Alweer een paar dagen thuis en de kleding en kookspullen, etenswaren en keukenspullen van boord gehaald. Nu nog de kussens, de bimidi eraf, de mast naar binnen en andere kleine zaken. Het weer wordt er niet beter op.
Overzicht van de reis: motoruren 169,5 vaaruren 315.3 sluizen 314 beduidend minder dan vorig jaar! tunnels 11 hellend vlak 2 bruggen 44
diesel 569,02 ltr 777,51
Het weer was de grote spelbreker deze keer, maar daar moeten wij maar mee leven. Het aantal vaarders was minder, wel een specifieke groei van schepen naar Toul / Metz - Koblenz of Nancy - Strasbourg en de Rijn terug.
Tegenvaller, voor ons: de moezel, meevaller voor ons: Sarre, canal de Houillon, canal Marne au Rhin est.
Veel kontakten onderweg, vooral, Australiers, New Zealanders, Duitsers, Engelsen, Fransen en een enkele Belg. Opgemerkt: veel grote woonschepen, vooral Engelsen, die de plaatsen in de havens blokkeren en de kleinere schepen ca 10 mtr geen kans geven aan de kant te komen. Verschillende havens weren deze schepen al! De overgang van de Franse kanalen naar de Maas in Belgie en Nederland met bepaald minder aangename schippers, die de "kleine jachtjes" maar hinderlijk vinden, is groot. Het sluiten van een sluis voor langere periode, zonder redelijk vooraf aan te geven waar en wat de opties zijn, is jammer en kan je plan danig in de war sturen.
Al met al toch weer genoten en wij zien het komend jaar weer tegemoet. Parijs lokt weer en de Marne met bijbehorende kanalen richting Dijon. Heeft u vragen of opmerkingen, vermeld ze en ik zal reageren.
Tot een volgende reis. Wim en Corrie van de Ouzo II