We zijn nu een maand verder, in de tweede rustweek dus.
Het is fijn te voelen dat ik duidelijk vorderingen heb gemaakt. Qua snelheid, maar nog het meeste qua kracht. Bergop voel ik dat ik terug macht heb en dat maakt ieder heuveltje net dat tikje makkelijker verteerbaar. Stilaan worden de trainingen ook wat intensiever: TD en spurtjes komen in het schema te staan (ein-de-lijk). Het wordt ook wel de moment, midden mei zal er snel zijn!
Ondertussen valt het me moeilijk, het wachten. Ik wel zo graag terug een rugnummer opspelden...
Zaterdag zitten we voor een weekje in Mallorca. Dat worden kilometertjes vreten in het zonnetje en in de namiddag genieten van zon, zee en strand. Ik kijk er echt geweldig naar uit!
17-04-2012, 20:13 geschreven door elke
19-03-2012
update
Vandaag is mijn rustweek begonnen. Dat wil zeggen dat ik net drie trainingsweken achter de kiezen heb. De voorbije weken trainde ik ongeveer 12u per week, met vooral veel hersteltraining en extensieve duur en deze week mag ik maar 8uurtjes fietsen. De snelheden liggen nog steeds belachelijk laag, maar de hartslag is al veel beter controleerbaar en stilaan komt de souplesse ook weer in de beentjes. Er is een tikje kracht bijgekomen, maar om dit helemaal op niveau te krijgen, zal ik nog wel twee maanden moeten trainen. Daar komen dan later spurtjes bij.
De start is noodgedwongen op 29 april gezet. Dan is het provinciaal kampioenschap in Wiekevorst. Als we het PK of BK niet rijden volgt een schorsing en dat vermijd ik liever. Dus verplichte start zonder ambitie.
De avond voordien komen we terug van een zware stageweek in Mallorca. De eerste echte koers wordt Breendonk midden mei. Dan volgen wat trainingsweekends in de Ardennen om er hopelijk in juni weer helemaal te staan. De opbouw wordt bewust rustig aan gedaan met de bedoeling om van juni tot oktober op niveau te kunnen blijven.
Het voordeel is wel dat ik nu aan alle mooie toertochten kan deelnemen, dat is anders uitgesloten.
19-03-2012, 10:39 geschreven door elke
29-02-2012
Herstart!
Vorige week was ik eindelijk koortsvrij en sinds zondag ben ik dan herbegonnen met de trainingen. Mijn laatste echte training was op 8 januari, dat betekent bijna 2 maanden verplichte rust. Het zal u niet verbazen dat ik op mijn eerste trainingen van geen kanten vooruit geraak :). Maar ik ben terug gestart, en dat doet deugd!
De competitiestart is in overleg met mijn trainster uitgesteld tot juni, of als alles gunstig verloopt tot midden mei. Zij weet wat ze doet!
Mijn racemachine is ondertussen ook gepimpt. Er staat een nieuwe groep (Sram force), pedalen en stuur op. Ziet er lekker racy uit en weeg 600gram lichter. Nu de coureur nog op gewicht krijgen!
29-02-2012, 18:18 geschreven door elke
20-02-2012
Tijdritfiets
Het niet kunnen trainen heeft zo ook zijn voordelen: ik heb de tijd gehad om wat naar tijdritfietsen te zoeken en heb een Cervélo P2 kunnen kopen. Groep is ultegra, de wielen zijn niet deze op de afbeelding, maar zijn gewone easton E50ers. Wanneer ik terug blokjestrainingen kan doen zal ik wekelijks op deze fiets trainen.
Het PK zal wat vroeg komen (begin april), maar daarna hoop ik terug wat mooie plaatsen te rijden in tijdritten.
20-02-2012, 17:01 geschreven door elke
13-02-2012
SVK 2012 (Foto: Tim Carton)
13-02-2012, 18:25 geschreven door elke
update uit de ziekenboeg
Nog drie dagen antibiotica en mijn 18 dagen pillen slikken zitten erop! Donderdag nog een RX ter controle en hopelijk hoeft er geen kuur meer bij te komen... Al vrees ik er toch nog voor, want ik hoest nog en heb nog licht verhoogde temperatuur. Fietsen is er nog niet bij en vorige week in Lanzarote heb ik enkel gerust. Het warme weer daar was wel een zegen. De dokter heeft me gewaarschuwd dat ik me nog twee tot drie weken erg moe en miserabel zal voelen, het hervatten van de trainingen zal dus waarschijnlijk nog niet voor deze week zijn. Forceren is nu niet meer nodig, dus ik wacht braaf tot ik me terug fit voel.
13-02-2012, 18:23 geschreven door elke
31-01-2012
Longontsteking en vaarwel voorjaar
De virale infectie die ze vermoedden, blijkt drie weken later een bacteriële longontsteking te zijn. Gisteren ben ik radeloos naar mijn oude huisarts getrokken voor een second opinion (en ondertussen een vierde consultatie). Die heeft aandachtig geluisterd, een longonsteking vermoed en me naar RX gestuurd. Daarop bleek inderdaad een linker bronchopneumonie. Aangezien de beestjes zich daar al drie weken duchtig geamuseerd hebben, zijn de grote middelen ingezet met een zware dosis Augmentin. Gisteren liep de koorts op tot 39°, vandaag is deze onder controle. Niet bewegen is de boodschap, want hoesten is pijnlijk.
Hiermee is er een dik kruis getrokken over de voorjaarskoersen . Bye bye Omloop Het Nieuwsblad, GP Samyn, Omloop Hageland en vele andere mooie koersen. Ook de stage in Lanzarotte valt hiermee in het water en zal eerder een uitziek- en strandvakantie worden. Er zijn natuurlijk minder aantrekkelijke plaatsen om te herstellen .
De conditie zal weer vanaf nul opgebouwd moeten worden. Het is afwachten wanneer ik terug in competitie zal kunnen treden, vermoedelijk zal dit ergens eind april, begin mei zijn. Eind mei, begin juni zou ik dan terug wat op niveau moeten zijn. Keep you posted!
31-01-2012, 16:39 geschreven door elke
16-01-2012
Gelukkig geen cytomegalie
Ik zag het even somber in. Vorig jaar geveld door klierkoorts en nu was de voorkeursdiagnose cytomegalie. Dat leek opnieuw een streep door het voorjaar... Gelukkig is er van een CMvirus geen sprake. Ik heb een plots ijzertekort (vier weken geleden nog bovengrens) in combinatie met een virale infectie. Gevolg: een serieuze tegenvaller voor de conditie, want ik lig al acht dagen stil en mag nog eens 10 dagen niet sporten en een week niet werken. Maar normaal moet ik daarna wel weer volop kunnen trainen en komt ook de stage in Lanzarotte niet in het gevaar. Oef!
16-01-2012, 17:46 geschreven door elke
15-01-2012
Nog steeds ziek
Ondertussen heb ik al zeven dagen niet kunnen trainen, voel ik me nog steeds belabberd en heb ik ook de teambuilding aan me voorbij moeten laten gaan :(. Maandag weet ik de uitslag van het bloedonderzoek. Cytomegalie wordt geopperd en ik hoop onzettend hard dat dit niet het geval is...
15-01-2012, 10:34 geschreven door elke
11-01-2012
Update
Wegens een luchtweginfectie (ze zijn goedkoop voor de moment) mag ik al drie dagen niet trainen: tijd genoeg dus om te bloggen. De voorbije maand hebben we de duurtrainingen in tijd wat opgedreven. Het intensieve sluipt nu pas binnen aangezien ik eerst de conditietest wou afwachten. Deze was dik in orde en omdat het zonde zou zijn al het voorbije werk verloren te laten gaan door verkeerd te trainen, heb ik een nieuwe trainer opgezocht. Sinds vorige week train ik dus obv schema's en met de stimulans van iemand die achter mijn rug meekijkt wat ik train. De eerste koers wordt het clubkampieonschap, maar ook dit jaar zal ik dit vooral als training opvatten (voor en na wat bijtrainen, de dag ervoor een lange duur...). De eerste echte afspraak wordt dus de Omloop het Nieuwsblad. Belangrijkste streven is nu wat winterkilootjes kwijtspelen...
PS: als je ergens een tijdritfiets aan een schappelijke prijs ziet staan, laat me aub weten!
