Hergé-eeuwfeest gaat van start in Parijs
Hergé zou honderd geworden zijn. |
De honderdste verjaardag van Hergé (Georges Rémi), de Belgische vader van stripfiguur Kuifje, wordt dit jaar uitbundig gevierd met allerhande manifestaties in heel Europa en Noord-Amerika. Het Centre Pompidou in Parijs beet de spits af met de opening van een tentoonstelling van originele platen en tekeningen van Hergé.
Tegen de gevel van het Beaubourg-museum hangt een enorme afbeelding van de beroemde rood-wit geblokte raket uit 'Raket naar de Maan' en 'Mannen op de Maan'. De expo 'Hergé' loopt van 20 december tot 19 februari 2007 en is gratis toegankelijk.
De verjaardag van de geestelijke vader van Kuifje (Georges Rémi werd op 22 mei 1907 in Brussel geboren) wordt in 2007 op diverse plaatsen in de wereld herdacht, van Québec over Stockholm tot Barcelona, maar uiteraard ook in zijn geboorteland België.
Platen en originele tekeningen Beaubourg reconstrueerde de carriëre van de tekenaar aan de hand van 300 platen en originele tekeningen. Rémi (1907-1983) tekende zijn werk sinds 1924 met 'RG', zijn omgekeerde initialen, wat al vlug 'Hergé' werd. De expo volgt de meester van zijn eerste tekeningen in de Belgische pers tot zijn ontmoeting, midden de jaren '70, met het Amerikaanse popart-icoon Andy Warhol en zijn passie voor de hedendaagse schilderkunst.
Hergés wereldberoemde figuurtje Kuifje, een jonge reporter in pofbroek, steevast vergezeld van het hondje Bobby, trad in 1929 voor het eerst op ter gelegenheid van een reportage "in het land van de Sovjets" en dat was het begin van Hergés wereldfaam.
"Kuifje was voor mij een kans om mijn verlangen naar avonturen, geweld en pienterheid die in mij zat, tot uitdrukking te brengen", zei Hergé ooit.
|