Starship Pittem, shipmates log 2008, February 25: Verslag van de Pittemse gemeenteraad.
Pittem zal het het financiële jaar 2008 afsluiten met een tekort van 541 duizend euro op de gewone dienst en zal kifkif draaien op de buitengewone dienst. Klik op de afbeelding hiernaast voor een detail overzicht. Burgemeester Delaere is hierover duidelijk: "Dit verlies komt doordat de gemeente Pittem het advies volgt van raadslid Spriet van Open VLD om meer over te dragen uit de gewone dienst". Het hoeft toch geen betoog dat dergelijke argumentatie je reinste intellectueel wangedrocht is. Het is een waanidee dat eender welk tekort veroorzaakt zou kunnen worden door een overboeking (denk aan het derde studiejaar en de wet van de communicerende vaten). Het is zoniet nog een grotere dwaling te denken dat het Pittemse CD&V gemeentebestuur ook ooit maar het advies van bijvoorbeeld Open VLD zou opvolgen. De realiteit is dat 964 duizend euro overgeboekt moesten worden naar de buitengewone dienst om er het te verwachten tekort van om en nabij de 1200 honderd duizend euro te neutraliseren (tegaar met een retained earning van 300 duizend euro uit 2006), in een lamme poging om aldus de reeds hoge schuldenlast niet nog meer aan te dikken. Het ware interessant om de te mogen vernemen van burgemeester/schepen van financiën Delaere waaraan die 1,2 miljoen euro gebudgeteerd tekort op de buitengewone dienst toe te wijzen valt. Omgekeerd 1,2 miljoen euro tekort op een totale inkomst van 8,1 miljoen euro in het eigen dienstjaar is onbegrijpelijk (15% er neffen). Het wordt pas hallucinant wanneer dit begrote tekort (1,2 miljoen euro) in buitengewone dienst tegenover de begrote inkomsten (1,1 miljoen euro) geplaatst worden. Waar had de burgemeester/schepen van financiën dan wel ooit gedacht 1,2 miljoen euro meerinkomst (110%) op te duikelen ? De tering staat nog steeds niet naar de nering te Pittem, geen overboeking die daar raad mee weet.
Open VLD verdiende desondanks mijn onverholen appreciatie vanavond, doordat raadsleden Dewael en Spriet pertinente vragen stelden over het algemeen beleidsplan Pittem. Niet dat deze vragen of opmerkingen overigens ook maar éen zode aan de dijk zullen brengen, behalve misschien dan als voedingsbodem voor lamlendige excuses. Zie supra.
"Het probleem van geparkeerde vrachtwagens zal weldra van de baan zijn", meldt burgemeester Delaere verheugd, "Pittem werkt samen met de omliggende gemeenten aan een nieuw algemeen politie reglement dat vrachtwagens van meer dan 5 ton zal verbieden in de dorpskom te parkeren. Het reglement is reeds van toepassing te Wingene. Het reglement zal niet toegepast worden in Ardooie". De deelnemende gemeenten zullen niet investeren in het aanleggen van parkings voor vrachtwagens. Burgemeester Delaere Het standpunt is dat de eigenaar van de vrachtwagen zelf maar moet investeren in het aanleggen van parkings. Het Pittemse do nothing" principe wint aan populariteit bij de omliggende gemeenten.
"Het inkomsten uit de retributie belasting op het onbreken van parkeerplaatsen zullen worden besteed aan het aanleggen van parkings", meldt burgemeester Delaere. Dit is weeral bestuurlijke ongein van het bovenste schap. De bestemming van een retributie belasting kan immers niet vastgelegd worden voor specifieke doeleinden, retributies dienen opgenomen te worden in het geheel aan inkomsten. Er viel hierop geen reaktie te noteren van de Open VLD raadsleden.
De gemeente Pittem werft aan : een poetsvrouw, een ingenieur, 2 assistenten voor de groendienst en een sportpromotor. De werkingskost van de Pittemse adminsitratie bedraagt nu reeds 60% meer dan in gelijkaardige gemeenten. Geen reaktie hierop van Open VLD. Aandiggelen: de socialistische vooroordelen ten overstaan het liberale idée fixe over het teveel aan ambtenaren.
Het CIBO gebouw wordt gesloopt wegens onveilig. Amper 2 jaar terug deed zich een rel voor tussen de Pittemse burgemeester en jeugdverenigingen, omdat deze laatste hun intrek niet wilden nemen in CIBO. Begrijpe wie begrijpe kan. Geen reaktie hierop van Open VLD.
De vernieuwing van de Peerdestraat in Egem zal op zich moeten laten wachten. Burgemeester Delaere: "Pittem kan immers de geraamde 3 miljoen aan kosten niet zelf financieren". Geen reaktie van Open VLD, nochtans afficheert Open VLD deze straat moet dringend hersteld worden op een plakkaat in die Peerdestraat.
