Ik verheug me op een weekendje weg naar mijn reisvriendin ... Ze woont in een lief boshuisje vlak over de grens. Treintje heen ... treintje weer ... uren wandelen en bijkletsen in het bos ... Houtkachel aan ... en genieten van elkaars gezelschap. Woezel gaat niet mee, hij mag logeren ... bij zijn liefste hondenvriendje en zijn grote mensen-vriendin. Ik heb hem zo verwend dat hij gewend is bij mij op bed te slapen ... en daar zit mijn reisvriendin niet op te wachten ... noch op zijn aanhoudend gezeur om zijn zin te krijgen. Zijn hondenvriendje is net zo verwend ... ze mogen samen op bed .
Vandaag een gewone dag ... gekleurd door voorpret!
Be happy, be healthy, be helpful ... als u wilt dat mijn handen uw dag mooier kleuren ... bel maar 06-29489984!
Sint Maarten ... Ik herinner mij de eerste keer dat ik St Maarten liep in Adam Noord ... 28 jaar geleden ... met mijn kleuter en haar vriendinnetjes. Ik vond het hoogst genant .... bedelen om snoep ... maar de kinderen vonden het geweldig.
Gisteren sprak ik een buurvrouw ... zij groeide op met de traditie en gaat vanavond met plezier met haar kinderen en zelf ingekleurde lampions de straat op en de huizen langs ... Ik zorg voor een schaal met lekkers ... voor als de bel gaat en de kinderen zingen .
Na vele vele kleine blaadjes is het nu kennelijk de beurt voor bomen met grote bladeren ... Het stoepje voor mijn huis trekt ze aan als een magneet ... en natgeregend is het een ongezellig ogend. glibberend geheel. Het voelt een beetje als dweilen met de kraan open ... maar toch maak ik elke keer weer schoon ... Aan alles komt een eind ... ook aan de herfst ... op een dag zijn ook de grote bladen op. Op een dag lijken de bomen allemaal leeg ... maar zijn ze gevuld met knoppen.
Be happy, be healthy, be helpful ... leef het leven met 1 dag tegelijk .. ;-).
Gisteravond dacht ik een werkafspraak te hebben. Hij was een week eerder gemaakt en twee maal bevestigd in de loop van de week ... in het kader van de voorpret , want twee eerdere afspraken waren niet doorgegaan.
Zaterdagmiddag kreeg ik een mailtje dat het wel eens later zou kunnen worden ... Ik vroeg rond een uur of 19.00 een update te krijgen. Ik hoorde niets en deed mijn voorbereidingen ... make-upje op ... mooie jurk, kousen en kaarsen aan ... elektrische deken en olie verwarmend. Een kwartier voor het afgesproken moment kwam het mailtje dat het toch niet ging lukken .... Ik baalde even als een stekker ... en mailde dat we beter een last-minute afspraak kunnen maken, als die er ooit nog van gaat komen. Sommige vogels blijven in de lucht . Mooi opgemaakt keek ik naar een heerlijke dvd. Brand is erger.
Van de week hield mijn cd-speler er 'zomaar' mee op. Ik merkte dat ik mijn vaste muziek nodig heb ... als klok ... als ondersteuning om rustig te blijven masseren ... als sfeermaker ... Muziek houdt de geluiden van de buitenwereld buiten.
Samen met kaarsen, de heerlijk geurende douchegel, de warme deken én mijn gouden handen draagt de muziek bij aan uw ontspanning.
Dus investeerde ik in een nieuw apparaat en nu is alles weer zoals ik het graag heb.
Be happy, be healthy, be helpful ... ontspan ... hoe dan ook .
Vandaag betaal ik de prijs dat ik gisteravond laat niet meer met de hond ben uit geweest ... Het regende ... én ik was op de bank in mijn eerste slaap gevallen. Ergens in de loop van de nacht moet de natuur dan toch zijn loop hebben ... Om 4.00 uur liepen we buiten. Ik zag hem opgelucht zijn behoeftes doen ... in de miezer ... en daarna op een holletje weer terug. Mijn dag is al uren oud ... nu ben ik nog uitgerust wakker ... klaar voor de ochtendwandeling. Vanmiddag knap ik wel een uiltje of vanavond bijtijds naar bed. Het komt uit de lengte of uit de breedte.
Be happy, be healthy, be helpful ... maak genoeg slaapuren ... desnoods overdag ;-).
Om half 9 komt er iemand het huis bekijken. Voorafgaand zoef ik de ruimte iets onpersoonlijker ... schoon en opgeruimd is het hier altijd al ... maar dingen als de drinkbak van de hond, mijn potten met vitamines én de massagetafel verdwijnen uit het zicht. Ik ga een uurtje de straat op ... gelukkig is het zacht herfstweer en loop ik niet in de stortregen ... Als ik dan weer terug kom gaan al die dingen weer terug op hun plaats ... en wie weet laat iemand van u me ook nog een rondje werken ... zou zo maar kunnen.
Be happy, be healthy, be helpful ... glimlach en drink wat extra water .
Ik zeg het hier wel vaker ... het verschil tussen er is niets te doen en ik heb een wereldzaak is 3 telefoontjes. Soms vind ik het leuk om voorafgaand aan een massage ter kennismaking het nodige te mailen ... en soms vind ik het belastend als het maken van een afspraak meer mailtijd kost dan de hele massage gaat duren. Iemand vroeg of ik voorafgaand aan een afspraak eerst een foto wilde zien; mijn werkafspraken zijn de eerste keer altijd blind dates. Of eigenlijk ... mijn werkafspraken zijn nooit dates ... bij een date blijft iedereen in de kleren ... Bij een massage is een bloot, of bijna bloot lijf van degene die op de bank is wel handig ... anders wordt het allemaal zo vet . Om het niet koud te krijgen heeft u aan de bovenkant een zachte doek op die plaatsen waar ik op dat moment niet werk én een elektrische deken aan de onderkant.
De agenda begint zich weer te vullen ... goed voor mijn humeur.
Het is rustiger op de massagetafel dan goed is voor de begroting ... maar omdat ik tóch niet op reis ga is het eigenlijk niet echt een probleem en geniet ik maar van de rust ... Ik ontdekte het genre biografie op dvd en keek geboeid naar de verfilming van de levens van Darwin, Jules Verne, Ghandi en Sepharine, een tijdgenote van Van Gogh. Ik weet weer meer dan ik wist ... ieder van hen had een eigen struggle ... ieder van hen had iemand dierbaar ... als klankbord, als gids, als vriend ... Je hebt maar 1 lichtje nodig om het donker te verlichten. Ik ben dankbaar voor de mensen die mijn lichtjes zijn en geniet van de bomen vol met lichtjes.
Be happy, be healthy, be helpful ... ben een lichtje én bedank je lichtjes.
Buiten is de wereld klein en vochtig ... het is zo mistig dat ik de volgende brug niet kon zien, noch de watertoren. Binnen is het warm, schoon en opgeruimd ... ik ben klaar voor een nieuwe week ... De elektrische deken is terug op de massagetafel, nieuwe kaarsen in de houders. Alles staat klaar om een warme, sfeervolle belevenis voor wie dat wil te maken ... weet u warm welkom .
Be happy, be healthy, be helpful ... pas op op de weg!
De boom voor het huis is bijna bladloos ... daardoor zijn de af- en aanvliegende vogels goed te zien. Het zijn voornamelijk koolmezen... prachtig met hun jasje-dasje die het druk hebben met ik weet niet wat ...
Soms lijkt het of ze tikkertje met elkaar vliegen ... lijkt het spelen ... vliegen vogels voor de lol? In ieder geval doet het mij plezier ... het is een genoegen om naar te kijken.
Vandaag is koopzondag in Zwolle ... ook in mijn winkeltje bent u van harte welkom ... .
Be happy, be healthy, be helpful ... what is in a name? (ik schreef over winterkoninkjes ... en kreeg een sms dat het koolmezen zijn.)
Van de week kwam iemand de dag na de massage, na eerst te hebben gebeld of het uitkwam, een fantastische bos rozen brengen ... perfect kleurend bij de kunstbloemen en de kleur van mijn muur ... Hij had heerlijk geslapen, hij was nagenietend van de massage-ervaring, en hij zei dat met bloemen. En dan denk ik ... dat maak je als mevrouw achter de kassa van de AH vast niet mee . De dag straalt kalm herfstweer, de bloemenkraam voor mijn huis laat weten dat het zaterdag is ... de aardige ondernemer moet het vandaag zonder mijn klandizie doen ... de vazen zijn gevuld.
Be happy, be healthy, be helpful ... geniet van het weekend.
Voor het huis staat een auto met een kraan met een bakje. In het bakje zijn 2 mannen die de jaarlijkse feestversiering komen aansluiten in de bomen. Ik mag graag kijken naar werk in uitvoering en verbaas me dat ook bij dit werk een boel papierwerk komt kijken. In de bomen voor het huis zijn vorig jaar lange snoeren feestverlichting aangebracht. Na de donkere dagen werd de stroomkabel weggehaald en gingen de lichtjes weer uit. Vandaag gaan ze weer aan. Voordeel van vroeg donker .
Be happy, be healthy, be helpful ... ben vandaag een lichtje.
Onder dit motto werkte ik gisteren in plaats van bij Amma op bezoek te gaan in Houten.
In mijn praktijkje heb ik weinig dames op de bank ... vrouwen combineren een massage vaak met een bezoek aan de sauna ... of ze gaan naar de fysiotherapeut.
Gisteren werkte ik met veel plezier aan een nieuwe mevrouw. Zij had mij gekozen op leeftijd en veronderstelde ervaring en had de extra kilometers er graag voor over gehad. Het klaargelegde masker heb ik niet gebruikt ... ze was té mooi opgemaakt.
Daarna maakte een trouwe terugkomer en blogvolger mij blij met zijn bezoek. Tijdens de koffie realiseerde ik me dat wie hier leest tussen de regels door dingen denkt te lezen ... die helemaal niet waar hoeven te zijn ... Meestal realiseer ik me dat niet ... tot het moment van een babbel . Het gaat een stuk beter met me dan hij had gevreesd.
De dag werd afgesloten met een nieuwkomer die vertelde op advies van een kennis een afspraak te hebben gemaakt. Dat hoor ik niet vaak. Ik grap wel eens: "Ik ben het best bewaarde geheim van Zwolle" ... over een bezoek aan de fysio praat je makkelijker tijdens een verjaardag.
Het maakt niet uit of u jong bent of oud, man bent of vrouw, terug komt van weggeweest of helemaal nieuw bent ... ik ben in de 'werkflow' en werk met plezier om voor u een feestje te maken.
Mijn biologische klok weet nog niet dat het wintertijd geworden is ... ik word altijd uit mezelf klaar wakker wakker en dus ben ik nu al een uur op en toe aan de 2e kop koffie ... en dat om half 7.... en natuurlijk is het nu nog donker buiten. Ik hoop dat het snel went ... vroeg opstaan is tot daar aan toe ... maar half 6 is wel een beetje veel van het vroege. Wie weet knap ik vanmiddag een uiltje op de bank .
Be happy, be healthy, be helpful en maak er een mooie dag van!
Vorige week waren er opvallend veel kinderen met hun ouders in de stad. Het was duidelijk herfstvakantie. Aan mijn telefoon is het dan ook altijd wat rustiger ... alles gaat met piekjes en dalen. Ik verheug me op een nieuwe week ... met halverwege een avondje weg naar Houten, alwaar Amma, de goeroe-dame uit India ook dit jaar haar fans, volgelingen ... komt omhelzen en bemoedigen. Het haalt het natuurlijk niet bij 6 weken India ... maar beter wat dan niets ... .
Be happy, be healthy, be helpful ... onderneem iets waar je blij van wordt!
Voorlopig is het 's morgens vroeg vroeger licht dan dat het was ... natuurlijk komen met de winter meer donkere uren ... tenslotte is in december niet voor niets 'de langste nacht' ... maar vandaag was het al licht terwijl de klok half 8 wees. Het is zonnig, zacht en rustig hier in Zwolle. De bomen zijn prachtig van kleur ... de lucht is strak blauw ... herfst op zijn best .
Gisteren kreeg ik een sms van iemand die een paar weken geleden op de massagebank is geweest. Hij schreef nog lang nagenoten te hebben van mijn massage ... maar nadien tóch een andere masseuse te hebben bezocht ... de massage had hij 'minder' gevonden, maar hij had wel aan haar tieten mogen zitten ... U kunt kiezen voor spannender ... bloter .... of nieuw ergers anders, óf tevreden zijn met een liefdevolle, goede massage voor een goede prijs-kwaliteit-verhouding ... Het is maar wat je wilt. Natuurlijk word ik blij elke keer als de keus in mijn voordeel uitpakt ... daarom doe ik elke keer met liefde mijn beste best .
Be happy, be healthy, be helpful ... gelukkig zijn is tevreden zijn met wat er is!
Met een trekkers uitrusting is het hoe lichter hoe duurder ... net als met lingerie ... voor minder stof betaal je meer . Gisteren stapte ik binnen bij Bever Sport en trof daar een zeer behulpzame, deskundige verkoper. Ik begon te zeggen dat ik die dag niet kwam kopen ... maar desondanks bleef hij zeer enthousiast en meedenkend. Ik heb al veel gesneupt op het internet, recensies gelezen, filmpjes bekeken, lijstjes gemaakt. Een rugzak op een plaatje zien is anders dan een rugzak op je rug voelen ... net als lezen over een massage het niet haalt bij het gevoel van warme handen op je rug . De expert bleek een groot voorstander van wandelen met stokken, zeker in bergachtig gebied ... ook wandelstokken zijn er licht en superlicht ... voor het halve gewicht ben je dubbel zo veel geld kwijt. Wandelstokken ... ik had ze nog niet eens op mijn wensenlijstje ... Mocht de wandeltocht er ooit van komen ... dan draag ik die minder dan 300 gram wel mee ... beter voor mijn onderstel. Wat kan een mens een boel leren in een paar weken ... er gaan werelden voor me open.
Ik liep langs een huis waar roze slingers en ballonnen de geboorte van een meisje vieren. Daardoor herinner ik me onderstaand verhaaltje.
Het speelt in een dorpje in India. In India betalen ouders bij een huwelijk een bruidsschat en daarom krijgt men liever een zoon . Een, om zijn overleden dochter treurende, vader maakte zijn dorpsgenoten enthousiast voor het volgende plan. Men maakt van de geboorte van een dochter een feest! Tijdens een bijeenkomst plant men 111 bomen .... men vult een spaarbankboekje voor als zij 21 jaar wordt ... en de ouder tekenen een overeenkomst waarin zij beloven de dochter naar school te laten gaan én niet vroegtijdig uit te huwelijken.
Naast de boompjes plant men, ter bescherming van de bomen, Aloe Vera ... daarvan maakt men nu te verkopen schoonheidsproducten.
Een hele streek werd groener, schoner, gezonder en geschoolder dankzij het initiatief van één persoon. Er is een filmpje in omloop op Youtube.
Be happy, be healthy, be helpful ... plant tijdens je leven minstens 1 boom .
voor je in een vaas eindigt" zegt een LOESje kaart ...
In een kist of urn, ooit eindigen we daar allemaal ... zonder zakken in je laatste kleedje ... zonder trekhaak om je spullen mee te kunnen nemen.
Volgens de statistieken ben ik wel in de winter van mijn leven ... zeker in de herfst. Het kost me minder moeite me minder zorgen te maken ... ik ben goed geworden in het plukken van de dag.
Als u zin, tijd en geld heeft voor een heerlijke massage ... dan ben ik er ... nu nog in deze heerlijke werkruimte .