Wonen in de Filipijnen
impressies van een Belg in Zuid-Oost Azie
Inhoud blog
  • De zomer komt eraan
  • OFW
  • Valentijn 2013
  • Schrijven 4
  • Oudejaarsavond
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Hoofdpunten blog chev
    Over mijzelf
    Ik ben Jozef, en gebruik soms ook wel de schuilnaam cheverrant1.
    Ik ben een man en woon in Antipolo City (Filipijnen) en mijn beroep is internetverkoper van boeken, cd`s, video`s, dvd`s.
    Ik ben geboren op 20/01/1957 en ben nu dus 68 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: literatuur, films, muziek, strips.
    Zoeken met Google


    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum

    Startpagina !
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    yippens
    www.bloggen.be/yippens
    27-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Elektie en korruptie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In mei 2010 worden er verkiezingen gehouden in de Filipijnen voor een nieuwe president.
    Na 2 ambtstermijnen dient de huidige president, Gloria Macapagal Arroyo, ermee op te houden en plaats te ruimen voor iemand anders. Vele kandidaten dienen zich aan:
    Gilberto Teodoro, voormalig Secretary of the Department of National Defense (van dezelfde partij als Gloria Macapagal Arroyo: Lakas-Kampi, zowat te vergelijken met de conservatieven);
    Ninoy Aquino (zoon van voormalig president Gloria Aquino voor de Liberale Partij);
    Manny Villar (zakenman en opkomend voor de Nationalist People's Coalition);
    Joseph Estrada (voormalig president van 1998 tot 2001) en opkomend voor de Force of the Filipino Masses;
    Francis Escudero (Genuine Opposition);
    en nog een handvol anderen die echt geen belangrijke rol spelen in de komende verkiezingen.
    Erger dan in Europa en in de Verenigde Staten smeert men het ene schandaal na het andere uit op het televisienieuws en in dagbladen over de financiele korruptie waarin al deze politici mogelijk betrokken zijn. Mogelijk, want weinig wordt ooit bewezen in de Filipijnen. Voortdurend worden er grote onderzoeken gelanceerd door de senaat en het huis van vertegenwoordigers en doorgestuurd naar een politieke ombudsman, maar zelden of nooit wordt er wat bereikt.
    De meesten van deze politici zijn zakenlui, voorzitters en aandeelhouders in grote bedrijven, getrouwd met vrouwen die meestal een vooraanstaande positie bekleden in televisie, showbusiness en entertainment voor televisiezenders die deze politici toch al in hun zak hebben.
    In Europa en in de Verenigde Staten is er meestal weinig of geen materiaal aanwezig om verdachtmakingen naar voor te brengen in verband met kandidaten voor belangrijke politieke funkties (one covers his ass, weet je wel). Men dient daar meestal zeer diep te delven om iets te vinden.
    In de Filipijnen coveren politici hun ass ook, maar zij gaan schaamtelozer te werk, omdat zij weten dat elke onderzoekcommissie toch afhangt van fondsen die uit politieke hoeken komen en bestaat of verdwijnt alnaargelang deze fondsen blijven of ophouden te stromen.Oppositiepartijen steken veel en graag het vuur aan de lont, maar de lont dooft meestal heel vlug uit.
    Het gewone volk klaagt steen en been over de korruptie em doet dit al sinds vele decennia. Bij elke nieuwe verkiezing stemt het volk; wie er ook verkozen wordt, het schijnt weinig te veranderen aan het politieke klimaat noch aan de leefomstandigheden van het gewone volk. Verkiezingen zijn vrij hier, in tegenstelling tot Belgie waar het verplicht is. Er wordt beweerd dat een volk de politici krijgt waarop het gestemd heeft. Dat is demokratie. Jammer maar helaas is korruptie ook een onderdeel van demokratie.




    Categorie:leven in een ander continent
    27-11-2009, 00:00 geschreven door cheverrant1
    25-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Massamoord in Maguindanao
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Enkele dagen geleden vond er een bloedbad plaats in Maguindanao, Filipijnen. Een konvooi met politici, hun famileleden, reporters, veiligheidsagenten werd brutaal aangevallen en uitgemoord door middel van neerschieten en/of onthoofdingen.
    Tot dusver zijn al meer dan 52 slachtoffers geteld als dood.
    Wie er precies de hand heeft in het bloedbad is nog steeds onduidelijk. De aanwijzingen gaan uiteraard in de richting van Islamitische separatisten die in die regio aktief zijn, maar zelfs voor hen is dit hoogst ongebruikelijk.
    Belgen die in de regio wonen worden aangeraden om rustig te blijven en zich niet al te zichtbaar op te stellen (gebruikelijk dmv e-mails vanwege de Belgische ambassade in de Filipijnen).
    Veilig en voorkomend advies, maar de aard en de motieven van dit bloedbad liggen duidelijk ergens anders. De aard ervan is niet alledaags. De motieven kunnen van verschillende aard zijn. Er wordt alreeds verwezen in televisieberichten en in krantenartikels dat de burgemeester van de regio een jarenlange vete heeft met bepaalde mensen en groeperingen. Dit zou een wraakaktie kunnen zijn.
    Een andere mogelijkheid is dat dit net kadert in de komende presidentsverkiezingen van begin mei 2010 en een signaal betekent voor deze en de komende president dat Islamitische organisaties in Mindanao zullen blijven ijveren voor onafhankelijkheid of dat aanhangers van traditionele partijen zullen blijven ijveren voor status quo.
    Een derde mogelijkheid is dat geheime diensten al dan niet in direkte opdracht van de huidige regering hier de hand in hebben om mogelijke politieke tegenstand tegenover de toekomstige predisentsverkiezingen in diskrediet te brengen.
    Alreeds is de internationale politieke wereld geschokt en spreekt afkeer uit.
    Alreeds worden maatregelen door de huidige Filipijnse regerering afgekondigd om de daders op te sporen en ter justitie te brengen.
    Laat ons afwachten wat voor resultaten dat gaat opleveren.


    Categorie:leven in een ander continent
    25-11-2009, 00:00 geschreven door cheverrant1
    07-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Allerheiligen en Allerzielen in de Filipijnen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 1 en 2 november van elk jaar zijn de "feest"-dagen waarop mensen doden en nabestaanden herdenken, tenminste volgens Rooms-Katholieke tradities.  Zij doen dit door de kerkhoven en de graven van nabestaanden te bezoeken,  een bloemetje achter te laten, soms een hele plant, door de grafzerk een beetje te reinigen.
    In de Filipijnen gebeurt er heel wat meer. Zoals reeds gezegd in vorige berichten op deze blog, zijn de Filipijnse inwoners gek van muziek en van kinderen.
    Het volk is in eerste plaats Rooms-Katholiek (voor zowat 90 %), en beschouwen 1 en 2 november van elk jaar wel degelijk als een datum om hun nabestaanden respekt te bewijzen. Zoals alles in de Filipijnen begint dit meestal al een week op voorhand en eindigt dagen erna.
    Men gaat naar de kerkhoven en bezoekt de graven van nabestaanden. Men reinigt de grafzerken en men laat een bloempje of een plant achter. De prijzen van bloemen en planten schieten altijd de hoogte in enkele dagen voor 1 november en gaan pas terug omlaag na 2 november, zodat de bloemen- en plantenverkopers er ook iets aan kunnen verdienen.
    Mensen zakken af naar kerkhoven en brengen hun kinderen mee. Daarnaast ook komplete piknikmanden met voedsel en drank, want zij gaan er de hele dag doorbrengen. Aangezien zij hun kinderen meebrengen, dienen deze een beetje geentertaind te worden, dus brengt men ook speelgoed en sportballen mee.
    Filipijnen zingen graag, dus brengen zij ook radios op batterijen mee. Er wordt gezangen, gedanst en gepiknikt in de nabijheid van graven.
    Kortom, het is een jaarlijks terugkerende gebeurtenis waarop een beetje gehuild, een beetje gelachen, een beetje gezongen, een beetje gespeeld, een beetje gegeten en gedronken wordt. Het is anders dan de sobere gebeurtenissen op kerkhoven in Belgie, maar benadert meer de inhoud van liedjes zoals Season in the Sun (Terry Jacks) uit 1974 dat op zijn beurt al een losse Engelse bewerking was van Le Moribond (van onze eigen Jacques Brel) uit 1961.
    Het heeft wel iets. Vooral gezien in de kontekst van Jacques Brel`s liedje.

