Inhoud blog
  • "Tot over een paar dagen"
  • GRIEP A
  • DE ONTKENNINGSREFLEX
  • TOPJE VAN DE IJSBERG
  • NIET KOOSJER
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    VLIJMSCHERP
    To the point !
    13-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KWALITEITSKRANT ?
    Hey,

    Je kan het label 'kwaliteitskrant' geven op basis van meerdere criteria, maar er zijn  grenzen.

    Aan een krant waar de journalisten en hoofdredacteurs door een draaideur binnenkomen en even snel weer verdwijnen, aan een krant die aan iemand als recidivist Douglas De Coninck een forum geeft, aan een krant die, na Yves Desmet, er niet in geslaagd is om een nieuw gezicht te vinden, aan een krant die door de collega's nog enkel smalend wordt vermeld, aan een krant die de concurrentiestrijd tegen De Standaard zonder eer en glorie heeft verloren...kan je moeilijk nog het label 'kwaliteitskrant' toekennen.

    Maar laten we de grote principes opzij schuiven.

    Kan een krant die geen eindredacteur ( of een blinde ) en geen eindredactie meer heeft nog wel een kwaliteitskrant worden genoemd.

    Het was niet mijn bedoeling, maar toen ik vandaag De Morgen las, spatten de fouten mij zo in het gezicht: typfouten, spraakkunstfouten, spellingfouten...onvoorstelbaar !

    Elk product dat zoveel essentiële gebreken zou hebben als De Morgen zou zelfs nooit in de markt worden gezet. Een auto die zoveel fouten zou hebben als De Morgen zou nooit op de openbare weg mogen komen.

    Wat denken die pretentieuze linkse rakkers toch ?

    Waarom bestaan De Rode Vaan, de Vooruit, de Volksgazet, De Morgen ( versie 1 ), De Morgen  ( versie 2 ), De Morgen  ( versie 3 ) niet meer ?
    Omdat het linkse kranten waren ? Dikke bullshit.
    Ze bestaan niet meer omdat het gewoon slechtgemaakte kranten waren. Het is niet omdat je een ideologisch product, een links product, een cult product op de markt zet dat het niet goed moet zijn.

    Ik heb De Morgen van gisteren niet helemaal gelezen ( zou je niet overleven ) en ik heb hem ook niet met een vergrootglas gelezen ( zou niet te overleven zijn ), maar:

    " s Karl Hammer zijn ongelooflijk verhaal heeft verteld....., zegt hij...."

    " Is toch een mooie datum: 12-12-12 ? "

    " Ook de selectie wordt strenge..."

    " In de praktijk er particuliere voogden..."

    "...12% van de leidinggevende is van mening..."

    " Marktonderzoeken tonen immers aan de aankomende generatie...nog veel meer gevoelig is dan de huidige..."

    " Een andere touroperator zat een opportuniteit..."

    " Wie uit eten gaat bij restaurant Volta in Gent... "


    Gaat u ook eten bij het Hof van Cleve of  wil u gaan eten bij De Karmeliet ? Praat men nu zo in de chique milieus ?

    Ik zweer het: ik heb ze niet uitgezocht, ik ben geen taalpurist, en ze komen uit pakweg drie artikels.

    Kwaliteitskrant ? Om te gieren, tenzij ze daar beschikken over een zeer grote dosis humor.

    LC

    13-12-2012 om 02:15 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OORVERDOVENDE STILTE
    Hey,

    Heb je ze gehoord, gisteren en vandaag, de oorverdovende stilte in Antwerpen en in de pers.

    Objectief gezien kan je niet anders dan toegeven dat hij iedereen de mond heeft gesnoerd.

    Na de passage van de brullende leeuw op de avond van de verkiezingen, heeft De Wever een nagenoeg foutloos parkoers gereden.

    Zelfs zij die alleen geïnspireerd worden door een absolute vorm van slechte wil, van haat zelfs, durven niet eens kritiek spuien op de samenstelling van het college, gewoon omdat elke kritiek zou beschouwd worden als kritiek om de kritiek.

    Uit doorgaans goed ingelichte bron verneem ik wel, dat Tom Lanoye en Behoud de Begeerte razend zijn omdat er geen dichter en geen holebi in het schepencollege werden opgenomen. Zij overwegen stappen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Ze zijn er van overtuigd dat een overgrote meerderheid van de Antwerpse bevolking hen hierin steunt. A suivre.

    En als men er nu eens in zou slagen om in Antwerpen een goed gevoel te creëren bij iedereen...Belg Vreemdeling, rijk arm, oud jong, links rechts, zou dat dan verkeerd zijn, enkel en alleen omdat het wordt gerealiseerd door de nieuwe coalitie ? Nee toch ?

    LC

    13-12-2012 om 01:18 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.RADICALE VERNIEUWING
    Hey,

    Als je denkt dat er nooit iets verandert in de Belgische politiek en dat je altijd dezelfde koppen ziet en dezelfde namen hoort: fout.

    Vandaag wordt op een spectaculaire manier het tegenovergestelde bewezen:

    Peter Van Rompuy ( CD&V ), zoon van Herman en neef van Eric volgt in het Vlaams Parlement Tom Dehaene ( CD&V ), zoon van Jean Luc, op.

    Als ze zo verder gaan, zullen er toch eens mindervalide kinderen van komen...

    Ik heb gewaarschuwd !

    LC

    13-12-2012 om 00:44 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    12-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FELIX , HET KAKKERNESTJE
    Hey,

    De laatste dagen besteden alle media veel aandacht aan de invloed, de macht zelfs, van de klant, de consument, tegenover zeer grote bedrijven en multinationals.

    Hoe is dit fenomeen zo plots geëxplodeerd, die vorm van directe democratie in hoofde van de consumenten ? Het antwoord is vrij eenvoudig: via en dankzij de nieuwe communicatietechnieken en meer bepaald de sociale netwerksites, Facebook, Twitter, e.a. Deze maken het mogelijk om zeer snel en zeer massaal opinies te ventileren, groepsideeën te formuleren en directe druk te zetten. Die druk is dan vaak een soort economische chantage, een boycot bijvoorbeeld, maar het werkt.

    Bekende voorbeelden zijn onder meer de campagnes tegen Nike, Adidas, recent C&A, voor de erbarmelijke omstandigheden waarin de arbeiders en arbeidsters in Azië moeten werken, iets waarvoor men de genoemde bedrijven mede verantwoordelijk acht; diezelfde en andere bedrijven worden ook ter verantwoording geroepen omwille van de kinderarbeid. Telkens is er de schande van de wereldwijde bekendmaking en aanklacht en de dreiging met een boycot.

    In de laatste weken is een gelijkaardige actie zeer succesvol geweest in een totaal ander domein. De bekende Amerikaanse koffiebarketen Starbucks, actief over de hele wereld, is ook in Engeland een voltreffer. Nu heeft iemand er de aandacht op gevestigd dat Starbucks, ondanks de fikse winsten, geen pond belastingen betaalt in Engeland. Tussen twee haakjes, Starbucks doet niets illegaal, maar gebruikt gewoon de internationale mogelijkheden om enkel belastingen te betalen waar die het laagst zijn.

    De burgers hebben, gebruik makend van de sociale netwerken, een beweging gecreëerd die Starbucks immoraliteit aanwrijft, met een oproep tot boycot. De actie was zo invloedrijk dat, na enkele dagen reeds, Starbucks er zich toe heeft geëngageerd om vanaf nu vrijwillig belastingen te betalen in Engeland. Technisch knock-out.

    Natuurlijk heb je in zo'n geval ook in België jongens die zich interessant denken te kunnen maken.

    Felix De Clerck, zoon van ex-Minister Stefaan De Clerck, tafelspringer eerste klasse.

    CV:
    - was een dik jaar geleden mede-organisator van een betoging in Brussel tegen het uitblijven van een nieuwe regering. Op dat moment was papa Minister in de regering van lopende zaken, en zat de partij van papa aan de onderhandelingstafel met het oog op de vorming van een nieuwe regering. Vanuit welke positie of inspiratie ageert die jongen dan.
    - na de coalitievorming in Kortrijk waarbij de CD&V in de oppositie werd geduwd, schreeuwde en twitterde diezelfde Felix: " Om van te kotsen."
    Op twintig kilometer van Kortrijk, in Roeselare,  had een goede vriend van papa precies op dezelfde manier de N-VA in de oppositie geduwd. Als logisch mens zeg je dan: evenzeer om van te kotsen, maar deze logica gaat aan Felix voorbij. Wouter Beke zegt: alles is correct en wettelijk verlopen. Ook de logica van de CD&V voorzitter gaat aan de jonge Felix voorbij.
    - intussen maakt Felix snel carrière "ergens" in de culturele sector en laat vaagjes weten misschien wel politieke ambities te voelen.
    - en nu verschijnt Felix plots in het Starbucks dossier. De Morgen beschrijft het fenomeen perfect: "Gisteren sprong Felix De Clerck op Twiitter meteen mee op de kar ". Je kan het niet mooier zeggen: Felix loopt niet over van originele ideeën. Zijn specialiteit is: mee op de kar springen.
    - dus Twittert Felix aan de hele wereld: " Zouden we eens proberen AB Inbev belastingen te laten betalen...."

    1. Who the fuck is Felix ?
    2. Zou het niet netjes zijn om te melden dat AB Inbev absoluut niets illegaals doet.
    3. Er zijn tientallen andere Belgische bedrijven die enorme winsten maken, maar in België geen euro belastingen betalen. Waarom AB Inbev er arbitrair uitpikken ?
    4. In welke mate verschilt die oproep van puur criminele chantage. "Indien u niet doet wat wij willen, dan zullen wij u boycotten tot u toegeeft."
    Als iemand hiervoor een andere definitie heeft, ik ben geïnteresseerd.

    Wat mij in deze stoort, en dat geldt niet alleen tegenover Felix, is dat jongeren, niet gehinderd door enige kennis van zaken en logica, er alles aan doen om hun naam in de media te krijgen, enkel en alleen ter voorbereiding van een toekomstige politieke carrière.

    Wat is er mis met militeren in de schaduw, ervaring opdoen buiten de schijnwerpers, dossiers instuderen...?

    Indien onze politici van de toekomst de tafelspringers van vandaag zullen zijn, please laat deze kelk aan ons voorbij gaan.


    LC








    12-12-2012 om 23:57 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DANIEL AAN DE COKE ?
    Hey,

    Sinds zijn prachtige verkiezingsoverwinning verkeert Daniel Termont af en toe in een toestand waarin bepaalde mensen zich enkel bevinden na het snuiven van een lijntje.

    In zo'n toestand schiet hij uit de heup, hij schiet in alle richtingen en hij schiet met een bazooka.

    Vandaag tackelt hij in De Morgen Maggie De Block. Nog eens goed ouderwets de vrouw spelen en niet de bal. Wat niet uitsluit dat Termont wel een punt heeft.

    Hij vindt het wraakroepend dat sommige families die goed geïntegreerd zijn , hier al jaren wonen, en kinderen op school hebben die het uitstekend doen, uitgewezen worden.

    Hij heeft gelijk, maar hij haalt hier veel te zwaar uit naar Maggie De Block. Zij doet dit ongetwijfeld niet met plezier, integendeel zelfs met veel pijn in het hart, maar indien zij haar doel wenst te bereiken  - een correct en rechtvaardig asielbeleid - dan kan zij soms niet anders dan op te treden binnen de bestaande wetgeving.

    Hij vindt het wraakroepend dat illegale criminelen die het land moeten verlaten hier gewoon verder op straat rondlopen, en vaak verder crimineel blijven. Bovendien slagen zij er in om via leugens en foefjes in de natuur te verdwijnen, wat de politiemensen uiteraard soms tot wanhoop drijft.
    Daniel Termont legt de verantwoordelijk hiervoor ook bij De Block.

    Dit is totaal unfair, want dit overschrijdt zeer ver haar bevoegdheden. Dit maakt deel uit van een veel ruimer probleem waarin ook Milquet  ( Binnenlandse Zaken ) en Turtelboom ( Justitie ), en misschien nog veel anderen dringend ook hun verantwoordelijkheid moeten nemen.

    Waar Termont volledig uit de populistische bocht gaat is door beide problemen te verbinden. Op die manier creëert hij een volkomen onjuist gevoel van onrechtvaardigheid in hoofde van Maggie De Block. Zij verdient dat niet.

    Termont heeft een probleem: wanneer de populariteit van Bart De Wever piekt, voelt hij de onweerstaanbare drang om De Wever met Gestapo-methodes onderuit te halen; nu blijkt dat de populariteit van Maggie De Block blijft stijgen, komt ook hier een frontale aanval. Wie wordt de volgende ?

    Daniel Termont moet er zich misschien bij neerleggen, dat de populairste 'strop' zijn, zeer eerbaar is. Meer hoeft niet.

    Ofwel is het probleem van Termont fundamenteler: misschien moet hij wat minder vaak een lijntje snuiven.

    LC

    12-12-2012 om 22:45 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    11-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FRANSTALIGE PERS
    Hey,

    In de Franstalige media - kranten, radio en televisie in Franstalig België en in Frankrijk - komen in de laatste dagen slechts twee onderwerpen aan bod:

    -DSK  ( de hoerenloper van de Franse politiek ) heeft in New York een financieel akkoord gesloten met het kamermeisje dat niet direct bereid was om ook zijn buizensysteem te ontstoppen. Het gaat om een akkoord van enkele miljoenen dollar en een impliciete schuldbekentenis.

    -Gerard Depardieu komt in België wonen, in Néchin. Ik begrijp niet waarom dit relevant nieuws is. De hele familie Mulliez woont al meer dan twintig jaar in een lange rij kasteelvormige villa's langs de 'Steenweg van de miljonairs'. De Mulliez behoren tot de rijkste vijf families van Frankrijk en zijn de eigenaars van de hypermarktketen Auchan en van tientallen andere merkwinkelketens in alle mogelijke sectoren. Het fortuin dat Depardieu daaraan zal toevoegen is een druppeltje in de oceaan.

    Twee conclusies:

    - geld, seks en bekende personen zijn nog altijd toppers voor de kijk- en de verkoopcijfers

    - ze blijken zelfs sterker, op dat gebied, dan een beschavingsbelangrijke klimaatconferentie in Doha, of een barbaarse oorlog in Syrië


    Gerard Depardieu komt in Néchin wonen - overigens niet juist: hij heeft daar een huis gekocht dat zijn domicilie wordt.


    WAT  IS  IN  GODSNAAM  DE  RELEVANTIE ???


    LC



    11-12-2012 om 22:46 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE STRALENDE ' A '
    Hey,

    Antwerpen stond uiteraard ook vandaag nog in het centrum van de belangstelling.
    De aandacht ging eerder uit naar de samenstelling van het schepencollege dan naar de inhoud van het bestuursakkoord.

    Op het eerste zicht wordt dit schepencollege, met een beperkte kennis over bepaalde personen, niet slecht onthaald. Er zitten in elk geval positieve elementen in:

    - Van Peel en Heylen die op hun post blijven is een element van continuïteit en stabiliteit; ook de aanwezigheid van Van Campenhout is dat; bovendien brengen die drie heel wat bestuurservaring mee aan de tafel
    - Ik denk niet dat er in Antwerpen veel mensen in de politiek zitten die Claude Marinower ( Open VLD ) niet respecteren. Hij is tevens de link naar de Joodse gemeenschap.
    - De N-VA levert vijf mensen ( waar er na twee jaar één van wegvalt ). De Partij heeft duidelijk gekozen voor degelijkheid en bestuurservaring en zorgt tezelfdertijd voor de verrassing: een jonge Antwerpse handelaarster van Marokkaanse origine komt vanuit haar broodjeszaak in het schepencollege terecht.
    Zij zelf leek daar allemaal vrij rustig onder te blijven en beantwoordde vlot een aantal vragen van de journalisten. Bart De Wever heeft haar keuze goed geduid: alle kansen die zij gekregen heeft, heeft zij ook met succes gegrepen. Gedurfde, maar hoopvolle keuze.

    - Als men het verwijt maakt dat er slechts twee vrouwen in het college zitten, kan men dat moeilijk aan de N-VA verwijten: zij brengen de twee vrouwen in het college.

    Inhoudelijk is er vanuit de oppositie voorlopig weinig te horen. Ze hebben toch wel een paar stevige tikken gekregen: de nederlaag, de vrij snelle coalitievorming, de blijkbaar vrij grote samenhang van de nieuwe ploeg, en de rustige verzoenende aanpak van Bart De Wever na zijn oerschreeuw op de avond van de verkiezingsoverwinning.

    Wat niet verrassend is, maar af en toe toch eens irritant wordt, is de houding van een groot deel van de media en specifiek van bepaalde journalisten. De subtiliteit waarmee ze te werk gaan is storend. Over elke commentaar, zelfs positieve, wordt een sausje gegoten van twijfel, verdachtmaking, ongeloofwaardigheid. Ik kan mij voorstellen dat Bart De Wever er soms gek van wordt; het werkt ook mij op de zenuwen.

    Toen de inhoud van het akkoord maandag bekend was, heeft Bart Brinckman in Terzake vijf minuten gekregen om zijn opinie te geven. Ik denk niet dat er in zijn commentaar één positieve zin zat. Hier werd de negatieve saus er gewoon met de pollepel over gegoten. Alles in het programma dat voortzetting is wordt becommentarieerd omdat er niet genoeg verandering in zit; alles wat verandering is krijgt kritiek omdat het niet voorzet wat was. Het programma is veel te vaag. Tientallen ideeën, actiepunten, beleidslijnen, opties, keuzes....maar het is te vaag ! En zo kan ik doorgaan.

    Ik geef een paar voorbeelden van deze subtiele ondergravingsstrategie:

    - wat bij Bart De Wever een 'revolutie' is, wordt bij Lieven Verstraete twee uur later een 'grote' revolutie

    - " een ontegensprekelijke rechtse coalitie. Zo komen er camera's met nummerplaatherkenning..."
    Ik zou eens willen weten wat er rechts is aan dergelijke camera's die moeten helpen om criminelen gemakkelijker op te sporen en de veiligheid van de burgers te verhogen. Als dat rechts is, dan is het niet verwonderlijk dat links niet zo veel stemmen meer haalt.

    - tante Kaat kon in Terzake van vanavond natuurlijk niet achter blijven: elke vraag aan Bart De Wever had in zich een grote dosis scepticisme, twijfel, ongeloofwaardigheid; veel vragen waren gewoon 'vals' en valstrikken: "Zal u links omarmen ?" De Wever: " Wat voor vraag is dat nu ?"
    De kers op de taart was natuurlijk: " Zal u zes jaar burgemeester van Antwerpen blijven ?" Je zou voor minder kregelig worden. De Wever heeft terecht geantwoord dat men hem die vraag over de laatste 18 maanden duizend keer heeft gesteld en dat hij duizend keer hetzelfde antwoord heeft gegeven.
    Volgens mij had hij aan Kathleen even goed kunnen antwoorden: indien u mij in die mate ongeloofwaardig of een potentiële leugenaar vindt, zeg het dan gewoon in mijn gezicht.
    Dit heeft niets, maar dan ook niets meer met kritische journalistiek te maken.

    Je voelt het nu al aankomen: voor de pers zal de lat voor het stadsbestuur en de burgemeester van Antwerpen onaanvaardbaar hoger liggen dan voor om het even wie anders. De oppositie in Antwerpen zal niet de SP.a zijn , niet Groen, niet de PVDA+. De oppositie zal de pers zijn.

    Die rechtse fascisten met hun camera's met nummerplaatherkenning, in 't Scheld gooien.

    LC









    11-12-2012 om 22:24 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    10-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WINNAARS EN VERLIEZERS
    Hey,

    De winnaars van het weekend:

    - Gwendolyn Rutten
    - Sven Nys
    - Anderlecht, Club Brugge, Genk en Standaard
    - De voetballiefhebbers  (  record: 35 doelpunten in één speeldag ! )
    - Bart De Wever
    - Luca Brecel  ( komt bij de wereldtop snooker - 17 jaar )
    - Triggerfinger  ( vier MIA's )

    De verliezers van het weekend:

    - Egbert Lachaert  ( verliest van Gwendolyn )
    - Patrick Janssens  ( laat A en de Antwerpenaars verweesd achter )
    - AA Gent en Mboyo
    - Beerschot en Patrick Vanoppen
    - Deus  ( nul MIA's )


    Gwendolyn Rutten is de nieuwe Voorzitster van de Open VLD met 60% van de stemmen, een eerbare score. Lachaert verliest met 40% van de stemmen tegen de hele VLD top in, niet oneerbaar.
    Zij heeft van mij het voordeel van de twijfel, maar ik vrees dat haar kracht en haar macht ( vooral binnen de eigen partij ) niet groot genoeg zal zijn om het debacle van de oude krokodillen recht te trekken ( vooral gezien de krokodillen over haar schouder meekijken ).
    Volgens De Gucht is zij de enige die Bart De Wever in een debat aankan. Wetende wie de auteur is van deze uitspraak, ben ik ervan overtuigd dat ze fout is. Zij is in elk geval niet meer relevant, gezien de wegen van Rutten en De Wever mekaar niet vaak meer zullen kruisen in debatten. Rutten-Jambon kan pittig worden.
    Ik heb een lichte aversie voor Gwendolyn Rutten. Ik weet niet waarom.
    Maar ik ben sportief:  Ik heb haar zondag gezien in de Zevende Dag en daar heeft ze een zeer degelijke en sterke prestatie neergezet.
    Veel succes !


    De Wever heeft een zachte landing gemaakt, op tijd en zonder brokken. Zonder grote verklaringen en zonder perslekken. Ik hoop voor de Antwerpenaars dat zij het beleid krijgen dat ze verdienen en dat zij mogen ontdekken dat er, naast de rode weg, ook nog een andere weg is.
    Ik vrees dat het vertrek van Patrick Janssens en vooral de manier waarop, bij velen een bittere smaak zal nalaten, ook bij zijn aanhangers.
    Je kan begrip opbrengen voor zijn demarche, maar groot in het verlies kan je hem moeilijk noemen. Het ga je goed, kameraad.


    Het blijft goed gaan met onze economische vooruitzichten, zoals ik reeds een tijd geleden heb voorspeld.
    Economische groeivooruitzichten 2013:
    -zomer 2012: 1,4%
    -twee maanden later Eur. Com.: 0,7%
    -een maand geleden, experts en economisten: 0,4%
    -10 december 2012 Nationale Bank: 0%

    Het gaatje in het budget wordt langzaam maar zeker een serieus gat.

    LC



    10-12-2012 om 20:43 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZWART GELD IN HET VOETBAL
    Hey,

    De reportage in Panorama over het zwartgeldcircuit in het voetbal was knap, vooral in tijden waarin er geen geld meer is voor goede onderzoeksjournalistiek.

    Het was echter geen grensverleggende televisie, vooral om twee redenen:
    - hier werd geen supergeheim boven gespit; zwart geld in het voetbal is zoals doping in het wielrennen: iedereen weet het, maar iedereen ontkent het
    - door tijdsgebrek en gebrek aan middelen wordt in de reportage alles en nog wat op één hoop gegooid

    Mijn eerste verrassing kwam achteraf: als de directeur-generaal van de KBVB en de directeur van de Profliga verklaren "verrast", "verontwaardigd" en "verbijsterd" te zijn, dan zitten die mensen gewoon niet op hun plaats. Het is blijkbaar zoals de man die door zijn vrouw bedrogen wordt; heel het dorp weet het, behalve hijzelf...

    Vanuit die functie kan je onmogelijk beweren dat je niet wist van de sponsors met grotere of kleinere facturen, van de omslagen met het premiegeld voor trainers, spelers en medewerkers, van ondoorzichtige constructies via belastingparadijzen bij internationale transfers, van pakken zwart geld voor makelaars, en van louche buitenlanders die clubs overnemen om hun zwart geld wit te wassen.

    Als er, zelfs grotere clubs in financiële moeilijkheden zitten, komen de Voorzitters aandraven met kandidaat-overnemers uit de meest exotische landen ( Tijdens de fameuze doodstrijd van Excelsior Moeskroen enkele jaren geleden was er sprake van overnemers vanuit Australië tot Oezbekistan ! ).

    Ook de fiscus was blijkbaar in totale onwetendheid. Waarschijnlijk geheugenverlies door te dikwijls in de loges of de business seats te zitten, betaald met zwart geld.

    Een tweede punt dat mij opvalt in de reportage en in de commentaren achteraf, is het feit dat men alles op één hoop gooit en door elkaar haalt.

    Gratis drankbonnetjes, een faktuurke van 250 euro voor een reclamepaneel van 500 euro, een winstpremie in een omslag, een mosselsouper en een spaghetti-avond, hebben weinig te maken met de veel grotere bedragen die hoger circuleren via georganiseerde fraude en echte zwartgeldcircuits, belastingparadijzen, boekhouders, advocaten en financiële constructies...

    Recent is er sprake geweest van een internationale transfer ( met betrokkenheid van een Belgische club ), waarbij de kopende club 12 miljoen euro moet betalen en de verkopende club slechts 10 miljoen euro ontvangt. Twee miljoen euro in rook opgegaan, in zwarte rook ! Ik weet het, omdat het gedetailleerd in alle kranten stond en door niemand werd ontkend, maar bij de KBVB kunnen ze blijkbaar niet eens 'zwart geld' spellen.

    Zonder hier te diep op in te gaan wil ik toch nog het volgende zeggen: ik heb al in veel zaken, dossiers, en schandalen gepleit om niet onmiddellijk en paniekerig te reageren. Ook dit is een heel complex dossier met mogelijks zeer grote sportieve en maatschappelijke gevolgen.

    Er is door die reportage niet ineens een man overboord.

    Daarom is het weer zo ongelooflijk dat de KBVB en de profliga op woensdag van niets wisten en op zaterdag reeds een uitgewerkt plan op tafel leggen, onder het motto: het zwart geld moet er uit.

    Je kan in dit dossier in twee dagen tijd geen actieplan voorstellen waarin je rekening hebt gehouden met alle mogelijke consequenties op alle mogelijke vlakken van de samenleving. Onmogelijk.

    Waarom niet eerst rustig, met alle betrokkenen en specialisten het veld overschouwen in plaats van ondoordacht het risico te nemen om van dat veld een slagveld te maken.

    De grootste aberratie was de tussenkomst van Professor Blanpain in één van de TV-debatten de avond zelf van de uitzending. Die heeft tien minuten gepleit voor het wereldwijd afschaffen van het transfersysteem en de transfervergoedingen.

    Indien we dit samen moeten oplossen met het probleem van de gratis drankbonnetjes, dan zijn we verder van huis dan voor de reportage.

    LC














    10-12-2012 om 00:00 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.POLITIEK CORRECT GEWELD
    Hey,

    Er kan geen twijfel over bestaan: vorig weekend is in het Nederlandse Almere het absoluut dieptepunt bereikt op het domein van geweld in de sport, en meer bepaald in het voetbal. Pure waanzin.

    Een 41 jarige man is in zijn vrije tijd lijnrechter in het jeugdvoetbal om die jonge gasten toe te laten hun sport in de best mogelijke omstandigheden te beoefenen. Na een wedstrijd wordt hij door drie 15/16 jarigen doodgeschopt.

    Het zat er aan te komen, want ook bij ons stijgt de agressie in het  jeugd- en amateurvoetbal dramatisch.

    Dat we hier aan de uiterste grens zitten van het zinloos geweld is duidelijk. Dat heel de maatschappij, in Nederland en elders, in shock verkeert is begrijpelijk.

    Uiteraard was er dan ook in de Nederlandse Tweede Kamer een diepgaand debat over de gebeurtenissen in Almere.

    Tijdens zijn tussenkomst verwees Geert Wilders uitdrukkelijk naar het feit dat de "verdachten" van Nederlands Marokkaanse afkomst zijn.

    Dan denk je onmiddellijk: daar gaat hij weer. Hij die probeert op alle slakken racistisch zout te leggen, kan het ook in deze dramatische omstandigheden niet laten.

    Maar wat blijkt ? Het is ook voor de Nederlanders genoeg geweest en Wilders krijgt onmiddellijk massale steun van alle lagen van de bevolking, en uit alle mogelijke politieke hoeken. Wat tot een week geleden absoluut politiek incorrect was, is door dit feit plots politiek correct geworden.

    Politici, professoren, onderzoekers, experten, buurtwerkers, sociologen, criminologen rollen over mekaar om in programma's als 'Pauw en Witteman' te komen uitleggen dat er inderdaad al jarenlang een probleem is van geweld bij jongeren van Marokkaanse origine, dat daarover uitgebreid onderzoek en precieze statistieken bestaan, maar dat dit gewoon niet luidop mocht gezegd worden.

    Vanaf woensdag is de discussie rond het incident in Almere dan ook uiteengevallen in twee debatten: het probleem van het geweld in het voetbal, en het probleem van het geweld bij Marokkaanse jongeren, en het lijkt er sterk op dat dit nu zal doorgaan, en dat een zeer stevig taboe is doorbroken.

    Deskundigen vertellen onder meer dat de jongeren van Marokkaanse afkomst, in verhouding tot hun aantal, zes keer meer in contact komen met politie en justitie dan Nederlandse jongeren, dat zij drie keer meer in contact komen met politie en justitie dan jongeren van Turkse afkomst. Dit weten die mensen al jaren, maar het moest onder de mat geveegd worden en daar blijven...

    Er bestaan overigens zeer diepgaande en gedetailleerde analyses over wat de oorzaken hiervan zijn en er bestaan aanbevelingen om het probleem aan te pakken.

    Het is toch onzinnig dat een dergelijk brutaal en fataal incident moet gebeuren om bepaalde onderwerpen vanuit het linkse taboe te halen en eindelijk bespreekbaar te maken.

    Ik vind dat Geert Wilders en zijn ideologie nog altijd te mijden zijn als de pest, maar, je moet het hem toegeven, hier heeft hij een punt

    LC

    P.S.: De zoon van de doodgeschopte lijnrechter speelde mee in de wedstrijd en was daarna getuige van de feiten. Dat zij die vinden dat bepaalde problemen moeten doodgezwegen worden, daar maar eens over nadenken.



    09-12-2012 om 02:19 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    07-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.STEUN VAN DE STANDAARD
    Hey,

    Als blogger voel je je soms als iemand die helemaal alleen tegen een stormwind staat in te roepen, zoals de blaffende honden en de huilende wolven terwijl de karavaan voorbij trekt.

    Deze week heb ik zwaar uitgehaald naar het elitaire clubje 'Behoud de Begeerte' dat als het grootste probleem van Antwerpen ziet : mag de voornaam van de Deconinck, van het Conincksplein, Pieter blijven of moet hij dringend  gewijzigd worden in Herman.

    Ook Filip Van Ongevalle, Cultuurjournalist bij De Standaard, fluit vandaag in de wekelijkse rubriek  'Scoop'  het clubje terug...

    "... het gaat goed met dit land.  Zolang de overheid organisaties kan subsidiëren die zonder gêne tijd steken in het lanceren van voorstellen zoals dat van Behoud de Begeerte, behoren we tot de uitblinkers van de wereld..."

    Ook Van Ongevalle verwijst Behoud de Begeerte naar de hoek van de kleuterklas.

    Toch leuk om op de eenzame weg af en toe eens een bondgenoot tegen te komen.

    LC

    07-12-2012 om 23:27 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE MOTOR
    Hey,

    Duitsland heeft vandaag zijn economische groeivooruitzichten voor volgend jaar bijgesteld tot 0,4%.

    Onze regering voorziet een groei van 0,7%.

    Dat betekent dat, voor het eerst in tientallen jaren, niet meer Duitsland de motor zal zijn van de Europese economie, maar ons eigen klein trots landje !

    Fantastiek toch. ( gepikt van Eva De Roovere )

    LC

    07-12-2012 om 22:28 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    06-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JAN JAMBON
    Hey,

    Dat Jan Jambon getipt wordt als nieuwe Voorzitter van de N-VA zal niemand verwonderen. Hij is zonder meer de favoriet, hoewel ik niet denk dat hij door de partijtop van de trappen zal worden gedragen.

    Jambon heeft zijn sporen verdiend als fractieleider, als naaste medewerker van De Wever en als frequente deelnemer aan de debatten in de Zevende Dag of  Terzake. Hij heeft bij de gemeenteverkiezingen een schitterende score neergezet in Brasschaat.

    Ik vind hem overigens een goed debater, vlot, direct en correct. Dit is ook zijn stijl bij zijn  tussenkomsten in het parlement. Zijn dossierkennis is stevig. Zijn taal is goed begrijpbaar en hij houdt de juiste toon aan. Als hij kwaad is, heeft hij toch meestal een zekere terughoudendheid. Hij heeft een deftige jovialiteit en ik denk ( ik weet het niet ) dat hij ook bij zijn politieke tegenstanders wordt geapprecieerd. ( Dat Karel De Gucht, de gentleman van onze politiek, Jambon jarenlang minachtend Mijnheer Hesp heeft genoemd, zegt alweer meer over de onbeschoftheid van De Gucht dan over de onmiskenbare degelijkheid van Jambon ).

    Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn voor de N-VA.

    Puur speculatief: 2014.
    Jan Jambon is Voorzitter, Bart De Wever stoot door naar de top van de Vlaamse Regering, Siegfried Bracke is reeds anderhalf jaar Gouverneur van Oost-Vlaanderen, Liesbet Homans wordt burgemeester van Antwerpen, Ben Weydts is fractieleider in de Kamer, Jan Peumans en Frieda Brepoels zijn aan het uitlopen...
    Op dat moment is de absolute top van de N-VA: De Wever, Homans, Jambon of  Antwerpen, Antwerpen, Antwerpen. De vergelijkingen met een andere partij, waarmee niemand wil vergeleken worden, zullen niet uit de lucht zijn.

    Daarom is één van de prioritaire en voor mij  misschien wel de belangrijkste opdracht voor de partij: zo snel mogelijk zeer goede jonge mensen in heel Vlaanderen klaarstomen voor het grote werk. Hun bekwaamheid vooral, maar ook hun naambekendheid, zullen een belangrijke factor zijn in 2014.

    De tijd is kort, maar het moet kunnen.

    LC


    06-12-2012 om 22:35 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE FISCUS
    Hey,

    Wie durft nu nog beweren dat onze regering niet daadkrachtig is ?

    De voetbalclubs moeten B.T.W. betalen op de drankbonnetjes die ze aan hun jonge spelertjes gratis geven, om na de match een frisdrank te krijgen in de kantine.

    De fiscus heeft vastgesteld dat dit veel te weinig gebeurt en zal optreden: B.T.W. betalen of een serieuze boete.

    Ik ben zeer verheugd over deze maatregel, want met deze bijkomende opbrengsten zal onze economisch-financiële toestand er vlug veel rooskleuriger uitzien.

    Langs de andere kant is het dan ook weer niet verwonderlijk  dat er zoveel zwart geld in het voetbal circuleert, ook in lagere afdelingen ( zie Koppen en Panorama donderdagavond op één ).

    Hoe moeten de clubs anders die gratis drankbonnetjes voor de consumpties van de jeugdspelers betalen ? Het moet toch van ergens komen.

    Spijtig genoeg moet ik ook in deze context weer kritisch zijn voor de Open VLD. Ook dit keer heeft deze partij zich niet verzet tegen deze nieuwe aanslag van de fiscus.

    LC

    06-12-2012 om 20:56 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    05-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE ZELFMOORD VAN DE OPEN VLD
    Hey,

    Ik kan het niet geloven, maar de Open VLD heeft blijkbaar collectief beslist om zelfmoord te plegen. Anders kan je hun gedrag van de laatste twee weken ( voor Slangen ) en van de laatste twee dagen ( na Slangen ) niet verklaren.

    De partij heeft in tien jaar tijd een spectaculair verval gekend. Iedereen weet wie, gedurende die tien jaar, de leiders waren, de kopstukken van de partij. Overal, in welke organisatie dan ook ( onderneming, politieke partij, voetbalclub ), zetten, bij een langdurige afgang, de leiders ( verantwoordelijken ) een stap opzij. Vaak geven ze zelfs hun ontslag en verdwijnen in de achtergrond. Allemaal begrippen die niet in het woordenboek van de Open VLD top blijken te staan.

    Als ze er maar niet in slagen om het bloeden te stelpen, beseffen ze dat een radicale ommezwaai moet gebeuren; er moet een revolutie komen, op het vlak van de inhoud en op het vlak van de verpakking.

    En wie zal die revolutie ontketenen en uitvoeren ? Juist, dezelfde oude krokodillen die de partij de laatste tien jaar kapot hebben gemaakt tot in de kern van haar zijn.

    Eerste stap: meer ledendemocratie en de krokodillen dragen Gwendolyn Rutten van de trap af als nieuwe Voorzitster van de Open VLD. Wie er aan zou denken om tegenkandidaat te zijn wordt er, in naam van de democratie, voor gewaarschuwd dit maar liever niet te doen.

    Voilà, nu alle leden een nieuwe Voorzitster hebben gekozen, moeten we toch zorgen dat het jong meiske plots geen ideeën krijgt en gekke dingen gaat doen. We zullen ze daarom omringen met een aantal ervaren begeleiders. Wie ? Wijzelf, de oude krokodillen natuurlijk.

    Dat is dan ook weer geregeld.

    Laten we eens horen wat Slangen te zeggen heeft. Heel veel. Laten we zijn verslag maar gebruiken om een aantal oude rekeningen te vereffenen, en laten we alle paragrafen die eventueel  zouden kunnen geïnterpreteerd worden als kritiek op de oude krokodillen doodzwijgen.
    Pech, een of ander jong veulen gaat niet akkoord en lekt het rapport Slangen.

    Algemene consternatie, de krokodillen kruipen in hun schuilplaats en zwijgen. Het zal wel overwaaien. Via via proberen ze discreet de schuld zo veel mogelijk in de schoenen te schuiven van Alexander ( ik weet niet of Rutten, indien ze de laatste voorzittersverkiezingen tegen Alexander had gewonnen het beter zou hebben gedaan ? Ik denk het niet ).

    Zoals Kathleen Cools recent zei in Terzake: " Ze dronken een glas, ze deden een plas en alles bleef zoals het was."

    Was het rapport Slangen dan niet duidelijk ? Zeer duidelijk.

    Kernboodschap: stop er mee om naar de N-VA en De Wever te kijken, stop ermee om hen systematisch aan te vallen; draag onze eigen boodschap uit, gebruik elke minuut om ons verhaal te vertellen; breng een positieve boodschap.

    Als er nu één krokodil is die de laatste twee, drie jaar het absoluut tegenovergestelde heeft gedaan, en alle anderen heeft opgeroepen en aangespoord om hetzelfde te doen als hij, dan is het toch wel Karel De Gucht zeker, de tot leven gekomen pretentie. Ik heb hier minstens tien keer gezegd: iedere keer dat de Gucht zijn mond open doet, wint de N-VA 1% en verliest Open VLD 1%. De Gucht is zonder enige twijfel de hoofdschuldige van het verlies van de Open VLD ten voordele van de N-VA. Je zal maar het geluk hebben dat je strategie wordt bepaald door één van de hatelijkste personages in de Vlaamse politiek, die bovendien nog altijd gelijk heeft ook ( zie het resultaat ).

    Exit Karel De Gucht ? Zot ! Mee op de trap met Rutten in zijn armen, klaar voor de revolutie, voor de vernieuwing van de partij... met het zoontje in het zog, nog iets wat door Noël Slangen wordt aangestipt als een van de pijnpunten binnen de Open VLD. Je mag natuurlijk niet te vroeg zeggen: "Nu laat ik je los, Jean-Jacques."

    Wat de Open VLD sinds een paar weken aan het doen is, is slechter dan wat ze ervoor deden en staat mijlenver af van wat Slangen voorschrijft.

    Op die manier zal het niet lukken. Gwendolyn zal haar mooi gezichtje schenden en de oude krokodillen zullen moeten terug op het voorplan treden, want  'de jonge generatie kan het blijkbaar ook niet ' ( eerst Alexander, dan Gwendolyn ).

    Wat is er dan nodig om misschien wel te slagen :

    - wees eerlijk en transparant ( een bijna onmogelijke opdracht voor de Open VLD ).
    - kom met een positief eigen verhaal.
    - verdring de krokodillen van het voorplan ( ze hebben alle kansen gehad ).
    - sluit Karel De Gucht op, uit het zicht en ver van een GSM en een micro.
    - geef aan echt jong talent een kans; niet alleen aan de nakomelingen van...
    - stop met het navelstaren ( jullie moeten toch intussen weten dat jullie navel niet mooi is en niemand interesseert ).

    Veel geluk Egbert ! Oh, excuseer, foutje van mij. Veel geluk Gwendolyn ( ik was vergeten dat zij al verkozen is ).

    LC



















    05-12-2012 om 23:33 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    04-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.POLITIEKE ACTUALITEITJES
    Hey,

    1. Ik heb gisteren een paar indicatoren aangegeven die mij doen besluiten dat het helemaal niet goed gaat met België. Wij staan op de rand van de afgrond.
    Vandaag voegt De Standaard daar enkele Vlaamse indicatoren aan toe, onder de titel: " Vlaamse metertjes allemaal in het rood ".
    Daar word ik niet echt vrolijker van.

    2. Gwendolyn Rutten ( kandidaat Voorzitster bij de Open VLD ) vanavond in Terzake over het rapport Slangen: " Ik ben trots op onze interne democratie. "
    Zeer eigenaardige uitspraak van iemand die enkele weken geleden door de partijtop, op een communistische totalitaire manier werd opgedrongen als consensus-kandidate voor het voorzitterschap. Interne democratie ???
    Dit soort nonsens uitspraken van de partijtop kandidate zouden voor mij voldoende zijn om voor de tegenkandidaat te stemmen.

    3. Gisteren: installatie van de provincieraad in West-Vlaanderen  ( waarschijnlijk elders in Vlaanderen ook ).
    Wij hebben nu opnieuw, naast de Gouverneur met een volwaardige staf en administratie, een provincieraad met
    72 ( ! ) leden, een voorzitter en 6 Bestendig Afgevaardigden.
    Indien men niet de politieke moed had om de provincies af te schaffen, was het, in het kader van de besparingen, dan toch niet mogelijk om een beetje af te slanken ? Bijvoorbeeld:  36 leden en  4 Afgevaardigden. Met vijf provincies in Vlaanderen zou dat toch een slok op een borrel schelen.

    4. Het nieuw treinstation van Mons ( Di Rupo ), zal uitgerekend in kost per jaarlijkse gebruiker, meer dan vijf keer meer kosten dan het nieuw station van Rome...
    Is het echt onmogelijk om nog te besparen ?

    5. Het belangenconflict van Minister van Financiën Steven Vanackere ( CD&V ) in de ARCO-zaak is nog altijd hallucinant groot. Een noodzakelijke stap opzij zetten in dit dossier is nog altijd niet gebeurd. De schaamte voorbij.

    LC

    04-12-2012 om 22:27 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE USURPATEUR
    Hey,

    Ik ben het kotsbeu, spuugzat. Het is nu genoeg geweest.

    Luc 'Behoud de begeerte' Coorevits usurpeert nu al meer dan 40 jaar mijn naam. Dit moet maar eens ophouden.

    Ik laat niet toe dat dit gesubsidieerd links ventje op geregelde tijdstippen mijn naam besmeurt.
    Is hij elitair ? Natuurlijk.
    Doet hij aan politiek ? Natuurlijk.
    Liggen veel schrijvers aan zijn voeten ? Natuurlijk want hij is een belangrijke broodheer.
    Wordt hij graag omringd door de 'culturele elite' ? Natuurlijk.
    Beschouwt hij zichzelf met Claus, Deconinck, Hemmerechts, Lanoye e.a. als de crème de la crème van Vlaanderen ? Natuurlijk.

    Voorstellen aan Bart De Wever en de N-VA om het Pieter Deconinckplein om te dopen tot het Herman Deconinckplein en beweren dat dit niets met politiek te maken heeft is zowat de meest schijnheilige leugen van de eeuw.
    Was er een andere bedoeling dan De Wever op stang te jagen ? Natuurlijk niet.
    Zelfs de verontwaardigde treurende weduwe had het in Terzake op een bepaald moment over een " licht ludiek voorstel ". Bart Dewever provoceren, kittelen, uit zijn tent lokken met een " licht ludiek ( politiek ) voorstel " dat volgens de verwaande en soms zo dwaze Hemmerechts reeds voor de verkiezingen werd gelanceerd  ( waarom De Wever niet dwingen om stelling te nemen in volle verkiezingsstrijd ? ). Geen sprake van.  Zuiver en idealistisch, alles voor de poëzie.

    Ze zijn er uiteindelijk nog in geslaagd ook. De Wever heeft gereageerd, klaar en duidelijk, en hij heeft daarbij een doodzonde begaan: hij heeft het kliekje rond de aanstellerige usurpateur Luc Coorevits de 'culturele elite' genoemd...!

    Dit is natuurlijk genoeg voor Lanoye om vanuit Zuid-Afrika in zijn pen te kruipen om luid en klaar te ontkennen dat hier van enige culturele elite zou sprake zijn.

    Weet je wat er aan Lanoye en zijn tekst in De Morgen en De Standaard zo pathetisch is ? De tekst is uiteraard goed geschreven, maar het taalgebruik is zo elitair dat de tekst voor 90% van de Vlamingen onleesbaar en onbegrijpbaar is.

    Een tekst die voor iedereen is bestemd, is uiteindelijk alleen gericht aan het kleine kliekske rond de usurpateur.

    Ik zal aan de media vragen om telkens wanneer Luc 'Behoud de begeerte' Coorevits de behoefte voelt om een elitaire drol te leggen, er bij te vermelden dat ik mij distantieer van deze gesubsidieerde onnozelheden.

    Zo niet zal ik mij verplicht zien om het personage te dagvaarden in schadevergoeding wegens voortdurende en zware naamschade.

    LC

    P.S.: Als Bart De Wever het voorstel aanvaardt, is het een goeie. Als hij het niet aanvaardt, is hij een vuile rechtse Vlaams-nationalist.
    Ik dacht dat er in Antwerpen belangrijkere problemen en uitdagingen waren om De Wever op te beoordelen.










    04-12-2012 om 21:31 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    03-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WIJ STAAN OP EEN CENTIMETER VAN DE AFGROND
    Hey,

    Onze regering en de regeringspartijen zijn, sinds het akkoord over de begroting 2013, op tournee met een goed-nieuws show: alles gaat goed, koppeloton, felicitaties van de jury.

    Dit is ongetwijfeld de grootste bedrieg- en doofpotoperatie in de geschiedenis van België. Geen enkele financieel-economische indicator die ons wordt voorgeschoteld is nog correct; elk cijfer dat wordt naar voor geschoven is een blaas in onze nek.

    Ik schat dat in België nog een vijftigtal personen op de hoogte zijn van de reële catastrofale situatie, en die hebben samen besloten om te kiezen voor de vlucht vooruit. Liegen, liegen, liegen. Doofpot, doofpot, doofpot. Ten eerste omdat zij geen andere keuze meer hebben en ten tweede omdat zij, tegen beter weten in, toch nog hopen dat alles vanzelf wel zal goed komen.

    Ik stel voor dat de internationale instellingen en de ratingbureaus, vanaf nu, hun oordeel niet meer baseren op allerhande ingewikkelde internationale rapporten die elkaar papegaaien, maar gewoon op wat er elke dag in de Belgische kranten staat.

    Koppeloton, uitstekend rapport. Slechts één argument : een jaar geleden moest België bijna 6% betalen om te lenen, nu nog maar 2%. Behalve het feit dat er toen geen regering was en nu wel, hebben nog een aantal factoren met deze spectaculaire daling te maken, maar de daadkracht  ( ??? ) van onze huidige regering heeft daar absoluut geen enkele verdienste aan.

    Koppeloton, uitstekend rapport ?

    - elk jaar opnieuw wordt het record van het aantal faillissementen in ons land gebroken
    - de stijging van de werkloosheid is de laatste weken duidelijk aan het versnellen
    - nog nooit hebben in ons land zoveel mensen onder de armoedegrens geleefd
    - ons aandeel in de export op wereldvlak daalt
    - bedrijven ( buitenlandse en Belgische ) verlaten massaal ons land
    - het jobverlies ten gevolge van sluitingen en delokalisaties is nog nooit zo hoog geweest
    - de buitenlandse investeringen in ons land zitten in een dalende lijn
    - de belastingdruk bij ons, is op een paar landen na, de hoogste van de wereld
    - de loonkost bij ons, is op een paar landen na, de hoogste van de wereld
    - onze staatsschuld is, op een paar landen na, de hoogste van de wereld
    - het probleem van de vergrijzing wordt elke maand groter; het financieel deficit is angstaanjagend
    - de achterstand in de scholenbouw is dramatisch
    - de achterstand in het gevangeniswezen is dramatisch
    - de achterstand in het onderhoud van ons wegennet is dramatisch
    - er hangt ons allemaal een hallucinante staatswaarborg van 60 miljard  boven het hoofd voor Dexia
    - er hangen ons nog andere bankwaarborgen voor banken boven het hoofd
    - we moeten er nog eens 1,5 miljard waarborgen bij doen voor de vrienden van ARCO
    - we weten niet of we deze winter altijd voldoende stroom zullen hebben
    - we weten niet hoeveel wij volgend jaar zullen moeten betalen voor gas en elektriciteit
    - als we de kapitaalsverhoging bij Dexia in de begroting moeten schrijven, dan zitten wij in 2012 reeds met een gat van 3 miljard
    - als de economische groei volgend jaar niet 0,7% is, maar 0,2% starten wij op 1 januari alweer met een bijkomende put van 600 miljoen
    - onze politici vegen hun voeten aan de basisprincipes van onze rechtstaat: scheiding der machten, gelijkheidsbeginsel, enz
    - wetsontwerpen worden systematisch door de Raad van State of het Grondwettelijk Hof naar de prullenmand verwezen
    - een rechter kan vier jaar dralen met een vonnis zonder enige sanctie
    - een belastingcontroleur kan frauderen en dan een job opnemen bij de studiedienst van de P.S.
    - iemand die in verdenking en beschuldiging is gesteld, o. m. voor schriftvervalsing, kan schepen worden in Charleroi
    - de provincies zijn niet afgeslankt of afgeschaft
    - opvolgers blijven een schande voor ons kiessysteem
    - de splitsing van het gerechtelijk arrondissement BHV is een drama
    - wij hebben in verhouding tot de bevolking, het grootste aantal ministers ter wereld
    - elke grote nieuwbouw ( justitiepaleizen, stations, e. a. ) kost op het einde 2,5 keer meer dan wat bij aanvang werd begroot
    - om vertrouwen te hebben moeten mensen stabiliteit hebben: de wetgeving rond zonnepanelen is in vijf jaar tien keer gewijzigd
    - investeerders hebben stabiliteit nodig: de regels rond de notionele interestaftrek wijzigen elk jaar.


    Ik kan nog uren door gaan. ( Hoeveel geld zit er nu echt in het Zilverfonds van Vande Lanotte ?  Met andere woorden: de oplichter van gisteren is de goeroe van vandaag...!)

    Ik ben geen pessimist, geen doemdenker, maar kom mij godverdomme niet vertellen dat jullie goed bezig zijn, dat wij in het koppeloton zitten.

    Jullie zeepbel van leugens zal op een dag uiteenspatten, eerder vroeger dan later. Op dat moment zullen wij binnen de 48 uur in Griekse toestanden terechtkomen en zal België imploderen.

    Ironie van het lot: België zal niet uiteenvallen om communautaire redenen, niet door de N-VA, België zal ten onder gaan aan de misdadige politiek van deze regering en van deze meerderheidspartijen die niet anders meer kunnen dan te blijven liegen, liegen en liegen, tot de bom valt.

    Politici zullen blijven beweren dat De Grauwe, Van De Cloot, Noels, Vuchelen, Matthys, dorpsidioten zijn die er niets van kennen.

    Maar intussen worden wij en de internationale instellingen grandioos belazerd.


    LC

    P.S.: Ik overdrijf een beetje om, illusie, de impact van de boodschap iets te versterken, maar ik ben overtuigd dat de dichterlijke overdrijving in deze absoluut marginaal is.


    03-12-2012 om 23:44 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    02-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FRANCINE SWIGGERS: TOPVROUW OF STROMAN
    Hey,

    Francine Swiggers was  ( is ? ) al een aantal jaren een belangrijke Madame in de Belgische Financiële wereld. Bij het grote publiek was/is  zij nauwelijks bekend, maar als financiële topvrouw van de christelijke zuil was zij de facto één van de machtige vrouwen in Vlaanderen/ België.

    Er wordt gezegd dat haar naam reeds meerdere keren op lijstjes heeft gestaan met kandidaat-ministers voor het ACW. Tot enkele maanden geleden beantwoordde zij aan het profiel van de discrete ' bankier ' die nauwelijks in de actualiteit kwam. Toen DEXIA ineenstortte zoals de WTC-torens, werd dat een stuk moeilijker.

    Swiggers is de topvrouw en de Directievoorzitster van de Groep ARCO. Je kan de wat wazige identiteit van ARCO ongeveer als volgt omschrijven:
    - ARCO fungeert enerzijds als de interne bank ( of toch één van de ) van de christelijke zuil, met al haar geledingen
    - ARCO is daarnaast ook het beleggingsfonds van die zuil.

    Laat ons vooraf stellen dat de gelden, 'het vermogen' van de christelijke zuil groter is dan de zee diep is. In welke mate Swiggers de totaliteit beheerde is onduidelijk ( ik betwijfel of zij ook de buitenlandse beleggingen beheerde, maar ik wil haar niet onderschatten ).
    Wat ze in elk geval wel beheerde waren de spaarcenten van de 800.000 eigenaars van deelbewijzen van ARCO, van ARCOSPAR en andere dergelijke dochters en nichtjes.
    Wat er nu blijkt is dat tot 75% van die fondsen op een bepaald moment allemaal in één mand lagen: de DEXIA-mand.

    Elke fondsbeheerder die met zo'n positie zit, zou waarschijnlijk stante pede worden ontslagen.
    De basispositie bestaat al jaren en heeft een historische achtergrond  ( BAC, BACOB, enz. ) . Wat wel bedenkelijk is, is dat tijdens de bankencrisis, toen aan het licht kwam dat DEXIA op springen stond door een veel te grote blootstelling aan rommelproducten, ARCO haar risico, via deelname aan kapitaalsverhogingen nog vergrootte. Dus het geld van de goede huisvaders met hun deelbewijzen was grotendeels 'veilig' geïnvesteerd in de tikkende bom, DEXIA.

    In de zoveelste fase in de redding van DEXIA, werden de aandelen DEXIA, aandelen in de restbank DEXIA. Waarde: virtueel nul. Dit betekent dat ARCO's aandeel ook virtueel nul is - met andere woorden ARCO is zijn geld kwijt - en de deelbewijzen  in ARCO zijn in dezelfde beweging ook niets meer waard.

    Dat de reddingsoperatie van DEXIA een van de meest chaotische, ondoorzichtige en betwistbare operaties is uit de financiële geschiedenis van België staat als een paal boven water. Wij zullen met die hele affaire nog jaren opgescheept zitten, en het risico dat de restbank toch nog zinkt is heel reëel.
    In dat scenario kan België in één klap in Griekse toestanden terechtkomen.

    De hele operatie is één grote foefel. Maar ook het aspect ARCO - DEXIA baadt in een zeer dikke flou artistique.

    Wie heeft inspraak gehad in de beleggingsstrategie van ARCO ? Was de deelname aan kapitaalsverhogingen een autonome beslissing van ARCO of werd dit opgedrongen door het ACW, en dus hogerop door De Letermes en Vanackeres van deze wereld ? Was de staatswaarborg voor de ARCO coöperanten een tegenprestatie voor de ( gedwongen ) inspanningen van ARCO voor DEXIA ? Door welke organen werden al die beslissingen genomen ? Werden die beslissingen genotuleerd ? Zo ja, waar en door wie ?
    Als alles zo zuiver is verlopen, leg dan de hele boel open en bloot op tafel.

    Ik wil er toch even op wijzen dat ARCO wel degelijk vertegenwoordigd was in de Raad van Bestuur van DEXIA, en dit sinds 2005, in de persoon van...Mevrouw Francine Swiggers. Dit wil dus zeggen dat Mevrouw Swiggers op elk moment, gedurende al die ( crisis )jaren perfect en gedetailleerd op de hoogte was van de ( catastrofale ) toestand van de bank. Zij heeft dus beslist om deel te nemen aan kapitaalsverhogingen en het risico voor ARCO te vergroten, met volle kennis van zaken.
    Mevrouw Swiggers heeft dus zeer bewust beslist om het geld van haar eigenaars van deelbewijzen naar het casino te dragen en op de roulettetafel te leggen. Indien die beslissing door anderen werd genomen, dat mevrouw Swiggers die dan noemt.

    In die optiek is het duidelijk, dat de 'samenzweerders' aan de top van de christelijk zuil er alles voor over hadden/hebben om dit potje gedekt te houden, en dit met alle mogelijke middelen, zoals het toekennen van een onwettelijke staatswaarborg aan de vrienden.

    Mevrouw Swiggers heeft na zeven jaar haar ontslag als bestuurder van DEXIA aangekondigd, maar zit er nog altijd, waarschijnlijk nog voor enkele maanden.
    Bij ARCO heeft Mevrouw Swiggers intussen een ander hoedje opgezet, en is ze één van de vereffenaars. Op die manier kan het ACW via haar vereffenaar de zaken in het oog houden en  sturen, opdat de schade ( financieel, juridisch en imago ) maximaal zou worden beperkt, en kan Mevrouw Swiggers in zo'n positie gehouden worden dat ze niet in de verleiding zou komen om het deksel van de stinkende pot te lichten ( via Jean Luc weten we dat de vergoedingen bij DEXIA redelijk zijn, en de job van vereffenaar zal ook wel een kleine bezoldiging opleveren zeker... ) !

    Het Fortis schandaal is in vergelijking met het DEXIA schandaal een niemendalletje. Lippens en Votron zijn koorknapen in vergelijking met zij die hier aan de touwtjes hebben getrokken, en nog altijd trekken.

    LC

    02-12-2012 om 23:53 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    01-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.APPLAUSVERVANGING
    Hey,


    Tijdens de rust van de wedstrijd Charleroi - Kortrijk, heeft de trainer van Kortrijk in de kleedkamer beloofd, dat de eerste speler van Kortrijk die een goede pass zou geven, een applausvervanging zou krijgen.

    Er zijn geen applausvervangingen geweest.

    Charleroi - Kortrijk : 2-0

    LC

    01-12-2012 om 22:53 geschreven door Luc Coorevits  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs