relaas uit,
en soelaas aan,
de pampa
gaucho.pittem@gmail.com

Add to Technorati Favorites
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Spots
  • november 2003
  • april 2004
  • maart 2005
  • juli 2005
  • november 2005
  • januari 2007
  • december 2007
  • gaucho
    De pampa wenkt
    10-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.outlookkultuur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het is mij ter ore gekomen dat een lid van het dagelijkse bureau van de Pittemse Kultuurraad de ketting email "graaikultuur" van de hand van Roeland Van Walleghem verstuurde aan zowat het complete Pittemse establishment en het voltallige lokale ambtenaren korps (de namen en emailadressen van 150 aangeschrevenen zijn op eenvoudig verzoek te bekomen bij desbetreffende lid van het dagelijkse bestuur van de Pittemse kultuurraad). Roeland Van Walleghem is gewezen Vlaams parlementslid voor het Vlaams Blok. In zijn brief beticht Roeland sp.a en ACW kopstukken van graaiimpulsen. De brief kan U lezen door hier op te klikken.

    Op zich is niets mis met een kettingbrief van het blok, doch ik zie me naar aanleiding hiervan nu wel genoodzaakt om deemoedig mijn stellingname terug te nemen als zou het nationalistische ideeëngoed niet vertegenwoordigd zijn in de Pittemse Kultuuraad (zie blog van 5 december).  Integendeel, zelfs de meest extreme exponent komt er aan de bak.

    Meer fraais over Roeland Van Walleghem in dit filmpje of in het boek van Marc Spruyt  "Wat het Vlaams Blok verzwijgt" Het plaatje hiernaast treft U aan op www.blokwatch.be. De andere klok hoort U dan weer luiden op pittem.vlaamsbelangregioroeselare.org


    10-12-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    09-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.jacky
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vlaams volksvertegenwoordiger Jacky Maes besliste om op 31 december 2008 een punt te zetten achter zijn loopbaan in het Vlaams Parlement. Jacky zetelde er sinds 1995 als volksvertegenwoordiger van de regio Oostende-Westhoek. Sinds 2004 was hij ondervoorzitter van het Vlaams Parlement.

    Jacky was al die jaren een aanspreekpunt voor de afdelingen van de regio. Ook afdeling Pittem heeft meermaals beroep gedaan op Jacky de voorbije jaren, bijvoorbeeld voor begrotings expertise. Sp.a-leden konden ook voor meer individuele vragen altijd bij hem terecht.

    Jacky blijft zich inzetten als OCMW-voorzitter en schepen in Bredene.

    In het Vlaams Parlement wordt Jacky opgevolgd door Philippe De Coene, die hiermee zijn rentree maakt op de nationale politieke scène.


    De afdeling sp.a Pittem betuigt hiermee haar dank en wenst Jacky een deugddoend pensioen toe.

    09-12-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    05-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.statuten

    [Mail aan de voorzitter van de Pittemse kultuurraad]

    Ingesloten mijn bemerkingen bij de voorstellen tot wijzigingen aan de statuten van de Pittemse gemeentelijke culturele raad. 

     

    Vooreerst zou ik graag tijdens de volgende zitting van de Pittems kultuuraad een toelichting krijgen betreffende de identiteit van de persoon of de vereniging die onderstaande wijzigen aanbrengen wil, meer bepaald de voorstellen tot wijziging.

    - Artikel 3, onderdeel 3

    - Artikel 16, schrappen van van de zinswende “en stelt een jaarverslag op”

     Dit is immers de eerste keer dat deze wijzigingen te berde komen. Het is mijn intentie is om aan desbetreffende persoon een motivatie te vragen betreffende de voorgemelde aanpassingen die deze of gene persoon wil aangebracht zien. Indien de originator van deze wijzigingen niet geïdentificeerd kan worden, meen ik dat de voorgestelde wijzigingen sito presto verwijderd worden.

    Indien de originator van deze wijzigingen geen stemgerechtigd lid van de Pittemse kultuurraad blijkt te zijn, stel ik eveneens voor dat bovenstaande voorstellen tot wijzigen onmiddellijk verwijderd worden.

     

    Hierna mijn bezwaren bij de voorgestelde wijzigingen

     

    a/

    Schrappen van punt 3 van artikel 3 staat voor mij buiten de kwestie.

    “door de gemeenteraad aan te duiden leden. Deze leden worden aangeduid indien bepaalde onevenwichten worden vastgesteld in de samenstelling van de kultuurrad, hetzij omdat bepaalde ideologische of filosofische strekkingen niet vertegenwoordigd zijn, hetzij om andere onevenwichten in de samenstelling bij te sturen.”

    Ik motiveer dit bezwaar op grond van een populair citaat van Albert Camus:  “La démocratie n’est pas la loi de la majorité, mais plutôt la protection des minorités”.  Ik neig tot diezelfde mening en vind dus dat het inderdaad het Pittemse gemeentebestuur de democratische plicht  toekomt om erover te waken opdat dergelijke onevenwichten zich niet kunnen voordoen.  Naar mijn mening wordt aan de Pittemse gemeenteraadsleden zelden de opportuniteit geboden om daadwerkelijk tot het kloppende hart van de democratie door te dringen als met artikel 3 item 3.  Laat wij daarom hen vooral dit grandioze voorrecht niet ontnemen.

    Gezien het Pittemse gemeentebestuur tot op heden dergelijke aktie niet ondernomen heeft, ga ik ervan uit dat hetzelfde Pittemse gemeentebestuur de mening toegedaan is dat in de Pittemse Kulturele raad op voldoende evenwichtige manier de verschillende filosofische/levensbeschouwelijke strekkingen aan bod komen – iets wat ikzelf met mijn manke maîtrise van de rekenkunde niet onmiddellijk bevatten kan. Zo vraag ik me nog steeds af wie er in de Pittemse kultuurraad het liberale, het ecologische, het nationalistische en vrijzinnige ideëngoed dan wel vertegenwoordigen zou.

    Ik maak daarom ook graag van de gelegenheid gebruik schepen Lambrecht aan zijn gegeven woord te herinneren. Hij beloofde publiekelijk tijdens de eerste zitting van de Pittemse kultuurraad in 2006 aan mij immers om formeel te bevestigen dat volgens de Pittemse gemeente in de Pittemse kultuurraad alle ideologieën en levensbeschouwelijke en filosofische strekkingen evenwichtig gerepresenteerd zijn.  

     

    b/

    Daarnaast koester ik een zekere aversie tegen het gebruik van “turbo en SMS taal”. Voor zover ik kan nagaan zijn er geen kanalen in Pittem (ook niet in Aalst trouwens). Gelieve dan ook de zin “verslagen en adviezen worden via verschillende kanalen bekengemaakt in de gemeente” preciezer te formuleren. Wat houdt bijvoorbeeld “verschillende” in ?  Dienaangaande suggereer om ervoor te waken dat voorgemelde verslagen gedistribueerd worden via een laagdrempelig en voor het grote publiek toegankelijk nieuws medium en dat de statuten van de Pittemse kulturele raad deze intentie tot transparantie ook zouden reflecteren.  

      

    c/

    artikel 16. Ik ga er niet mee akkoord dat de het dagelijkse bestuur van de Pittemse kulturele raad er zich niet langer toe engageert een jaarverslag op te stellen.  Gelieve dan ook de nevenschikking “en stelt een jaarverslag op” te behouden.  Het opstellen van een jaarverslag is een ‘privilege’ dat de secretaris van het dagelijkse bureau geheel toekomt.  Het correct jaarlijks rapporteren lijkt mij het minimaal engagement te zijn dat verwacht kan worden aan de dames en heren van het dagelijkse bestuur.  In deze tijden waar eenieder schreeuwt naar verdere regulering, lijkt het me ook verregaand ongepast niet langer een jaarverslag te willen opstellen. Ik kijk dan ook met enthousiasme en ongebreidelde belangstelling uit om een kopie te mogen ontvangen van het jaarverslag van de Pittemse kulturele raad voor het jaar 2007 en 2008.

      

    Hierna mij voorstel tot aanvullen/corrigeren van de statuten

    e/

    Krachtens de besluiten van de gemeenteraad van 28/06/1994 is artikel 5-B-f is geschrapt uit de statuten, hierdoor is het niet-inwoners toegestaan om lid te zijn van de Pittemse kultuurraad.  Het is mijn overtuiging dat dit artikel opnieuw opgenomen moet worden in de statuten. ’t Is te zeggen dat de afgevaardigden van de verenigingen gedomicilieerd  moéten zijn in de gemeente. 

     

    05-12-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    03-12-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ledenonderzoek

    Via deze URL kan U de persnota bij de resultaten van het sp.a ledenonderzoek raadplegen. Enkele leden van sp.a Pittem namen zowel aktief deel aan het beantwoorden van de enquêtes, waarop dit onderzoek gebaseerd is, als het afnemen van interviews.

    Wat betreft de link met Linx+ valt te noteren dat 60% van de sp.a leden aangesloten zijn bij een vakbond, waarvan 80% bij het ABVV. Opmerkelijk is dat één vijfde van de jongere sp.a leden lid zijn van het ACV. 

    Wat betreft de link met Curieus en de Curieus Stappers. Een kwart van de sp.a leden is betrokken in het verenigingsleven.

    03-12-2008 om 20:27 geschreven door gaucho  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.sint
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Deze week werd een decreet van Vlaams parlementslid Michèle Hostekint (sp.a) gestemd in de bevoegde commissie van het Vlaams parlement. Dit dekreet maakt komaf met de registratiekosten van een hypothecaire lening. Deze hypothecaire heffing bedraagt nu één procent van het totaal geleende bedrag.  Dank zij dit dekreet komt deze taks vanaf januari 2009 te vervallen voor alle geleende bedragen onder de 100.000 euro.
    ”Hiermee wordt een onrechtvaardige belasting afgevoerd”, zegt Michèle Hostekint, “die registratierechten waren een taks op het niet bezitten van geld, want enkel wie lenen moest betaalde taks”. Deze één procent registratierechten op hypothecaire leningen mogen echter niet verward worden met de tien procent aan registratierechten bij de aankoop van onroerend goed.

    [Bron: De Morgen, sp.a en Michèle Hostekint ]


    03-12-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    30-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bericht aan de bevolking
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Minister van defensie Pieter De Crem in de Kamer van Volksvertegenwoordigers op 27 novmber. “Ik wil van deze gelegenheid en van dit non-event gebruik maken om een gevaarlijk fenomeen in onze maatschappij te signaleren. We leven in een tijdsgeest waarin het iedereen vrij staat naar goeddunken en zonder enige verantwoordelijkheid op blogs te gaan posten. Dit overstijgt zelfs het moddergooien. En samen met u voorzitter, andere collega's uit het parlement en collega's uit de regering stel ik vast dat het bijna onmogelijk is om zich daar tegen te verdedigen. Iedereen van u collega's, voorzitter, collega's uit het parlement en collega's uit de regering, is een potentieel slachtoffer. En ik vraag u af [sic] dat we ons daar allen zouden over bezinnen  

    In tegenstelling tot wat Pieter De Crem beweert; bestaat er afdoende bescherming en verdediging tegen het zogenaamde 'moddergooien'. Er is immers niets dat de heer De Crem belet om een klacht wegens laster en eerroof in te dienen tegen de schrijfster van de blog waar hij ‘stiepelzat’ opgevoerd werd. Dergelijks is ook stukken effectiever dan bovenstaande pompeuze retoriek op de kamerleden loslaten, of kabinetsleden 'informele' telefoontjes laten plegen met de werkgever van de blogster in kwestie (zie De Crem bekent telefoontje met baas blogster [DS]); of dreigen met een 'onderzoek' over welke  'juridische maatregelen genomen kunnen worden om mij en mijn integriteit' te beschermen.  De blog in kwestie leest U hier.

    De foto bij deze blog toont de Belgische ‘staatsman’ Leterme die schuddebuikend lacht met andermans ongeluk, wanneer David Geerts (sp.a) tijdens het bewuste kamerdebat besluit : “Niet minister De Crem, maar het betrokken meisje is het slachtoffer, zij is haar werk kwijt”.  Voor wie eraan twijfelde: België verkeert in handen van competente en meevoeldende bestuurders. Desbetreffende filmpje van ActuaTV kan je hier bekijken.

    De democratie heeft wel degelijk baat bij nieuwe technieken zoals blogs, facebook-groups en netlog-communities. Ieperse, Aalterse en andere gelijksoortige boerenbuiten politici, beducht voor 'hen en hun integriteit', hebben daarentegen geen baat bij nieuwerwetserij die het bestuur transparanter maakt en een alsmaar mondiger samenleving.

    30-11-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    24-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.stiefskône