    Categorie:leven in een ander continent
    07-11-2009, 10:01 geschreven door cheverrant1
    06-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Energie en humanitaire hulp
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na 4 of 5 tyfoons in de Filipijnen op hoop en al 6 of 7 weken (resultaat: ongeveer 1000 rechtstreekse doden, ongeveer 200 doden tengevolge van ziekten opgelopen in besmet water (cijfer nog steeds oplopend), een verlies van honderden miljoenen aan landbouwoogsten en nog eens zoveel verlies door schade aan infrastruktuur, kondigde president Gloria Macapagal Arroyo een staat van calamiteit af. De Verenigde Naties kondigden aan dat zij voor een kleine tachtig miljoen USA-dollars aan steun zullen verlenen en overal ter wereld werden inzamelingsakties gehouden. Olie-maatschappijen trekken zich daarvan niets aan en voeren hun prijzen op alnaargelang de zogenaamde verhoudingen van olieprijzen op internationale markten. Mijns inziens zeer terecht kondigde de president van de Filipijnen af dat olieprijzen dienden bevroren te worden om de honderdduizenden slachtoffers van de verschillende tyfoons niet nog verder in de dieperik te duwen. Een terechte maatregel (ook al kan men argumenteren of deze al dan niet werd ingegeven door politieke motieven: in mei 2010 zullen er immers nieuwe presidentsverkiezingen plaatsvinden in de Filipijnen...). Ongeacht de terechtheid van of de politieke motieven achter het besluit, zijn er vele stemmen die negatief klinken, zoals bijvoorbeeld de Filipijnse journalist Ricky Carandang: "The Arroyo regime continues to force pump prices at levels below the market price, it will eventually lead to a shortage. And that’s what we’re begining to see. Gas stations may not call it that, but they are already rationing fuel and are now threatening to stop importing altogether.How then can one do business in the Philippines when the law says the Oil Industry is a deregulated market and government itself does another?Oil companies are under threat to be sued under economic sabotage. If there is anyone that needs to get sued, under economic sabotage it is Gloria Arroyo and this economic self destructive policy.What if Executive Order 839 isn’t about the price of oil or its supply?EO 839 is a populist move. It is easy enough to see that this is done under the guise of compassion, “to protect the poor” and victims of the recent typhoons from market forces. It is a false oasis. This road leads only to greater hardship down the road. It appeals to shortsightedness and reveal greater uncertainty in the market place. In fact, EO 839 only strengthens the perception that the Philippines is unstable and that the law is bendable at any given time. If the Philippines was at all serious about solving its energy problem, then it should accelerate plans to be less oil dependent. That is what a responsible economic manager ought to be pursuing.What if this has has little to do with the Price of Oil or about rebuilding the damage of the recent typhoons? What if this has nothing to do with improving the lives of Filipinos ravaged by typhoon and poverty? With Arroyo, by law, set to complete her term of office by June 2010, and her party’s candidate trailing surveys, is it a stretch to say that this is a scorch earth strategy to make it difficult for the next president to do anything at all".

    Het is juist om te beweren dat een regering (waar ook ter wereld) moet proberen om onafhankelijk te worden van olie-producerende landen en eigen middelen van energie moet helpen kreeren. Dat is een probleem waar in theorie kleine landen een voorbeeld zouden kunnen leveren, maar waarover in praktijk grote landen nog steeds de dienst uitmaken.
    Om nu te beweren dat dit enkel een populistische maatregel is (met het oog op de presidentsverkiezingen in 2010) is ongetwijfeld gedeeltelijk waar, maar het is evenzeer waar dat als men niets doet er ook niets gebeurt, tenzij de stijging van olieprijzen op internationale markten.

