400 à 500 gram prei (als je een zeer witte soep wil zoveel mogelijk het wit van de prei alleen gebruiken)
400 à 500 gram knolselder
6 dikke tenen knoflook NIET gepeld
1 liter bouillon
1/2 liter melk
bieslook (=garnituur)
werkwijze
verwarm de oven voor op 200°
snij de prei in grove stukken
doe de olijfolie in een braadslede en verwarm deze ongeveer 5 minuten in de oven
voeg de prei en de tenen knoflook toe (opgepast voor spatten)
laat 25 minuten roosteren
doe ondertussen de knolselder in een pot met 1 liter bouillon (van twee bouillonblokjes: rund, kip of groenten speelt geen rol)
kook 20 minuten op middelmatig vuur
haal de prei uit de braadslede en voeg toe aan de knolselderbouillon
steek met de punt van een mes in de knoflooktenen en laat als deze nog niet zacht zijn nog even verder garen in de oven
als de knoflooktenen zacht zijn ontdoe je ze van de pel en voeg je de knoflookpulp toe aan de soep
kruiden met peper en zout
soep nog even goed laten doorkoken zodat alles gaar is
voeg de melk toe
mix de soep zeer fijn (indien je toch teveel draadjes van de knolselder blijft overhouden kan je de soep door een zeef gieten maar dit is niet noodzakelijk)
als de soep te dik is kan je naar wens nog bouillon of melk toevoegen
strooi wat bieslook over de soep als garnituur
Opmerking schrik niet van het hoge aantal tenen knoflook. door het roosteren is de smaak van de knoflook niet meer zo sterk. Heb het zelf eerst geprobeerd met minder maar de soep heeft de knoflook echt nodig heb ook gemerkt dat de soep de dag na de bereiding beter smaakt dan de dag zelf