    Gaucho’s ‘man ter plekke’ daagde te laat op om de Pittemse gemeenteraadszitting van 24 november nog te kunnen verslaan. Deze zitting klokte af met een zeer scherpe tijd. In minder dan dertig minuten gaven de CD&V schepenen en gemeenteraadsleden met gulle hand zitplekken weg voor de jaarlijkse bijeenkomst van de algemene vergaderingen van FIGGA, WVI, IVO en Psilon. Om tot een evenwichtige verdeling te komen inspireerde de Pittemse CD&V zich aan de Gaucho blog van 26 oktober. Schepen Lambrecht, record mandaathouder tot nu toe, werd dit keer niet met een zitje bedacht. Naar horen zeggen werd gebruik gemaakt van voorgedrukte stemformulieren, een vernieuwend concept dat ‘onze man ter plekke’ al eens suggereerde om te gebruiken bij dergelijke kies evenementen. Het vermijdt bijvoorbeeld alvast dat zich gênante situaties voordoen tijdens de stemverrichtingen. Men kan zich afvragen of het ook niet efficiënter ware dat de Pittemse gemeenteraadsleden voortaan verzocht worden om vanuit hun luie zetel per SMS te stemmen. In een futiele poging de wetten van de rekenkunde om te buigen stemden de twee gemeenteraadsleden van Open VLD blanco tijdens de als verkiezing vemomde zitpenningentombola: "altijd prijs". Tenminste naar men aannemen kan. Deze zitpenningenfiësta mag dan wel door de Pittemse CD&V georchestreerd zijn, ‘geheim’ zijn de bijhorende verkiezingen wis en waarachtig wel nog steeds. Gesteld dus dat de beide dames van Open VLD blanco gestemd hebben, is het enigzins sympathiek dat zij weinig uitstaans wensen te hebben met de burleske kiestoneeltje dat de Pittemse CD&V gemeenteraadsleden alhier keer op keer opvoeren om vergeefs de schijn van democratie proberen op te houden. Mag ik aansluitend vragen dat de dames gemeenteraadsleden van de Open VLD zich tijdens de kalme eindejaarsperiode zouden bezinnen over het rendement dat hun strategie van 'constructief samenwerken met de CD&V' de Pittemnaren al opleverde de voorbije vierentwintig maanden. Wenkt de luie zetel niet onweerstaanbaar? ‘Onze inquisiteur ter plekke’ kan er bijvoorbeeld nog altijd niet bij waarom nooit één van de Pittemse gemeenteraadsleden de meest evidente vragen niet stelde: “Wat heeft U daar eigenlijk verloren op de FIGGA, mijnheer de burgemeester? Heeft U daar wel iets in de pap te brokken? Vereist FIGGA dat U het subtiele verschil tussen Ampère en Volt kent? Wat schuift dat af zo’n vergadering? Hoeveel draagt U daarvan over naar de partijkas? Zijn er wel voldoende parkingplekken voorzien voor den ‘Electrabel’ te Kortrijk?” en “Hoe komt het dat ik nooit eens een keer mag gaan?“
    Over naar de The Raconteurs uit Nashville Tennessee. Let op het tapijt uit Isphagaan en Jack White op een Les Paul met stiefskône métalisé finish.

    24-11-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    12-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijkaarten

    Het Pittemse gemeentebestuur deelde vandaag aan Gaucho-linx+ Pittem per brief het volgende mee: “Begin november kreeg het gemeentebestuur van minister Anciaux vrijkaarten (inclusief 2 drankconsumpties) voor de musical Daens.  Pittem beschikt over 100 kaarten voor de voorstelling  van 14h30 op zaterdag 29 november. Geïnteresseerden moetn voor woensdag 19 nvember hun kaart(en ) reserveren bij de Pittemse kultuurambtenaar.  Desgewenst kan U bij de kultuurambtenaar meer informatie bekomen.” Allen daarheen.

     

     

    12-11-2008 om 19:36 geschreven door gaucho  


    04-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.collector's item
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wie de Humo van deze week wil inkijken geeft gaucho een seintje. We plaatsen U dan op de wachtlijst van personen die ons eigenste exemplaar mogen doorbladeren. Desgewenst komen we aan huis  het artikel over inside trading te Berlare voorlezen. klik hier indien U gaucho liever niet ten huize ontvangt.

    04-11-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    31-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.merci
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De eerste op elf miljoen gaucho's. Nu ja, veel is betrekkelijk. Want “C'est pas parce qu'ils sont nombreux à avoir tort qu'ils ont forcément raison” (Coluche).  Dank aan de attentvolle lezer van deze blog, die het 'fait accompli' opmerkte.

    31-10-2008 om 13:05 geschreven door gaucho  


    29-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.recommandée (nogmaals)

    (zie eveneens blog van 29/09) Ik heb namens Gaucho-Linx/ Pittem met aandacht het antwoord van de gemeente Pittem op mijn schrijven van 22 september 2008 (document [02]) doorgenomen. Het antwoord van het Pittemse college van burgemeester en schepenen voldoet echter onderandere om de volgende vier redenen niet:

    a) Ten eerste voldoet dit antwoord [02] procedureel en administratief niet. Het te Pittem toepassing zijnde subsidiereglement voor verenigingen van volksontwikkeling vermeldt in hoofdstuk III artikel 7 “Elke erkende organisatie is verplicht binnen drie maanden na afloop van het kalenderjaar aan het college van burgemeester en schepenen te zenden: (a) een omstandig verslag over haar activiteiten in het afgelopen kalenderjaar, opgemaakt overeenkomstig het door het college van burgemeester en schepenen voorgeschreven model en vergezeld van de nodige stavingsstukken om een effectieve controle mogelijk te maken, (b) een nota met de wijzigingen die zich hebben voorgedaan wat betreft artikel 5, a en b; (c) een ledenlijst met vermelding van het adres van de te Pittem gedomicilieerde leden

    De  bewoording van het voorafgaande artikel van het Pittemse “gemeentelijk subsidireglement voor organisaties voor volksontwikkeling en amateuristische kunstbeoefeningen” laat geen enkele ruimte toe voor interpretatie.  De datum van 31 maart wordt in artikel 7 hoegenaamd niet gekwalificeerd als zijnde een “richtdatum”, zoals het Pittemse college van burgemeester en schepenen in het antwoord van [02] beweert. Integendeel, in desbetreffende reglement vermeldt letterlijk de volgende verplichting: “iedere vereniging verplicht (sic) is binnen de drie maanden na afloop van het kalenderjaar een omstandig verslag op te sturen opgemaakt overeenkomstig het door het college van burgemeester en schepenen voorgeschreven model

    b) Wat betreft de these van het Pittemse college van burgemeester en schepenen als zou “in onderlinge afspraak binnen de cultuurraad afgesproken zijn dat 31 maart als richtdatum geldt”, verzoek ik voorgemelde college van burgemeester en schepenen om mij ten bewijze van hun these de notulen te overhandigen van de vergadering van de Pitteme cultuurraad waarin voorgemelde “onderlinge afspraak” geacteerd is. Ik herinner mij, als aanwezige op de voorbije vergaderingen van de raad van kultuur, alvast niet dat een dergelijke onderlinge afspraak gemaakt zou zijn geweest.

    c) Wat betreft het argument van het Pittemse college van burgemeester en schepenen dat “al vrij snel bleek  na het invoeren van het gemeentelijke subsidiereglement dat het voor de Pittemse verenigingen om practische redenen moeilijk of niet haalbaar zou zijn de datum van 31 maart te halen”, verzoek ik aansluitend het Pitteme college van burgemeester en schepenen om mij ten bewijze een kopie van de notulen van de vergaderingen van de cultuurraad en/of gemeenteraad te overhandigen waarin geacteerd en bekrachtigd wordt dat de datum van 31 maart “al vrij snel” om “practische” redenen herroepen zou zijn geworden. 

    d) Sta mij toe aansluitend te vermelden dat “practische redenen” bezwaarlijk als een valabel argument ingeroepen kunnen worden voor het overtreden van eender welk reglement.  Door dergelijke “practische redenen” ingang laten vinden komt de rechtszekerheid en het vooruitzicht op een uniforme rechtvaardige behandeling voor éénieder op een hellend vlak te staan. Beeldt U zich even in dat men om “practische redenen” een invulling verlenen zou aan de verkeers- en andere reglementen. Het bevreemd mij enigzins dat het Pittemse college van burgemeester en schepenen via de door hun gevoerde argumentatie blijk geeft van weinig vertrouwd te zijn met voorgenoemde basale principes van onze rechtsstaat.

    Namens Gaucho-Linx+ Pittem kan ik derhalve geen genoegdoening nemen met de uitleg en motivatie in [02] en ik verzoek namens Gaucho-Linx+ Pittem aan het Pittemse college van burgemeester en schepen daarom nogmaals en met aandrang om mij schriftelijk van een correct antwoord te voorzien op onderstaande vraag uit [01].

    Door pas op 23 juni de formulieren tot subsidie aanvraag uit te sturen gaat de gemeente Pittem flagrant voorbij aan het geldende en democratisch bekrachtigde “gemeentelijk subsidireglement voor organisaties voor volksontwikkeling en amateuristische kunstbeoefeningen”. Ik verwacht namens Gaucho-Linx+ Pittem dan ook een schriftelijke verklaring van het college van burgemeester en schepenen waarom zij oordelen dat de gemeente Pittem het geldende en democratische bekrachtigde subsidiereglement zondermeer overtreden kan.

    In annex [03] retourneer ik, namens Gaucho-Linx+ Pittem,  nogmaals het blanco exemplaar van het invulformulier “Verenigingen voor volksontwikkeling”. De gemeente Pittem heeft immers van Gaucho-Linx+ voldoende informatie en bewijsmateriaal ontvangen, bovendien ruimschoots binnen de daartoe reglementair voorziene tijdslimiet, om het subsidieverzoek van Gaucho-Linx+ af te kunnen handelen. Dat de gemeente Pittem daarbij nagelaten heeft om het daartoe “voorgeschreven model” voor subsidieaanvraag over te maken voor 31 maart 2008, valt geheel op het conto van de gemeente Pittem toe te schrijven. Het komt derhalve de gemeente Pittem volledig zelf toe om deze tekortkoming op een administratief correcte wijze af te handelen.

    Voor Linx+ Pittem, koen 

    (tot op heden geen antwoord ontvangen van het Pittemse gemeentebestuur, idem ditto wat betreft werkingstoelagen)

     

    29-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    28-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.persnota

    Achtergrond materiaal bij de sp.a en FOS Pittem actie “Hebben de CD&V mandatarissen U ooit bij deze beslissingen betrokken”.

     De persnota van 26 oktober 2008

     De brief aan de gemeente Pittem van 20 oktober 2008

     De flyer uitgedeeld tijdens Vrijdag schaftdag op 24 oktober 2008

     De Folder over waardig werk

     De open brief aan de schepen van ontwikkelingssamenwerking te Pittem van 28 mei 2008

     Verslag van de "peanuts" actie 

    28-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    27-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.laurette
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Gaucho stelde onlangs via deze blog de vraag aan de Pittemse burgemeester hoe hij zinnens was om te gaan met de derving van 46.000 euro aan Dexia dividenden (zie de blog van 04/10).  Tijdens de gemeenteraadszitting vanavond beantwoordde burgemeester Delaere spontaan deze vraag. Buiten het nu aantoonbare feit dat de Pittemse burgemeester tot het lezerspubliek van deze blog behoort, werd Gaucho weinig wijzer. De voornaamste bekommernis van de burgemeester betreft de in dit geval de toepasselijke boekhoudkundige operatie. Mag er bijvoorbeeld een nulbedrag ingeschreven worden op het budget? Versta: die 46.000 euro dividenden zijn Pittem door de neus geboord, hoe de boeken nu balanceren?

    De mondiale economische recessie – aarzelend overhellend naar een depressie – bereikte ondertussen Pittem. Op zich een bewonderenswaardige  prestatie, aangezien "De Verlichting" het nog steeds niet tot Pittem maakte. De mediëvale duisternis waarin het Pittemse gemeentebestuur zich ophoudt, manifesteert zich voortaan ook via een schrijnend ongemak dat het publiek van de raadsessies voortaan te beurt valt. Toehoorders van de gemeenteraad worden namelijk gedwongen om zich te wurmen in de zeer krappe ruimte tussen de raadsleden, de perstafel en de massief houten porte-fenêtres die de kamer afsluiten waar tot voor kort een object d'art opgehangen was, bestaande uit twee betonijzers die tot een crucifix aaneen gelast werden door de sensationele religieuze kunstenmaker Roger Bonduel.

    Open VLD raadslid Spriet informeerde m.a.w. naar een stand van zaken en de impact voor Pittem van de kredietcrisis. Burgemeester Delaere suste onmiddellijk. Pittem hoeft zich geen zorgen te maken want het Pittemse gemeentebestuur heeft voldoende reserves aangelegd.  Pas wanneer binnen twee jaar de effecten van deze crisis voelbaar zullen worden op de inkomsten uit belastingen zal bijvoorbeeld aan besparen gedacht worden. In afwachting wordt het budget nauwlettend in het oog gehouden en wordt het goede bestuur verder gepractiseerd. Open VLD was er echter niet helemaal gerust in onthield zich bij de stemming over budgetwijzigingen (de nummers 3 en 4 dit jaar al).

    Die onthouding kon ook deels geïnspireerd zijn op de financiële stand van zaken die de Pittemse ontvanger voorafgaand toelichtte. De Pittemse gemeenteraadsleden konden meevolgen in een vingerdik rapport. Het Pittemse plebs werd echter verondersteld op het gehoor af mega-bedragen stenografisch te noteren. Gaucho staat dus in wat hierna volgt niet in voor een occasionele eurocent minder of meer. De gemeente Pittem heeft voor een totaal aan 6 miljoen 432 duizend euro aan beleggingen uitstaan. Dit is omgerekend 260 miljoen ouwe Belgische franken. Deze beleggingen zijn verdeeld over zes pakketten.  Drie van deze pakketten zijn bij Fortis gehuisvest, waar ze verondersteld worden jaarlijks 4.6% op te leveren. Er is een pakket SICAVs bij Ethias die 4.6% interest opleveren. Er is een pakket van 350.000 euro bij ING en een laatste pakket bij Dexia.  De ING en Dexia beleggingen vervallen dit jaar en zullen herinvesteerd worden. De aard van de beleggingen werd niet meegedeeld, maar is vast en zeker te vinden in het vingerdikke rapport dat de Pittemse gemeenteraadsleden ontvingen.  Geen van de CD&V raadsleden en schepenen uitte tijdens de zitting overigens een meervoudiglettergrepen woord, allen gaven wel de indruk te zwoegen voor hun zitpenning door wat met de bladen van dit rapport te wapperen. Op die manier werd er toch nog flink wat lucht verplaatst tijdens deze zitting.

    Werd U overigens ooit door de Pittemse mandatarissen ingelicht over deze beleggingen, de bedragen en de aard ervan?

    Over naar de blijmoediger dingen des levens. Pittem incasseerde een onverziene winst aan de verkoop van Suez en Telenet aandelen. Het Elia dividend bracht ook nog eens 143K op. Energie (correcter: de energieprijs) zit in de lift. Algemeen gesproken daalden de uitgaven en stegen de inkomsten te Pittem. De toelichtende nota bij de zitting bevat een duidelijker synthese, dan die ooit hier gebracht kan worden. Pittem stevent zowaar af op een overschot van 700K dit jaar. Men moet dus de uitgaven overschat hebben bij de opmaak van het budget.

