Op zaterdag 9 juni trokken we naar Ogy, bij Lessen, voor een grote uitdaging. Als we richting waals gewest trokken, moesten we zeker geen vlak parcours verwachten + daarbovenop was het maar één ronde voor de volle 11,7 km! Dus de ronde op voorhand verkennen bestond niet bij de mogelijkheden. Eén voordeel was er wel, dat je je niet kon kapotlopen achter iemand die minder kilometers deed, want iedereen die vertrok was voor dezelfde afstand. Met liefst 472 vertrekkers stonden we aan de start! Op de voorste rijen geposteerd hoorden we het startschot knallen. Na een paar man voorbij gestoken te hebben, we waren immers nog fris, had ik enigzins mijne 'copain' gevonden waarmee ik een eindje meekon. Goed halverwege het parcours kon ik dienen 'copain' bijhouden, maar moest er toch nadien de brui aan geven en mijn eigen tempo zoeken. De laatste kilometerkes waren enorm zwaar. Toch had ik nog een spurtje in huis om enkele personen mijn plaatsje niet meer te laten afsnoepen. We eindigden op de 78ste plaats in een tijd van 51:24, goed voor een daggemiddelde van 13,54 km/u. Niet slecht, zeker op deze afstand, als je weet dat je nog ongeveer 400 man achter je kan houden!
Op 20 mei zakten we naar Ninove af. Naar het schijnt traditioneel véél volk omdat we dan al immers op een week voor de 20 km van Brussel zitten. Iemand die zinnens is om dit te lopen koos voor de 15 km, ik hield het op de 10 km. Een afstand, op of rond, waar ik meestal voor kies als ik naar een jogging ga. Het vertrek en de aankomst was voorzien op de atletiekpiste. Voor alle afstanden samen, 5; 10 en 15 km stonden meer dan 500 vertrekkers aan de start. Dus we moesten zien dat we vooraan geposteerd waren bij het startschot. Dat deden we dan ook! Goed vertrokken is half gewonnen, want een gat toelopen is moeilijker dan uw voorsprong te behouden! In de eerste van de twee ronden die ik moest lopen, trachtte ik iemand te volgen, die eigenlijk iets te snel liep om toch comfortabel te lopen. Maar ja, ik ben een bijtertje en dus beten we een paar keer door om dan te beseffen dat deze persoon maar de 5 km deed! Mijne gangmaker weg aan de aankomst en dan moest ik die laatste ronde, alleen afwerken. Man, man, man, wat deed dit pijn! Een paar man stak mij nog voorbij en ik trachtte steeds mijn wagonnetje aan te pikken, maar moest al gauw beseffen dat dit zinloos was. De laatste 300m moest ik nog alles uit mijn kast halen om niet gepasseerd te worden. Met een sprintje liepen we naar de 23ste plaats! In mijn reeks voor de 10 km waren er trouwens 147 vertrekkers. Dus we mochten zeker niet klagen! Oh ja, mijn wedstrijdgemiddelde die dag was 13,63 km/u.
Onze volgende wedstrijd zochten we weer dicht bij huis, namelijk aan de befaamde bosberg in Waarbeke. Via de site schreef ik me dan al op voorhand in om een euro inschrijvingsgeld minder te moeten betalen en nog eens recht te hebben op een goeie Geraardsberge mattentaart! De website zag er prima uit, dus gingen we er vanuit dat het een puike organisatie zou worden, maar het werd een kleine nachtmerrie!!! Volgens de site, was er ruime parking voorzien aan de bosberg. Waar aan de bosberg??? Boven, beneden, ... We reden maar op en af en zagen niets wat we moesten zien. In het café boven op de bosberg mijn licht eens gaan opsteken om te horen dat het de week er voren, ook misérie was van mensen die niets vonden. Ai ai ai, een paar keer op en af gereden om uiteindelijk toch mijn ogen te laten vallen op hun "ruime" parking??!! Een parking, goed voor 10 wagens denk ik, een met de hand geschreven A4-formaat met de naam van de wedstrijd aan een verlichtingspaal gebonden, wat bijna geen mens kon zien! Alé, uiteindelijk gevonden, goed een kwartier voor vertrek! Man, man, man, al op van de zenuwen en nog moeten vertrekken! Ik kom aan de inschrijvingstafel en zeg dat ik al vooringeschreven was, komen ze dan met de belachelijke vraag of ik al betaald had, terwijl ze mijn naam al reeds hadden opgeschreven bij de vertrekkers!!! Hallo goeiemorgen Natuurlijk nie veel volk, t'was nie moeilijk, t'was bijna onvindbaar . Toen hoorde ik dat deze club nog maar juist opgestart was, met andere woorden, nog héél véél werk aan de winkel. Voor de 10 km waren we met 5 vertrekkers. Parcours mocht er best wezen. Lastig, maar ja, ge zat rond de bosberg te crossen! Op de eerste stond geen maat, dus belande ik op plaats twee! De 10 km in een tijd van 45:30. Oh ja, de beloofde mattentaart heb ik me zelf mogen halen bij de bakker. In de verste verte geen mattentaart te bespeuren, zelfs niets om te eten of te drinken na afloop!!! Met andere woorden : organisatie = 0,0 Sorry maar die organistatie ziet mij niet meer!
