OP BEZOEK BIJ DE WERELDKAMPIOENEN MET BELGISCHE BULT VAN VROEGER EN NU
Elke nieuwe dag heeft nieuwe kansen in zich, zo gaf donderdag 4 juli ons de kans om door de uitgestrekte vlakten van het Land van Waas te reizen. Met zijn typisch panoramische vergezichten van velden omzoomt door knotwilgen een van onze mooiste gouwen van het land, vroeger toebehorend tot het graafschap Vlaanderen, onder de heerlijkheid van de heren van Beveren. Ons eind doel was een gedeeld dorpje hoog boven Antwerpen gelegen op de Nederlandse grens met de naam De Klinge. De Jos was de chauffeur van dienst, en met zijn glimmende Audi doorkruiste hij de Antwerpse ring alsof het dagelijkse kost was, u moet het maar doen op uw 82 jaar.
Tegen de klok van 9.30h arriveerden we voor ons eerste bezoekje van de dag bij Marc De Keizer , het ontvangst door Marc en Mia is zoals steeds zeer hartelijk en bij een lekker geurende kop koffie in het zonnetje is het gezellig bijpraten. Al snel belanden we tussen de vogels en kunnen we het jonge geweld dat Marc gaat klaarstomen voor de shows bewonderen, met de glosters en bultjes is zijn kweek meer dan gelaagd, en er zitten dan ook veel belovende exemplaren tussen. Met crest en crestbred was het net iets minder, het aantal valt wat tegen, maar des al niet te min geeft Jos aan dat er vogels tussen zitten die potentieel in zich hebben. We kunnen de wereldkampioen van twee jaar terug nog eens bewonderen, een groene Belgische bult van een uitzonderlijke kwaliteit. Wie thuis is in de wereld van de bultjes weet hoe moeilijk het is om een goede groene bult te kweken, bij het zien van zijn nageslacht denk ik dat ook hier goede vogels tussen zitten.
We nemen afscheid van Marc en Mia met een goed gevoel, en gaan op weg naar de familie Kegels die daar maar net om de hoek wonen. We worden vriendelijk ontvangen door François en maken kennis met zijn tweede passie na de vogels, links en rechts van de oprit bevinden zich grote cactussen welke beladen zijn met fel rode en roze bloemen. We komen te weten dat het koude weer ook hier voor de nodige achterstand zorgde in hun groei en bloei. Daarna trekken we naar de vogels, hier vinden we Belgische bult, Scotch fancy, Borders en ook de Fife Fancy van de zoon Danny. We ontdekken een nieuw middeltje dat afdoende zou zijn tegen de zwarte luis, dit beestje bezorgt menig liefhebber de laatste tijd kopzorgen en steekt stilaan de rode luis naar de kroon. Na jaren strijd tegen de rode luis met de gekende werkzame middeltjes blijken deze niet altijd te werken tegen de zwarte luis. We zoeken de veranda op en bij een verfrissing worden nog wat verhalen uitgewisseld, het loopt ondertussen tegen de klok van één uur aan, tijd om naar onze volgende afspraak te vertrekken.
We picknicken in een parkje en gezeten op een bank in het middagzonnetje laten we het ons smaken, we groeten ondertussen de vriendelijke passanten. We zijn aanbeland in het land van de zee, hier worden we opgewacht door de heersende wereldkampioen met de Belgische Bulten. We zijn ten huize Gino Pardon en zijn lieftallig vrouwtje Bianca, ook hier is de koffie geurend en vers, we maken kennis met de vader van Bianca die gloster kweker blijkt te zijn. En de spraakwaterval die naar de naam Jos Vetters luistert, weet ook hier weer de toehoorders te vermaken. Aanbeland bij de vogels krijgen we de wereldkampioen te bewonderen, de Philippe Gilbert van de Belgische Bulten, de superlatieven zijn niet ver weg, één bult van uitzonderlijke klasse die ook door Jos de hemel word in geprezen. Dit kan de stamvader worden van een uitzonderlijke stam Belgische Bulten, aan Gino om het waar te maken, wat met zo een juweeltje in uw bezit moet lukken. In zijn nog jonge loopbaan als bulten kweker wist Gino te bewijzen dat hij uit het goede hout is gesneden. Hij behaalde al bij zijn eerste deelname aan het wereldkampioenschap een medaille, en dit jaar te Hasselt schoot hij de oppergaai af met een gouden medaille. Ondertussen geeft de klok vier uur aan en is het de hoogste tijd om huiswaarts te keren, we nemen afscheid wenden onze steven zuidwaarts en verlaten het land van de zee. Met een goed humeur en dankbaar voor deze mooie dag die we doorbrachten onder deze warme mensen van De Klinge en De Clinge zijn we tegen de zessen terug thuis.
 DE OUDE MEESTER GEEFT LES
 DE JONGE BULTJS VAN MARC
 ENKELE JONGE CRESTEN VAN MARC
 GINO PARDON EN JOS VETTERS BIJ DE BULTJES foto onder: DE WERELDKAMPIOEN VAN HASSELT

|