    Wat gebeurt er thans, na de uitvoering van Order 839 ? De oliemaatschappijen in de Filipijnen kondigen gewoon aan dat er eerstdaags een tekort zal zijn van olie aan de pompen. Meerdere tankstations sluiten nu reeds hun toegang voor onbepaalde tijd omdat zij zogenaamd zonder voorraad verkeren. Terzelfdertijd drijven tientallen olietankers, tot de nok gevuld, rond op zeeen en oceanen tot het sein wordt gegeven dat zij de Filipijnen kunnen aandoen en leveren van zodra order 839 opgeheven zal worden en er weer voldoende winst kan gemaakt worden...  Intussen kunnen kleine barmhartige samaritanen doorgaan met het doneren van 5 of 10 EUR op 1 of andere bankrekening van liefdadigheidsinstellingen. Wel, niemand heeft ooit beweerd dat olieproducerende maatschappijen liefdadig waren en elke dag bewijzen zij dat opnieuw. Het is ook niet hun rol, natuurlijk.



    Categorie:leven in een ander continent
    06-11-2009, 00:00 geschreven door cheverrant1
    05-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ramil, Santi
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Tyfoon Ramil (internationale naam: Lupit) kwam en ging zonder veel schade aan te richten aan de Filipijnen halverwege oktober 2009.
    Tyfoon Santi  (internationale naam: Mirinae) was alreeds in de Filipijnen gedurende de laatste week van oktober 2009 en maakte totnutoe officieel 27 slachtoffers.

    Het is inmiddels al wel duidelijk dat tyfoons hier steeds regelmatiger opduiken. Wetenschappelijke studies zullen nog steeds wel bewijzen dat er geen rechtstreeks verband bestaat tussen klimaatverandering en de steeds grotere regelmaat aan tyfoons. Omdat wetenschappelijke studies over het rechtstreekse verband ertussen nog steeds doodgezwegen worden.
    Met steeds minder succes, maar niettemin.
    Het lijkt meer en meer op een scenario van een vakkundig geproduceeerde maar uiteindelijk doordeweekse rampenfilm voor televisie: niemand die enige verantwoordelijke positie bekleedt aan de top durft of wil verantwoordelijkheid nemen om het gewone volk toch maar niet te verontrusten... Enkele min of meer goeie, oudere akteurs die ooit betere dagen beleefden in Hollywood en nu al blij zijn dat men hen nog eens een script toestuurde om hun bekende routine te komen spelen voor de kamera`s, vertolken meestal dit soort van rollen.

    In het kielzog van de reele tyfoons, zijn er steeds problemen in de Filipijnen met elektriciteits-, internet- em telefoonverbindingen. De verbindingen zijn vaak onderbroken voor uren of dagen (in gevallen van internet- en telefoonverbindingen soms voor minstens een halve week) zelfs in regio`s die niet rechtstreeks getroffen werden door de tyfoons.
    Schade aan transformatoren, leidingen en pijpen (soms op verre afstand) liggen hieraan ten grondslag.
    Technici worden telkens ingezet om de schade te verhelpen, zelfs op zondagen want zondagen zijn eigenlijk gewone werkdagen hier in de Filipijnen. In somnmige gevallen betalen de werkgevers wel iets extra in het salaris, maar dat is geen echte regel.
    Regio`s die wel degelijk rechtstreeks getroffen worden liggen ofwel op de baan van een rondtrekkende tyfoon of liggen dichtbij rivieren, stromen, kreken die overlopen door extreme regenval. Huizen worden vaak gebouwd hier (al dan niet illegaal) waar men maar plaats vindt en dikwijls worden plaatsen gevonden dichtbij rivieren, stromen en kreken.
    Kontrole op en vergunningen voor de bouw van huizen op deze plaatsen is vaak gering of zelfs onbestaande.
    Dat zou een script kunnen zijn voor een film met sociaal-geengageerde inslag. Het is werkelijkheid.



    Categorie:leven in een ander continent
    05-11-2009, 00:00 geschreven door cheverrant1
    Categorieën
  • leven in een ander continent (231)
  • Gastenboek
  • M.
  • op zoek naar contakten
  • zeer mooie blog
  • kENNISMAKING
  • frank

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 11-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Laatste commentaren
  • wil graag naar de filipijnen verhuizen (Tom)
        op Kerstmis en Nieuwjaar komen er alweer aan
  • wil graag naar de filipijnen verhuizen (Tom)
        op Kerstmis en Nieuwjaar komen er alweer aan
  • VERHUIZEN (nadia)
        op Belastingen
  • erg fijn en informatief (Marc Van Boom)
        op vervoer in Manila
  • alleen reizen (jansen ludo)
        op Plaatsen bezoeken in de Filipijnen

  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs