And so it is Christmas... Een deel van de kerstmagie zit 'em in de decoraties die we alweer volop zien verschijnen in het straatbeeld, maar ook op de feesttafels. Hoe ziet een geslaagde feesttafel er dit jaar precies uit? Tafelstyliste regine Geerts vertelt het ons (zie bijlage)
Geen tijd? Geen nood! Wat te doen als het feest onverwachts bij jou doorgaat, of als je de tijd niet hebt gehad om allerlei decoraties te gaan kopen?
Enkele tips:
Zorg voor een gespreksonderwerp. Heb je een brillencollectie liggen van je grootouders of puilt je kast uit met boeken? Gebruik deze aan tafel als plaatsbenaming voor je gasten of steek er de menukaart in. Ze zorgen voor gespreksstof tijdens het eten.
Wees creatief met bestaande items. Heb je geen onderleggers? Die oude elpees in de kelder kunnen eindelijk hun dienst bewijzen ... En het is nog hip ook!
Geen bloemen voor de tafel? Met kruiden of fruit kan je een even mooi decoratiestuk maken. Zorg dat je altijd leuke papieren servetten in huis hebt. Zelfs zonder verdere opsmuk fleuren ze een tafel op. Ze kunnen ook een mooie inspiratiebron zijn voor andere decoratie. Maak zelf een menukaartje ! Het oogt persoonlijk en je kan er zo ver in gaan als je zelf wil. Schrijf bijvoorbeeld het menu op een pompoen met wit krijtbordstift. Ook zonder dure aankoop scoor je gegarandeerd volop bij je gasten voor je zin voor originaliteit. (steps) Meer tips ? Check de site van Régine Geerts, www.tafelvanamandine.be
|