Archief per maand
  • 12-2010
  • 03-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 09-2005
    Onze favorieten
  • chambre d'hôtes 'la garrigue'
  • muziekgroep transit (toon)
  • pieter in costa rica
  • cédric en parapente
  • E-mail : marleengrauwels@gmail.com

    je kan ons altijd bereiken via email of telefoon 0565814252

    Blog als favoriet !
    nieuwsbrief 'le ran'
    nieuwtjes uit het dagelijkse leven van karel en marleen, cleo, mieke en basje, vasco en kiki, alaska en rèveuse, fleur en titus en de zovele schapen, konijnen, kippen, vissen... in 'la douce france'
    Le Ran-La Salvetat-Peyralès
    01-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.rèveuse en alaska


    onze paarden stellen het goed
    lekker rollen in het natte gras


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.mieke en cleo

    • Cleo, die in vorige nieuwsbrieven als een asociaal (maar toch lief)wezen werd beschreven vertoont sinds de komst van Mieke, onze nieuwe kat, spectaculaire gedragsveranderingen . Ze heeft haar concurrente geaccepteerd, geeft Mieke voorrang bij het eten, en voor het eerst in haar leven heeft ze een speelkameraad.
      Ze heeft haar concurrente geaccepteerd, geeft Mieke voorrang bij het eten, en voor het eerst in haar leven heeft ze een speelkameraad.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kiki
    Kiki is een border collie en is een hond die wil werken. In tegenstelling met Vasco (vrijgevochten vagebond) moet je met Kiki erg veel bezig zijn, en dat hebben wij een beetje te weinig gedaan.
    Kiki is ‘une chienne peureuse’, een bangscheet en daarbij erg dominant op haar terrein. De nieuwe ‘factrice’(=vrouwelijke facteur) heeft angsten uitgestaan om Kiki’s agressief gedrag te trotseren. Nu heeft Kiki haar geaccepteerd.
    De laatste week heeft Kiki twee kinderen op een fiets lichtjes gebeten, en Céline uit Vialarels die we tegenkwamen op een wandeling kwam er met een kapotgebeten broek vanaf.
    We moesten ingrijpen, Kiki’s gedrag moet veranderen.We vroegen raad aan de veearts, die stuurde ons naar een hondenschool waar Karel met Kiki een eerste opvoedingsles volgden. We kregen een deskundige uitleg over het bijtgedrag van Kiki: ze bijt in de kuiten (als ze wil gaan wandelen doet ze dat ook bij ons) om aan te geven dat je vooruit of weg moet, zoals een border collie dat met schapen of ander vee doet.
    Wij vernamen dat hier in de buurt (Pradinas) een vrouw border collies opleidt voor de kudde. We maakten direct een afspraak met haar en volgende week krijgt Kiki haar eerste les om opgeleid te worden als volwaardige schaapshond.

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vasco

    Niet alleen Cleo heeft zich aangepast, ook Vasco, de kattenhater, heeft Mieke geaccepteerd en zijn gedrag tegenover Cleo is acceptabeler geworden.

    Voor Kiki is Mieke een plezant ding waar je achter aan kan rennen in de tuin, en af en toe mee kan ravotten.









    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.en wij...








    En hoe stellen wij het? Goed. Heel goed. Het kan niet beter.  Zolang er werk is zijn we gelukkig en blijven we gezond. Karel heeft een mooie eiken bibliotheek gemaakt en legt momenteel de laatste hand aan de nieuwe eiken trap die de oude ( bijna het enige stuk uit het oorspronkelijke huis) moet vervangen.














    Bij mooi weer werken we op de weide in Puech Poulit.
    Als voorbereiding op het plaatsen van de definitieve omheining worden alle overtollige braam- , bremstruiken en egelantiers weggemaaid, bijeengerijfd en opgestookt, de weipalen (die Karel eigenhandig uit het bos van Olivier ging kappen en op maat zaagde) liggen reeds ter plekke, we zullen hulp krijgen van Francis die als boer een machine kan lenen van de coöperatieve om de palen in de grond te duwen.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Er is genoeg aanbod om de rest van de tijd door te brengen met geestverruimende dingen
    Ik volg vanaf begin januari yogales in het dorp , we hebben geluk, we krijgen les van een uitzonderlijk goede yogalerares ; geen flauwe kul , geen sentimenteel gedoe, to the point, standjes en ademhalingsoefeningen.
    Ik volgde een stage van schilderen op stof, ik heb me ingeschreven voor een stage van fotografie en eens per week ga ik schilderen bij mijn buurvrouw Nelly in Vialarels. Ze spoorde me aan tot aquarelschilderen en af en toe lukt er een probeersel.







    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs