Het gas is op en een nieuwe propaangasfles is gehaald. Voorlopig hebben wij genoeg! De havenmeester in Toul was zo vriendelijk tegen vergoeding van een fles wijn voor Frans en ons diesel te halen bij de Intermarché. Frans ging vrijdag door en daarvoor hebben wij nog een champy gedronken. Wij zouden nog van hem horen.
12.06 vertrek Toul 09.00 teller 2158.8 aankomst Pompey 13.15 teller 2161.0 6 sluizen, 3 kleine en 3 grote De aanlegplaats in Pompey is geschikt voor 3/4 boten, maar iet als een een peniche van een zwitser gaat aanleggen. We hadden even mot met elkaar maar dat losten wij op. Even van plaats wisselen en wij konden aan de stroom. Sleutel halen bij nr.46 en betalen en alles was goed. Pompey is niet de moeite waard om heen te lopen en er waren ook diverse roemeense kinderen die wel erg veel interesse hadden voor onze boten.
13.06 vertrek Pompey 09.00 teller 2161.0 aankomst Pont à Mousson 11.45 teller 2162.7 2 grote sluizen eigenlijk een stukje van niets, maar Pont is de moeite waard te bezoeken. Wat niet op de kaart staat, is de goede port de plaisance aan stuurboordkant. Goede steigers en dicht bij het stadscentrum. De havenmeester komt alleen 's-avonds en heeft niet veel info. Gelukkig is het vvv niet ver weg. Een leuk plein net over de brug waar je een lekkere Leffe kan drinken (3) Weer een mooie kerk. Nog een dagje blijven liggen om nog meer te zien enwat inkopen te doen en lekker te genieten.
15.06 vertrek Pont à Mousson 09.00 teller 2162.7 aankomst Metz 17.30 teller 2165.5 2 sluizen. Ja je leest het goed!! 8.5 uur varen over zo'n rotstukje Maar ja, als de suizen staken tot 14.30 kun je niet veel doen dan vragen aan de beroeps of je ergens tussen kan. Gelukkig ging alles goed en met een Deense zeilboot gingen wij om 14.30 de sluis in. De beroeps jakkeren met 15 km per uur door naar de volgende sluis en zo snel gaan wij niet. Dus met de Deen naar de volgende sluis en dar wachten op de kleine beroeps, die gelukkig snel kwam. Kwam daar nog zo'n joekel uit de sluis en wij zaten bijna op het fietspad. Het is mooi varen, het is breed water en de uitzichten zijn fantastisch. Bij Metz is het oppassen waar je heen moet. er zijn zogenaamd wel 4 havens, maar uiteindelijk is er maar één geschikt om aan te leggen. De club regatte. Steigers met vingers waar je moeilijk tussen kon en wee lange steigers, waar wij afmeerden. Dat mocht dus niet, maar deze keer dus wel. Wij waren te moe om nog iets te doen. De volgende dag de stad in, lopend! en het is er buitengewoon mooi. De bruggen met kerk en kathedraal, de overdekte markt, het ondergrondse winkelcentrum met 3 verdiepingen en een goede supermarkt. Lekker genoten van een middaglunch op place jacques met een heerlijke alsace erbij. De terugweg bracht ons langs het plein waar in de zomer in de weekeinden fonteinen met muziek zijn. Ook de parken zijn prachtig en er wordt veel gesport. De volgende dag nog eens door alles heengelopen en de kathedraal bezocht waar de crypte en tresor mooie dingen lieten zien. Je mocht er niet fotograferen, maar zolang je niet flits zal het el goed zijn. Als je langs de moezel loopt door de stad en dan een houten brug overgaat, een paar straatjes door, kom je achter de kathedraal. Zorg dat je tegen de lunch dar bent en bezoek Le Chagall een brasserie. Een heerlijke boeuf bourguignon gegeten voor 8,40 met een karaf wijn erbij een paté van de zaak voor het wachten en een koffie toe. Een echt stamrestaurant. Vanmorgen regende en waaide het hevig en wij besloten nog maat te blijven. Naar de markt geweest en wat verse groente gekocht en later op de fiets naar de Lidl, die eigenlijk dicht bij is en daar de wijn en het bier weer aangevuld voor 14 dagen. De Daan en Niets Zonder Gods Zegen, omgedoopt tot ons Liever Herke, liggen er ook weer en gaan ook morgen verder. We hebben wat opties maar zien dat morgen wel. tot de volgende keer