    Daarentegen werden de restauratiekosten van de Sint Germanus kerk te Egem flink onderschat. De totale kost klokt af op 380.000 euro. Wat meteen 98.000 euro meer is dan voorzien. Bovendien zijn dit extra onkosten die niet door de overheid gesubsidieerd kunnen worden. De totale uitgaven kaderen weliswaar in een vijfjaren plan, maar dit neemt niet weg dat de Pittemse belastingbetaler voorgenoemde meerkost wel integraal en cent voor cent ophoest. Raadslid Dewael vroeg vertwijfeld aan de burgemeester hoe men zich toch zo kon vergissen. Een incoherente uitleg over de Egemse kerktoren en het afkalvende kerkbezoek volgde. De verzamelde Pittemse kerkfabrieken, kunnen dit jaar rekenen op 35.000 euro te Pittem, 24.000 euro te Egem en 5.000 euro voor de Sint Jozef Parochie te Tielt. Voor de triviaspelers; deze kerfabreken worden voorgezeten door schepen Gisele Debever en de echtgenote van schepen Peter Gelaude.

    Verder dan maar met twee onteigeningen aan de Breemeersbeek. Om onverklaarbare reden wekte de stemming over die onteigeningen de lachlust op bij de CD&V raadsleden. Wellicht was dit toe te schrijven aan het enigzins verlate besef dat Pittemnaren zopas koudweg in het vorige agendapunt voor 64.000 euro gerold werden.

    Een voorontwerp van het aangepaste huishoudelijk reglement zal aan de raadsleden worden opgestuurd. Burgemeester Delaere beklemtoonde dat de raadsleden deze kladversie strikt confidentieel moeten houden om vervolgens dieper in te gaan op de wijzigingen. Hierna werden deze wijzigingen goedgekeurd.

    De Plaatselijke Werkgelegenheids Agentschaps raad werd unaniem versterkt met vijf CD&Vers, één Open VLDer en ook schepen Deceuninck. De Pittemse PWA raad telt dus voortaan zeven stemgerechtigde leden meer. Waarschijnlijk zijn er voortaan meer PWA stemgerechtigde leden, dan er werklozen zijn te Pittem.

    Om af te sluiten kon burgemeester Delaere niet nalaten om raadslid Dewael te betuttelen. Volgens burgemeester Delaere kon mevrouw Dewael niet weten dat haar voorstel betreffende brandpreventiekoffers niet thuishoorde op de gemeenteraad, maar wel op het door hemzelf voorgezeten college van burgemeester en schepenen. Waarom burgemeester Delaere dan ook ooit toeliet om het voorstel van raadslid Dewael op de agenda van de gemeenteraad te plaatsen, blijft voor velen vooralsnog een raadsel. Gaucho's, voorbestemd tot een éclatant latijns machisme, weten echter heel goed waarom en sluiten daarom af met een oprecht en 'tout petit' Laurette Onckelinkx-Eric Van Rompuy'ke.

     
    (30/10 - gecorrigeerde versie)

    27-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    26-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.transparantie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Pittemse gemeenteraad is na twee jaar op kruissnelheid gekomen. Een ideale gelegenheid om het tussenklassement op te maken van hun realisaties.

    Deze blog brengt daarom exclusief verslag over het palmares dat de Pittemse schepenen dankzij de ijverige stemmensteun van de CD&V gemeenteraadsleden bijeenharkten.

    De Pittemse burgemeester en schepenen werden gerangschikt via het gepatenteerde Gaucho puntentellingsysteem.  De Gaucho Index gaat uit van het aantal mandaten dat schepenen bezitten. Een openbaar onbezoldigd mandaat wordt met twee punten beloond, een bezoldigd mandaat verwerft drie punten. Om de rangschikking evenwichtig te houden, ontvangen schepenen van wie het inkomen uitsluitend uit openbare bestuursfuncties afkomstig is een voorsprong van vijf extra punten.

     

    De leider in de Gaucho Index Ranking (de zogenaamde GIR) is de heer Paul Lambrecht.  De heer Lambrecht combineert op morbide wijze een een bezoldigd mandaat bij het uitvaart vereninging Psilon en de openbare afval maatschappij.

     

    Andere faits divers die de converstatie tijdens de eindejaarsfeesten warm kunnen houden.

    - De heer Peter Gelaude herinnert zich niet meer of zijn functie bij het Tieltse Sociaal Verhuurkantoor al dan niet bezoldigd is.  

    - In de Pittemse begroting werd 147.000 euro ingeschreven voor de wedden van burgemeester en schepenen en 8.300 euro voor het vakantie geld van deze mandatarissen. Er zijn 12 maanden en er zijn 6 bezoldigde mandaten te Pittem. Hoe oud is de kapitein?

    - In deze tijden van verhoogde communautaire interesse is het trendy om weten dat de Egemse mandatarissen 39 GI punten binnenrijven en de Pittemse 26 punten behalen.  Botsten we hier op een tot vandaag ongeïdentificeerde financiële transfer?


     

    De Gaucho Index Ranking

    Lambrecht Paul (22 GI punten)

    Bezoldigd Schepen

    Bezoldigd bestuurder bij Acerta van 1 januari 07 tot 30 juni 07

    Bezoldigd bestuurder bij Psilon

    Bezoldigd bestuurder bij IVIO van 1 januari 07 tot 12 maart 07

    Bezoldigd lid van het directiecomité bij IVIO van 1 januari 07 tot 12 maart 07

    Bezoldigd ondervoorzitter van de raad van bestuur IVIO van 12 maart 07 tot 31 december 07

    Bezoldigd ondervoorzitter van het directiecomité IVIO van 12 maart 07 tot 31 december 07

    Onbezoldigd vice-voorzitter van de Landelijke Gilde

    Onbezoldigd bestuurder van het Sint-Andriesziekenhuis

    Onbezoldigd ondervoorzitter van de vzw Plattelandsklassen

     

    Debever Gisèle (17 GI punten)

    Bezoldigd Schepen

    Bezoldigd voorzitter van de Vlaamse Maatschappij voor Watervoorziening van 1 april 07 tot 31 december 07

    Bezoldigd lid van het sectorcomité Gaselwest

    Bezoldigd lid van de politieraad Politiezone Regio Tielt

    Onbezoldigd ondervoorzitter van de Belgische Boerenbond Tielt

    Onbezoldigd bestuurslid van van het CD&V arrondissement Tielt


    De Ceuninck Christine (8 GI punten)

    Bezoldigd schepen

     

    Delaere Ivan (7 GI punten)

    Bezoldigd commercieel adviseur

    Bezoldigd burgemeester

    Onbezoldigd lid van de politieraad Politiezone Regio Tielt

    Onbezoldigd lid van het politiecollege Politiezone Regio Tielt

    Onbezoldigd bestuurslid van de Pittemse CD&V afdeling

    Onbezoldigd bestuurslid van Interwielerclub Pittem

     

    Pollet Daniël (6 GI pts)

    Bezoldigd bediende

    Bezoldigd schepen

    Bezoldigd bestuurder bij de FIGGA (FinancieringsIntercommunale voor de Gemeenten aangesloten bij Gaselwest)

     

    Gelaude Peter (5 GI pts)

    Bezoldigd bediende

    Bezoldigd Schepen en OCMW-voorzitter

    Onbezoldigd lid van het Oudercomité Chiro Pittem

    Onbezoldigd lid van De Pittemse ACW

    Onbezoldigd voorzitter van de Pittemse CD&V

    Onbezoldigd lid van het beheerscomité van het Cultureel Centrum Het Buurthuis Egem

    Onbezoldigd ondervoorzitter van de Gezinsbond Pittem

    Onbezoldigd lid van het beheerscomité van de Pittemse Openbare Bibliotheek

    Lid van het dagelijks bestuur van het Sociaal verhuurkantoor Tielt. De renumeratiestatus werd niet vermeld.


