- 4 appels (Granny Smith) - 100 gr. ongezouten boter - 75 gr. fijne kristalsuiker - 1 vanillestokje - 200 gr. bladerdeeg uit een pakje
De oven voorverwarmen op 200°C. De appels elk in zes parten snijden. Klokhuis en pitten verwijderen.
De boter in een ovenschaal van 24 cm. doorsnede smelten. Suiker toevoegen en deze op matig vuur in drie minuten goudbruin laten worden. De appels toevoegen en ze in de karamel omscheppen.
De vanillestok in de lengte in tweeën snijden, het vanillezaad toevoegen aan de appels in de pan. De appels twee minuten op laag vuur koken.
Het bladerdeeg uitrollen op een licht met bloem bestoven werkvlak. Er een circel van 24 cm doorsnede uit steken. Er met een vork gaatjes in prikken en het deeg op de appels leggen. De randen van het deeg aandrukken langs de binnenzijde van de ovenschaal.
De taart in vijftien minuten in de oven goudbruin bakken. Uit de oven halen en een groot bord op de ovenschaal leggen. De ovenschaal in één snelle beweging omkeren en de taart op het bord storten (opgelet : de karamel is zeer heet)
(HLN, Nina, 29/10/11, uit James Tanner, 'Neem 5 ingrediënten', Uitgeverij Kosmos)