Burgemeester Delaere : "In het verleden waren de oplossingen die geboden werden aan de wateroverlast problemen helemaal niet goed. Het is verre van uitgeklaard hoe de financiering eruit zal zien bijvoorbeeld voor de IBAs, rioleringsaansluitingen, hoe de vereiste doelstellingen gehaald zullen worden tegen 2015, etc. op advies van VVSG heb ik dan ook samen met collegae besloten op 2 keer 6 jaar te wachten" Zie ook : "do nothing".
De restauratie van de Plaatsmolen daarenegen gaat de goede weg op. Het dossier is ontvankelijk verklaard. Er viel geen animo te bespeuren bij de gemeenteraadsleden over het feit dat dit stuk Pittems erfgoed eindelijk opgekalefaterd wordt. Uit deze door het Vlaamse Gewest opgedrongen restauratie en daaraan gekoppelde kost valt immers amper politieke winst te peuren. Ouwe stenen.
Over ruïnes gesproken. Er komt een museum te Pittem over pater Verbiest. Hiervoor heeft het CD&V gemeentebestuur het woppende bedrag van 290 duizend euro veil. Los van het feit dat mij elke relevantie ontgaat die een zeventiende eeuwse jezuiët ook maar zou kunnen hebben voor de hedendaagse maatschappij, dit: op de dag dat De Morgen op de voorpagina meldt dat de Nationale Bank van België erkent dat er een koopkracht probleem heerst, is de uitgave van bijna 300 duizend euro voor een niche museum gewijd aan wat een puur lokaal fenomeen is, zondermeer obsceen. Deze quasi 300 duizend euro zouden beter aangewend worden om de Pittemse opcentiemen of de aanvullende personen belastingen te Pittem te milderen. Beide belastingen zijn te Pittem ook beduidend hoger dan in vergelijkbare gemeenten (zie elders op deze blog). Mits wat inventiviteit zouden Pittemnaren met lagere inkomens toch een financiële opkikker aangeboden moeten kunnen worden, bijvoorbeeld gratis 50 vuilniszakken voor iedereen. Schepen Lambrecht - overigens in zijn hoedanigheid van ondervoorzitter van de raad van bestuur van IVIO een fervent voorvechter om de prijs van vuiniszakken op te drijven naar 1.5 euro - hoopt overduidelijk om zich met de creatie van dit museum van een schepenzitje te kunnen verzekeren bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen. De zweem van respectabiliteit die gepoogd wordt om aan dit initiatief te verlenen, door op de expertise van de Katholieke Universiteit Leuven beroep te doen, zou weinigen mogen misleiden. U en ik hoesten gewoon de rekening van een impliciete wervingscampage op. Dit jaar en de komende jaren, want Schepen Lambrecht vergat voor het gemak dat aan een museum onveranderlijk recurrente werkingskosten verbonden zullen zijn. Je hoeft echt geen Madamme Soleil te heten om bijvoorbeeld in te zien dat er volgend jaar een vacture open komt te staan voor een museum suppoost (van goeden huize, dat spreekt voor zich).
Open VLD onthield zich bij de stemming over het algemeen beleidsplan Pittem en aansluitend ook bij het budget 2008.
Geen van de CD&V gemeenteraadsleden uitte weerom een gebenedijt woord. Het budget dat voor deze oorverdovende stilte aan de kant gehouden werd in 2007 bedroeg in 20.600 euro. Open VLD stelde goede vragen, doch faalt schromelijk in de afwerking. Het goede nieuws is dat Pittem ten langen leste een goedgekeurd budget heeft. Het heeft er wel alle schijn van dat het vertraagd publiceren van het budget handig uitgebuit wordt om stilletjes 1200 duizend euro tekort op de buitengewone investeringen tussen de plooien te laten wegglippen. 300 duizend euro aan absurde uitgaven zijn alvast geïdentificeerd via deze blog. Meer details over de rest van die 1200 duizend euro tekort vindt U later wel op deze blog.
Lektuurtip. Gemeenteraadsleden krijgen een exemplaar van het het financiële jaarverslag 2007, het budget 2008, de bijhorende financiële nota en het financiële meerjaren plan. Andere Pittemnaren kunnen deze documenten aan de vooroorlogse prijs van 12,5 euro per stuk bekomen bij het gemeentebestuur. Waarlijk, Pittemnaren zijn gelijkwaardig (ooit).
Het citaat is van Captain James T. Kirk, eerlang liefhebber van het nauwsluitende maillot.
25-02-2008 om 00:00
geschreven door gaucho 
|