Bij de inschrijving vallen er hagelbollen uit de lucht, nadien schijnt weer mooi de zon. Ik vind het dan ook niet erg, af en toe een buitje maakt het wat selectiever en ik verteer regen meestal goed. We doen 110km in 12 ronden met twee beklimmingen per ronde en een kasseistrook. Even is er twijfel over het startuur, bij de organisatie heeft iedereen een ander uur voor ogen, 15u, 15u30,... Er wordt 15u15 overeen gekomen, maar 5 voor 15u beslissen toch te wijzigen naar start om 15u... Gelukkig is iedereen present.
In de eerste ronde rijd ik goed vooraan, het parcours is selectief en de deur zal achteraan openstaan. Halverwege die ronde begint het te regenen en dat zal niet meer ophouden. Ik wil vooraan rijden en kan opschuiven, maar moet me uit de wind houden of ik bibber van mijn fiets. In het wiel is het nog enigszins vol te houden, maar daar krijg je het opspattend water over je heen. Ik probeer zo klein mogelijk te rijden en omwentelingen te maken, ik eet extra veel,... Maar na 30km voel ik niets meer in handen, armen, benen, zitvlak,... Ik ben doorweekt en voel niet meer dat ik op een fiets zit, voel de kasseien onder mij niet meer, misschakel voortdurend,... Bij de volgende doortocht zijn er nog 22 dames in de kopgroep, het worden er 21, ik geef op. Het nadeel van sinds enige jaren eindelijk terug op competitiegewicht te staan?
Mijn ploegmaatje Shana houdt zich kranig en wint de spurt van 3. In Arizona won Marieke deze nacht ook al. 2 keer winst op 1 dag voor Autoglas Wetteren!
24-03-2014, 09:49 geschreven door elke
18-03-2014
Oostduinkerke
18-03-2014, 14:12 geschreven door elke
Goede koers in Oostduinkerke
De eerste kermiskoers van het seizoen wordt traditiegetrouw in Oostduinkerke gereden. Het is een parcours met toch wel wat bochten, wat het wat makkelijker controleerbaar maakt. De wind waait zachtjes, maar voelbaar.
We starten met 78 rensters, oef, niet het grote deelnemersveld van weleer! De koers telt 96km.
In de eerste ronde zit ik met Ann-Sophie vooraan. Op het moment dat ik drink wordt er aangevallen. Mijn ploegmaatje gaat mee, ik steek snel de bidon weg en stop af. Dat doe ik bijna de helft van de wedstrijd, terwijl Ann-Sophie heel knap ronde na ronde voorop blijft. Halfkoers moet ik even de luwte in (afstoppen kost krachten), een ronde later is er hergroepering. Terug naar voor dus en meebikkelen. Af en toe komen er scheurtjes, definitieve ontsnappingen komen er niet. Op drie ronden van het einde trek ik door, de vijf in mijn wiel willen niet meewerken, hergroepering en een nieuwe aanval. Dat is het, ik voel het! Maar ik moet 2 tellen inhouden, zit even op de limiet. Na die korte rust schiet ik me er toch achter, tevergeefs natuurlijk, maar proberen is alles wat je kan doen. Ik kom niet dichterbij en moet na een halve ronde terug het peloton in. Toeme! We spurten voor de 9e plaats. Ik begin vooraan, maar moet volledig verkrampt terug gaan zitten, ik wordt 15e van het peloton, 23e in totaal. Jesse Druyts wint de koers in een spurt met 8.
18-03-2014, 14:09 geschreven door elke
10-03-2014
Omloop Hageland - te veel valpartijen
De UCI-koers Omloop van Hageland is een koers dat me ieder jaar wel ligt. Dit jaar doen we een grote ronde van 59km met een rush en een kasseihelling en 5 kleine ronden van ongeveer 13km met de Roeselberg en een rush aan de aankomst. We staan met 168 in het zonnetje te wachten op de start wanneer wordt omgeroepen dat het parcours in extremis gewijzigd dient te worden vanwege een brand op het parcours, net aan de kasseihelling. Voor mij klinkt dit ideaal, we doen een brede bergspurt in plaats van de kasseihelling die erg smal is en waar de plaatsing superbelangrijk wordt (iets waar ik moeite mee blijf hebben). De koers verloopt zenuwachtig en voor het bergje is het van dattum: Een massale valpartij op de derde rij maait 30 rensters tegen de beton. Velen blijven roerloos liggen, het halve peloton staat vast achter de slachtoffers. We moeten via het gras voorbij, weer inklikken, optrekken. De kop wacht natuurlijk niet, we komen zo meteen aan het bergje waarvan iedereen wist dat de koers daar zou openbreken (waarschijnlijk ook de reden voor de val). Overal rijden enkelingen en kleine groepjes in de hoop de aansluiting te maken. Helpers moeten wachten op hun topvrouw, anderen hebben mechanische problemen zonder dat de wagen al tot bij hun geraakt, na een bocht wordt opnieuw gevallen... chaos. Na het kasseibergje komen we al snel aan de eerste doorkomst. Na een vijftal kilometer sluit ik met zes anderen terug aan in het peloton. Van bekomen is geen sprake want daar is de Roeselberg al! Ik kom vrij goed door, kan wat plaatsjes winnen en geloof er weer in. Maar helaas! Bovenop de Roeselberg draaien we linksaf een kouterbaan in vooraleer we afdalen. Een Mexicaanse gaat er bij liggen, zonder reden, maar ik mag hier door weer voet aan grond zetten. Opnieuw in de achtervolging, maar er zijn maar weinig rensters zinnens om mee te werken. Vooraan is de koers ondertussen ontploft, zonder voldoende medewerking wordt dit onmogelijk. En inderdaad, de afstand wordt iedere ronde groter, twee ronden voor het einde worden we uit koers genomen. DNF.
Positief is dat ik me een pak beter voel dan woensdag, de conditie stijgt. Positief is ook dat we met onze ploeg tweede staan in het jongerenklassement en de eerste Belgische ploeg zijn in het puntenklassement (voor Lotto en topsport Vlaanderen) en dat Daniëlle eerste niet-uci-renster spurt. Jammer is dat ik geen punten sprokkelen en zak naar een 25e plaats.
Armistead wint de koers voor Johansson.
10-03-2014, 15:50 geschreven door elke
07-03-2014
Doorkomst (Jozef Cooreman)
07-03-2014, 10:04 geschreven door elke
GP Le Samyn-ploeg voor de start (foto patricia)
07-03-2014, 10:03 geschreven door elke
GP Le Samyn
Woensdag, 1e manche van de Lotto Cycling Cup in Dour. Het parcours is relatief eenvoudig. We doen een aanloop van 25km op brede steenwegen en doen dan vier toertjes van 22km met een kasseibergje en een neidig oplopende laatste kilometer. Na het fiasco van zaterdag weet ik niet wat ik mag verwachten,.
Het gaat een stuk beter dan zaterdag, nog niet zoals op stage, maar mijn dieselmotor raakt al beter op toerental. In de aanloop kan ik al eens vooraan rijden of mijn plaats afdwingen. Ik twijfel om een wanhoopspoging te ondernemen, maar besluit me te sparen. Het is nog wat afwachten, pas bij de eerste doorkomst moet je vooraan geraken en het is pas echt van belang voor het kasseibergje. Ondertussen hangt een helikopter met camera naast ons, nog net boven de grond. Indrukwekkend zicht en bulderend lawaai. Cool, we komen rechtstreeks op het scherm!
