Zoals meestal op zondag keek ik naar The houw of Power.
In de preek werd o.a. veteld over de invloed van gebed op het genezingsproces van hartpatienten in Amerika. Het was een dubbelblind onderzoek geweest, zelfs door een scepticus herhaald, waarbij noch de artsen, noch de patient wisten welke patienten door de computer waren ingeloot om voor gebeden te worden. Minder antibiotica, minder intubatie, minder overlijdens ... in de groep voor wie gebeden werd. De scepticus stelde zelfs voor: "zet op het recept: drie maal daags bidden. If it works, it works...".
Er was ook een zin:"Als je kind je om een vis vraagt ... dan geef je hem toch geen slang?" Waarom zou GOD iets anders doen?
Ik leerde al, ben zorgvuldig om wat je vraagt in je gebed ... je zou het kunnen krijgen ...
Mijn manier is in de loop van de tijd geworden:
"Dank U voor mijn gezondheid, voorspoed, liefde om te delen, mijn gezonde verstand en het vermogen te werken voor wat ik nodig heb. Elke dag gaat het op alle gebieden beter en beter met mij."
Als ik het zo terug lees ... veroorzaak ik zelf dat ik zal moeten blijven werken ... voor wat ik nodig heb ... Gelukkig houd ik van werken! Aan een ieder die denkt:"Ik ben wel toe aan warme, profi handen ..." Weet u welkom!
Het geheim van een succesvol leven ligt in een gevende gesteldheid. 'Geeft en u zal gegeven worden: een goede, gedrukte, geschudde, overlopende maat zal men in uw schoot geven.' Lucas 6:38
Elke dag krijg ik in de mail een gebed, een overdenking, een inspirerende gedachte en een bijbeltekst.
Het is een service van de Houw of Power.
De wereld zou écht een betere plaats zijn ... als we allemaal ons alleen maar aan de 10 geboden zouden houden ...
Tijdens de reis van de missie naar Dar kwamen we bij een werkaandeweg versperring. Een jonge man bood de inhoud van een grote emmer uien te koop aan. Mozes, mijn Tanzaniaanse reisgenoot zei tegen de verkoper: "Mag ik de emmer eerst even voelen?".
Het bleek dat het een bekende truc is om de onderste helft lucht te verkopen ...
De jongeman kreeg van de missieman in hart en nieren een spoedcursus:
"Gy zult niet stelen ..." Hij bloosde er van ... en dat is bijzonder als je zo zwart bent!
DOE iets aardigs vandaag. Minimaal voor jezelf: (glim) lach, zing, adem, drink water, (ver)geef, werk, en verwonder.Tel je zegeningen: ONZE huizen staan er nog. Dat kan in Lorca, Spanje, niet iedereen meer zeggen ... om maar wat te noemen!
Kleren maken de man ... dat geldt ook voor vrouwen!
Mijn vriendin kwam met een koffer prachtige sjieke kleding. Een kado ... iemand die opruimt en aan mij dacht!
En ik zie in de spiegel een verzorgde sexy Lady ... Mooie spullen zijn mooi ... De goede kwaliteit spettert er van af.
Mijn haren mogen wel wat blonder ... mooi rood en paars komen dan nog beter tot hun recht.
Ik had al plannen om weer wat vaker naar theater en concert te gaan ... en deze outfits vragen om gedragen te worden. Komen mijn, nog bijna nieuwe, hoge hakken schoenen van vorig jaar toch nog van pas! Ik had ze al geboekt als miskoop/uitspatting van het jaar !
Fijne dag!
De teller op dit blog ging gisteren de 20.000 voorbij ... Onvoorstelbaar dat er 'dus' 20.000 keer 'iemand' een kijkje hier heeft genomen. Gelukkig dat niet iedereen op de koffie is geweest ... ik zou geen tijd meer hebben om te werken!
Ik word blij van af en toe een reactie of een commentaartje. Dat geeft de teller een gezicht ... en weet ik voor wie ik, ook, schrijf!
Het gaat goed met me. Ik geniet van mijn dagelijksheid, ben blij met ieder telefoontje, een ieder die zich meldt voor een afspraak ... al dan niet werkgerelateerd ... Iedereen die dacht: "ik wacht maar ff tot ze haar draai weer heeft ..." Ik draai weer ... !
Fijne dag!
Zondag had ik mezelf bijna een hondje aangeschaft.
Ook in Tanzania heb ik gemerkt hoe leuk ik een hond vind.
Mijn dochter pleitte voor een pup ... van een klein merk ... Maar de leukste, mooiste, liefste JR hebben we al. HAAR hondje.
Ik hoorde mezelf zeggen:"Erg leuk ... maar zo'n beestje gaat zo maar 20 jaar mee ... en dan ben ik 77!"
Raar is dat, boven de 55 ben ik me steeds vaker bewust van mijn eindigheid. Aan de andere kant als ik me realiseer wat er in de afgelopen 20 jaar allemaal gebeurde in mijn leven ... nou dan is 20 jaar genoeg om nóg een heel leven in te leiden ...En als je het leven per dag doet ... ben je steeds maar 1 dag ouder!
Ik reageerde op een aanbod van iemand die na 10 maanden zich realiseerde dat zo'n beestje tóch een boel werk en aandacht behoeft.
Het beestje was net verkocht en gaat wonen op een boerderij.
Dus ik ben nog beestloos ... tot het anders wordt!
LEEF de dag van vandaag! NU kan het!
Het druppelt heel weinig druppeltjes uit een bewolkte lucht.
Voor de tuin en voor de boeren zou het heerlijk zijn als het ook hier in Noord Nederland even écht zou regenen.
Raar ... IK word blij van regen. Een onverwachte spinn-off van 2 maanden verblijf in Afrika.
Na een gezellig rustig weekend begin ik aan een nieuwe werkweek. Ik hoop op GROTE drukte! Bel, sms of mail maar even ... Make my day!
Fijne dag!
Met een nieuw lingeriesetje en een nieuwe jurk ben ik weer allemachtig westers en allemachtig prachtig! Lang, slank, gebruind ... met het meeste van mij en de rest van de fabriek heb ik nog steeds een C cup volgens de verkoopster. Voor het oog lijkt het weer heel wat ...!
Shoppen in het Zwolse was erg gezellig en productief. Alleen nieuwe schoenen staan nog op de verlanglijst... een mens moet wat te wensen overhouden, toch?
Onderstaand nog wat foto's van Anneke Witteveen. Impressies uit Tanzania!
Fijne zondag!
Op de bank in het huis van mijn dochter zie en hoor ik hoe Zwolle ontwaakt. De zon is al een poosje op en geeft een mooi licht.
Veel meer verkeer dan in mijn dorpse straat in Wolvega. Veel minder dan in Dar es Salaam, nog geen 2 weken geleden!
Ik kreeg net een mailtje van een nieuwe klant van van de week. Ik had hem mijn boekje gestuurd." Een openhartig boek ... maakt je nog niet tot een open boek" schreef hij. Maar hij had wél stof gevonden om over een aantal dingen na te denken, misschien zelfs uit te proberen ... te oefenen ... tot het spontaan gaat! Misschien dat hij met zijn 40 jaar minder lang hoeft te tobben met een aantal dingen ... DAT zou toch mooi zijn!
Wie denkt: ik wil ook wel een exemplaar ... stuur maar een mailtje ... en ik stuur een PDF. Of klik op het eerste plaatje ... en koop het via de uitgever!
Morgen is het Moederdag! Doe er wat aan, als je nog een moeder hebt!
Na 2 maanden niet te hebben gewerkt werk ik NU weer met nieuwe energie en plezier. Fijn is het dat niet iedereen 'last minute' komt.
Ik merk dat ik het fijn vind te weten dat mijn werkdag vandaag al weer 'genoeg' gevuld is. En ook voor volgende week is er een avond al besproken.
Ik voel me zo rijk ... met warm water uit de kraan, met buitenlicht tot laat op de avond, met een rondje heerlijk uit eten bij de Chinees
met mijn dierbare vriendin, met vanavond met de trein soepeltjes naar Zwolle, een nachtje logeren bij mijn dochter en sneupen in het Zwolse. Het weerbericht voorspelt zomerse warmte.
Ik vind het hier koud ... zet af en toe zelfs even de thermostaat een graadje hoger of sla een dekentje om me heen ...
Ik geniet van extra chocola ... een paar van de 6 achtergebleven kilo's mogen wel weer terug.
