Elke
Inhoud blog
  • dinsdag 23 oktober
  • augustus
  • foto's
  • zaterdag 2 juni 2012
  • zaterdag 21 april
    Zoeken in blog

    Foto

    Wat is Leukemie ?

    Leukemie is een verzamelterm voor een groep van beenmergkankers gekenmerkt door een ontregelde groei van verschillende soorten witte bloedcellen.  Afhankelijk van het soort witte bloedcel dat de ziekte veroorzaakt, spreekt men van lymfatische of myeloïde leukemie. Daarnaast wordt er een onderscheid gemaakt in acute en chronische leukemie.  Bij chronische leukemie zijn de cellen al meer in normale zin ontwikkeld en verloopt het proces veel trager. 
    Bij Acute Lymfatische Leukemie (ALL) gaan de onrijpe cellen in korte tijd woekeren en verspreiden ze zich in het beenmerg, het bloed en in de lymfevaten en lymfeklieren en kunnen ook andere organen (milt en lever), ook het centraal zenuwstelsel, binnendringen.  Bovendien verdringen ze de andere normale bloedcellen.

    Het aantal nieuwe gevallen van leukemie per 100 000 inwoners per jaar wordt op 7 à 8 geschat, wat dus in België neerkomt op ongeveer 7 à 800 nieuwe gevallen per jaar. Er wordt een verhoogde kans op bepaalde vormen van leukemie vastgesteld bij personen met het Down syndroom en met afwijkingen in DNA reparatiemechanismen.  Bij kinderen tot 14 jaar is leukemie de meest voorkomende kanker.  Bij kinderen gaat het bijna uitsluitend om acute leukemie.  De ziekte komt iets vaker voor bij jongens dan bij meisjes.

    Behandeling kinderen

    Zodra de ziekte vaststaat, zal meestal zo snel mogelijk gestart worden met de behandeling.
    Meer dan de helft van de kinderen met ALL geneest momenteel bij optimale behandeling. De overlevingskans na 5 jaar ligt rond 80%, na 10 jaar rond 70%. De prognose bij meisjes is beter dan bij jongens. Verder is de prognose op het tijdstip van diagnose bij kinderen jonger dan 1 jaar of ouder dan 10 jaar slechter dan bij kinderen tussen 1 en 10 jaar oud.  De prognose is ook afhankelijk van het specifieke type ALL en van eventuele genetische of chromosomale afwijkingen.
    De behandeling verloopt meestal in vier fasen:
    • Remissie-inductie: door een intensieve chemotherapie probeert men de afwijkende cellen zo veel mogelijk te vernietigen zodat de kanker 'in remissie' gaat, zich als het ware terugtrekt. Tegelijk worden antibiotica worden gegeven om infecties te voorkomen en te behandelen en bloedtransfusies om het aantal normale bloedcellen te verhogen. Meestal duurt deze eerste fase een viertal weken.
    • CZS-profylaxe: een intensieve chemotherapiekuur, eventueel via rechtstreekse toediening in het ruggenmerg of de hersenen, waarbij men probeert te vermijden dat de abnormale cellen zich in het centrale zenuwstelsel (CZS) verspreiden of om hen te doden indien ze reeds aanwezig zijn in het CZS.
    • Intensificatie/consolidatie: Het gaat hierbij om een intensieve cytostaticakuur om het effect van de remissie zo optimaal mogelijk te maken.
    Onderhoudsbehandeling met lage dosis chemotherapie, al dan niet afgesloten met een intensieve eindbehandeling. Deze is gericht op het uitroeien van nog aanwezige, maar niet aantoonbare leukemiecellen. Deze behandeling zal twee tot drie jaren duren.

    Elke heeft Acute Lymfatische Leukemie
    (sinds oktober 2009)
    11-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag 11 maart

    Het kleine kereltje laat nog steeds op zich wachten. Ondertussen beginnen we toch allemaal wel zenuwachtig te worden. Zeker ons Nele haar geduld begint echt op te geraken. Ik had niet verwacht dat ze zou uitdragen, maar 20 maart begint nu toch wel erg dichtbij te komen. Ik ben wel content dat ze haar (paas)exames heeft kunnen maken, hopelijk met een goed resultaat, nog afwachten. Met ons Elke gaat het goed. Haar witte boedcellen en/of bloedplaatjes zijn nog wel regelmatig te laag, en dan moeten we weer stoppen met de chemomedicatie, maar dat zijn we ondertussen eigenlijk al wel gewend. Ze reageert nog steeds fel op elke vorm van chemo. Ik had een tijdje geleden al aan de juf gevraagd om toch wat rond het thema baby's te vertellen in de klas, dus ze zijn nu over de baby's aan het leren. Ik weet niet hoe ons Elke gaat reageren op dat kleine kereltje dat steeds bij ons zal zijn en veel aandacht vraagt. We zullen het moeten afwachten. Ze vindt baby's wel lief en ze gooit een kusje naar elke baby die we zien, maar ze mogen niet wenen ... Ze weet ondertussen goed dat er een baby zit in ons Nele haar buik, maar verder beseft ze niet wat dit allemaal gaat betekenen. We gaan er haar zeker zo goed mogelijk bij betrekken en we proberen haar zo goed mogelijk voor te bereiden, maar het is moeilijk. Hopelijk wordt het een braaf kereltje !?!  Ik ben vorige week nog eens naar Katleen (mama van Jens*) geweest. We zien elkaar niet zo vaak, maar we begrijpen vaak meteen wat de ander bedoelt en doormaakt. Het schept een band, die alleen kan ontstaan door grotendeels hetzelfde mee te maken. Vaak durf je alleen tegen andere lotgenoten sommige gevoelens te vertellen.











    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (7)

    27-03-2012
    proficiat!!!
    Hele dikke proficiat met die kleine man!!!!!!

    27-03-2012, 13:38 Geschreven door mieke


    16-03-2012
    Spanning
    Elke dag (of zou het halve dag zijn ) kom ik even piepen ... En elke keer het gevoel: 'goh, jammer, nog niet'.
    Ik wacht vol spanning mee op het 'YES ons-klein-venteke-is-er'-moment. 

    Succes!!!!
    Groetjes
    Sven, Lieve, Guust en Trien

    16-03-2012, 21:57 Geschreven door Lieve


    14-03-2012
    aftellen
    Wij volgen met veel spanning! We zijn nieuwsgierig en we hopen samen met jullie op een prachtig lief manneke.
    xkes
    Krisje, Sisse, Seth en Oliver

    14-03-2012, 16:05 Geschreven door Krisje en Seth


    12-03-2012
    Vaderdag?
    Hé,

    die kerel wacht gewoon op vaderdag!  Een mooier geschenk kan het toch niet zijn.  Onze kerel heeft dat in ieder geval ook gedaan en op 19 maart wordt hij al 4 jaar! 

    Geniet nog even van jullie tijd zonder het kereltje, want het zal nooit niet meer hetzelfde zijn, maar als het moment daar is zou je nooit meer anders willen.

    Eva, Christophe, Julie en Sten

    12-03-2012, 22:23 Geschreven door Eva


    11-03-2012
    spannend!
    Super mooie foto's!!!  Het begint nu inderdaad echt wel op te korten.  En eerlijk gezegd denk ik dat niet alleen Nele haar geduld op geraakt maar dat ons make ook een beetje zenuwachtig begint te worden ;-).

    Patricia, ik vond het weer super gezellig dat je er was!
    Ik begrijp je gevoel volledig, mensen die hetzelfde meemaken of meegemaakt hebben is toch net wel een stap meer.  Vaak hebben we zelfs geen woorden nodig om te weten wat we bedoelen.  Maar vergeet niet dat je het allemaal super goed doet!
    Hopelijk zien we elkaar deze keer een beetje vlugger.
    Veel liefs
    Katleen
    xxx

    11-03-2012, 20:05 Geschreven door katleen en Jens*


    spannend
    Wat een spannend en mooi vooruitzicht! Elke vindt het vast super, zo'n klein schattig baby'tje, ook al zal die wat aandacht van haar afsnoepen.
    veel groetjes
    Patricia, Myra en co

    11-03-2012, 18:57 Geschreven door patricia


    Geduld

    Dat kleine ventje stelt jullie geduld serieus op de proef. Ik weet zeker dat Elke een superlieve tante gaat zijn die dat kleine neefje met heel veel knuffeltjes gaat overladen.


    Nele nog eventjes geduld en dan kun je je zoontje in je armen sluiten.

     

    Heel veel succes allemaal en een hele dikke knuffel!

     

    Niels, Ellen en Vanessa

    11-03-2012, 17:55 Geschreven door Vanessa



    Archief per maand
  • 10-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Elke Paesen is geboren op 8 juni 1997.  Ze heeft nog een grote zus Nele.  Ons Elke heeft het down syndroom. Op 14 augustus '97 heeft ze een zware hartoperatie moeten ondergaan in het ziekenhuis van Leuven.  Dit waren bange en moeilijke dagen en nachten, maar uiteindelijk hebben ze alles kunnen oplossen.  De volgende jaren na deze operatie is ze eigenlijk bijna niet ziek geweest en is ze opgegroeid tot een lieve, vrolijke meid.  Tot ze in oktober 2009 klaagt van moe zijn ...




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs