Ik blijf bezig met wat zich aandient of in me opkomt. Alles wordt op mijn blogjes gepubliceerd. tblogkrantje & betoverend veelzijdig
lees nieuwe artikels ß
Beste vrienden van de fiets
Vooralleer we van start gaan met Kuurne-Brussel-Kuurne nog een woordje van de voorzitter Jos Callens. Beste vrienden van de fiets, mogen we hopen op een mooi wielerjaar 2009 ?
We zagen vorig jaar heel wat schitterende finales en beklijvende massaspurten, een herhaling van sportief hoogstaande wedstrijden kan je uiteraard niet bestellen, maar lijkt me haalbaar in 2009. We hopen alvast op een mooi wielerjaar.
Tal van sportieve successen werden echter behaald temidden van aanslepende discussies omtrent de 'macht' tussen de internationale wielerbond UCI en de organisatoren van de grote rondes. De grootste plooien lijken nu gladgestreken, met een vernieuwde samenwerking, de 'wereld-kalender' als gevolg. De wielersport zal in 2009 baat hebben bij de terug-gevonden eendracht en harmonie tussen de grote spelers, met respect voor de rol van iedereen. We hopen daarom op een mooi wielerjaar.
Maar in 2008 werd er nog altijd gefietst in de grote schaduw van hét zorgenkind in de topsport: doping. Een aantal renners blijft het blijkbaar lastig hebben om te begrijpen dat ze door hun bedrog hun eigen sport ten gronde richten. Het wielerpubliek is gebaat bij sportieve discussies en polemieken ('was die spurt goed aangetrokken? moest Volderke daar wel of niet gedemarreerd hebben' ?). Het wielerpubliek is niet gebaat bij juridische procedureslagen.
Ook sponsors haken af als het wielrennen enkel nog omwille van zijn dopingverhalen de nieuwsberichten haalt. Mogen we dan nog hopen op, een mooi wielerjaar 2009 ? Of zijn we dan naïef? Aan de renners dus, zowel de profs als de enthousiaste jeugdrenners, om ons, organisatoren en publiek, te overtuigen dat het belangrijk is dat we nog organiseren. En dat we bijvoorbeeld kinderen motiveren voor de koers, hen aanmoedigen om de komende lente mee te komen naar de start van Kuurne Brussel Kuurne of naar de Oude Kwaremont of een andere plaats onderweg.
Nemen we die kinderen mee in de heroïek van de wielersport of vertellen we hen dan een sprookje? Aan de renners om de kinderen te overtuigen te blijven geloven in deze schitterende sport, want dat kind wil misschien later ook de fiets op, of wil misschien later ook zijn vrije tijd inzetten om een koers te organiseren ... En omdat wij nog altijd geloven in een toekomst voor deze sport, willen we als Sportingclub Kuurne graag blijven organiseren, met gemotiveerde vrijwilligers in de steeds schaarser wordende vrije tijd.
Ook omdat wij voor Kuurne Brussel Kuurne telkens weer uw respect krijgen, presenteren we u straks de 62e Kuurne Brussel Kuurne. Tot zondag 1 maart ! Voor parcours en deelnemers kunt u terecht op de website: www.kuurne-brussel-kuurne Jos Callens Voorzitter
Wielersport is emotie en tragiek
Zondag 1 maart 2009 de 62ste editie van Kuurne-Brussel-Kuurne. Burgemeester Carl Vereecke geeft een woordje uitleg wat de wielersport betekent in zijn gemeente Kuurne.
Beste Koersliefhebbers, Telkenjare, op de 9de zondag van het nieuwe jaar, ... Kuurne-Brussel-Kuurne sinds jaar en dag en nu reeds voor de 62ste keer.
Deze wielerklassieker bij de start van het wielerseizoen is slechts mogelijk dankzij een dynamisch en gedreven organiserend comité onder leiding van voorzitter Jos Callens, dat zich gedurende een gans jaar vrijwillig en zonder pretentie inzet voor het welslagen van een volgende editie van Kuurne-Brussel-Kuurne.