Tot verleden jaar in juli gekoerst en omstreeks november 2011 begonnen met lopen. Serieus afgezien in het begin, want het zijn helemaal andere spiergroepen die je moet aanwenden bij het lopen. Dus begonnen met één ronde langs de gavers te lopen, de kleinen toer wel te verstaan, zonder de finse piste en de bossen. Dit ging echter vrij vlot en besloot om nog een ronde erbij te lopen. Amaai, da was eigenlijk iets te veel van het goede. Tijdens het lopen weinig problemen maar als ik thuis kwam, da was wa anders. Kramp tot achter mijn oren, gezwollen schenen en om thuis boven te geraken, nie gemakkelijk! Dus hebben we een dikke week niets gedaan, alé konden we niets doen, laat het me zo zeggen. Naar mate de tijd vorderde, ging het alsmaar beter. Dus hadden we in april dit jaar al een redelijk niveau, en wou ik eens weten waar we gingen stranden bij een joggingswedstrijd. Met véél vraagtekens lieten we ons afzakken naar Sint-Maria Oudenhove. Wat was de sfeer bij zo'n jogging, waar ging ik uitkomen, hoe verliep zo'n inschrijving enzovoort... In plaats van de 4 km te nemen, nee, de groten toer, meer bepaald de 10 km. Klaar voor een echte uitdaging stond ik aan de start. Ik was wel verschoten van het aantal deelnemers, vrij veel moet ik zeggen voor zo'n jogging. Zeker omdat het vrij vroeg was op het seizoen en het weer ook niet al te schitterend was. Wel zonnig na enkele hevige regenbuien en serieus wat wind! Er zaten enkele lastige stukken bij, zeker het stuk langs het voetbalplein om terug te keren was een venijnige klim met de wind op kop. Gelopen voor wat we waard waren haalden we de 24ste plaats op 54 deelnemers in een tijd van 46:03. Mijn wedstrijdgemiddelde van die dag lag op 13,03 km/u. (zie bijlage) Met een tevreden gevoel keerde ik terug naar huis en had ik de smaak van het lopen te pakken.
Waar je vroeger als bezoeker van mijn blog, wedstrijdverslagen vond van wielerwedstrijden vind u nu hier wedstrijdverslagen van loopwedstrijden. Hoe komt het dat ik overgeschakeld ben van wielrennen naar lopen???
Vier éénvoudige redenen, voor mij toch althans : 1° door de komst van mijn zoon Brent! 2° om mijn fysieke conditie op peil te houden! 3° minder moeten trainen, 1 uur lopen = 3 uur fietsen op niveau!!! 4° de onderhoudskosten liggen een héél stuk lager!!!
Ben ik aangesloten in een club? Neen!!! Ben ik ook niet van plan, want anders zijn er wéér verplichtingen!
Ik tracht tweemaal in de week te gaan lopen. Mijn trainingsparcours : DE GAVERS (zie bijgevoegd plan). Enerzijds in de week, driemaal rond de gavers, indien geen wedstrijd gepland in het weekend, viermaal rond de gavers. Dit is goed voor een weektotaal van ongeveer 28 km, inclusief in het weekend intervaltraining. De joggings pik ik er uit, naargelang de goesting, afstand of fysieke toestand. Ook zijn deze joggings eens iets anders dan op mijn duim gekend trainingsparcours.
Maandkilometers 2016: ****************** Januari : 5,10 km. Februari : 0 km. Maart : 29,85 km. April : . Mei : . Juni : . Juli : . Augustus : . September : . Oktober : . November : . December : .