Als je 1 ding tegelijk doet ... is de kans groter dat je dat ding goed doet ...Of het nou de dochter is die aandacht met haar huiswerk kan gebruiken, of de kat die gevoerd moet worden ... of de overboeking die gemaakt moet worden ... of de mail die je wilt schrijven ...!
Het geeft minder drukte in je hoofd. Een lief van mij noemde dat ooit: 'too many files are open ..." In de tijd dat computers nog veel minder geheugen hadden was dat er regelmatig terugkomend computerprobleem.
Ik merk het in mijn werk ... ik heb een bepaald ritueel van alles klaar te hebben ... de olie warmt, de kaarsen gaan aan ... de electrische deken verwarmt de massagebank voor ... schone handdoeken gaan naar de douche... mijn make-upje maakt me (nog!) mooier. Soms komt iemand te vroeg voor een afspraak en verstoort daarmee mijn ritueel ... Pas dan merk ik hoe ik daarvan van slag raakt. Het kost me dan meer moeite om met échte aandacht vanaf het begin mijn werk te doen. Oplossing ... ik zorg gewoon dat ik een kwartier voor de afgesproken tijd alles klaar heb ... Ik heb een hekel aan het gevoel van van slag af te zijn ...!
Ik ga nog even naar de tandarts ... voor je kunt niet weten ... In Afrika is de standaardbehandeling het trekken van een boosdoener ... en zoveel gebit heb ik niet meer over dan ik me dat kan veroorloven!