Sinds enkele jaren slaagt de Sportingclub Kuurne in samenwerking met de VRT erin om Kuurne-Brussel-Kuurne rechtstreeks in de huiskamer te brengen, niet alleen in Vlaanderen, maar op vele plaatsen in de wereld. En dat het een wielerklassieker is, spreekt voor zichzelf. Met renners uit België, Frankrijk, Italië, Spanje, Nederland, Duitsland, Denemarken, Oost-Europese landen krijgen wij een internationaal peloton, waaruit slechts één de zegetrui mag aantrekken.
Begrijpelijk dat het gemeentebestuur en de Kuurnenaren apetrots zijn met deze topper in de wielersport met start en aankomst in Kuurne. Het uitdragen van ons aller Kuurne als een levende, feestende en sportieve gemeente een prioritaire is en blijft een beleidsoptie van de ganse gemeenteraad. Het gemeentebestuur zal zich samen met haar personeel (administratie, werklieden, brandweer) en in samenwerking met de politiezones Vlas en Gavers én de federale politie blijven inspannen om deze wielerwedstrijd te ondersteunen en waar wenselijk verder uit te bouwen.
Dit alles kan niet zonder de zeer gewaardeerde medewerking van vele sponsors en van de lokale, regionale, nationale en internationale pers. Ook dit jaar willen wij hen oprecht en gemeend danken.
En dan bent U er nog, sportliefhebbers en supporters, voor wie de Sportingclub Kuurne het allemaal doet.
Ik wens U allen van harte veel plezier op Kuurne-Brussel-Kuurne 2009. U ziet, in Kuurne leven we goed en wie goed leeft, heeft goed weer, zodat Kuurne-Brussel-Kuurne terug een succes zal worden.
Met vriendelijke groeten, De Burgemeester, Carl Vereecke
14-02-2009
Kuurne neemt massaal afscheid van Frederiek Nolf
In de Sint-Michielskerk van Kuurne is vanmorgen afscheid genomen van Frederiek Nolf. De jonge profrenner van Topsport Vlaanderen overleed vorige week donderdag in zijn slaap tijdens de Ronde van Qatar. Hij zou deze week 22 zijn geworden.
Als collega van Freddy de vader van Frederiek, zijn Guido en mezelf een laatste groet gaan brengen in de inkom van het gemeentehuis, van waaruit we ons dan zijn gaan vervoegen aan de kerk, spijtig dat we de plechtigheid niet hebben kunnen meevolgen, Freddy en Mimi stond erop alles in sereniteit te laten verlopen.
Leterme en Anciaux aanwezig De afscheidsplechtigheid werd bijgewoond door een duizendtal mensen. Onder de aanwezigen bevonden zich tal van collega's en hoogwaardig-heidsbekleders als ex-premier Yves Leterme en Vlaams minister van Sport Bert Anciaux. Het waren de ploegmakkers van de ongelukkige renner die de bruine kist met daarop zijn koerstruitje in de volgepropte kerk binnendroegen. Hun verdriet en dat van de familie en ploegleiding van de Tosport Vlaanderen-formatie was enorm groot.
"Altijd klaar voor grapje" Sportdirecteur Walter Planckaert was een van de weinigen van Topsport Vlaanderen die enkele woorden over zijn lippen kreeg na de ont-roerende uitvaartplechtigheid. "Frederiek Nolf was een van de meest plezante jongens van onze ploeg. Hij was altijd klaar voor een grapje.
Bovendien was hij een zeer talentvolle renner die het nog ver zou schoppen, maar dan kom je zoiets tegen. Zijn ouders en de hele ploeg zijn werkelijk kapot door zijn heengaan. Een ding is zeker: we zullen Frederiek Nolf nooit vergeten en gaan hem ongelooflijk hard missen", aldus Planckaert.
13-02-2009
Sportingclub Kuurne VZW
Organisator Kuurne-Brussel-Kuurne & Leieomloop.
Met de Sportingclub, organisator van Kuurne-Brussel-Kuurne willen we ons medeleven betuigen bij het overlijden van Frederiek Nolf. De talentvolle Kuurnse profwielrenner die vorige week tijdens de Ronde van Qatar 2009 in zijn slaap is overleden.
Deze betuiging stak in het boekje die alle inwoners van Kuurne hebben ontvangen naar aanleiding van Kuurne-Brussel-Kuurne.
Leer je baby praten met gebaren
Baby's van 14 maanden die veel gebaren maken om te communiceren, beschikken over een grotere woordenschat op latere leeftijd. Dat blijkt uit Amerikaans onderzoek.
Gebaren en woordenschat De onderzoekers filmden 50 kinderen en ouders met een verschillende sociale achtergrond en telden het aantal gebaren dat de baby's maakten.
Daaruit bleek dat rijke ouders hun kinderen meer stimuleerden om te bewegen, deze baby's maakten dus ook meer gebaren.
Op latere leeftijd, in de eerste kleuterklas, bleek dat deze kinderen ook een bredere woordenschat hadden.
"Op 14 maanden zijn er nog geen verschillen in het praatgedrag van kinderen, maar we zien wel verschillen in de gebaren die de baby's maken."
Arm versus rijk Dit onderzoek verklaart waarom kinderen van arme families het minder goed doen op school, hun communicatieve vaardigheden zijn blijkbaar slechter. "Hoogopgeleide ouders praten meer en zijn vaker bezig met hun kinderen dan arme mensen", aldus de onderzoekers. (ep)
Valentijn komt eraan
Valentijn nadert met rasse schreden. De zoektocht naar dat ene originele cadeau. Voor vele geliefden bezorgt dit slapeloze nachten. Toch zijn er koppels die afspreken om op die dag net geen verrassing te kopen. 14 februari: Cupido's hoogdag of het feest van de handelaars? Staat Valentijn met stip in uw agenda genoteerd?
Hoe vieren bloggers Valentijn? klik op Cupido
Nieuwe investering en korte downtijd vannacht
Medeling van bloggen .be We zijn al lang bezig om voor de blogs heel wat nieuwe investeringen te doen. Reeds maanden werkt een team aan nieuwe functies, die zeer binnenkort voor jullie beschikbaar zullen komen. Lees meer
12-02-2009
Magnetronsloffen
Ook zo'n last van koude voeten? Slippies bieden een oplossing. Deze pantoffels kun je in de magnetron opwarmen en blijven zo'n 2 uur warm. Redactiecollega Marianne kijkt of de slof haar past.
Het is niet echt een probleem van wereldbelang, maar toch kan het flink lastig zijn: koude voeten. Sommige mensen hebben er zo'n last van dat ze slecht kunnen lopen, of niet in slaap kunnen komen voordat hun ijsklompen weer ontdooid zijn.
Elektrische onderdeken Marianne hoort bij de laatste categorie. Elke avond kruipt ze op haar elektrische onderdeken, maar voordat haar voeten warm zijn, is ze vaak al een uur verder.
En met de deken kan ze maar één kant van haar voeten tegelijkertijd verwarmen. Of het moet zijn dat ze haar voeten kan warmen aan de benen van haar vriend.
Magnetron Niet verwonderlijk dat ook haar vriend blij is dat Marianne de Slippies uit mag proberen. Slippies zien er uit als doodnormale pantoffels. Maar deze sloffen zijn gevuld met graankorrels, die lang warmte af kunnen geven. Je stopt ze een paar minuten in de magnetron en ze blijven drie kwartier tot 2,5 uur warm.
Marianne is enthousiast. Ze probeert ze uit op de bank voor de tv, maar ook in bed. "Het voordeel is dat de warmte rondom je voet zit, dus ook op je wreef. Wanneer je je voeten op iets warms zet, blijft de bovenkant koud, maar bij de Slippies wordt echt je hele voet warm."
Lavendelgeur Maar als je de Slippies aan hebt, moet je wel gedwongen rust houden. "Je kunt wel even opstaan om thee te gaan halen ofzo, maar je kunt er niet echt lang op lopen. Daarvoor is de vulling met de pitjes te ongelijk onder je voeten", meent ze.