11-01-2012, 18:30 geschreven door elke
19-11-2011
Seizoen 2012
Weinig nieuws op mn blog, tijd voor een update! Ook volgend jaar rij ik voor Steeds Vooraan Kontich. Ik kan me geen betere ploeg voorstellen: goeie ploegleiding, goeie sfeer, pracht van een programma en veel vertrouwen. SVK telt in 2012 vijftien rensters, drie blijvers en twaalf nieuwkomers. Het seizoen zal opnieuw starten met de Omploop Het Nieuwsblad, hopelijk dit jaar met betere weersvoorspellingen. De ploegtrainingen zijn begin november gestart en volgend weekend hebben we dan onze eerste dames-training.
Voorlopig ben ik bezig met fitness (2à3 keer per week: rug-buik-benen-schouders) en duurtrainen (12uur per week: LSD, ED en kracht; tot 4u). Het gevoel is goed, ik voel me sterker worden en het trainen gaat algemeen beter dan vorig jaar (maar vorig jaar kreeg ik dan ook af te rekenen met klierkoorts). Ook het weer helpt een handje: relatief warm, geen sneeuw en amper wind. Het flandrien-weer zal zich wel snel laten voelen.
19-11-2011, 17:03 geschreven door elke
24-10-2011
Seizoen 2011
Koers
Uitslag 2011
Aantal deelnemers
2010
2009
Clubkampioenschap
5
9
.
.
Omloop Het Nieuwsblad UCI 1.2
86
155
DNF
.
Omloop Hageland UCI 1.2
81
165
(50)
DNF
Oostduinkerke
67
116
P
DNF
Deerlijk
29
108
val
DNF
Fayt-Le-Franc
16
51
.
.
GP Dottenijs UCI 1.2
DNF
190
.
.
PK ITT
8
11
.
.
Halle-Buizingen UCI 1.2
DNF
150
(30)
.
GP Roeselare UCI 1.1
plat
157
DNF
.
Knokke-Bredene UCI 1.2
55
127
(66)
Burcht
26
67
30
.
Snaaskerke
27
72
.
.
Wodecq
22
68
40
.
Waarschoot
35
97
.
.
Gooik UCI 1.2
DNF
132
.
.
Kieldrecht
18
62
val
36
Le Bizet
23
29
.
.
Boutersem
49
70
.
.
Raboster UCI 2.2
90
178
.
.
Oedelem
25
43
.
.
BK
37
96
62
37
Zwevegem
33
52
37
.
Harlue
27
38
27
.
Kontich
val
81
p
.
Bambrugge
48
87
.
.
Omnium piste
7
7
.
.
Erondegem UCI 1.2
DNF
162
.
x
Heusden
pech
77
34
48
Brasschaat
72
93
.
x
Emptinne
25?
32
.
.
Wenduine
7
65
.
.
Zonnebeke
9
20
.
.
Massemen
8
53
.
.
Leeuwergem
58
75
.
.
Breendonk
93
120
.
.
Beste resultaat
7
14
13
Aantal koersen
36
41
37
Aantal noteringen
29
31
17
Aantal DNF
7
10
20
24-10-2011, 19:34 geschreven door elke
19-10-2011
Fitnessss
Het nieuwe seizoen is voorzichtig begonnen. Sinds deze week zit ik in de fitness, voor het eerst in een voorbereiding op een koersseizoen. Aangezien ik doorheen het seizoen al eens beperkt werd door een opspelende rug begin ik nu met krachttraining: buik, rug en benen. Dit laatste met enige voorzichtigheid, want mijn knieën kunnen slechts een beperkte belasting aan. Het zal me zeker meer body en dus ook kracht opleveren!
30 oktober begint dan de effectieve voorbereiding. Al heb ik het moeilijk om tot dan te wachten!
19-10-2011, 18:56 geschreven door elke
05-10-2011
Breendonk: slotmanche LCC en seizoensafsluiter
Breendonk vervangt de klimkoers in Kluisbergen als afsluiter van de Lotto Cycling Cup, het vroegere Wielertrofee. Het worden bijgevolg 120 biljartvlakke kilometers. Voor Kontich is dit nog een erg belangrijke wedstrijd. Annelies Dom staat in het groen, maar wordt opgejaagd door Liesbeth De Vocht en Grace Verbeke. Ze moet 1 tussenspurt winnen of steeds tweedes zijn om de trui ook mee naar huis te mogen nemen. Of de rest mag geen punten pakken, dan is het zaakje ook voor elkaar. Daarnaast is het een thuiskoers voor Gilke. Genoeg belangen om ons nog eens een laatste keer dubbel te plooien!
We starten in twee 'grote' ronden van 26km en doen nadien rondjes van om en bij de 12km. Bij de tweede doortocht is de eerste tussensprint, daarna bij doorkomst drie, vijf en zeven. Ik probeer me vooraan te handhaven. Bij de start zit ik in het wiel van de neutrale motor en ook nadien lukt het me behoorlijk om in het eerste kwart te blijven of soms een wagonnetje aan te haken. Het is ook nodig om vooraan te blijven, want het is bij momenten gevaarlijk. Er staan veel auto's op de steenwegen en de motards geraken in het geharrewar het peloton niet voorbij, waardoor we voor de meeste versmallingen en middenbermen op elkaars waarschuwingen aangewezen zijn. Na de eerste ronde laat ik me wat wegdrummen en zit ik achteraan. Nuja, ik dring even niet aan, er van uitgaande dat een ontsnapping nu geen kans maakt. Bij km 35 begin ik aan het opschuiven om op tijd vooraan te zitten zodat ik met Annelies misschien iets kan forceren. Kimberly nestelt zich ook rond onze kopvrouw. Voor een ontsnapping op poten te zetten, en zo belangrijke punten weg te kapen of als dat niet lukt de pelotonspurt in gang te zetten, gaat het wat snel. Ander plan dus en ik hou me in zesde stelling, rechts van me zit Kimberly met Annelies in haar wiel. Voor me zit Liesbeth De Vocht die schuilt achter de rug van Polspoel. Polspoel trekt de spurt aan, Kimberly doet rechts hetzelfde en De Vocht houdt vooral de rechter zijde in de gaten. Daar kan ik 'makkelijk' van profiteren en ik win de tussenspurt (10 punten). Polspoel wordt bizar genoeg nog tweede (7), De Vocht derde (5) en de laatste punten zijn voor Kimberly (3) en Annelies (1). Allright, missie 1 geslaagd!
Nu is het zaak niemand te laten wegrijden, de volgende doorkomst is minstens even belangrijk. Dit is even lastig. Op uitval 1 en 2 kan ik nog gezwind reageren, bij uitval drie spring ik nog vlot mee, maar meer dan krampachtig aanpikken kan ik niet. Moet je de profs natuurlijk niet laten merken! Er wordt een gat gelaten en even later spartel ik terug naar het peloton. Afrontelijk. Ik ben reuzeblij wanneer die drie ook terug worden opgepeuzeld. Iets later, maar ik zit veel te ver en uit te hijgen, vertrekt de goeie groep. Gilke is mee, Grace Verbeke ook, Liesbeth De Vocht niet. Nu ligt het lot bij Gilke en ze sprint bij de tussenspurt voor Verbeke. Niet veel later is de fiets van Annelies kapot en moet ze wisselen. Paniek en ik schiet me weer naar voor. Daar aangekomen probeer ik met alle macht het wiel van De Vocht te houden. Dat lukt me net, maar gelukkig wordt het vluchtersgroepje niet bijgebeend en moeten we niet spurten. Ook nu is Gilke voor Verbeke en is onze ploegleider met rekenknobbel al zeker van het groen. Ik weet niet of ik in de laatste ronde nog iets mag proberen. De auto's moeten barrage maken, dus kunnen we ons maar beter koest houden. In de massaspurt doe ik niet mee. 93e. Snelste koers van dit jaar!
Verbeke wint de koers, Gilke wordt 14e en Annelies wint het groen. Geslaagde opdracht dus! Met de ploeg staan we 4e in het ploegenklassement en moeten we enkel Topsport Vlaanderen, Lotto en Sengers voor laten gaan. Door die ene spurt eindig ik nog 6e in het rushesklassement.
05-10-2011, 20:09 geschreven door elke
18-09-2011
Groene trui is binnen!
