Februari 2009 : Voorbereiding op nieuwe seizoen (mijn 3e seizoen):
Na 30 jaar intensief gevoetbald (Beerschot, Schilde, Wilrijk, Hove) en gezaalvoetbald te hebben (Hoboken 2e nat, Aartselaar - Edegem, nationale ploeg in 2001, en terug bij Hoboken nu 3e nat), probeer ik me vanaf dit jaar toe te leggen op mijn nieuwe passie, wielrennen, wegwedstrijden te rijden in de zomer. Hiermee ben ik in 2007 voorzichtig begonnen en probeer me elk jaar te verbeteren en de kneepjes te leren kennen.
Als voorbereiding werden in deze winterperiode verschillende veldritcrossen meegereden met beperkt succes (Zwijndrecht 19e, Scheldecross 25e, Wilrijk 16e, Zaffelare 23e, St. Niklaas 35e, Ardooie 22e, Wereldkampioenschap 51e, ..). Vanaf nu proberen we ons stilaan te focussen op het aankomende wegseizoen. Half februari monteer ik voor de eerste keer een grotere voorplaat om de grote molen te kunnen draaien als het echt nodig is. 100km solo-gereden als voorbereiding op de zaterdag en 70km op de zondag. Voorts 2 keer goed getraind op de wielerpiste van Wilrijk op dinsdag en donderdag. Donderdag had ik geluk want anderhalf uur interval getraind met een junior vanuit Boom tegen 35 à 40km/uur. Na afloop een gesprekje aangegaan en bleek dat het over Gianni Van Calster gaat, winnaar van de afgelopen ronde van Tjechië voor nieuwelingen en 7e in de tijdrit van het afgelopen Belgisch kampioenschap voor nieuwelingen. Deze donderdagtraining gaf me toch vertrouwen dat de vorm vrij goed moet zijn. De eerste wedstrijd van zondag 01/3/09 in Oosteeklo komt er wel al vlug aan. Mijn liesblessure (2 weken voordien opgelopen tijdens de voetbal met Hove) bezorgt me geen last tijdens het wielrennen; voetballen bij Hove en zaalvoetballen bij Hoboken is voorlopig enkele weken uitgesloten. Alles dus op het komende wielerseizoen.
Op de foto hierboven : Hier rij ik centaal in beeld met rode trui en blauwe helm in derde positie.
Op zaterdag 28/02/09 : nog 25km los gereden tegen 28 km/uur. Als ik morgen zo slecht rij, lig ik er na 2 rondes al uit, misschien toch te weinig kilometers getraind. Ik verzoen me dat het wel enkele weken zal duren alvorens ik mijn eerste koers dit seizoen kan uitrijden in het peloton. Verleden jaar heeft het ook geduurd tot mei. Morgen koers in Oosteeklo. Karine en Luca willen komen supporteren. Hopelijk kan ik het enkele rondes volhouden. Het beloofd wel goed weer te worden.
Zondag 01/03/09 : Het is stralend weer. Wegens tandpijn van mijn vrouw, besluiten Karine en Luca toch niet mee te gaan. Ook het feit dat ik waarschijnlijk vrij snel zal moeten lossen, is een argument om pas binnen enkele weken eens te komen supporteren. Ik vertrek ruim op voorhand naar Oosteeklo waar ik op 35 minuten wel zal aankomen. Het parcours is identiek als dat van verleden jaar: 11x 5.5km, 4 bochten, weinig wind . 21 deelnemers in onze categorie F1 van de WAOD waaronder een 15-tal bekende gezichten van verleden jaar. Opvallende afwezigen : Belgisch kampioen Karel Andries, Wereldkampioen Luc Snels rijdt met de F2 dit jaar, Guy DHaese en Gino Goetmaeckers. Francois Coppers is na een val in Wilrijk verleden jaar ook terug van de partij. De opwarming rijd ik met de uiterst sympathieke streekrenner Johan De Smet. Robin Van Kerschaever vertelt me dat hij op het afgelopen skiverlof enorme privé tegenslag met vrienden heeft gehad en nog niet in forme is. De eerste ronde blijft alles gesloten.
In de 2e ronde aanval van 2 renners waaronder de altijd goedlachse Lucien Van Goethem en een voor mij onbekende LOTTO-renner, later blijkt dit Marc Dhanijns te zijn. De 2 nemen 30 à 40 sec voorsprong.
In het peloton valt het nooit echt stil. Typisch voor de F1-categorie zijn de vele tempoversnellingen, het niet gegroepeerd in ploeg rijden. Iedereen rijdt individueel. Na 3 rondes voel ik mij reeds zeer gelukkig. Ik zit nog steeds comfortabel in het peloton, kan de tempoversnelling vrij goed aan, schuif geregeld mee naar de eerste 5 van de groep en probeer mijn krachten toch te sparen tot later.
In de 4e ronde wordt er doorgetrokken door Wim Van de Heuvel op het stuk na de aankomstzone. Ik zit in 2e positie en achter mij valt een gat, waardoor we met twee 50m voorsprong krijgen. Wim trekt door en ik neem 2 keer over tegen ruim 42 km/uur. 2 enkelingen proberen achter ons weg te springen uit het peloton en komen halverwege de ronde bij ons aansluiten. Is dit een belangrijke wending in de koers? Ben ik mee in de achtervolgende ontsnapping? We trekken met 4 enkele goede aflossingsbeurten, maar er komen nog 2 andere renners terug aansluiten, waaronder een sterk rijdende Jef De Naeghel en Robin Van Kerschaever. Dit zijn de betere renners van verleden jaar. Na nog eens twee aflossingsbeurten voel ik dat ik dit tempo niet kan volhouden, ik kijk achterom en zie het peloton naderen. Alles komt terug samen, maar het tempo valt niet stil en er wordt de ganse 5e ronde doorgetrokken tot we de 2 leiders zien rijden op 400m voor ons. Het tempo gaat naar 46.6km/uur. Achteraan lossen de eerste renners en enkele bochten later lossen nog 2 renners waaronder Johan De Smet. Ik voel dat het beste er ook af is en hang in laatste positie van de overgebleven groep. Als het tempo nu niet stilvalt lig ik er de volgende versnelling ook af. Ik bijt 3 keer op mijn tanden en probeer aan te klampen. In het rechte stuk naar de aankomst valt het dan gelukkig eindelijk terug stil. Achter mij zie ik 2 renners nog proberen terug te komen op 200m van het peloton maar dit lijkt me onbegonnen werk. Eens gelost, altijd gelost. Gelukkig heb ik kunnen volhouden, anders had ik nu bij de 2 andere gelosten gereden. Bij het ingaan van de 6e ronde heb ik beslist dat ik geen aanvalspogingen meer kan wagen. Alle krachten heb ik nu nodig om te proberen zo lang als mogelijk het peloton te volgen en te proberen de wedstrijd uit te rijden, wat me toch al tot een enorme tevredenheid zou stellen. In de 7e ronde begint het te regenen. Ik word gewaar dat ik voorzichtiger door de bochten ga, om een valpartij te vermijden en besluit achteraan te blijven rijden.
Vooraan het peloton zijn het vooral Wim Van den Heuvel, Philemond Gelgouffe en Jef DeNaeghel welke alle tempoversnellingen, achtervolgingen en uitvalspogingen voor hun rekening nemen. Deze renners rijden constant in de eerste 10 van de groep. Blijkbaar is hun conditie aan het begin van het seizoen al merkwaardig hoog. Het valt me op dat de 'veelwinnaars' van verleden jaar Robin Van Kerschaever en Paul Hunninck nog niet deelnemen aan het koersgebeuren. Waarschijnlijk komt deze wedstrijd nog te vroeg op het seizoen voor hen. Paul komt vragen aan mij hoeveel rondes nog. Ik antwoord dat we net over halfkoers zijn en nog 5 rondes moeten afleggen. Bij de volgende doortocht blijkt de wedstrijdjury ons mee te geven dat we nog maar 3 rondes moeten afleggen, Waarschijnlijk hebben ze de wedstrijd iets ingekort, waarmee ik best tevreden ben.
Zou ik de laatste 3 rondes nog kunnen volhouden en slagen in mijn opzet om deze eerste koers uit te rijden? Swa Coppers rijdt lek en moet de wedstrijd staken. Op de rechte stukken zien we de leiders rijden, maar een echte achtervolging komt er niet. Typisch voor F1 zijn de talrijke individuele uitvalspogingen die dan na 800m terug stilvallen. Telkens weer optrekken en hopen dat het allemaal terug stilvalt op het moment dat je er nog aanhangt. Twee rondes voor tijd wederom een scherpe aanval van Jef DeNaeghel en Wim Van Den Heuvel. Het peloton trekt zich weer op gang boven de 45km/u, ik hang al snel als laatste en moet alle tanden bijsteken om niet te moeten lossen. Ik kan als laatste aanpikken en volhouden. De laatste ronde gaat in, ik tracht halverwege de omloop naar voor te schuiven in het peloton en mij vooraan te positioneren voor de eindspurt. Met nog 2 bochten te gaan schuif ik door naar de 4e plaats achter de vandaag ijzersterke hardrijder Jef De Naeghel. Er komt een ultieme aanval van Robin van Kerschaever met nog een renner. Deze twee nemen 50m voorsprong, Jef rijdt de achtervolging en neemt het peloton op sleeptouw .Als hij aan mij zou vragen om over te nemen, ben ik gezien en moet ik het gat dichtrijden en zijn mijn kansen op een goede massaspurt verkeken. Gelukkig rijdt Jef het gat zelf dicht en in de laatste bocht zit ik terug in 4e positie. Dit lijkt me ideaal. Ondertussen heeft Marc Dhanijns de wedstrijd gewonnen voor Lucien Van Goethem. Lucien is helemaal geen spurter maar eerder een aanvaller en hardrijder. Met nog 400m te gaan wacht ik tot Jef aangaat, maar plots komt van links iedereen over mij en over Jef. Ik zet aan en probeer aan te pikken, doch de snelheid is te hoog en zelfs Jef rijdt van mij weg. Enkel een niet meespurtende Robin van Kerschaever kan ik voorblijven. Ik kom blijkbaar nog heel wat ervaring te kort voor dit spurtwerk. Heb ik te laat aangezet? Had ik het verkeerde wiel? Had ik de spurters moeten kennen van de groep? Was ikzelf te vermoeid voor nog een goede eindspurt? Allemaal vragen welke me weinig kunnen verontrusten want de tevredenheid overwon direct alle vraagstellingen. Ik was er na 3 jaar wielrennen in geslaagd om deze eerste wedstrijd van het seizoen al vrij goed uit te rijden in het peloton met als einderesultaat een 15e plaats. Het belooft een goed seizoen te worden. Gemiddelde was 37km/u met topsnelheid van 46.6km/u. Volgende week Bazel, vlakbij Hoboken. Met de overzetboot van Hemiksem ben ik er direct. Proberen deze week minstens nog 2 keer goed te trainen op de piste van Wilrijk en hopelijk wordt elke wedstrijd zo leuk als vandaag.
De uitslag : Oosteeklo : Categorie F1:
1.Marc Dhanijns (Evergem) 2.Lucien Van Goethem 3.Alfons Van Raemdonck 4.Wim Van Den Heuvel 5.Bart Delagrange 6.Noël Verzele 7.Eddie Van Leirberghe 8.Philemond Delgouffe 9.Luc Cocquyt 10.André Segers 11.William Govaert 12.Paul Hunninck 13.Jozef De Naeghel 14.Freddy Cornette 15.Kris Van Honsté 16.Robin Van Kerschaver 17.Louis Moens 18.François Coppers 19.Johan De Smet 20.Leo Thijssen 21.Kurt Wille
Op de foto hieronder : de 2 renners in de aanval Lucien Van Goethem (links) en Marc Dhanijns (de winnaar rechts) :

|