De Slippies verspreiden ook een lavendelgeur. Is dat lekker? Marianne vindt van wel. "Anders zouden ze vast heel muf ruiken wanneer je daar telkens met je zweetjatten in zit", zegt ze met een knipoog. Haar vriend vindt de geur juist iets minder. "Ik ruik die sloffen weer", moppert hij dan.
Duurzaam Volgens de fabrikant kun je de Slippies wel duizenden keren opnieuw gebruiken. Dat hebben we niet uit kunnen proberen, maar tot nu toe doen de Slippies het nog prima.
Enig minpuntje zou kunnen zijn dat ze niet wasbaar zijn. Het is dus de vraag of je ze wel duizenden keren wil opwarmen in je magnetron. Mensen die dat niet zo fris vinden, kunnen ze gelukkig ook opwarmen op de verwarming.
Doe mee en win een paar slippies (magnetronsloffen)
Slippies zijn te verkrijgen in maat 36 tot en met 46 voor 24,95 euro. Meer informatie: www.volatile.nl. Chantal van der Leest
Wandelen beperkt risico op darmkanker
Regelmatig sporten, waaronder wandelen, kan je risico op darmkanker met een kwart beperken. Deze ziekte is één van de meest voorkomende kankers.
Andere factoren Het onderzoek bestudeerde duizenden mensen, daaruit bleek dat actieve personen het minste kans had op het ontwikkelen van darmkanker. Zelfs als er rekening werd gehouden met risicofactoren van deze ziekte als ongezonde eetgewoonten, obesitas en roken bleek dat regelmatig sporten tegen darm-kanker beschermt.
Er werden verschillende vormen van lichamelijk activiteit onderzocht, waar-onder handenarbeid, joggen, fitnessen en intensief wandelen. Het voordeel was even groot voor mannen en vrouwen.
Kankerverwekkende stoffen Darmkanker is de derde meest voorkomende vorm van kanker. Lichaamsbeweging zou volgens de onderzoekers het risico beperken omdat het helpt je gewicht onder controle te houden en het de snelheid verhoogt waarmee kankerverwekkende stoffen door de darmen passeren. Het be-perkt eveneens darmontstekingen en het niveau van hormonen die in verband worden gebracht met de groei van tumoren. (ep)
Nooit meer een koortslip
Een koortslip is vervelend en pijnlijk. Veel mensen hebben er last van of kennen iemand die het heeft. Zo'n blaasje bij je mond is een ontsierend gezicht en komt altijd ongelegen. Wat is een koortslip eigenlijk? En wat kun je er tegen doen?
Nooit meer een koortslip Een koortslip is een uitslag van blaasjes rond of op je lippen. Deze worden veroorzaakt door een virus, het herpes simplex virus type 1 (HSV-1). Meer dan 90 procent van de bevolking is drager van het virus.
Terugkerende blaasjes Veel mensen zijn als kind al met HSV in aanraking gekomen, maar hebben nooit klachten. Slechts een klein aantal heeft last van de steeds terugkerende blaasjes.
Er bestaan ook andere herpesvirussen, waaronder de virussen die gordelroos en de ziekte van Pfeiffer veroorzaken. Een herpesinfectie aan de genitaliën wordt meestal door HSV-2 veroorzaakt, maar kan een enkele keer (na orale seks) door HSV-1 worden veroorzaakt.
Als je weerstand laag is, wordt het virus actief. Zorg daarom voor een goede weerstand. Let op gezonde voeding, voldoende beweging en genoeg nachtrust. Voorkom ook uitgedroogde en gebarsten lippen. Vet je lippen daarom regelmatig in met vaseline of een lippenbalsem.
Voor een baby is een koortslip wel gevaarlijk. Ze kunnen heel erg ziek worden na contact met het herpesvirus. Knuffel of zoen daarom nooit een baby als je een koortslip hebt. Wanneer je zwanger bent of een pasgeboren baby hebt en ook regelmatig last hebt van een koortslip, is het verstandig om dit je huisarts of verloskundige te laten weten.
