1. Twintig jaar was Chris Lomme toen ze in Schipper naast Mathilde een rol kreeg waarmee gans Vlaanderen haar tot de dag van vandaag mee associeert. Haar eerste scène in de TV-serie gebeurde in 1958 en was nogal ongewoon: ze kwam tevoorschijn uit een doos, een cadeau uit Amerika voor de schipper.
2. Wie in die tijd de immens populaire Marieke live aan het werk wou zien, moest naar de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in Brussel. Van 1962 tot 1991, dus 29 jaren lang, was ze daar vaste actrice en speelde ze 3 tot 4 nieuwe theaterproducties per jaar. Chris Lomme is ook op een ander gebied een dame van trouwe jaren. Met haar partner Nand Buyl was ze 48 jaar samen, tot hij in stierf in 2009.
3. Dat Chris Lomme houdt van woorden, taal en boeken is geweten. Momenteel toert ze met haar programma Mijn leven langs de poëzie om. Maar niet alleen poëzie kan haar boeien. Ze heeft thuis wel 45 kookboeken liggen en beweert dat dit voor haar pure ontspanningslectuur is.
4. In het Radio 2-programma A la prima verklapte Lomme per ongeluk tijdens een live uitgezonden telefoongesprek met Stijn Coninx dat de regisseur per opnieuw vader werd. Het was niet de eerste keer dat de ene BV de zwangerschap van een andere BV bekendmaakte. Zo verklapte Stany Crets in de talkshow Villa Vanthilt de zwangerschap van Karen van K3.
5. Het lievelingsboek van Chris Lomme is Madame Bovary van Gustave Flaubert. De roman draait om de vrouw van een dokter, Emma Bovary, die regelmatig overspel pleegt en boven haar stand leeft om zo aan de banaliteit en de leegheid van haar provinciale leven te ontsnappen.
In Mijn leven langs de poëzie om brengt Chris Lomme gedichten van onder andere Gezelle, Baudelaire en De Coninck: een persoonlijke keuze van gedichten die haar raken of een aparte betekenis hebben. Geert Waegeman zorgt voor een muzikale noot. Mijn leven langs de poëzie om gaat tot 11/02 op tournee in heel Vlaanderen. (uit in Vlaanderen)
|