensen, gaande van een bezoek aan Disneyland Parijs tot een ontmoeting met de spelers van Club Brugge.
"Hoewel het wenskind die dag centraal staat, is het ook een echte gezinsactiviteit. Als het kind al maanden in het ziekenhuis ligt om allerlei behandelingen te ondergaan, is het voor de ouders vaak de eerste keer sinds lange tijd dat ze hem of haar terug zien stralen", zegt Kris Wauters, die peter is van Make-a-Wish. Hij kwam zaterdag samen met meter Yasmine naar het magazijn om zijn steun te betuigen aan de wijnactie.
Wie meer informatie wil, kan een kijkje nemen op de website www.kinderWERELDwijn.be lees ook: aandenken aan Laura
|