    Buiten categorie rankschikking

    Denis Fraeyman (8 GI Pts)

    Bezoldigd gemeenteraadslid
    Lid sectorcomité Tielt Gaselwest, wellicht bezoldigd
    Lid regionaal comité Westvlaamse Investerings Maatschappij, wellicht bezoldigd

     

    Mieke Serry (5,5 GI Pts)

    Bezoldigd gemeenteraadslid
    Lid politieraad zone Tielt, wellicht bezoldigd

    Linda Vanmaele  (5,5 GI Pts)

    Bezoldigd gemeenteraadslid
    Lid politieraad zone Tielt, wellicht bezoldigd



    De vermelding onbezoldigd sluit niet uit dat er een onkostenvergoeding ontvangen wordt bij het uitoefenen van desbetreffende mandaat.

     

    Gewone gemeentraadsleden zijn niet verplicht om een vermogensaangifte in te dienen. Omgekeerd is er niets dat hen belet om dit wel te doen. Gaucho vond geen enkele aangifte terug bij het Rekenhof van de CD&V, noch van de Open VLD gemeenteraadsleden.


    Hebben de Pittemse CD&V mandatarissen U ooit ingelicht over hun extra-curriculaire mandaten ?


    Ik twijfel er echter niet aan dat de schepen die instaat voor de 'openbaarheid van bestuur' en die bovenaan het GIR klassement prijkt,  de gemeentelijke infosite www.pittem.be zal corrigeren opdat bovenstaande bevoegdheden voortaan naast de andere bevoegdheden van de Pittemse schepenen en raadsleden zullen prijken. Hebben Pittemnaren immers niet het recht om te weten bij wie ze terecht kunnen inzake urgente FIGGA of IVIO aangelegenheden bijvoorbeeld? In afwachting van deze aanpassingen vindt U meer info in de moniteur van 14 augustus 2008 en de websites van de desbetreffende nutsbedrijven en intercommunales.

    26-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    24-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.126 keer meer
    Flyer uitgedeeld tijdens Pittemse 11.11.11 avond
    Vanavond hielden het Pittemse 11.11.11 comité en de Pittemse Jeugdraad "vrijdag schaftdag" in Jeugdhuis De Betonneuze. De bovenstaande flyer werd aan de aanwezigen uitgedeeld. Er was een leuke noord-zuid quizz en Meester Jeannot vertelde over Mali.

    Niettegenstaande dit op weergaloze en begeesterende manier gebeurde, kon Meester Jeannot niet verhullen dat het - volledig door de plaatselijke CD&V en haar franchisehouders bestierde - Pittemse 11.11.11 comité en de Pittemse Jeugdraad hoegenaamd geen blijf weten met het huidige 11.11.11 thema: "waardig werk". Het totale ontbreken van enig charitatief aspect in dit thema speelt hierin ontegensprekelijk mee. Daarenboven kan de christen-democratie niet om met de idee dat het hedendaagse individu het lot in eigen handen wenst, kan en ook zal nemen. Bijvoorbeeld door zich te beroepen op het recht op menswaardige arbeid, werkomstandigheden en syndicale vertegenwoordiging. Indien Pittemse 11.11.11 comité zich eindelijk eens zou verwaardigen om contact op te nemen met het socialistische FOS en Linx+ Pittem, kon de Pittemse jeugd ingeleid worden in de geschiedenis van het internationalisme, de sociale strijd en de actuele en toekomstige noodwendigheid ervan. Deze morgen werden bijvoorbeeld bij een stakingspiket aan Bealieu te Wielsbeke vakbondsleden en secretarissen administratief aangehouden. De Pittemse "Vrijdag Schaftdag" was dus andermaal een open doel waar het Pittemse 11.11.11 comité voor stuntelde en vervolgens mooi naast sjotte.

    Het Pittemse 11.11.11 comité en de Pittemse jeugdraad vonden het ook dit jaar weer niet opportuun om het socialistische FOS Pittem te inviteren en zagen er terzelfdertijd weeral geen graten in om CD&V schepenen en raadsleden prominent post te laten vatten op de tabourettes van het jeugdhuis. Wie ingeleid is in de “waardig werk” problematiek, herinnert zich de ontvoogdingstrijd als reactie op het paternalisme "der bazen" en doorziet dit amechtig PR gemanoeuvreer van de Pittemse CD&V onmiddellijk.

    Laat het voor eens en altijd duidelijk zijn dat politici enkel op uitnodiging in een jeugdhuis horen langs te komen. Het getuigt daarenboven van de meer eigentijdse vormen van beschaving om desgevallend alle politieke strekkingen te inviteren. De Pittemse gemeenteraadsleden buiten gewiekst uit dat deze ‘sanitaire’ basiskennis ontbreekt bij de Pittemse Jeugdraad en het bestuur van De Betonneuze. Schepen van jeugd Gelaude dikt de gebreken van De Betonneuze bestuurstuur gaarne verder aan. Hij pakte er in de laatste gemeenteraad fier als een gieter mee uit om krachtdadig gesnoeid te hebben in de subsidies van De Betonneuze. De Pittemse jeugd is volgens deze ijverige schepen van jeugd danig op haar retour (zie blog 29/09). Ik ben tot mijn verbijstering quasi geneigd om het voor één keer eens te zijn met deze voltijds aspirant burgemeester.

    Voor museum Pater Verbiest staat 290.000 euro in de Pittemse begroting ingeschreven. 47.000 euro wordt door de Pittemse belastingbetaler betaald, de rest komt uit overheidssubsidies (die voor alle duidelijkheid ook gefinancieerd worden met belastingen). De constructie van het "kleinschalig bezoekersinitiatief" wordt op 236.000 euro geschat door West Toerisme. Zie ook de blogs van 29/09, 25/06 en 28/05. In de begroting 2008 staat daarentegen amper 1.500 euro ingeschreven voor ontwikkelingshulp, dit is 126 keer minder. Het Pittemse CD&V bestuur heft daarbovenop de hoogste opcentiemen en aanvullende persoonsbelastingen in de wijde omtrek (zie de blog van 14/12/07). Met dergelijke liederlijke willekeur in het uitgaven beleid hoeft men zich amper nog af te vragen waarom de belastingsdruk er zo groot is te Pittem.

    Werd U overigens ooit geraadpleegd door de Pittemse CD&V bij één van deze beslissingen ?

