relaas uit,
en soelaas aan,
de pampa
gaucho.pittem@gmail.com

Add to Technorati Favorites
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Spots
  • november 2003
  • april 2004
  • maart 2005
  • juli 2005
  • november 2005
  • januari 2007
  • december 2007
  • gaucho
    De pampa wenkt
    27-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.deficit spending voor beginners
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maandag avond zal er hier jammer genoeg geen verslag van de Pittemse gemeenteraad te vinden zijn.  Beroepsomstandigheden vereisen elders mijn onverdeelde aandacht.  De daaraan gekoppelde extra inkomsten zullen mij aardig van pas komen om de spilzucht en de financiële flaters van het Pittemse CD&V bestuur te helpen bekostigen. 


    Het eerste punt op de agenda voor de gemeenteraadszitting maandagavond is een wijziging van het investeringsbudget 2009 met  360.000 euro. Voor zij die nog in Belgische franken rekenen: veertien miljoen en een half. 


    Deze aanpassing bestaat uit 6.100 euro extra voor databekabeling in het rusthuis Sint Remigius en 319.000 euro meerkost tengevolge een "correctie op de herwaarderingmeerwaarde" van de gronden aan de Kapelleweg.  Zeg maar gerust: een blunder die de gemeente maakte.  Een recente audit bracht immers aan het licht dat de financiering hiervan niet via subsidies zal kunnen gebeuren;  integendeel de gemeente Pittem moet hiervoor nu 319.240 euro uit "eigen portemonnee" toveren. 


    In de vorige editie van het Pittemse gemeentelijke infoblad riep burgemeester Delaere nog op tot matiging:  "toch moeten we door de zure appel heen, misschien moeten we weer wat plaats maken voor meer soberheid en tevreden zijn met wat we bezitten".   


    Het Pittemse CD&V bestuur heeft sindsdien een bocht van honderdtachtig graden genomen wat hun strategie betreft voor het aanpakken van de financiële crisis.  In plaats van te besparen kiest het Pittemse CD&V gemeente- en OCMWbestuur voortaan voor een "new deal" aanpak. Zij zetten stevig in op visionaire infrastructurele werken.  Er wordt een herziening van 15.000 euro (meer dan een half miljoen frank) aangevraagd om 'een tuin' aan te leggen rondom het Sint Remigius rusthuis.  De noodwendigheid en de urgentie van een dergelijke investering ontgaan me, of het moest al zijn dat het Pittemse OCMW rekent op de mogelijke therapeutische effecten van een goed onderhouden geraniumperkje. Wat mij ertoe noopt om de Pittemse OCMW raadsleden aan te sporen om alvast de vacature omschrijving voor een statutair tuinman (M/V) voor te bereiden en misschien ook na te denken om eventueel een prijskamp uit te schrijven voor een monumentaal sculptuurke voor in de lochting.


    De Pittemse variant op het CD&V adagium 'goed bestuur' komt er in het kort op neer dat in de begroting voor 2009 slechts 1.326.000 euro aan inkomsten voorzien zijn en 3.307.000 euro aan uitgaven.  Dit oogt als een tikfout, doch is het bijlange niet. De onorthodoxe manier van begroten te Pittem wordt door deze budgetherziening extra in de verf gezet (zie ook de "begroten is een spel" bijdrage van 22-12-2008). Nagerekend komt 350.000 euro neer op 10,6% van de uitgaven begroot voor 2009.  Het moet de Pittemse CD&V tot vandaag wellicht ontgaan zijn dat er buiten hun knusse plattelandsreservaat alhier een joekel van een financiële crisis woedt, waardoor het hoogst onwaarschijnlijk wordt om de vooropgestelde 1,3 miljoen aan inkomsten effectief binnen te rijven. Kortom, het financiële beleid van de Pittemse CD&V valt onder "compleet onbestaand" of in het beste geval als "onverantwoord" te catalogeren. Wat anders te denken van een beleid dat de bestaande financiële reserves meedogenloos opsoupeert en strandt op een verwacht negatief saldo van 370.000 euro voor 2009.  Met deze herziening wordt dit verlies er vast niet minder op.


    Mocht u zich ondertussen al afgevraagd hebben wie dit alles betaalt; wel nergens in de wijde omtrek zijn de opcentiemen en aanvullende persoonbelastingen zo hoog als te Pittem.  Het staat buiten kijf dat gammele begrotingen en rampzalige budgetherzieningen hiermee wel eens iets te maken zouden kunnen hebben.


    In navolging van mijn pleidooi via deze blog (07-06-2009) om deuren en ramen open te gooien in het Pittemse gemeentehuis, opdat de "entartete Kunst" die het Pittemse gemeentebestuur angstvallig achter slot en grendel bewaart terug toegankelijk voor het grote publiek zou zijn, revitaliseert het Pittemse gemeentebestuur de multimediale tentoonstelling pater Verbiest. Tijdens de zitting maandag zal de constructie ervan toegewezen worden aan het Gentse ontwerpbureau Bailleul.  Zij zullen hiervoor 185.590 euro (zeven miljoen en een half frank) in hun orderboekje mogen schrijven.


    Misschien moeten we inderdaad "tevreden zijn met wat we hebben" door dit te verstaan als "Pittem krijgt wat het vraagt". 


    Wat bijvoorbeeld immers te denken bij de weldoordachte manier waarop de Pittemse gemeentebestuur het wetenschappelijke comité samenstelde dat het project pater Verbiest begeleidt? Hierin zetelden in 2008 onder andere de volgende 'wetenschappers':  een ex-parochie pastoor uit Pittem, de Pittemse gemeentesecretaris, een bevlogen liefhebber van de heemkunde en de heer Dirk P. 'extern consultant' bij Westtoer en ook toenmalig hoofd van het departement productontwikkeling aldaar.   Het is mij nog steeds niet geheel duidelijk welke wetenschappelijke disciplines deze heren wel mogen vertegenwoordigen.  Ik moest ook mijn criteria inzake "wetenschappelijke documentatie technieken" gevoelig bijstellen nadat ik hun vingerdikke nota  "Teksten Ferdinand Verbiest - Wetenschappelijk comité"  doorgenomen had. Ik durf nu al met gerust geweten beweren dat de tentoonstelling pater Verbiest ontegensprekelijk erg laagdrempelig zal zijn.  Mijn top drie aan wetenschappelijke theses uit deze nota: "Verbiest veeltaligheid wijst op een natuurlijke aanleg tot taalstudie", "De beginselen van de cartografie zaten 'waarschijnlijk' in Verbiests opleiding" en het schaamteloos ritselende "De wereldkaart (bestemd voor het multimediaal bezoekercentrum Verbiest - gaucho) zou kunnen ontworpen worden door een bevriende cartograaf van de KUL. Hij heeft voor mij al enkele originele kaarten ontworpen". Wie een kopie wil van deze 'wetenschappelijke nota' kan deze bestellen bij het Pittemse gemeentebestuur of gewoon een mailtje sturen naar gaucho.pittem@gmail.com.  In het laatste geval krijg je er de exacte samenstelling en de academische antecedenten van de leden van het 'wetenschappelijke comité' bovenop (tesamen met een paar fraaie staaltjes van bigotterie).


    In tegenstelling tot burgemeester Delaere, durven sommigen al eens iets meer verwachten dan "wat we hebben".  Sommigen verwachten bijvoorbeeld dat de oppositie in de Pittemse gemeenteraad een kanttekening zou plaatsen bij de zindelijkheid om binnen een "wetenschappelijk comité" een directielid van Westtoer op te nemen, welwetende dat hetzelfde Westtoer voor het toenmalige Pittemse gemeentebestuur in 2005 al een concept uittekende en een haalbaarheidsstudie voor een pater Verbiest bezoekerscentrum uitvoerde. Ontevredenen "met wat ze hebben" durven al eens een verduidelijking verwachten van het Pittemse gemeentebestuur bij de wel zeer voor de handliggende vraag : wat te denken bij het feit dat het Pittemse gemeentebestuur zich richtte naar het advies van het "wetenschappelijke comité" bij de gunning in 2008 van de "studieopdracht projectbegeleiding", in het besef dat er voor deze opdracht en onder auspiciën van een 'wetenschappelijke comité' selectief drie studiebureaus werden aangeschreven, maar dat uitsluitend hetzelfde Westtoer antwoordde met een voorstel dat de Pittemse bevolking in 2008 al voor 23.000 euro terug zette. Het ware mooi mochten de dames van de Open VLD oppositie bij gelegenheid het diepblauwe thema van de faire concurrentie aansnijden. IJdele hoop wellicht, aangezien mevrouw Dewaels interventie zich tot heden beperkte tot het op vele vlakken verhelderende: "zullen hedendaagse Pittemse kunstenaars ook mogen exposeren in het Verbiest centrum?".


    Het project Verbiest ontvangt dit jaar ongeveer 198.000 euro aan subsidies van overheidswege (Toerisme Vlaanderen en de provincie). De rest passen u en ik rechtstreeks bij via grondlasten en Aanvullende Personen Belastingen (nadat u en ik voorafgaand ook al de subsidies van overheidswege gefinancierd hadden).  Naar de recurrente kosten van het Verbiestcentrum hebben we met zijn allen voorlopig het raden.


    Heeft het Pittemse gemeentebestuur u onlangs nog geraadpleegd over dit alles ? Indien niet, dan hoop ik dat u desondanks gelukkig bent met wat u hebt.

    27-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    23-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.in memoriam
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag rouwt het Vlaamse socialisme. We verliezen een groot leider, een sociaal visionair, een Europese reus en een politieke mentor. Vandaag verliezen we, na een tragisch ongeluk, Karel Van Miert.
    Het nalatenschap van Karel is groot.  Karels visie werkt ook vandaag nog na in de sp.a. Hij stampte immers een moderne, Vlaamse, socialistische partij uit de grond. Hij was een man die zich vastbeet. Een man die altijd opkwam voor de gewone mensen.
    Vandaag nemen we afscheid van Karel Van Miert. Ook jij kan dat doen. Ofwel door het online rouwregister te tekenen, klik daarvoor hier.
    sp.a Pittem, Curieus Pittem, FOS Pittem en Gaucho-Linx+ condoleren via deze weg ook nog eens de familie en vrienden van Karel. Hun verlies valt niet te vergelijken met het onze.

    23-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    21-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.recht

    De verzamelde besturen van de socialistische genootschappen Gaucho-Linx+ en Curieus Pittem hebben na lang intern overleg besloten dat hun steun voor de winnaar voor de Pittemse Kultuurprijs 2009 zal uitgaan naar de vereniging "Koninklijke Pittemse Vinkenmaatschappij Niet rijk maar recht.  Met zo'n naam heeft men onmiddellijk een voetje voor bij socialisten. Het rechtvaardigheidsbeginsel staat sedert jaar en dag in de socialistische beginselen geschreven.  De beide besturen van Linx+ en Curieus waren bovendien gecharmeerd door de motivatie voor deze kandidatuur door De gezinsbond Pittem die de voordracht voor de vinkenmaatschappij verzorgde dat er "te beperkt wordt nagedacht".  Gaucho-Linx+ en Curieus Pittem kijken dus belangstellend uit naar de manier waarop De gezinsbond en de vereniging "Niet rijk maar recht" voortaan minder 'beperkt' nadenken zullen te Pittem.

    21-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    19-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.petitie (1)

    Het geweld tegen demonstranten in Iran moet stoppen. Amnesty International vreest dat de Iraanse veiligheidstroepen met nog meer buitensporig geweld zullen ingrijpen als er de komende dagen nog demonstraties tegen de recente verkiezingsuitslag volgen.  

    Linx+ en Curieus Pittem roepen langs deze weg hun leden op om de Amnesty International petitie te tekenen en aldus de Iraanse demonstranten te steunen. 

    Kom in actie en teken de petitie door te hier klikken.

    19-06-2009 om 20:12 geschreven door gaucho  


    18-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.aha!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Warme proficiat aan Marc Neels bij de opening van 'zijn' Nero museum vandaag te Brussel.  Ik kon pas laat lezen. In die tijd bestonden CVLB en aanverwante nog niet en de dorpsonderwijzers van toen duldden dat ik als bijna 'ongeletterde' toch ieder jaar overging.  Op een goeie dag dachten ze thuis dat strips mij wel aan het lezen zouden krijgen; en inderdaad nadat ze mij het Nero album "De gouden kabouter" schonken, las ik op het einde van het derde studiejaar als geeneen.  Ik sta dus enigzins bij Marc Sleen in het krijt. In desbetreffende album komt Nero in de Sing-sing gevangenis van New York terecht en hij wordt er op de elektrische stoel gezet.  Ricardo, Tuuzenfloot, meneer en madamme Pheip, een ridder en natuurlijk die gouden kabouter komen in het verhaal voor. Er gebeurt van alles dat de aandacht van een kind vasthoudt. Het interessante aan Nero is, dat de verhalen evengoed volwassenen charmeren. Er is bijvoorbeeld altijd een grondtoon van milde politieke kritiek. Hiernaast de cover van het eerste Nero album uit 1947.  Chian Kai Check en Mao Zedong stonden model voor Matsuoka, dat terwijl Matsuoka eigenlijk een Japanse naam is. Je vindt het album nog steeds in de handel.

    18-06-2009 om 22:01 geschreven door gaucho  


    17-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.petitie (2)

    Dit is een persoonlijke oproep om de petitie te tekenen ten voordele van José Sainz, syndicaal afgevaardigde bij een grote internationale IT dienstenleverancier voor de Franse vakbond CGT.  Kameraad Sainz staat een ontslag met onmiddellijke ingang te wachten, nadat hij op 22 mei laatst tussenbeide kwam in een dossier van een collega die gediscrimineerd werd door zijn superieuren.  Meer info vind je hier en de petitie hier

    17-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    16-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dzjuu-toch
    Linx+ schoof Roger Bondueel naar voor als kandidaat voor de Pittemse kultuurprijs 2009. De kandidatuur van Roger Bonduel is jammer genoeg niet aanvaard geworden door het dagelijkse buro van de Pittemse kultuurraad, dit omdat Roger Bonduel niet langer gedomicilieerd is te Pittem.  Werden wel aanvaard als kanshebber op de Pittemse kultuurprijs 2009 : Edith Eggermont, Antoon Vanlaere, Monika Verhelst, het Davidsfondskoor en de Koninklijke Vinkenmaatschappij "Niet rijk maar recht".  Vlijtige lezers van deze blog mogen ten allen tijde via het gekende email-address hun voorkeur bekend maken. 't Ziet ernaar uit dat de portes-fênetres in het Pittemse raadzaal voorlopig potdicht blijven.

    16-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    15-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.selectie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De vernieuwde site www.pittem.be voegt een wonderlijke dimensie toe aan Kingsley Amis' idee  "If you can't annoy somebody with what you write, I think there's little point in writing". www.pittem.be slaagt er zelfs in om te irriteren door zaken niet te schrijven.  In het overzicht van de Pittemse verenigingen dat www.pittem.be vandaag publiceert ontbreken minstens twee erkende verenigingen:  Curieus Pittem en Linx+ Pittem.  Dergelijke fouten zouden niet mogen voorkomen op een door de plaatselijke overheid onderhouden informatieve website. De Pittemse kultuurdienst wordt nota bene als eigenaar van het lijstje vermeld.  Desbetreffende tekortkoming is ondertussen gerapporteerd aan de beheerder van de site. Eentje van David Ben-Gurion om het af te leren: "The test of democracy is freedom of criticism".   'Es chronometreren hoe rap het Pittemse gemeentebestuur deze test met succes afsluit.

    15-06-2009 om 22:49 geschreven door gaucho  


    13-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wandeltocht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Er wordt nog aan het verslag en de fotoreportage van de Curieus wandeltocht gesleuteld.  Onthou voorlopig: er waren ongeveer vierhonderd wandelaars en het weer was prachtig.  Op de controlepost "Broeders Maristen"  promoten Curieus en EcoStream hun aanbod voor groepsaankoop van zonnepanelen.  Op de controlepost "Ten Eekhout" hield de Socialistische Ontwikkelingssamenwerking FOS een stand open rond het thema "waardig werk".

    13-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  


    08-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dank
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Bedankt kiezers, voor uw stem, voor uw steun.


    We hebben een resultaat neergezet dat beter is dan de peilingen voorspeld hebben. Onze duizenden militanten hebben ons in de laatste week vooruit gestuwd. Ze hebben gezorgd voor een inhaalbeweging. Ook onze kiezers wil ik bedanken. Ze hebben met zowel hun hart als verstand voor ons gestemd.

    "Op dit elan moeten we nu dus verder gaan. Maar het is ook geen resultaat dat aanzet tot feestvreugde."

    "De verkiezingsstrijd is gestreden. Onze partij heeft nu intern nood aan rust. Extern aan kracht en duidelijkheid. De voorbije twee jaar waren geen gemakkelijke jaren voor onze partij. Federaal kozen we voor de oppositie, Vlaams zaten we in de regering. Maar dit resultaat moet een aanzet tot die kracht en duidelijkheid zijn."

    "Vlaanderen heeft nood aan een krachtige reactie op de sociaal-economische crisis, aan stevige solidariteit, investeringen in jobs, betrouwbare banken en economie van de toekomst. We geloven niet dat die doelstellingen zonder sp.a bereikt kunnen worden. Maar we zijn niet aan zet. We zullen hoe dan ook morgen een grondige discussie hebben over de vraag of sp.a, als zij gevraagd wordt, voor een nieuwe regeringsdeelname beschikbaar is."

    "Het is nu tien jaar geleden, in 1999, dat sp.a alleen, dat wil zeggen zonder kartelpartner, opkwam. Onze partij haalde toen 14,8 procent van de stemmen. Nu staan we 10 jaar verder. Met een score van ongeveer 15 procent staan we terug op het punt waar we 10 jaar geleden stonden."

    "Vandaag is mijn overtuiging als socialist sterker dan ooit. Meer dan ooit moeten wij opkomen voor gewone mensen, voor gewone dromen. We laten ons niet doen. Zoals na 1999 de overwinning van 2003 kwam, zullen wij ook nu terugkomen." 


    Caroline Gennez, 8 juni 2009

    08-06-2009 om 20:11 geschreven door gaucho  


    07-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kultuurprijs

    Waarom Roger Bonduel de Pittemse kultuurprijs 2009 verdient.


    Roger Bonduel beweegt zich door middel van zijn ambacht en met name zijn realisatie  "Crucifix achter gesloten deuren",  dat in het Pittemse gemeentehuis jammer genoeg alleen maar door een uiterst select publiek  te bezichtigen valt, op intense wijze op het raakvlak van het oude, het nieuwe en hetgeen komen zal.


    Wat betreft het archaïsme.  Roger Bonduel demonstreert vandaag hoezeer Gramsci,  Italiaans schrijver en bij sommigen beter gekend als de medeoprichter van de Italiaanse Communistische Partij,  het bij het rechte eind had met zijn theorie van de kulturele hegemonie.  Volgens deze theorie wordt kultuur als repressiemiddel aangewend door de heersende klasse om de sociale patronen, die zij wenselijk achten, op te dringen.


    Wat betreft het modernisme.  Het was ook Gramsci die tijdens het interbellum stelde dat er een "intellectuele en morele hervorming" plaats zou moeten vinden om te komen tot een maatschappelijke inrichting, die expressie zou geven aan de belangen van de onderdrukte groepen.  Die intellectuele en morele omwenteling ontrolde zich gradueel maar soms ook abrupt in de decennia die volgden na 1953, het jaar dat Roger Bonduel met zijn magnum opus geheten 'crucifix, beeld dienend voor het interieur' de Eerste Onderscheiding van de Provincie West-Vlaanderen ontving.  In deze hedendaagse tijden is het individu dank zij voorgenoemde omwentelingen in staat om de kulturele hegemonie van 'zij die weleer waren' moeiteloos door te prikken.  Een eenvoudig aangetekend schrijven van vier euro vijfennegentig naar de West-Vlaamse provincie en een Nikon Coolpix N50 volstaan voortaan.


    Wat betreft het vlak waar modernisme en archaïsme elkaar treffen.  Sommigen stellen dat de wereld verandert ten gevolge van tegenstellingen.  Roger Bonduel geeft ons de kans om naar de gensters te turen, die uit de botsingen op eerder gemelde raakvlak slaan; en te constateren hoe de op dominantie verlustigden nog altijd niet om kunnen met 'het andere' en vastklampen aan ingrediënten die hun vervaldatum lang voorbij zijn. De recepten zijn navenant. Door de tegenstelling buitensdeurs te houden hopen 'zij die weleer waren' de voortgang alsnog te stelpen. Deuren en luiken worden manmoedig gesloten.


    Wat betreft hetgeen komen zal. Roger Bonduel opent onze ogen voor het bovenstaande. Roger Bonduel is echter ook de visionair van het post modernisme wanneer hij in het Pittemse Gemeentelijk Infoblad toegeeft "Kunstenaars zijn vrijbuiters. Ik vond het belangrijk om in eerste plaats voor mijn gezin te kunnen zorgen en een huis te kunnen bouwen".  Het duurde nog twintig jaar voor Andy Warhol school maakte met gelijksoortige ideeën en afbeeldingen van  machtssymbolen, weliswaar uit de Amerikaanse samenleving.


    Opent de portes-fenêtres!

    07-06-2009 om 00:00 geschreven door gaucho  




    gaucho leunt aan bij
  • links
  • (+) links

  • gaucho bekijkt
  • (nieuw) leven en welzijn van een Pittemnaar
  • leven en welzijn van een Pittemnaar
  • jouw vingerzetting
  • het stapsgewijs
  • ten slotte

  • gaucho beluistert
  • depth charge ethel (nieuw)
  • now what will ya' do? (with all yer power)
  • lou
  • lou
  • loup
  • billie, en
  • de tijd

  • gaucho bestrijkt
  • de evolutie
  • de devolutie
  • de revolutie
  • de absolutie


  • de barrio
  • 480 minuten
  • avelgem (+)
  • geluwe (+)
  • harelbeke (+)
  • ieper (+)
  • marianne
  • roeselare (+)
  • zwevegem (+)

  • Inhoud blog
  • persnota (bis)
  • persnota
  • melroc
  • tien

    Archief per maand
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 10-2013
  • 07-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 09-2006
  • 09-2005

    gaucho recycleert


  • verfilmd:Curtis,Hook,Sumner&Morris



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs