|
Dag 25: Vrijdag 19 oktober 2007
Gisterenavond actief vandaag iets minder daar ik een klein beetje vergeten was dat ik om 8u30 moest opstaan. Om 9u30 werden we namelijk bij de prof van econometrics verwacht en dus moesten we wel maken dat we daar op tijd waren. En we slaagden er toch in daar net op tijd te geraken. Hij overhandigde ons een bundeltje met de eerste 2 hoofdstukken die we moeten doornemen en binnen een drie tal weken zullen we opnieuw elkaar ontmoeten om de meeste problemen uit de weg te kunnen ruimen. En hij voorziet er precies heel wat. We verlieten een beetje verslagen het lokaal want als we eens snel onze neus in de cursus staken zagen we dat het er nogal ingewikkelde materie uitzag.
Daar onze volgende afspraak slechts om 12u was hadden we dus ruimschoots de tijd om een wandeling te doen en op zoek te gaan naar de hotels die we gisteren hadden gevonden op het internet. Op de wandeling zelf kwamen we er nog een paar good looking hotels tegen waar ik natuurlijk ook eens ging informeren voor de prijs. Meestal viel je nogal achterover maar wat kan je anders verwachten. Na het bezoek aan deze hotels keerden we onze wagen richting universiteitscampus voor tijdig aan te komen op onze 2de afspraak van de dag. Daar aangekomen stonden er reeds enkele studenten buiten aan het lokaal met een boek van ongeveer 300 bladzijden en een pak kopies. We moesten er maar onze plan mee trekken om het gekopieerd te krijgen. Iedereen had de beloofde 40 paginas verwacht maar uiteindelijk waren het er dus een veelvoud meer. Allemaal nogal aangeslagen trokken we dan maar met de ganse economische bende richting studentenrestaurant. Beneden in dit restaurant is er een kopiecenter dus staken we daar het ganse gebeuren binnen om het te laten kopiëren en gingen we in tussentijd eten. Op die manier was het nuttige aan het aangename gekoppeld. Op het gemak begaven we ons nadien met het hoopje paginas naar ons lieftallige woonst om een siesta te houden. Ik wil daar heus niet aan beginnen omdat ik schrik heb wanneer ik in België terug mijn oude leventje opneem er wel eens problemen zou kunnen mee hebben. Ik maakte me dan nog maar gauw croque monsieurs daar het eten in de restaurant voor de verandering weer niet te vreten viel en dan brak het brandende gevoel van 15u aan die het gevoel gaf van euforie. Een laatste les Grieks, en dit na zo een lange periode van 2 weken. Vandaag stond er de eerste 2u les op het menu en de laatste 2 was een film in het genre zoals iedereen die wel kent, het Griekse voorbeeld van film, My big fat greek wedding. Ik verliet de zaal wat vroeger samen met Elena die haar bus moest halen om een trip te doen dit weekend. Ik stak mijn hoofd nog gauw eens binnen in het studentenrestaurant om te zien wat men daar verschafte en dit keer was het nog aanvaardbaar. Spaghetti in een soort vettige tomateuze toestand. Ik at snel een bordje leeg en ging verder naar de residentie. In tussentijd had Thijs de was gaan doen. Dus thuisgekomen snel deze allemaal in mijn kastje stoppen en beginnen aan het avondmaal. We kozen nogaals voor pasta maar dit keer onder de vorm van pene in samenspraak met een heerlijke verse pot van het italiaanse merk Barilla met opschrift aubergine. Het smaakte zeer goed in elk geval.
Voor de avond stond er een 2de erasmusparty op het programma. Het heeft dus eigenlijk alweer een weekje geweest met non stop feest. Je gelooft het misschien niet maar op den duur wil je gewoon eens de rust van het normale leven terug. Het kan op de duur saai worden en zeker met het genre muziek ze hier hebben anders zou dit het leed nog kunnen verzachten. Dus ten 10en verplaatste het matsi gepeupel zich richting uitgaansbuurt waar het feest doorging. We waren er als eerste blijkbaar. We dropten onze overlast aan kleren in een hoekje en bestelden het een en het ander aan de toog. Het zag er naar uit dat het weer een avond ging worden die snel te vergeten zal zijn als je zag hoe de mensen nogal genageld aan de grond bleven staan ten gevolge van de onprettige muziek. Tegen 12en was het volle bak, zo erg zelfs dat je eigenlijk niet meer in de mogelijkheid was om nog te kunnen bewegen. Ik was niet de enige die er niet van hield om opeengeprest te staan als sardienen in een blik. Bovendien werd ik ziek van het moeten aanschouwen hoe losbollig mensen worden als ze een glaasje ophebben. Het menselijke zelfrespect is dan precies nogal ver weg. Ik begon zelfs te denken aan een orgie achtige toestand toen ik vanop de trap een beeld kreeg over het zaaltje. Iedereen stond wel te wasmasjienen met iemand en als je een kwartiertje later nog eens een kijkje ging nemen zag dit beeld er al gans anders uit. Niet dat ik antiek wil voorkomen maar partnerruil vind ik gelijk niet echt passend. Het komt misschien omdat ik een zoals er wel meerdere beweren niet helemaal juist ben omdat ik altijd te nuchter ben ten opzichte van de andere. Maar het zal me een ganse slagerij worst wezen. Om 1u kwam normaal de laatste matsi inwoner nog af, het was ons Moldavische Olga. Aanvankelijk had ze niet echt veel zin om nog af te komen maar door stimulerende telefoontjes van een Oekrainische Olga en vriendin Anastasia kon men haar toch overhalen. Olga had nog een paar taken te verrichten in de bibliotheek en daarmee kwam ze dus later. Erg maar puur waarheid om een uur sprak ik samen met Olga van Oekraine en Anastasia er al over om huiswaarts te keren daar we het allen niet konden hebben ons in een conservenblik te voelen. We belden de Olga dan maar die onderweg was om haar te emlden dat we weg gingen en zochten een punt waar we samen konden komen om samen terug huiswaarts te trekken. We dronken dan maar nog ets op Anastasias kamer met ons gevier en lieten het uiteindelijk 4u30 worden. Ik als kelderbewoner word er natuurlijk mee geconfronteerd als er nog activiteiten aan de gang zijn in de keuken. En natuurlijk was dit het geval. Ze waren alle roddels aan het verspreiden wie zoal met wie had aangehouden en dat kon ik natuurlijk niet missen. Ik sloot dan ook maar aan aan de tafel waar men nog pasta aan het koken was. Het was ongeloofelijk wat er allemaal werd verteld een mens zou het nooit geloven. Daar sloten we de boite af tegen 6 uur. Alweer een record die dus er moest aan geloven.
|