Ouders dienen kleintjes de onderbroekregel aan te leren: anderen mogen hun kind niet aanraken op plaatsen die met ondergoed zijn bedekt. Dat is de kern van de nieuwste campagne tegen kindermisbruik, opgezet door de Raad van Europa.
De Raad van Europa wil kindermisbruik harder aanpakken. Een campagne met als centrale slogan 'leer uw kind de ondergoedregel' moet daartoe helpen. Kinderen moeten leren dat anderen zich niet mogen aanraken op plekken die normaal bedekt zijn. Daartoe bevat de campagne ook een film en een boekje rond een figuurtje Kiko die 'nee' zegt als iemand haar wil aanraken onder de slip.
Aandacht "Ouders, oppassers en anderen moeten over dit probleem blijven praten als straks de aandacht voor het tragische incident in Amsterdam weg is", stelt plaatsvervangend secretaris-generaal Maud de Boer. De Raad van Europa heeft intussen al een website online gezet om de regel te promoten.
Cijfers 1 op 5 kinderen krijgt ooit met seksueel misbruik te maken, zo toont onderzoek aan. Zowel incest, misbruik, prostitutie of het vertonen van porno aan kinderen om ze te laten wennen aan bepaalde handelingen, hoort daarbij. Vrijwel altijd is er een vertrouwde persoon bij betrokken, waardoor beslist niet altijd aangifte wordt gedaan. Porno bekijken De Raad, bestaande uit 47 landen, stelde verder nog een verdrag op waarin landen zich verplichten om kindermisbruik streng te bestrijden. Zo wordt ook het bekijken van kinderpornosites strafbaar gesteld. Bovendien moet er een internationaal onderzoek komen voor personeel van crèches om te helpen voorkomen dat een veroordeelde over de grens opnieuw kan toeslaan.
Slechts 10 van de 47 landen tekenden intussen het verdrag. Gehoopt wordt dat de campagne ook de resterende landen aanzet tot actie. (lvl)