Ik heb de ganse zondag van mijn eerste overwinning ECHT genoten. Karel Andries zei me dat dit gevoel ongeveer 3 dagen zal blijven duren. Ik heb via e-mail vele felicitaties gekregen, dat doet me echt deugd. ik heb het laatste jaar al een goede vriendenkring opgebouwd in het wielrennen en de sfeer bij F1 is zeer goed in de WAOD. Ik vind winnen in de koers een mooier gevoel dan een winnende treffer scoren in een finale van de voetbal, want wielrennen doe je individueel, terwijl voetbal een collectieve sport is.
Vandaag heb ik trouwens mijn officieel afscheid gehad als actief veldvoetballer tijdens de laatste wedstrijd van mijn ploeg HOVE sport. Het was een mooie voetbalcarriere (Beerschot, Schilde, Wilrijk, Hove) met een 10-tal kampioenentitels. Nu kan ik mij volledig toeleggen op mijn nieuwe passie : "wielrennen". De concurrentie is verwittigd.
Voor diegene die het nog niet geloven (waaronder enkele van mijn familieleden) zijn dit de huidige winnaars van 2009 tot op heden.
Na een weekje vakantie in Nederland met de familie waren we uiteraard volledig uitgerust en kon het sportieve weekend beginnen. Het weekend begon wederom zeer goed met een overwinning in de zaalvoetbal met een nipte 4-5 tegen ASSE. Ondanks dat ik met rechts nog helemaal niet naar de goal kan trappen (wegens aanslepende liesblessure), probeer ik mijn ploeg toch telkens naar de overwinning te pushen en met 2 doelpunten kon ik niet klagen. Door de winst van Oostende en het verlies van Belsele komen we nu op een 2e plaats en is promotie naar 2e klasse een stap dichter. Er rest ons nog 1 wedstrijd.
Zaterdag had ik weeral veel zin om te koersen. De wedstrijd was te APPELS vlakbij Dendermonde over 56km en 8 rondes. De F1 starten samen met de F2 en dit maakt een peloton van ongeveer 60 man. Dit heb ik nog zelden meegemaakt, dus we kunnen vandaag wederom heel wat bijleren. Vermits ik ervan uitga dat de F2 in principe iets trager zijn dan onze F1, besluit ik om vandaag steeds vooraan te rijden en zoveel als mogelijk mee te springen om zo met een man of 10 weg te rijden. Andries en Snels de Belgische en de Wereldkampioen zijn niet aan de start. De eerste 4 rondes spring ik dan ook zeker 10 keer mee in de aanval. Vooral Coppers en Hunninck zijn ook steeds van de partij. Doch we krijgen nooit meer dan 100m op het peloton. Met ingang van de 4e ronde rijdt ons peloton voorbij de 2min voor ons gestarte G-renners. Ik zit in 8e positie en vooraan wordt er enorm doorgetrokken. De G-renners laten links een opening om voorbij te rijden en heel ons peloton gaat op het lint. Ik zit in ideale positie en de kans dat ons peloton breekt is groot. Op het stuk langs de dijk wordt er vooraan doorgetrokken, maar ondanks deze enorme "boost" van meer dan 3km, lijkt ons peloton niet gescheurd en alles blijft samen. Vanaf de 5e ronde beslis ik daarom om mijn krachten te sparen tot de laatste ronde en ervan uit te gaan dat er geen aanvalspogingen meer zullen kunnen lukken. Het valt me op dat in een peloton rijden van 60 man niet evident is. Je wordt constant naar de gracht gedrukt en je moet steeds in de remmen. Ik denk dat ik de 5e ronde meer geremd heb dan getrapt heb. Ik besluit dan ook om Paul Hunninck in de gaten te houden en te kijken hoe hij erin slaagt om zich steeds vooraan te blijven positioneren. Vanaf het moment dat ik Hunninck als gids voor mij heb, gaat het ineens een stuk vlotter en rij ik op mijn gemak in het peloton (ik heb hem na de koers ook bedankt, hij zij dat hij er niets van had gemerkt en dat het mijn volste recht is).