Foto van Kris Claeye
18-09-2011, 09:21 geschreven door elke
14-09-2011
Leeuwergem-Zottegem: en toen was er een zondvloed
Het parcours is mooi: 7,8km, op en af, breed, maar wordt geplaagd door een straffe wind... We starten met 75 voor iets meer dan 90km koers.
Het parcours is te lastig en de wind waait te hard om van bij de start cartouches te verschieten. Hier zal niemand echt wegraken in de eerste koershelft. Ik probeer me dus weg te steken zonder echt te ver te zitten. Af en toe reageer ik eens, maar ik spaar me toch vooral. Iets voorbij halfkoers rukt zich bergop een groepje van een 15tal los. Ik zit eigenlijk te ver, maar beslis toch te reageren. Wanneer ik het peloton eindelijk achter me laat (als je van ver moet komen...) en aansluiting maak roep ik dat we los zijn. Rijden! Maar dat doen ze niet en wanneer ik vooraan ben is het peloton natuurlijk al terug komen aansluiten. Jammer, maar ik geef de strijd nog niet op en probeer meteen nog twee keer. Maar ze zijn attent en trekken niet door. Er raakt niemand echt weg en wanneer in de voorlaatste ronde de hemelsluizen opengaan wordt het gladjes. Ik heb het wel gehad. Ik heb geprobeerd, zonder succes, en wil me niet moeien met het geduw. Ik laat me uitzakken, probeer niet te vallen, schuif tot twee keer met het achterwiel en speel vanaf dan op save. Het peloton breekt door een val nog in twee, Jessy Druyts wint de spurt. Ik kom later over de meet, als 58e en volledig doorweekt.
14-09-2011, 20:42 geschreven door elke
Massemen: Freddy Vlassenroodt
14-09-2011, 20:23 geschreven door elke
Massemen: opnieuw voor winst
Vrijdag een vrij dagje om te kunnen koersen in Massemen. Om 17u00 start voor ik-weet-niet-meer-hoeveel-rondjes van 3,5km. Er is een stuk breed, maar het is toch vooral draaien en keren op smalle veldwegjes. We starten met 53 rensters. Hier won mijn mentor, mijn voorbeeld en ex-ploegmaatje twee jaar geleden, ik wil maar graag in haar voetsporen treden!
Ik beslis om me de eerste ronden rustig te houden en wordt hierin bevestigd door het koersverloop. Ze laten niemand rijden. Wanneer ik zie dat diegenen waarop ik mijn koers afstel aan hun aanvallen beginnen, schuif ik op. Als iedereen eens gegaan is, voel ik dat het moment zal komen. Liliane stuift weg. Ik ga erachter maar ze lossen me niet. Dan maar na de haakse bocht vanop kop. Zo geschiedt en ik ga ervandoor. Als ik achter me kijk zie ik een stomp peloton. Ok, vanaf nu voor me kijken. Ik loop in op Liliane, maar het kost me moeite. Een ronde later hoor ik de speaker omroepen dat er nog twee rensters achterop komen. Enkele kilometers later smelten we samen en draaien meteen goed rond. Aan de meet horen we tussentijden die steeds rond de minuut schommelen. Bij een minuut 15 beslissen we om wat op reserve te rijden, maar niet veel later zakt de voorsprong naar 45" en kunnen we weer aan de bak. Phoe, vier is net te weinig om comfortabel door de wind te klieven. Komt daarbij dat ik stilaan verzuur. Ik heb nergens de tijd gevonden en/of genomen om te drinken. Domme beginnersfout! Of gewoon net dat tikje te slecht... Het gevolg is dat mijn kaarsje stilaan uitdooft. Met nog 30km te gaan horen we dat er vier achtervolgers op 28" hangen en de namen zijn niet van de minste. Ze maken dan ook wat later de aansluiting en we zijn met 8 om voor de overwinning te strijden. Ik doe nog amper kop, probeer me weg te steken en laat een gezicht zien dat geen twijfel toelaat: krampen. Als er aangevallen wordt, moet ik het slim spelen om er niet af te liggen. Ik drink en eet, maar te laat natuurlijk. Debboudt en De Baat gaan er in de voorlaatste ronde nog vandoor en wij spurten voor de derde plaats. Een spurt die ik al snel moet staken: 8e. De Baat wint de koers.
14-09-2011, 20:20 geschreven door elke
06-09-2011
Nieuwe fotograaf in het peloton: Daan Bonroy
06-09-2011, 22:05 geschreven door elke
Criterium in Zonnebeke
Maandag een vrije dag genomen om te kunnen koersen in Zonnebeke. Het eerste criterium dat ik zal rijden: 40 keer 1,75km. Ik verwacht een parcours door een winkelstraat met klinkertjes en veel bochten, maar krijg een driehoek met een zijde bergop, een zijde bergaf en een vlakke strook waar de wind erg hard in het aangezicht blaast. Mooi! Er zijn 20 rensters present, de helft buitenlanders. Ook de Chilenen zijn present en daarvan weten we sinds zaterdag dat er twee geweldig goed met een koersfiets uit de voeten kunnen.
Er wordt constant geprikt en ik probeer vooral Cant haar wiel te houden. Dat lukt behoorlijk, maar echt wegraken doen we nooit. Debboudt L en later Nobus kunnen dit wel even volhouden. Maar de wind blaast ook hen onherroepelijk terug. Het is een tactisch gewriemel en uiteindelijk schieten we nog met negen over in de kop van de koers. Ik probeer enkele keren op kousevoeten weg te raken, maar besef al snel dat het onmogelijk is met deze wind. De afdaling is ook te snel om als vluchter in het voordeel te zijn. Voorbij halfkoers komen er toch nog twee aansluiten (die moeten ons steeds zien rijden hebben) en we zullen met 11 voor de winst gaan. Achteraf gezien zat er meer in, heb ik wat dom gedaan en in de spurt eindig ik 9e. Teleurstellend. Paola Munoz, de Chileense van zaterdag wint opnieuw. Het gemiddelde is erg laag en weerspiegelt hoe tactisch het eraan toe ging (het had soms meer weg van een puntenkoers op de piste): kort en stevig optrekken en vervolgens niemand die in de wind de kop wilt nemen.
06-09-2011, 21:38 geschreven door elke
Einde Carrière - 2014 was mijn laatste seizoen
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Uitslagen 2014
Omloop het Nieuwsblad 1.2 UCI: DNF/176
GP Samyn 1.2 UCI: 97/152
Omloop Hageland 1.2 UCI: DNF/168
Oostduinkerke: 23/78
Honnelles: DNF/49
Waregem: 57/89
Gent-Wevelgem 1.2 UCI: 53/169
GP Dottignies 1.2 UCI: DNF/176
PK ITT: 2e
GPCerami: 20?/57
Dottignies: 9/55
ITT Borsele topcompetitie: 48/59
Dwars door de Westhoek LCC 1.1 UCI: 112/177
Boortmeerbeek PK: val/77
GP Maarten Wijnants 1.2 UCI: 52/115
Hillegem: 18/72
Begijnendijk: 23/53
Gooik-Geraardsbergen-Gooik 1.1 UCI: DNF/104
Le Bizet: 22/42
Herselt: 24/61
Erembodegem: 31/62
Oudenaarde: 21/46
Nijlen 1.2 UCI: 74/123
S'Gravenwezel: 36/85
Schellebelle: 32/67
BK: 36/115
Watervliet: 43/57
Moerzeke: 40/74
Arendonk: 13/76
BeNe Tour UCI 2.2: 68/137 - Rit1:89 - Rit2A:73 - Rit2B:70
Strijpen: 29/58
Bambrugge: 28/79
Lierde: 33/64
Haaltert: 35/67
Erondegem: DNF/152
Oostkamp: 24/42
Dudzele: 41/56
Heusden: 58/89
Massemen: 40/71
De Klinge: 42/63
Puivelde: 38/71
Oedelem: 38/50
Bever: 2/32
Ledegem: 33/53
Nederhasselt: pech/62
Emptinne: 7/22
Erwetegem: 26/49
Hulste: 42/71
Naast: 31/54
Lotto Belisol Belgium Tour 2.2 UCI: DNF/96
ITT 56 - Honnelles 73 - TTT 13e - Halle 76 - Geraardsbergen DNF