Groei virus remmen In principe geneest een koortslip vanzelf. Er zijn helaas geen middelen die een koortslip kunnen voorkomen. Wel zijn er bij de apotheek middelen te koop waarmee je kunt proberen de koortslip iets sneller over te laten gaan. Ze voorkomen echter niet dat de koortslip later terugkeert. Het virus blijft aanwezig in je lichaam.
11-02-2009
Rouwbrief van Frederiek Nolf
"Renner van Topsport Vlaanderen- Mercator"
Waarom zijn er zoveel vragen Waarom is er zoveel pijn Waarom zijn er zoveel dingen Die niet te begrijpen zijn.
Binnenkort in Kuurne!
MIA-winnaar Jef Neve, Antje De Boeck en Rony Verbiest
Op donderdag 19 februari ontvangt Kuurne Jef Neve, één van de kersverse winnaars op de MIA s (Music Industry Awards) vorige vrijdag. Op de uitreiking van deze Vlaamse muziekprijzen, mocht de pianovirtuoos de prijs voor beste muzikant in ontvangst nemen. Met gerenommeerd actrice Antje De Boeck en ouwe rot in het vak, Rony Verbiest brengt hij trouwens erg mooi gezelschap met zich mee.
Samen brengen ze het beste van Tom Waits. Het repertoire van Tom Waits spreekt onvermijdelijk tot de verbeelding. Elke song biedt een bloemlezing van verdwaalde emoties, van ontroerende eenzaamheid van de bewuste zonderling.
Zijn liederen zijn fascinerende kortverhalen vol droeve lotgevallen van wino's en losers, losgeslagen dompelaars en zwervende verlichte geesten op de beat van de grootstad en op het ritme van 'the city that never sleeps'.
Dit alles gekruid met industriële geluiden en een lage, rauwe, bijna grommende stem. Soms hees fluisterend, soms diep in de keel schurend.
Een beetje zoals de stem van Antje De Boeck. Voeg daar nog het gevoelige en alerte accordeonspel van Rony Verbiest aan toe, in combinatie met het sublieme jazzy piano-gevoel van Jef Neve en je mag je verwachten aan een indringend eerbetoon aan een van de opmerkelijkste nacht-dichters of poëtische nachtraven van de laatste decennia.
Donderdag 19 februari 2009 20u, Polyvalente zaal, Kattestraat 188, 8520 Kuurne Tickets: 8 EUR VVK 10 EUR ADD 1 EUR korting voor studenten, 55+ers en CJP-pashouders
Info & Tickets: Vrijetijdsdienst (Boomgaardstraat 134, 8520 Kuurne, 056/37.27.79), bib en gemeentehuis Kuurne. Nu ook tickets te koop op www.kuurne.be !
10-02-2009
Speciaal voor Frederiek Nolf
Ter herinnering aan Frederiek die vandaag 22 jaar zou zijn geworden.
09-02-2009
De ouders van de overleden wielrenner Frederiek Nolf willen geen autopsie.
Dat schrijven de kranten De Standaard, Het Nieuwsblad maandag en HLN.
De ouders Freddy en Mimi van Frederiek Nolf kregen van het mortuarium de vraag om een eventuele autopsie uit te voeren om de juiste doodsoorzaak vast te stellen.
"Uit respect voor Frederiek hebben we daar geen zin in. Hij is op een vredige, natuurlijke manier ingeslapen", zegt vader Freddy Nolf.
"Het is tijd om Frederiek nu met rust te laten."
Als alles volgens plan verloopt, dan is het stoffelijk overschot van de onfortuinlijke Frederiek Nolf dinsdag thuis in Kuurne.
Freddy Nolf kreeg zondag een telefoon dat het stoffelijk overschot maandagavond gerepatrieerd wordt met een nachtvlucht via Londen.
In Qatar werd ondertussen beslist elk jaar een "Trofee Frederiek Nolf" uit te reiken aan de winnaar van de donderdagetappe. (Bron: Belga)
08-02-2009
Spam beperken u kunt het zelf
Uiteraard heeft u al een spamfilter geïnstalleerd. Toch wilt u uzelf en de uwen zoveel mogelijk beschermen. Hoe doet u dat?