In de voorlaatste ronde komt er dan een serieuze aanval van ongeveer 10 renners met Coppers en Belgisch kampioen (F2) Koudijzer. Fillemond Delgouffe rijdt er alleen naar toe. Het peloton laat even begaan, maar het zijn de F2's welke het peloton op sleeptouw nemen en met nog 1 ronde te rijden komt alles terug samen. Ikzelf zit ongeveer in 40e positie en moet proberen op te schuiven. op het smalle stuk langs de dijk is dit onbegonnen werk, dus beslis ik om het stuk na de dijk alles te risceren en aldaar op te schuiven. Ik kom rond de 30e positie te zitten en Fillemond Delgouffe (waar ik de laatste weken een uitstekende kameraadschap mee heb opgebouwd) zit voor mij. Ik roep naar hem dat hij rechts moet opschuiven, want er valt immers een opening. Fillemond trekt door en we schuiven op naar de 20 positie. Met nog 2 km te gaan valt het peloton op het smalle stuk volledig stil. 5 à 6 renners rijden over de ganse breedte van de weg. Alles zit vast. Met nog 1km te rijden jump ik op het voetpad en sprint het peloton aan de rechterkant voorbij tegen 49,2 km/u (achteraf afgelezen). Het peloton twijfelt. Diegene die achter mij gaat neemt het peloton op sleeptouw en is zelf verloren. Mijn tempoversnelling is fors en krachtig, ik neem 60m. met nog één bocht te gaan moeten we nog 500m naar de meet. Mijn benen draaien nog enorm goed rond en ik voel geen verzwakking. Achterom gekeken zie ik dat het peloton nog steeds niet aan het spurten is. De laatse 400m rij ik tegen 44km/u en ik hou stand en WIN met 20m voorsprong. Paul Hunninck is tweede voor Jef De Naeghel en Eddy Van Leirberghe. Fillemond Delgouffe eindigt nog knap vijfde. Na de wedstrijd krijg ik felicitaties van opvallend vele renners. Eén kilometer volhouden tegen een gans peloton leek hen onbegonnen werk. Voor mij leek het best mogelijk.
De eerste overwinning in mijn prille wielercarriere is alzo een feit. Ik heb in de sport al veel mooie momenten meegemaakt. Het leuke aan een koersoverwinning is : "dat nemen ze nooit meer af". Als je in de voetbal wint en de week nadien verlies je, dan sta je in het klassement niet veel verder. Mijn voorspelling van 2 weken geleden is alzo reeds uitgekomen "ooit wil ik winnen en ooit zal ik winnen".
Drie jaren geleden ben ik beginnen koersen. Ik dank iedereen die me de laatste 3 jaren heeft geholpen.
Categorie F1: 1.Kris Van Honsté (Hoboken) 2.Paul Hunninck 3.Jozef De Naeghel 4.Eddie Van Leirberghe 5.Philemond Delgouffe 6.Bart Delagrange 7.François Coppers 8.Julien De Bock 9.René Demunter 10.Helmuth Tas 11.Dirk Caeckebeke catF2: 1.Ad Montforts (Maaseik) 2.Noel Rogge 3.John Heyndrickx 4.Paul D'hoey 5.Erik De Waele 6.Gustaaf Van Mensel 7.Christiaan Michiels 8.Ludo Opdebeek 9.Luc Ribbens 10.Eddy Ramaeckers 11.Theo Coudyzer 12.x 13.Roland Van Imschoot 14.Kurt Wille 15.Roger Den Tijn 16.Adri Van Loon 17.Eric De Wilde 18.Xx 19.Henk Bolle 20.Luc Meheus 21.Jos Dierks 22.Xx 23.Roger Beelaert 24.Gustaaf De Nil 25.Albert Huysmans
Vandaag zeer mooi parkoers te Ertvelde. Met ruim 28 deelnemers moesten we 9 ronden doen van ongeveer 6km. Sommige stukken stond de wind echt recht op kop, andere stukken stond de wind dwars. Geen enkel stuk stond de wind in ons voordeel. Als er dan toch een beetje rugwind was,dan reden we juist tussen de huizen. Paul Hunninck had me voor de wedstrijd gewaarschuwd dat de koers al in de eerste ronde zou losbreken. Toch koos ik voor dezelfde tactiek van de laatste 2 weken (waar ik telkens in de beslissende vlucht mee was geraakt) en begon ik rustig achteraan, wetende dat ik later in de koers al mijn krachten nog nodig zou hebben en dat met zulk grote groep alles wel steeds zou samenkomen.
Ik had echter beter naar Paul geluisterd, want vanaf de eerste bocht probeerden er al enkele weg te geraken. In de tweede ronde zit ik nog steeds vrij ver achteraan op mijn gemak en ik zie vooraan een 6-tal renners wegrijden met o.a. Andries, Dhanijns, Vermeylen en Coppers. Even later springen een 9- tal renners er achter (met o.a. van Raemdonck, Lissens, Tas, Van leirberghe, Boulard en Hunninck) en valt er een gat in het peloton. Ik aarzel, heb nog helemaal geen zin om mijn motor op te blazen en besef het gevaar niet. Phillemond Delgouffe springt alleen in de achtervolging en ik beslis om niet mee te springen en nog even te wachten. Er is immers nog volk genoeg in het peloton. Duidelijk een foute keuze, want een kilometer later besef ik dat de goede trein is vertrokken en dat ik de boot heb gemist. Toch wederom een lesje dat ik heb geleerd: "bij een grotere deelnemersgroep NIET achteraan starten, maar attent vooraan koersen".
De twee eerste groepjes komen al vrij snel samen en we krijgen alzo 15 koplopers. Phillemond blijft op 20m lang hangen maar krijgt uiteindelijk het gat niet meer dicht en wordt terug ingelopen door ons peloton. Probleem is echter dat iedereen direct zich bij de situatie neerlegt en beseft dat ze vooraan definitief weg zijn.
Grote voordeel is wel dat ik de rest van de koers "rustig" in het peloton kan uitrijden en mijn krachten kan sparen tot de laatste rondes. Ik laat me eens goed uitzakken tot achteraan en kijk wie er nog allemaal in onze groep zitten. Ik beslis om het vervolg van mijn wedstrijd af te stemmen op Luc Cocquyt. Met nog 4 rondes te rijden, springt Phillemond Delgouffe weg en Luc Cocquyt gaat erachter. Ik spring mee en met 3 rijden we een tijdje voorop, doch meer dan 100m krijgen we niet van het peloton en alles komt terug samen. Even later springt Jan Van Wezembeeck alleen weg en hij krijgt 20sec. Jan is blijkbaar een goede tijdrijder want hij blijft een ganse ronde alleen voor ons uitrijden.
Met nog 3 rondes versnelt Luc Cocquyt vanuit 3e positie en ik zit in zijn wiel. Samen rijden we weg. Het stuk met wind op kop is hier ideaal voor. Het peloton geeft ons 50m en we zijn weg. Ieder pakt één keer over en ik rijd het gat vrij snel dicht naar Jan Van Wezembeek. Met 3 hebben we kans om vooruit te blijven. Ik voel me nog steeds zeer goed en het draait bij ons zeer goed rond. Om vooraan terug aan te sluiten is onbegonnen werk maar een ereplaats zit erin en alzo vermijden we de spurt van het peloton en nog een slechtere uitslag.
Met nog 2 rondes te rijden is er een definitieve kloof. Soms zie ik in de verte achter ons één renner proberen de brug te slagen en bij ons aan te sluiten. Maar alleen tegen drie is natuurlijk niet te doen. Toch raar dat bij de F1 er nooit wordt "rondgereden" in het peloton, maar dit keer is het in mijn voordeel.
In de laatste ronde bereid ik mij al voor op de spurt. Luc is een zeer snelle spurter. Jan is een slak (zegt hij zelf en ik zal hem maar geloven). Zaak is dus Luc in het oog te houden en Jan aan de kop te laten opdraaien. Ik heb echt wel zin om mij eens met een snelle spurter te meten want de laatste weken heb ik mijn spurt bijgeschaafd op de wielerpiste van Wilrijk.
De laatste rechte lijn neemt Jan zoals gehoopt de leiding. Ik wacht tot Luc aanzet en loop reeds op mijn trappers. Luc zet aan en ik ga vrij vlot mee. Ik probeer langs links voorbij te gaan, maar Luc wijkt uit naar links en ik beslis om hem dan maar rechts voorbij te gaan. Ik kom terug tot op één fietslengte, kom naast hem, kom tot op één wiellengte. Maar de streep ligt te dicht en ik kom 30cm te kort. Toch een goede spurt en met mijn wedstrijd ben ik echt wel tevreden. Ik had nog veel krachten over en heb gewoon een tactische fout gemaakt om in de 2e ronde niet mee te springen met alle goede renners.
Vooraan krijgen we nog enkele uitvalspogingen van de ruim 60-jarige hardrijder Jef Vermeylen, maar blijft alles toch samen en krijgen we een massaspurt voor de overwinning. Jos Lissens neemt vrij snel de leiding en wint voor Jef Vermeylen. Karel Andries is 5e. De rest van de uitslag kan U onderaan lezen.
Categorie F1: 1.Jos Lissens (Leerbeek) 2.Jozef Vermeylen 3.Roland Boulard 4.Helmuth Tas 5.Karel Andries 6.Paul Hunninck 7.Alfons Van Raemdonck 8.François Coppers 9.Eddie Van Leirberghe 10.José Hoebeke 11.Jozef De Naeghel 12.Marc Dhanijns 13.Daniel Hauttekeete 14.Wim Van Den Heuvel 15.Louis Moens 16.Luc Cocquyt 17.Kris Van Honsté 18.Jan Van Wezenbeeck 19.Dirk Caeckebeke 20.Freddy Cornette 21.Philemond Delgouffe 22.Adri Van Loon 23.Luc Verkinderen 24.Gerrit De Vriese 25.Johan De Smet 26.Guy Dhaese
Het was wederom een sportief weekendje in onze familie. Ik speelde vrijdag nog eens mee zaalvoetbal, wel op halve kracht want nog steeds kan ik niet naar doel trappen met rechts. Ik scoorde wel het derde doelpunt (met links) en we wonnen met 6-1. We behouden onze kans op promotie naar 2e klasse in Nationale afdeling. Mijn vrouw won vrijdag haar tennismatch en Luca speelde op zondag een voetbaltornooi in Lokeren (Daknam) en van de 16 ploegen eindigde zijn ploeg derde. Gelukkig is Ertvelde niet zo heel ver van Lokeren en kon ik op Paaszondag toch nog aantreden bij de F1 door even over en weer te rijden. De wind stond anders als gisteren, maar voor de rest was het parkoers identiek als zaterdag, dus 9 ronden van 6 km.
In de eerste ronde krijgen we talrijke schermutselingen en uitvalpogingen. Ik probeer me vooraan te houden en af en toe mee te springen. Doch we geraken niet weg. In de tweede ronde springt De Backer alleen weg. Even later gaat Coppers erachter en nadien volgt Hunninck. Belgisch kampioen Karel Andries kiest 30 sec later om weg te springen en de 4 komen vooraan samen. Dit zijn vier sterke renners en de kans dat we ze nog gaan terug zien is miniem.
In de derde ronde besluit ik dan ook om achteraan het peloton even terug op adem te komen en rond te kijken wie er nog in het peloton zit. De ganse vierde ronde rijdt ons peloton aan een zeer matig tempo en ik besluit om eens een aanvalspoging te wagen en mijn benen eens te testen. Met de wind op kop spring ik weg en neem direct 200m voorsprong. Niemand volgt en mijn voorsprong neemt toe. De ganse ronde blijf ik alleen voorop rijden en zelfs het lange stuk met wind op kop, zie ik dat het peloton niet dichter komt. Wel zie ik 2 renners naderen. Dit is uiteraard een zegen voor mij, want met zoveel wind is het immers zwaar om alleen de laatste 24 km nog voorop te rijden. Het zijn Fillemond Delgouffe en Adrie Van Loon. Op het moment ze bij mij komen, neem ik ze een kilometer op sleeptouw, zodanig dat het peloton terug op achterstand gezet wordt.
In de vijfde ronde zien we één renner op ons naderen. Het is Louis Moons. Hij komt tot op 100m maar we beslissen om terug te versnellen. Alleen tegen 3 kan hij het gat niet dicht krijgen. Ook het peloton blijven we op afstand achter ons houden. In tegenstelling als bij de PROFS waar het peloton de afstand naar de koplopers onder controle houdt, is het bij de F1's, de kopgroep welke de afstand naar het peloton onder controle heeft. Als het peloton dichter komt, versnellen wij en als het peloton stilvalt, blijven wij ons tempo aanhouden en lopen we nog verder uit. Dit gebeurt dan ook en dankzij zeer goede samenwerking blijven we ruim uit de greep van het peloton .De 4 leiders zien we echter niet meer voor ons uit rijden. Dus alles maar concentreren op de 5e plaats.
In de laatste ronde beslis ik om op 2 paarden te gokken. Ik plan een aanval in de laatste kilometer. Als ze me laten rijden pak ik de vijfde plaats. Als ze me terugpakken, hou ik nog krachten over voor de eindspurt. Met nog 1km te rijden spring ik weg vanachter de rug van Adrie Van loon. Fillemond Delgouffe laat het gat vallen, maar spijtig komt Adrie mij terug halen. Ik zie dat dit niet echt vlot meer gaat en ze blijven op 20m hangen. Met nog 2 bochten te gaan laat ik me echter terug inlopen, ik heb immers nog mijn eindspurt. Ik laat Adrie de laatste bocht aan kop ingaan en Philip laat me inschuiven naar een 2e plaats, ik zit ideaal. Van Loon probeert van ver de spurt aan te trekken en ik besluit om al snel rechts van hem er voorbij te gaan. Door mijn tempoversnelling zie ik dat Delgouffe niet echt meer in mijn wiel zit. Ik win de spurt voor de vijfde plaats met 3 à 4 meter voorsprong op Delgouffe. Een mooie vijfde plaats en een eerste klein succes dit jaar.
De spurt van de vier leiders : Hunninck en De Backer rijden aan de leiding, maar Karel Andries gaat vanuit derde positie al vrij snel naar de kop en trekt zich op gang. In Ertvelde gaat de aankomststrook in een S-bocht dus eerst rechts dan links. Uiteraard neemt Karel steeds de binnenbocht .De Backer probeert nog langs zij te komen maar pakt de verkeerde kant, langs links is immers geen plaats als de weg naar links afbuigt. Andries wint alzo voor De Backer, Hunninck en Coppers.
Dankzij twee sterke medevluchters heb ik vandaag een fantastische Paaszondag beleefd. Wat is koersen toch plezant. Ik heb het al 30 jaar willen doen maar heb moeten wachten tot mijn voetbalcarriere achter de rug was. Nu geniet ik van een volgende sportcarriere en mijn stijgende prestaties.
Morgen vertrekken we met mijn familie een weekje naar Nederland. Hopelijk verschijn ik volgende zaterdag terug aan de start.
Mijn supporters vragen me wat de volgende wedstrijden zijn op mijn planning en wanneer ik in Beveren rij (ik heb daar een supportersclub). In Beveren rij ik op donderdag 7 mei 2009 waarschijnlijk rond 18h00.
Als alles normaal verloopt rij ik volgende WAOD-wedstrijden :