Runderribstuk met gekonfijte paprika's (2 p.)
Chuleton de vaca con pimentos confitados
- runderribstuk van ongeveer 1300 gram - zeezout - olijfolie
voor de paprika's - 4 rode bolpaprika's - enkele teentjes knoflook, gekneusd - olijolie
De paprika's op de grillplaat of in de oven blakeren tot ze zwart zien. Laten afkoelen en pellen (stop de paprika's daarvoor eerst tien minuten in een plastic zak die je afsluit). Laat de gepelde paprika's heel, scheur ze voorzichtig open op één plaats zodat er één lange strook ontstaat. In een grote pan leggen samen met de knofllook en onder olijfolie zetten. Anderhalf uur laten sudderen op een laag vuur : er zullen kleine blaasjes op het oppervlak van de paprika's verschijnen. Regelmatig omdraaien zonder ze te kwetsen. Uit de olie halen en laten uitlekken.
In een ovenschaal in een voorverwarmde oven aan 100°C twintig minuten laten konfijten.
Het runderribstuk bakken (traditioneel gebeurt dit op een houtvuur) in een heel hete pan waarin je een straaltje olijfolie hebt gegoten. Het vlees een vijftal minuten aan beide kanten laten bakken zodat de buitenkant krokant en de binnenkant nog bleu is. Voor het opdienen het vlees wat laten rusten en dan overstrooien met zeezout.
Opdienen met enkele opgerolde gekonfijte paprika's en stevig artisanaal brood.
(Uit : 'Que comida', Veerle Donné en Juan Robles, Uitgeverij BMP. de auteurs zijn de uitbaters van restaurant El Toro in Hasselt; ze zijn ook invoerders van allerlei Spaanse specialiteiten.)
(HLN, Nina, 24/02/07 : "Smakelijk Spaans")
|