Wieleravond- 18 maart om 20 uur. Broederschool, Schoolstraat 2, Heule met o.a. Eric Leman, Nico Mattan, Eric Van Lancker, Pol Verschuere,... Dat de wieleravond in samenwerking met en in de feestzaal van de Broederschool een succes wordt, ligt voor de hand. Bovengenoemde namen staan daar garant voor.
Eric Leman, won driemaal de Ronde van Vlaanderen (1970, 1972, 1973) en dit in de tijd van grootmeester Eddy Merckx. Alleen Achiel Buysse, Fiorenzo Magni en Johan Museeuw deden het hem voor. Hij won gedurende zijn loopbaan ook negen ritten in Paijs-Nice, acht ritten in de Ruta del Sol, vijf ritten in de Ronde van Frankrijk en een rit in de Ronde van Spanje. In 1971 kon hij de leeuwentrui omgorden in het Kampioenschap van Vlaanderen in Koolskamp.
Nico Mattan, die aanvankelijk jarenlang als knecht reed van zijn boezemvriend Frank Vandenbroucke, was vooral gespecialiseerd in de Vlaamse eendagswedstrijden. Hij kon ook goed tijdrijden. In 1999 moest hij zijn carrière stopzetten wegens hartproblemen maar kon na een herkeuring opnieuw als renner aan de slag. Zijn grootste overwinning behaalde hij in 2005 toen hij Gent-Wevelgem won. Hij won o.m. ook de Driedaagse van pe Panne (2001) en twee etappes in Parijs-Nice.
Over zijn vriend schreef hij het ophefmakende boek "VDB en Mattan - Het verhaal van een turbulente vriendschap". Hij heeft het daarin niet alleen over een mooie vriendschap tussen twee mensen maar wil de jonge renners ook waarschuwen niet in de vallen van het professionele wielrennerschap te trappen.
Eric Van Lancker, momenteel jeugdcoördinator bij de Vlaamse Wielerschool, is winnaar van vier wereldbekerwedstrijden. Hij won ook etappes in heel wat rondes: in de Milk Race (samen met het eindklassement), de Ronde van Denemarken, Italië en Zwitserland, in Parijs Nice (op de Mont Ventoux), in de Fiesta Tour en de Willem Teil Ronde, in de Ronde van Cantabria en de Ronde van België, in de Ronde van het Baskenland en de Ronde van de Vaucluse. Gewezen belgisch kampioen bij de amateurs (1975) Pol (Polleke) Verschuere van Tiegem was prof van 1976 tot 1989 en behaalde verschillende overwinningen in Tour-etappes waaronder de laatste rit in 1980 op de Champs-Elysées. Hij was een strijdlustig renner die zich vaak in de spurt liet opmerken. Hij liet het evenwel niet altijd aan zijn hart komen. Van hem vertelt José De Cauwer, gewezen renner en gewezen ploegleider: "Onderweg passeerden we tijdens een Parijs-Roubaix Pol Verschuere die op zijn dooie gemak op de fiets richting Valenciennes reed. Het peloton maakte ondertussen een paar lussen over kasseiwegen aan de linker- en rechterkant van de baan. We slaagden erin om voor de spits van de wedstrijd te geraken. Aan de bevoorrading zochten we de materiaalwagen van onze ploeg op en keken toe hoe de restanten van het peloton voorbijreden.
Wie schetst onze verbazing toen we tussen de volgwagens plots ... Pol Verschuere zagen rijden. Terwijl de andere renners veertig kilometer kasseien hadden verwerkt, had hij dertig kilometer op een brede asfaltweg gefietst en ongezien zijn plaats in de wedstrijd weer ingenomen." De gastheer op onze wieleravond, Leendert Derck (WTV-FocusL voelt opnieuw een kransje wielerhelden en wielerhelden-in-spe aan de tand. Heule Rondt en het jong geweld ...
Heule Rondt draagt de jonge wielrenners en zekerlijk de jonge rensters in het hart. Daarom organiseren wij reeds een aantal jaren een wielerwedstrijd voor nationale dames jeugd, nieuwelingen en junioren samen. Op de wieleravond op vrijdagavond 18 maart a.s. in de feestzaal van de Broederschool laten wij de jeugd dan ook aan het woord.
Het wordt beslist een boeiende en spetterende avond vol anekdotes waarbij ook een aantal jonge renners over hun ervaringen met het wielrennen komen vertellen. Het wordt een heerlijke avond! (Tinneke Pips)
|