Bij het ingaan van de plaatselijke ronde wil iedereen zich positioneren. Dus nerveus gewriemel en een geweldige leerschool om te zien hoe die topprofs er altijd maar weer in slagen. Na een valpartij voor me maak ik makkelijk de aansluiting, maar veel tijd tot het bergje rest ons niet meer. We draaien rechts de kassei op, die liggen nog vrij glad onder de bomen. Ik wil op mijn kleine plateau schakelen, maar slaag er maar niet in. Op de grote dan maar. De beslissing valt nog niet, pas in de weides gebruiken ze de wind om het peloton uiteen te ranselen. Ik beland in de tweede groep. We rijden goed door, maar blijven op 2minuten hangen. Op de kritieke punten proberen ik steeds vooraan te zitten, zodat ik me niet door scheuren laat verrassen, de klim kom ik steeds bij de eerste 3 boven. De aankomststrook ligt me wat minder, maar voor de rest voel ik me bij de beteren. In de laatste ronde wil ik niemand zomaar laten rijde, even zijn we los, maar het peloton komt terug. In de laatste kilometer positioneer ik me goed, maar de benen zijn op, 97e.
Als ik na de koers de uitslag zie, dan besef ik dat het eerste peloton enkel namen bevat van toppers die ik echt nog niet kan volgen. Maar de eindspurt van mijn groepje had beter gekunnen.
Johansson wint indrukwekkend de massaspurt. Ik eindig in het klassement voor Belgische rensters 19e. Zondag staat de tweede manche in Tielt-Winge op het programma, een parcours dat me meestal wel ligt.
07-03-2014, 10:00 geschreven door elke
04-03-2014
Omloop het Nieuwsblad
Om 9u45 hebben we met de ploeg afgesproken aan de start aan de Blaarmeersen. Het is fantastisch om zien hoe de ploeg al mooi alles heeft klaargezet. Er staat een tent, twee volgauto's een camionette, een uitgeschreven tactisch plan staat klaar, de bevoorrading ligt voor het grijpen, er zijn musettes,... Heel fijn om zien hoe de hele omkadering ervoor zorgt dat wij enkel aan de koers moeten denken. We twijfelen wat over lange of korte broek, gaan presenteren, hebben tactische bespreking en lachen wat met de supporters die met een hele bus aanwezig zijn.
Om 11u20 volgt het officieuze startschot en wriemelen we richting Drongen. Tijdens de neutralisatie is er al een eerste valpartij waarbij Decroix roerloos blijft liggen, hopelijk herstelt ze snel van haar zware hersenschudding... De MUG zit achter het peloton en raakt maar niet voorbij, tot De Vocht als kampioene het peloton aanmaant volledig rechts te gaan rijden. Knap hoe zij verantwoordelijkheid opneemt. Eens de officiele start gegeven gaat het er relatief rustig aan toe. Ik heb de indruk dat de vrouwenkoersen ieder jaar tactischer worden. Iedereen weet dat de Nokereberg en de Tiegemberg geen slachtoffers zullen geven en dat je pas voor de Trieu vooraan moet geraken. De grote ploegen kijken naar elkaar. Jammergenoeg betekent een rustig tempo ook vele valpartijen. Bij de eerste grote valpartij sta ik als enige recht, rond me liggen rensters, waaronder ook mijn kopvrouw. Mijn achterwiel krijgt een snok. We raken allemaal weer relatief vlot in het peloton. De tweede valpartij kan ik makkelijk ontwijken. De derde gebeurt in de aanloop naar de Trieu. Op het moment dat ik me in het wiel van twee lotto's smijt en we gedrieen goed opschuiven vallen ze voor ons. Ik kan me opnieuw net recht houden, maar krijg de achterliggers in mijn rug. Ikzelf hou er weinig aan over, de derailleur heeft het ondertussen wel gehad en begint tegen te pruttelen. Geen tijd om te twijfelen, inklikken en gas geven. De kop zit ondertussen in Kluisbergen en ik moet absoluut vooraan geraken! Voorbij Kluisbergen zit ik rond de 60e plaats, na enkele wegversperringen moet ik wat plaatsen prijsgeven en ik draai ongeveer 100e de Trieu op. Niet ideaal, maar paniekeren doe ik nog niet, woensdag reed ik hier erg vlot naar boven, als ik dit nu doe kan ik zeker plaatsen winnen. Maar helaas, ik moet terrein prijsgeven. Ik rij helemaal niet vlot omhoog, ik kruip en kreun. Toeme! We dalen af richting Paterberg en proberen de juryauto's te ontwijken (maken het hier toch wel tricky!). We draaien de Paterberg op en zien de rest van het peloton op het laatste derde deel rijden. Ik geef nog eens alles in de hoop... maar een jury-auto pattineert en hindert ons. De auto proberen ze in gang te duwen, wij moeten ritsen om voorbij te raken. Koers gedaan. We rijden met een vijftal de kortekeer op, rapen in de afdaling enkelen op en zetten met een twintigtal de weg verder. Ladeuze, wolvenberg, kasseien van holleweg, Molenberg, Paddestraat, Lippenhovestraat... We proberen samen te blijven en te werken, niet iedereen is even gretig en net voor de Lange Munte besluit de politie dat het goed is geweest. DNF. Onderweg naar Gent worden we nog op een bui van jewelste getrakteerd, ik krijg het ijskoud en bibber richting Blaarmeersen. Ondertussen wint Amy Pieters en vertelt Emma Johanssen in haar Zweeds-Vlaams 'volledig naar de kloten te zijn' :). Slechte koers, zonder dat ik een verklaring heb. Jammer, maar revanche op woensdag!
04-03-2014, 10:13 geschreven door elke
Omloop Geert Nachtergaele
04-03-2014, 09:49 geschreven door elke
28-02-2014
start seizoen
Morgen starten we om 11u20 aan de wielerpiste in Gent voor de omloop het Nieuwsblad. 10 minuten later volgt in Drongen de officiële start en is seizoen 2014 in gang geschoten.
Het is zoals ieder jaar wat zenuwachtig twijfelen en uitkijken naar wat het trainen heeft opgeleverd, dit jaar vanzelfsprekend nog een tikje meer. De verkenningen toonden wel dat ik een pak sterker ben dan de voorgaande jaren, maar waar me dit zal brengen...? Hopelijk kan Autoglas Wetteren van zich doen spreken en kan ik hierin mijn steentje bijdragen!
28-02-2014, 11:56 geschreven door elke
19-02-2014
Nieuwe Omloop het Nieuwsblad
Het parcours heeft enkele wijzigingen gekregen. De Kluisberg negeren we, ook de Kattenberg is verdwenen en de Wolvenberg is opnieuw van de partij. De koers telt 127 km, start aan het Wielercentrum Eddy Merckx, waarna na 28 km de eerste helling wacht: Nokereberg. Lekker breed, kasseitjes, bergje waar ik meestal geen problemen mee heb. Hetzelfde geldt voor de Tiegemberg, in een peloton voel je de stijging niet echt. Daarna krijgen we eventjes recup voordat we aan het moordduo Trieu-Paterberg beginnen. De voorbije jaren doen we eerst nog de Kluisberg, waardoor het deelnemersveld al wat uit elkaar geramd is, nu komen we en masse toe op de smalle Trieu. Dit kan dus link worden indien slecht geplaatst. Na de zware Patersberg volgt de mij onbekende Kortekeer. In plaats van de Edelare krijgen we dit jaar de Ladeuze, mij eveneens onbekend. Vervolgens zet de steile maar korte Wolvenberg de poorten open naar enkele 'lekkere' kasseistroken: Ruitersdreef, Martelstraat (what is in a name...) en de Holleweg. Na de Molenberg volgen dan nog de Paddestraat, Lippenhovestraat en de Lange Munte. Eens we aan het einde van deze strook rechts opdraaien gaan de laatste 20km in. De aankomst ligt op het Sint-Pietersplein.