    24-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    23-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.alaam
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Werknemers zijn geen gereedschap
    Een brede coalitie van ngo’s en vakbonden zijn een gezamenlijke campagne 'Waardig Werk' gestart. Niet toevallig op de eerste internationale dag voor 'Waardig Werk'. Aansluitend presenteerde de coalitie een reuze gereedschapskist op het Schumanplein. Toen de kist open ging, vluchtte een groep werknemers snel naar buiten. 'Werknemers zijn geen gereedschap', klonk het.

    Fos-Socialistische Solidariteit is een van de drijvende krachten achter deze actie. De globalisering heeft de mondiale arbeidsmarkt grondig veranderd. Bedrijven zitten in een race. Hun enige doel: maximale winst op zo kort mogelijke termijn. Dreiging met delocalisatie, neerwaartse druk op de lonen en een verslechtering van de arbeidsomstandigheden zijn het gevolg voor werknemers in zuid én noord. De campagne schuift 'waardig werk' als een alternatief naar voor.

    Linx+, Curieus en FOS Pittem steunen de actie en roept iedereen op om op vrijdag 24 oktober mee te schaften voor 'Waardig Werk' tijdens de eerste 'Vrijdag Schaftdag!'

    Meer info: www.waardigwerk.be


    23-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  


    21-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Troy Davis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het Amerikaans Hooggerechtshof heeft beslist geen gehoor te geven aan Troy Davis’ verzoek om een nieuw proces. Zijn executiedatum werd ondertussen vastgelegd op 27 oktober om 19.00 uur.

    Kom in actie en voorkom dit onrecht nu!
    - Mail vandaag nog een brief naar de State Board of Pardons and Paroles van de staat Georgia.
    - Neem deel aan de
    stille wake van Amnesty International op donderdag 23 oktober, 16.30u - 17.30u, Poelaertplein in Brussel.
    - Mail deze oproep door naar al je vrienden en kennissen.

    Troy Anthony Davis zit al 17 jaar op “Death Row” in Georgia voor de moord op de politie-agent Mark Allen MacPhail. Hij houdt zijn onschuld staande. Er is geen enkel fysiek bewijsmateriaal tegen Troy. Het moordwapen werd nooit gevonden.

    De veroordeling is volledig gebaseerd op getuigenissen – tegenstrijdige getuigenissen. Van de negen getuigen hebben er ondertussen zeven hun getuigenis ingetrokken of gewijzigd. Vele van de getuigen beweren onder druk te zijn gezet door de politie. Een van de twee overblijvende getuigenissen is afkomstig van een andere mogelijke dader.


    Troy Davis heeft verschillende keren geprobeerd om zijn zaak opnieuw voor de rechter te brengen sinds de getuigen hun verhaal gewijzigd hebben. Dit is hem nooit toegestaan.

    Op 23 september was de executie van Troy Davis gepland. Anderhalf uur voor de uitvoering is ze afgeblazen, na wereldwijd massaal protest tegen deze onrechtvaardigheid. Nu heeft het Amerikaans Hooggerechtshof beslist dat Troy’s zaak nooit opnieuw voor een rechtbank zal komen. Zijn enige kans op overleven bestaat erin dat hij gratie krijgt van de Georgia State Board of Pardons and Paroles.

    Amnesty International weet niet of Troy Davis schuldig of onschuldig is, maar dit doet ook niet ter zake. De doodstraf is sowieso nooit een rechtvaardige straf.

    21-10-2008 om 19:19 geschreven door gaucho  


    15-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.persknipsels

    De Standaard heeft het over een "begroting die slechts virtueel in evenwicht is", met de 800 miljoen euro van de gewesten waarover nog geen akkoord is en vooral de te optimistische parameters. "Leterme fietste met een enorme bocht rond de cijfers heen", zegt hoofdredacteur Peter Vandermeersch.

    "De rekening klopt niet", titelt De Morgen. De krant wijst op de vele onzekerheden die in de begroting zijn opgenomen: het geld van de gewesten, de 500 miljoen van de energiesector en de verhoopte 600 miljoen euro die de bankgarantie zou opleveren. "Zelfs binnen de coalitie is de twijfel over de haalbaarheid van de begroting groot", weet de krant.

    Het Nieuwsblad spreekt van een "begroting vol gaten zo groot als paaseieren". De krant schuift Pasen naar voren als nieuwe deadline, omdat dan duidelijk zal zijn of en in welke mate Leterme de groeiverwachtingen nu heeft overschat. De krant onthoudt wel dat de premier "geen spaarder laat vallen".

    Het Laatste Nieuws focust op de weinig bevlogen toespraak van "boekhouder" Leterme. "Nooit zag je méér ministers cola en koffie bestellen, op zoek naar cafeïne", zag de krant. Ook inhoudelijk klinkt er kritiek. "Een illusie van zekerheid. Sommigen van de meerderheid deden zelfs niet de moeite om de schijn hoog te houden dat er echt 6 miljard was gevonden."

    Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg zagen een tevreden meerderheid. De Concentra-kranten hoorden een oproep tot verantwoordelijkheid van de premier, zowel aan de andere overheden als aan de sociale partners, de ambtenaren, de burgers als, in het bijzonder, de bankiers. Ze spreken ook over een begroting die slechts op papier in evenwicht is.

    Bernard Demonty beschrijft de regering-Leterme in Le Soir als een student aan de vooravond van zijn laatste examen. "Rode ogen van vermoeidheid, cafeïne in het bloed, bleek, met een teneergeslagenheid van iemand die weet dat hij, ondanks zijn inspanningen, niet zal slagen. Want het lijdt geen twijfel dat België zal zakken".

    Hij wijst op de "zwakke rekenkundige punten" in de begroting, die uitgaat van een economische groei van 1,2 procent, terwijl niemand meer dan 0,2 procent verwacht. "Laten we niet naïef zijn: deze begroting is geen lang leven beschoren."

    Christophe De Caevel van L'Echo vindt het "onmogelijk om te applaudisseren voor een begroting in evenwicht". Volgens de commentator is het onontkoombaar dat de begroting broos is, maar toch is ze niet aanvaardbaar. Hij wijst op het gebrek aan maatregelen voor bedrijven. 

    "Toch zal Leterme net die bedrijven nodig hebben als hij 10.000 banen meer wil creëren dan door het Planbureau voorzien en tegelijk het ambtenarenbestand wil afbouwen. Verder betreurt De Caevel het "chronisch onvermogen" van de regering om de meest gevoelige politieke kwesties aan te pakken. "Asiel en activering van werklozen hebben niets te maken met de financiële crisis", luidt het nog. 

    Volgens Michel Konen van La Libre Belgique verkoopt de regering gebakken lucht. "De regering is er trots op dat ze als een van de enige Europese regeringen een begroting in evenwicht kan voorleggen, maar ze is ook een van de enige regeringen die haar dromen voor werkelijkheid neemt", luidt het.

    Louis Maraite spreekt in de kranten van de groep Sud Presse over een "schijnbegroting (het ziet er mooi uit, maar is niets waard), opgesmukt, om de bevolking te sussen. Toch moeten de politici niet verwonderd zijn dat "de burger dan ook slechts virtueel gerustgesteld is".

    "De begroting die gisteren werd voorgesteld, lijkt nergens naar", zegt tot slot Christian Carpentier in La Dernière Heure. De begroting is "virtueel, wankel en verdraaid".


    15-10-2008 om 20:18 geschreven door gaucho  


    12-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ouwe vrienden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We kunnen er niet omheen: het jachtseizoen is geopend. We wensen alle veganstrijdersters sukses en inspiratie toe bij de bevrijding en verwerking van de pompoenen. Zie de site van het pompoenbevrijdingsfront www.denar.be/pbf.  Mocht je het pad van een echte jager kruisen, vergeet niet dat zij voor andere wapens kozen. Saboteer de jacht, kastreer hun macht.

    [Artikel overgenomen uit  www.denar.be (nr.218) ]

    12-10-2008 om 20:01 geschreven door gaucho  


    06-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dienstreis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hoogdag ten huize Gaucho. Niet alleen vond vandaag een terechte syndicale actiedag plaats, maar vooral wachtte mij bij het thuiskomen op de deurmat het Pittemse Gemeentelijke Infoblad. Andermaal klaar om door mij stukgelezen te worden en er mij in te vergapen aan etnografische fotoreportages over de plaatselijke idolate gebruiken. Dit keer de vroeg-eenentwintig eeuwse praktijk van het zoenen van vergulde relikwieën en het eten van poedergesuikerde oliebollen (bladzijde 24).


    Mijn blijmoedigheid, die opgepookt werd door het vooruitzicht op de talloze uren literaire vreugde die het Pittemse Gemeentelijke Infoblad steevast biedt, sloeg gauw om in een diepe teleurstelling. In deze periodiek is immers geen spoor terug te vinden van het relaas over het transatlantische snoepreisje dat de Pittemse schepen Pollet (wellicht vergezeld van de Pittemse gemeentesecretaris) op 28 mei laatstleden maakte naar het stadje Shawnee, in de mooie staat Kansas.


    Het minste waaraan de Pittemse belastingbetaler zich toch kan verwachten is dat de Pittemse afvaardiging omstandig verslag zou uitbrengen over deze belangwekkende dienstreis. Zeg nu zelf, door het ontbreken van een ooggetuigenrapport over de “several special events” wordt verhinderd dat de Pittemnaar verstoken blijft van de impressies over “Shawnee’s wonderful community spirit”. Men heeft het gissen naar de oorzaak van de terughoudendheid bij schepen Pollet om de Pittemse belastingbetaler deelachtig te maken in de ongebreidelde “fun of the Old Shawnee Days!”. Vooral "The tomato roll" oogt wel geinig.

    Diezelfde dag in mei moest schepen Pollet, bevoegd voor ontwikkelingssamenwerking, zich verontschuldigen op de inleidende vergadering met de Pittemse ontwikkelingssamenwerking verenigingen over mogelijke Noordzuid initiatieven. Pittemse schepenen staan wel vaker voor hartverscheurende keuzes. Op dergelijke momenten acht de Pittemnaar zich gelukkig dat er fair en rechtvaardig bestuurd wordt te Pittem. Getuige de budgettaire beslissingen die genomen werden. De toelage aan het Jumelagecomité werd dit jaar op 3750 euro vastgelegd. Dit bedrag is drie keer meer dan wat er aan ontwikkelingssamenwerking besteed wordt te Pittem en anderhalf keer meer dan wat het Pittemse gemeentebestuur in petto heeft voor jeugdhuis De Betonneuze. Voor een bedrag van enkele duizenden euro's zou de Pittemnaar zich minstens toch aan een handgeschreven ansichtkaartje uit Shawnee, KS 66203 mogen verwachten. Niet dus.


    Gaucho-Linx+ zal dan ook niet weifelen om gebruik te maken van het genereuze aanbod dat burgemeester Delaere maakt in het Pittemse Gemeentelijke Infoblad: “Aarzel niet om bijkomende informatie te vragen bij onze gemeentelijke diensten” en een aangetekend – want door scha en schande ondertussen wijsgeworden -  schrijven te richten aan het College van Burgemeester en Schepenen en de Pittemse gemeenteontvanger betreffende het onderwerp “Shawnee (KS)”.  Gesteld dat de gemeente Pittem zich verwaardigt om een vraag tot toelichting van Gaucho-Linx+  te beantwoorden, zal dit alleen al voorpagina nieuws uitmaken.

     

    Oordeelt U vooral zelf :  Shawnee events 2008. “In June 2008, we will celebrate 25 years of these friendships as we honor guests from all three of our Sister Cities at several special events. Visitors from Pittem, West Flanders, Belgium; Listowel, County Kerry, Ireland; and Erfurt, Thuringia, Germany, will be touring  the community and joining in the fun at Old Shawnee Days! The Sister City program is a wonderful example of Shawnee’s community spirit, a community spirit that creates friendships at home, and friendships with the other side of the world”.

     

    Ten slotte. Bejaarde meerwaarde zoekers kunnen deel een en deel twee van Richard Dawkins’ “Enemies of Reason” bekijken door op de ‘urellekes’ te klikken. Diezelfde bejaarde meerwaarde zoekers mogen mij wat dat betreft ook altijd met bloemsuiker bepoederen en zoenen. Het heilzame effect van dergelijke promiscuïteit is vanzelfsprekend betwistbaar. Onbetwistbaar is wel dat het schandelijk is hoe de gemeente Pittem openbare fondsen misbruikt om in hun infoblad kwakzalverij, waarop zonder tegenbericht het kussen van relikwieën nog steeds neerkomt, te promoten; en hoe de gemeente Pittem de privacy van bejaarden op straat gooit, in dit geval hun redelijk intieme geloofshandelingen. De liederlijkheid en de ongegeneerdheid waarmee de heren en dames van de Pittemse CD&V gemeentebestuur de persoonlijke en diepbeleefde devotie van de Pittemse bejaarden voor platvloerse electorale motieven recupereren en exploiteren, dépasseert de limieten van de welvoeglijkheid.

    06-10-2008 om 00:00 geschreven door gaucho  




    gaucho leunt aan bij
  • links
  • (+) links

  • gaucho bekijkt
  • (nieuw) leven en welzijn van een Pittemnaar
  • leven en welzijn van een Pittemnaar
  • jouw vingerzetting
  • het stapsgewijs
  • ten slotte

  • gaucho beluistert
  • depth charge ethel (nieuw)
  • now what will ya' do? (with all yer power)
  • lou
  • lou
  • loup
  • billie, en
  • de tijd

  • gaucho bestrijkt
  • de evolutie
  • de devolutie
  • de revolutie
  • de absolutie


  • de barrio
  • 480 minuten
  • avelgem (+)
  • geluwe (+)
  • harelbeke (+)
  • ieper (+)
  • marianne
  • roeselare (+)
  • zwevegem (+)

  • Inhoud blog
  • persnota (bis)
  • persnota
  • melroc
  • tien

    Archief per maand
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 10-2013
  • 07-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 09-2006
  • 09-2005

    gaucho recycleert


  • verfilmd:Curtis,Hook,Sumner&Morris



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs