Ingrediënten voor 2 personen: 2 dunne kalfslapjes versgemalen peper 2 dunne plakjes ham, even groot als de kalfslapjes 2 takjes rozemarijn, naaldjes afgeritst en fijngesnipperd 100 g shiitakes, in plakjes gesneden olijfolie 100 ml witte wijn 160 g tagliatelle Parmezaanse kaas rucola
Bereidingswijze: Bestrooi de kalfslapjes met peper, leg op elk een plakje ham, wat rozemarijn en een beetje parmezaan. Vouw de lapjes dubbel en zet ze vast met een prikker.
Verhit olie in een pan, bak de saltimbocca aan beide kanten op een hoog vuur. Giet de olie uit de pan, voeg de witte wijn toe en laat die op een hoog vuur inkoken. Neem het vlees uit de pan en houd afgedekt warm. Doe de shiitakes in het bakvocht, laat even stoven en laat de saus dan verder inkoken.
Kook de tagliatelle beetgaar (tijd zie verpakking) in een grote pan met water met een scheutje olie. Giet af, spoel even om onder stromend warm water en laat goed uitlekken.
Verdeel de pasta over warme borden, leg er de saltimbocca op, giet er de saus over en werk af met rucola en geraspte parmezaan. (nina)
|