Op Internet Als u een mailadres invult op website of online formulier bestaat het gevaar altijd dat de eigenaar van de website er misbruik van maakt en uw mailadres gebruikt voor spam doeleinden. Wees daarom voorzichtig met het opgeven van uw mailadres. En als u het doet, maak dan gebruik van een apart adres.
Apart mailadres Het is erg handig om een apart mailadres aan te maken voor nieuwsbrieven, websiteformulieren, nieuwsgroepen enz. In uw mailprogramma als Outlook Express of Thunderbird, kunt u deze dan in een aparte mailbox aan laten komen. Zo kunt u op een rustig moment doorkijken welke berichten wel of niet voor u van belang zijn.
U kunt hiervoor bijvoorbeeld een Hotmail- of Gmail mailadres aanmaken.
Eenmaal in de mailbox
Uitschrijven In spam-nieuwsbrieven staat vaak ergens onderaan de pagina de tekst 'unsubscribe'. Daarmee kunt u zich uitschrijven van de nieuwsbrief. Helaas heeft dat niet altijd het gewenste resultaat: Men kan door uw uitschrijving namelijk zien dat uw adres actief is. En als men echt kwaadwillend is, kuan men dat zien als een mogelijkheid u juist nog meer rommel toe te sturen.
Dus berichten van onbekende afzenders kunt u beter in het spamfilter opnemen en er verder niets mee doen. Maar bij berichten van bekende websites, bv van een krant waar u ooit wat invulde of van een online winkel die u wel kent, kunt u zich gewoon veilig uitschrijven.
Berichten doorsturen Mensen sturen elkaar regelmatig grappige en serieuze zaken door. U doet dat vast ook weleens. Dan klikt u op een aantal adressen in uw adresboek en verstuurt de mail in een klap naar allemaal. Maar ook dan kunnen deze adressen door kwaadwillenden worden opgevangen en voor vervelende doeleinden gebruikt worden. Tenzij u ze beschermt en dat kan door de adressen niet in het Aan of CC veld , maar in het BCC * veld te zetten. U beschermt daarmee de adressen van de mensen die u lief zijn.
Nieuwsgroepen Begeeft u zich in nieuwsgroepen,gebruik dan ook uw aparte account.Uw mailadres kan ook via nieuwsgroepen opgevist worden.
* Outlook Express: Maak in Outlook Express een nieuw mailtje. Klik in dit nieuwe mailtje op het tabblad beeld en kies voor alle koppen. U zult nu zien dat er een nieuw veld is bijgekomen in uw mailtje. Dit is het BCC-veld.
In Thunderbird: Maak een nieuw mailtje en klik in dat mailtje op het vakje Aan: U ziet dan vanzelf de CC en BCC mogelijkheid verschijnen.
Je verbruik zit in een donker hoekje
Op vrijdag 13 februari 2009 vindt de 5e editie plaats van de Dikke-truiendag.
De griezels met wie we die dag afrekenen zijn de 'energriezels' of stiekeme energieverspillers die zich thuis, op school of op het werk in de donkere hoekjes verborgen houden. Het gaat dan bij voorbeeld om niet-geïsoleerde warmwaterleidingen op zolder of in de kelder; ingestoken stekkers van opladers die geen dienst doen; pc-schermen die stand-by staan. Natuurlijk draaien we ook de verwarming een graadje lager.
Het zijn stuk voor stuk kleine ingrepen die bijna geen moeite kosten, maar waarvan de winst wel aanzienlijk kan oplopen. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee. Zo moet u bv. 7% minder stoken wanneer u de verwarming een graadje lager zet.
De Vlaamse overheid roept iedereen op om de strijd aan te gaan met energriezels. Zo willen we op en na de Dikke-truiendag Vlaanderen een stuk energiezuiniger maken.
Schrijf in en win! Vul snel het inschrijvingsformulier in op de website http://dikke-truiendag.lne.be en maak zo kans op een van de energieslimme prijzen. Op die website vindt u ook meer informatie en nuttige tips.
07-02-2009
Tips om meer groenten te (leren) eten
Groentenhaters: ze bestaan. Nochtans zijn groenten een onmisbaar deel van je dieet en bevatten ze belangrijke voedingsstoffen zoals vezels, antioxidanten en vitamines. Maar is groenten haten een aangeleerde of een aangeboren kwestie?
Dat is afhankelijk van de persoon. Sommigen haten (bepaalde) groenten door de manier waarop ze geserveerd werden in hun kindertijd, of omdat ze gedwongen werden ze te eten. Anderen hebben zo gevoelige smaakpapillen dat veel voeding te sterk (en vooral: te bitter) smaakt.
Daarom: tips om toch (meer) groenten te eten
1) Favorieten Voeg groenten toe aan je favoriete gerechten. Smijt wat paprika's bij de spaghettisaus (of beter nog: maak deze helemaal zelf, inclusief verse gepureerde tomaten), leg een laagje spinazie in je lasagne, mix wat wortels door de puree. Ook omelet (tomaat/champignons) of quesillada (broccoli) of een gegrild broodje met kaas en tomaat zijn gemakkelijk aan te vullen met groenten.
2) Soep Soep is een gemakkelijke manier om toch wat groenten binnen te krijgen. Maak je de soep zelf, dan bepaal je zelf welke groenten er in kunnen. Koop je soep, let dan op het zoutgehalte. Niets houdt je tegen om bij deze soepen rauwe of bevroren groenten toe te voegen terwijl je ze aan de kook brengt...
3) Maak er salades van Niemand zegt dat een salade altijd uit sla-tomaat-komkommer moet bestaan. Maak er een naar jouw smaak met alle groenten die jij graag lust. Gebruik ook eens spinazie, worteltjes, aubergine, broccoli, bloemkool, radijsjes of rode bieten. 4) Eet ze rauw Rauwe groenten kunnen lekkerder zijn dan gekookt of gestoofd. Ze smaken zachter en de textuur is niet zo melig of glibberig. Gemakkelijk te proberen met enkele dipsausjes, zoals guacemole, tomatensalsa of kaassaus.
5) Pimp your snack Een snelle maaltijd hoeft niet zonder groenten. Smeer kaas op een cracker en beleg deze met komkommer, radijsjes en lenteuitjes. Beleg je pizza met extra paprika, tomaat, spinazie of probeer ook eens met broccoli of courgette.
6) Maak een groentesap Net als fruitsap biedt ook groentesap is beperkte mate bijkomende vezels en voedingsstoffen. Je kan ze komen of zelf maken naar jouw smaak.
7) Plezier met voedsel Gegrilde maiskolven, gevulde selderij/paprika/tomaat/courgette: het is een heel andere manier om groenten te eten, en je beleeft er nog lol aan ook. 8) Grill ze Bij een barbecue worden groenten vaak 'vergeten', maar je kan ze ook perfect op de grill gooien, eens bestreken met olijfolie of een zelfgemaakte marinade. Grote stukken kunnen zo op de grill, kleinere stukjes kan je best op een brochettestokje spiesen.
9) Wat met de 'stinkende' groenten? Veel groenten met een sterke geur schrikken veel mensen af. We denken aan bloemkool, broccoli, maar ook aan spruitjes en savooikool. Het kan te wijten zijn aan je biologie dat je deze niet lust: sommige mensen worden immers geboren met een zeer sterk ontwikkelde smaakpapillen voor bitter.
Om deze groenten te eten, kook je ze best niet te lang. Ook iets zout of zuur toevoegen (balsamicoazijn, sojasaus of parmesan) verdoezelt de smaak een beetje. Sommige groenten kunnen ook gecarameliseerd worden. 10) Wees bereid Om groenten te (leren) eten, moet je zee en kans geven en niet van de eerste smaak al weer uitspuwen. Leer ook het onderscheid kennen per bereidingswijze (rauw, gekookt, gestoofd, in de wok of in een saus) en leer jezelf wat je graag eet en wat niet of minder. Over het algemeen zijn lichtjes gekookte groenten het lekkerst: ze zijn nog knapperig, hebben een aangename kleur en zitten nog vol smaak.
11) Fastfood Kies in je favoriete fastfoodtent voor een (aanvullende?) salade, liefst zonder dressing of anders de lightversie. Het is een goede manier om toch je groenten en je hamburger te eten.
12) Geen beloning Goed gedrag wordt normaliter beloond, maar die vlieger gaat niet op voor voedsel. Het impliceert immers dat groenten 'slecht' zijn, omdat je met iets extra over de streep moet worden getrokken om te toch te eten. Uiteindelijk wordt de beloning het doel, en worden de groenten nooit écht in het hart gesloten. Waardoor het gemakkelijk is deze 'te vergeten'. Dat is niet de bedoeling: groenten horen bij élke warme maaltijd of snack, altijd.
13) Gratineer Een supertruc: besprenkel de groenten met wat (vetarme) kaas en duw ze onder de grill. Ook een (lichte!) kaassaus bij de broccoli, bloemkool of witloof kan wonderen doen.
14) Wees realistisch Wees je er van bewust dat je niet alles kan lusten. Het is geen reden om enkel tomaten en wortels te eten, en nooit iets anders te proberen, maar je kan jezelf best toestaan om bepaalde groenten te vermijden als mogelijk.
15) Let op de portie 300 gram groenten (of drie porties): dat is wat je dagelijks nodig hebt. Een tas verse soep geldt als één portie. Wees gul bij het opscheppen of bij het beleggen van je broodje: beter te veel dan te weinig. Maar voor wie niet veel groenten eet of lust, kan dat algauw te veel lijken. Toch moet je beseffen dat je ze sneller binnenhebt dan je beseft, en het echt geen bovenmatige inspanning vraagt. (edp)
06-02-2009
Rouwregister Frederiek Nolf
Kuurne: 6/02/2009. Een Kuurns beloftevolle wielrenner is ons ontvallen.
Het gemeentebestuur van Kuurne opent vandaag, vrijdag 6 februari, om 13.30 uur een rouwregister
n.a.v. het overlijden van de Kuurnse profwielrenner Frederiek Nolf.
Het rouwregister ligt beschikbaar elke werkdag van 08.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur ,
op donderdag kan dit tot 18.30 uur.
Het gemeentehuis is tevens ook open op zaterdag 07 februari van 09.30 tot 12.00 uur
De wielerwereld is in diepe rouw na het overlijden van Frederiek Nolf. De 22-jarige renner van Topsport Vlaanderen overleed gisteren in Qatar in zijn slaap. De geneutraliseerde etappe werd in konvooi afgewerkt, terwijl er 's avonds een aangrijpende herdenkingsplechtigheid plaatsvond in het Ritz-Carlton Hotel in Doha, de verzamelplaats van het peloton. "Onwezenlijk, onbegrijpelijk, woorden schieten te kort.
Nolfie, we gaan je héél hard missen", sprak ploegmaat Jens Renders.
"Beste vriend" Nolfs beste vriend en trainingsmakker Gianni Meersman (La Française des Jeux) weet met zijn verdriet geen blijf. "Ik verlies mijn dikste vriend", snikt Meersman, die niet in Qatar aan de slag was. "Nooit meer samen lachen en dollen. Nooit meer samen afzien en koersen. Ik kan het niet vatten. Ik had hem woensdagavond nog aan de lijn, niets deed uitschijnen dat het de laatste keer was."
"Droom" "Hij klaagde nooit over zijn hart. Hij zei altijd dat hij een V6-motor onder zijn kap had. Hij had net nog cardiologische testen ondergaan en die waren perfect in orde. Samen koesterden we een droom. Hij zou pieken naar de grote najaarsklassiekers en zich daar laten opmerken. Daarna zou ik hem aanprijzen bij La Française zodat we weer herenigd konden zijn. Ik ben er kapot van."
Repatriëring Het stoffelijk overschot van Nolf wordt ten vroegste morgen naar België overgevlogen. "Voor de ouders had ik dat liever een dagje vroeger gezien, maar dat ging gezien de omstandigheden niet", aldus ploegleider Jean-Pierre Heynderickx. De autopsie zal in België gebeuren. Topsport Vlaanderen verlaat vandaag Qatar. (dea)