Van de week grapte een terugkomende klant: "maar goed dat je vaardige handen je handelsmerk zijn ... want van grote tieten hoef je het niet te hebben..."! Ach...
Ik wens u een zonnige dag, glimlach ... lach ... bid (ver)geef ... zing en werk!
Vandaag bestaat mijn blog 1 jaar!
In de aanloop hier naar toe bedacht ik dat het een mooi moment is om het af te sluiten. Bijzonderder dan het afgelopen jaar wordt het vast niet meer.
Van de andere kant: het leven is niet meer dan elke dag een draadje. En zoals mijn vader zei: "Er is geen beter leven dan een goed leven"...
Dus ... zolang ik af en toe iemand een glimlach bezorg met mijn dagelijkse schrijfsels ... deel ik elke dag een spinseltje! Niet spectaculair, niet wereldschokkend ... maar gewoon gezellig!
Mijn dagelijkse inspiratietekst van vandaag was:
"Maak van elke dag een dankdag door in dankbaarheid te leven" ...
En dat klopt zo heeeeel erg vandaag! De zon schijnt, een drupje regen voor de tuin ... Kleuren, geuren, overvloed!
Trouwe klanten die zich weer melden, blij dat ik er weer ben!
Maak iets moois van vandaag! De bril die je zelf opzet kleurt je wereld. Je kan ook voor die roze kiezen ... kost niets meer!
Toen Herman en Ineke 5 jaar geleden in Tanzania waren begonnen zij met een kleuterschool. Want de eerste 2 levensjaren woon je als kind op de rug van je moeder ... en daarna zit je tot je 7e jaar te wachten tot de school begint.
Inmiddels is er leerplicht voor kleuterschool.
Sinds dit jaar is iedereen die nu in de laatste klas lagere school zit verplicht naar de middelbare school te gaan. 4 jaar.
3 jaar geleden kreeg 'men' het familyplanningadvies om niet meer dan 6 zwangerschappen per vrouwenleven te hebben.
NU zegt de overheid: 4 kinderen per gezin kan het land aan. Qua land, qua acholingsmogelijkheden en daarna werkgelegenheid.
3 jaar geleden zag ik al veel mobieltjes. Nu zie je bijna niemand meer zonder. En wie men dan belt en waarover ... De Heer mag het weten!
Er wordt druk geinvesteerd in wegen ... over 3 jaar moet de hele hobbeldebobbel vervangen zijn door asfalt. Er komt electra dit jaar in ieder geval naar Kipande, het dorp op 2,5 km afstand van Kilangala.
Er komt een vliegveld in Mbya!
Het leven verandert. Ook in Afrika!
De supermarkt hier in Wolvega heeft een zondagmidagopening en gisteren deden mijn dochter en ik weekinkopen.
Leuk om te zien hoe prijs- en caloriebewust mijn kind inkoopt.
Met een tas vol, genoeg voor de hele week, verlieten we na een genoegelijk uurtje het pand. En dankzij haar auto voor de deur hoefde ik niet te sjouwen ... IK zou aan die routine zo maar kunnen wennnen!
Als mijn werk weer terug op de rit is ... dan is het allemaal weer bijna zoals het was!
De preek van vandaag ging over naastenliefde en geven.
Hoe meer je zaait des te meer je zult oogsten!
En uit mijn eigen leven denk ik te weten dat het écht zo werkt!
Met verbazing, verwondering en dankbaarheid merkte ik hoe bloglezers mij steunen en weer uit 'de brand' helpen als ik 'onbezonnen' dingen doe. Hoewel is het écht onbezonnen om 600 euro te investeren in 31 eindexamenopleidingsplaatsen voor pubers?
In mijn eigen leven gaf ik vaak geld uit voor opleidingen voor mezelf en ik heb van al die kennis en vaardigheden nog vaak plezier.
Ooit las ik: "je moet geven tot het pijn doet" ... je kunt het ook overdrijven!
Ik zoek mijn zonzolder op! Uit het zicht en uit de wind kunnen de nog witte delen ff een beetje zon pakken! Ik wens je een mooie dag met zon in uw hart!
En mocht een van u denken: een rondje massage vandaag is niet weg ...
IK ben er wel en snel weer aangejurkt!