Dit weekend volgt een uitgebreide, dubbele parcoursverkenning.
19-02-2014, 15:05 geschreven door elke
14-02-2014
Met trots stel ik voor: mijn nieuwe truitje...
14-02-2014, 09:38 geschreven door elke
laatste weken in voorbereiding
Het seizoen start op 1 maart in een hertekende Omloop het Nieuwsblad. Een lastige en nerveuze koers, waar we ons met onze ploeg moeten kunnen laten zien. De ploeg legt trouwens een Supportersbus in, mail me indien interesse!
De eerste competitieweek is meteen een stevige boterham met 3 maal een 1.2 op acht dagen tijd, met op woensdag de GP samyn en zondag de Omloop van het Hageland. Vooral die laatste is een koers die me ligt. Ik kijk er echt enorm naar uit!
De voorbije maand zat ik 80 uur op mijn fiets en 8u30 in de fitness. Ik reed 20200 hoogtemeters, deed lsd, kracht, interval, spurt en nuchterttraining. Deze week heb ik een welverdiende rustweek!
Dít weekend hebben we specifieke wedstrijdtraining met de ploeg en volgend weekend zijn we op sportweekend en gaan we twee maal het parcours van de omloop verkennen. Nadien kan seizoen 2014 beginnen, spannend!
14-02-2014, 09:33 geschreven door elke
03-01-2014
En danseuse
Ik kan terug op de trappers lopen en dus bijna terug normaal trainen :). Dit is voorlopig tot 18uur fietsen per week en zes uur fitness, stevige kost dus! De grote persploegvoostelling gebeurt op Velofollies op 19 januari, maar ik ben dan jammer genoeg op stage in Lanzarote. Later in februari komt nog een ploegvoorstelling voor het grote publiek en de lokale pers.
03-01-2014, 19:46 geschreven door elke
23-12-2013
Beterschap
Na vijf dagen van volledige platte rust ben ik vorige zaterdag terug op de rollen beginnen rijden, sinds woensdag neem ik geen pijnstillers of ontstekingsremmers meer. De ribben voel ik nog, de buik enkel wanneer de buikspieren het te verduren krijgen. Rechtstaan op de trappers lukt nog niet, aan het stuur trekken ook niet, dus na iedere bocht is het tergend langzaam 'versnellen'. Ik moet nog zeker een week de buikwand sparen, maar zittend in het zadel lukt het wel en kan ik aan overslag rijden.
De inspanningstest was vergelijkbaar met vorig jaar eind januari na Lanzarote. Dat wil zeggen dat ik een maand voorsprong heb en dat terwijl ik niet 'tot het gaatje' kon en mocht gaan tijdens de test. Daarnaast begin ik stilaan naar competitiegewicht te slinken, wat me in andere jaren pas in mei lukte. Het ziet er al bij al toch goed uit, oef! Nu alleen voorzichtig blijven en niet opnieuw mezelf openscheuren...
We zijn de dader trouwens op training tegengekomen. De nummerplaat was inderdaad niet volledig juist, maar nu hebben we ze allebei zeer scherp kunnen zien. De politie kan verder.
23-12-2013, 10:32 geschreven door elke
10-12-2013
Federale politie neemt over
De federale politie is de zaak nu aan het onderzoeken, hopelijk met resultaat! Naast de lichamelijke schade is de materiële schade geraamd op een kleine 5000 euro, zure centjes! Zolang ik niet beweeg en de medicatie inneem, gaat het. Voorlopig alle focus dus op de administratie die wat is blijven liggen, met de laptop op de schoot in bed...
Normaal had ik vandaag conditietest en keuring in het UZA. Dit is uitgesteld naar 20 december, eventueel enkel voor de sportmedische keuring die ik nodig heb voor de vergunning 2014.
10-12-2013, 14:12 geschreven door elke
09-12-2013
Toch schade aan de buikwand
De voorbije week verliep relatief goed. Ik kon trainen, weliswaar in het begin erg kortademig, traag en voorzichtig, naarmate de week vorderde ging het met de dag met rasse schreden vooruit. Alleen buikspieroefeningen kon ik nog niet en rechtstaan op de trappers deed nog zeer. Maar de pijn was makkelijk te verduren en pijnstillers heb ik niet moeten nemen. Het slapen was wel moeilijk en dan vooral het draaien in bed.
Zaterdag tijdens de ploegtraining kreeg ik het echter lastig en heb ik afgezien. De benen waren ok, maar de hobbels en putten waren een nachtmerrie en het rechtstaan een ramp. Het was ook de eerste keer terug met de carbonnen fiets (ipv de crossfiets) waardoor je alles extra voelt. Resultaat was dat ik sinds zaterdag pijn heb bij iedere beweging en de ene pijnstiller na de andere moet nemen. Vandaag kon het dan niet langer, dus opnieuw naar de spoed. Een echo wees aan dat er geen organen geraakt zijn, maar dat de buikwand rechts een bloeduitstorting heeft en gekneusd en gescheurd is. De arts heeft me een hele resem pijnstillers en ibuprofen (ontsteking) voorgeschreven en me op het hart gedrukt het deze keer wel in te nemen (vond het vorige week wat overroepen, maar nu volg ik gedwee) en me ingepeperd niet te vroeg te herbeginnen. Hij heeft me drie weken rust voorgeschreven :(... Op dit moment is er geen haar op mijn hoofd die aan fietsen denkt, maar vanaf volgende week zal ik het misschien al moeilijker hebben...
09-12-2013, 16:55 geschreven door elke
01-12-2013
Geveld door zinloze verkeersagressie met vluchtmisdrijf
We zouden zaterdag naar Dranouter rijden, daar overnachten en zondag terugkeren. Het weertje was heerlijk, het parcours uitdagend, de goesting groot. Na ongeveer een halfuur komt ons een pickup luid toeterend voorbij op een brede maar zeer rustige baan. Hij vindt blijkbaar dat we achter elkaar moeten rijden (iets wat later door de politie stellig ontkend zal worden) en beslist het 'recht' in eigen handen te nemen. Hij stopt 50meter verder, laat ons terug passeren, wacht tot we ter hoogte van een borduur zijn, komt naast ons rijden aan onze snelheid en sluit ons in tussen zijn pickup en de borduur tot we vallen. Daarna raast hij er in een vliegende vaart vandoor. Tim valt eerst, ik val op Tim en zijn fiets. Terwijl ik op de grond lig, kijk ik naar de nummerplaat en probeer ze als een mantra te herhalen terwijl Tim de politie belt. Op dit moment voelt het nog steeds onwezelijk, dit kan toch niet gebeurd zijn? En met welk professionalisme en precisiewerk voert die kerel (met vrouwelijke passagier by the way) dit eventjes uit? Om van te blijten. De politie is een PV komen opstellen, vaststellingen komen doen (we hadden alles laten liggen) en gaat de dader proberen opsporen. De nummerplaat is in elk geval niet volledig juist (het was dan ook in een flits dat ik moest kijken, met pijn aan de borst), dus ik hoop dat de politie toch verder kan... Ik heb het stuur van Tim kromgevallen met de ribbenkast, dus die doet wel pijn. De RX bracht geen breuken, barsten of een klaplong aan het licht. Normaal kan ik de training snel hervatten...
01-12-2013, 21:45 geschreven door elke
19-11-2013
Verhuis
Dit weekend verhuizen we, vanaf 1 december ben ik voltijds renster. De laatste twee weken is het trainen wat op het achterplan geraakt door verbouwen en verven, maar vanaf december staat niets nog in de weg.
Al heb ik niet stilgezeten. In oktober zat ik 36 uur op mijn fiets en 9 uur in de fitness. In november ondertussen 21 uur fietsen en slechts 2u30 fitness. Dat laatste is een gevolg van een klein scheurtje in de buikspieren na een te stevige abs-attack training waarna ik niet het kleinste risico heb genomen en enkel nog gefietst heb. Nu heb ik geen hinder meer, dus het fitnessen kan hervat worden.
Ondertussen hadden we ook de eerste ploegtraining rond Oudenaarde met enkele 'bekende' heuvelruggen. De wind stond stevig, maar we hebben ons niet laten kennen. Het zal in elk geval een zeer leuke groep te worden, de sfeer zat meteen goed!
Dit weekend heb ik tussen het verhuizen door een wedstrijd in Merelbeke: BK koppelkoers op rollen samen met mijn ploegmaatje Sarah. Ik weet niet wat het inhoudt, heb nog nooit een rollenkoers gezien, maar we gaan ons smijten :).
19-11-2013, 15:29 geschreven door elke
09-11-2013
crossfiets Ritchey Swiss Cross
Ik krijg wat vragen over de crossfiets waarmee ik rij. Dit is een stalen Ritchey Swiss Cross kader maat 54 gebouwd in 2012 en afgemonteerd met Sram Rival en Ritchey WCS onderdelen. Het is een superfiets om mee te rijden, hij stuurt zoals ik het wil, smijt zich in de bochten, reageert vinnig... Zalig fietsje! Ik rij er ook MTB-toertochten mee, morgen waarschijnlijk in Dworp (afhankelijk van het weer). En die blinkende lak is toch enkel op een stalen frame zo mooi dieprood te verkrijgen :).
09-11-2013, 10:36 geschreven door elke
Einde Carrière - 2014 was mijn laatste seizoen
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Uitslagen 2014
Omloop het Nieuwsblad 1.2 UCI: DNF/176
GP Samyn 1.2 UCI: 97/152
Omloop Hageland 1.2 UCI: DNF/168
Oostduinkerke: 23/78
Honnelles: DNF/49
Waregem: 57/89
Gent-Wevelgem 1.2 UCI: 53/169
GP Dottignies 1.2 UCI: DNF/176
PK ITT: 2e
GPCerami: 20?/57
Dottignies: 9/55
ITT Borsele topcompetitie: 48/59
Dwars door de Westhoek LCC 1.1 UCI: 112/177
Boortmeerbeek PK: val/77
GP Maarten Wijnants 1.2 UCI: 52/115
Hillegem: 18/72
Begijnendijk: 23/53
Gooik-Geraardsbergen-Gooik 1.1 UCI: DNF/104
Le Bizet: 22/42
Herselt: 24/61
Erembodegem: 31/62
Oudenaarde: 21/46
Nijlen 1.2 UCI: 74/123
S'Gravenwezel: 36/85
Schellebelle: 32/67
BK: 36/115
Watervliet: 43/57
Moerzeke: 40/74
Arendonk: 13/76
BeNe Tour UCI 2.2: 68/137 - Rit1:89 - Rit2A:73 - Rit2B:70
Strijpen: 29/58
Bambrugge: 28/79
Lierde: 33/64
Haaltert: 35/67
Erondegem: DNF/152
Oostkamp: 24/42
Dudzele: 41/56
Heusden: 58/89
Massemen: 40/71
De Klinge: 42/63
Puivelde: 38/71
Oedelem: 38/50
Bever: 2/32
Ledegem: 33/53
Nederhasselt: pech/62
Emptinne: 7/22
Erwetegem: 26/49
Hulste: 42/71
Naast: 31/54
Lotto Belisol Belgium Tour 2.2 UCI: DNF/96
ITT 56 - Honnelles 73 - TTT 13e - Halle 76 - Geraardsbergen DNF